27.08.2021 Провадження № 3/425/1089/21
Справа № 425/2446/21
Рубіжанський міський суд Луганської області в особі судді Овчаренко О.Л., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління ДПС у Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2, ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце роботи: директор ПНВКФ «Техносервіс», зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,-
Документальною плановою виїзною перевіркою (акт перевірки від 04.08.2021 №2138/12-32-07-10-06/30457472) ПНВКФ «Техносервіс», директором якого є ОСОБА_1 , за період з 01.04.2017 по 31.03.2021 встановлено несвоєчасне подання посадовими особами підприємства платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), в результаті порушено у перевіряємому періоді вимоги :
- пп. 168.1.2 та 168.1.5 п. 168.1 ст. 68, пп. а) п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України станом на 28.07.2021 року (останній день терміну проведення перевірки), внаслідок чого ПНВКФ «Техносервіс» несвоєчасно перераховано до бюджету, після виплати доходів працівникам підприємства, суму самостійно нарахованого (утриманого) податку на доходи фізичних осіб із сум заробітної плати та інших видів доходів за період з 01.04.2017року по 31.03.2021 року в загальній сумі 1 442 950,23грн.;
- пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, пп. а) п.176.2 ст.176 ПКУ станом на 28.07.2021 року, внаслідок чого ПНВКФ «Техносервіс» не перераховано до бюджету суми самостійно нарахованого (утриманого) податку на доходи фізичних осіб із сум заробітної плати та інших видів доходів, що нараховувались на користь фізичних осіб - платників податків, при виплаченому доході за перевіряємий період з 01.04.2017 року по 31.03.2021 року в загальній сумі 1 047 289,23 грн.;
- пп. 1.4 та 1.6 п. 16? розділу ХХ Перехідних положень, пп. 168.1.2 та 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, пп.а) п.176.2 ст.176 ПКУ станом на 28.07.2021 року (останній день терміну проведення переревірки), внаслідок чого ПНВКФ «Техносервіс» несвоєчасно перераховано до бюджету, після виплати доходів працівникам підприємства, суму самостійно нарахованого (утриманого) військового збору із сум заробітної плати та інших видів доходів за період з 01.04.2017року по 31.03.2021 року в загальній сумі 190096,77 грн.;
- пп. 1.4 та 1.6 п. 16? розділу ХХ Перехідних положень, пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, пп. а) п.176.2 ст.176 ПКУ станом на 28.07.2021 року, внаслідок чого ПНВКФ «Техносервіс» не перерахувано до бюджету суми самостійно нарахованого (утриманого) військового збору із сум заробітної плати та інших видів доходів, що нараховувались на користь фізичних осіб - платників податків, при виплаченому доході за перевіряємий період з 01.04.2017 року по 31.03.2021 року в загальній сумі 25992,09грн.
Окрім того, зазначеною перевіркою встановлено порушення наступних вимог:
- пп.164.2.1 п.164.2 ст.164, пп.168.1.1, 168.1.2 п.168.1 ст.168, пп.б) 169.4.1 п.169.1, 169,4 ст.169, пп. а)п.171.2 ст.171, пп.а) п.176.2 ст.176 ПКУ, внаслідок чого ПНВКФ «Техносервіс» не нараховано (не утримано) та не перераховано (не сплачено) до бюджету податку на доходи фізичних осіб в сумі 21208,68 грн.;
- пп. б) п.176.2 ст.176 ПКУ та п. 3.1, 3.2, 3.3 та 3.6 розділу ІІІ «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 13 січня 2015 року N 4, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 р. за N 111/26556, розділу ІV «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2020 за №773, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2020 за №1304/35587, внаслідок чого: не відображено в Податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) за І-ІУ квартали 2018 року, за І-ІУ квартали 2019 року, І-ІУ квартали 2020 року та у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків- фізичних осіб, сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (ф. 4ДФ) за I квартал 2021року відомості про суми наданих підприємству фізичною особою фінансових допомог відповідно ознаці доходу «153» та не відображено в податкових розрахунках (ф. 1-ДФ) відомостей про фізичних осіб-підприємців та працівників в частині нарахованого доходу, яким були виплачені кошти за ознакою доходу «157» та «126», у податкових розрахунках (ф. 1ДФ) за ІI квартал 2018 року та ІV квартал 2017 року відповідно.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-2, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП визнав повністю, у скоєному розкаявся.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-2, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, також підтверджується наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 820/12-32-07-10-13 від 04.08.2021;
- протоколом про адміністративне правопорушення № 821/12-32-07-10-13 від 04.08.2021;
- актом про результати документальної планової перевірки ПНВКФ «Техносервіс» від 04.08.2021 № 2138/12-32-07-10-06/30457472.
Згідно з ч. 1 ст. 163-2 КУпАП неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 1 ст. 163-4 КУпАП неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, - тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі наведених вище доказів, суд вважає доведеним вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-2, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне порушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, наявність пом'якшуючої відповідальність обставини у вигляді щирого каяття, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, суд дійшов висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме передбаченої ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, що буде достатнім і необхідним для його виправлення та запобігання вчиненню нових правопорушень.
Також суд вважає за необхідне, у відповідності до вимог ст.40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в вигляді 0,2 розміру мінімального прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 40-1, 163-2, 163-4, 283 - 285 КУпАП, ст. ст. 4, 9 Закону України "Про судовий збір", суд, -
Визнати ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-2, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, та на підставі ст. 36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 5 (п'яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) судовий збір в сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні на користь Держави Україна (стягувач: Державна судова адміністрація України, місце знаходження: 01601, місто Київ, вулиця Липська, будинок 18/5; ідентифікаційний код: 26255795; реквізити для зарахування коштів: отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного суду через Рубіжанський міський суд Луганської області в десятиденний строк з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.Л. Овчаренко