ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
30.08.2021Справа № 910/12282/21
Суддя Господарського суду міста Києва Босий В.П., розглянувши позовну заяву Акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк» (м. Київ, вул. Андріївська, будинок 4)
до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю «Оптимус Еліт» (м. Київ, вул. Зоологічна, будинок 4А, офіс 139)
2. ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
про солідарне стягнення 856 247,37 грн.,
Акціонерне товариство «Перший Український Міжнародний Банк» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Оптимус Еліт» та ОСОБА_1 про солідарне стягнення 856 247,37 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем 1 грошового зобов'язання за договором про надання банківської послуги - овердрафт «Легкий» №МБ-КНА-Ов-12446 від 17.03.2021, у зв'язку з чим позивач вказує на наявність заборгованості за кредитом у розмірі 799 094,52 грн., по процентам у розмірі 51 677,85 грн. та по комісійній винагороді у розмірі 5 475,00 грн., При цьому, позивач заявляє про солідарне стягнення заборгованості з відповідачів з огляду на укладений між позивачем і відповідачем 2 договір поруки №МБ-КНА-П-12446/1 від 17.03.2021.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Згідно з ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В даному випадку, ціна позову перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, однак справа є незначної складності, вимог про розгляд такої справи лише за правилами загального позовного провадження Господарським процесуальним кодексом України не передбачено, ціна даного позову не перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а відтак суд вважає, що дана справа є малозначною, для якої пріоритетним є швидке вирішення справи.
Керуючись п. 13 ст. 8, ст. 176, 247, ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Визначити строк для подання відзиву на позов - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали та для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо така буде подана) - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.
4. Позивачу визначити строк для подання відповіді на відзив протягом 5 днів з дня його отримання.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя В.П. Босий