308/7210/21
25.08.2021 року місто Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бенца К.К., з участю представника Закарпатської митниці Держмитслужби - Селеш О.О., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Закарпатської митниці Держмитслужби про порушення митних правил відносно громадянина Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 ; місце народження - Україна Чернівецька обл., Герцаївський р-н с. Петрашівка; місце роботи - тимчасово не працює; місце проживання - АДРЕСА_1 ( АДРЕСА_1 ) (адреса, вказана в АСМО Інспектор - Румунія, м. Бухарест, вул. Мош Іон Роата, 34А); закордонний паспорт - НОМЕР_1 від 23.03.2017 року; орган, що видав - BUCURESTI,
за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 Митного кодексу України,
До Ужгородського міськрайонного суду надійшли матеріали адміністративної справи про порушення митних правил за ч.6 ст.481 МК України відносно громадянина Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) №0635/30500/21 від 26.05.2021 р.
Відповідно до протоколу про порушення митних правил від 26.05.2021 року вбачається, що 26.05.2021 року о 03 год. 32 хв. в зону митного контролю на ділянку “В'їзд” (ЗМК - пасажирська) митного поста «Тиса» Закарпатської митниці Держмитслужби заїхав легковий автомобіль марки «FORD», моделі «KA», номер кузова № НОМЕР_2 , державний реєстраційний номерний знак Італії НОМЕР_3 , де в якості водія слідував громадянин Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), який прямував з Італії в Україну у приватних справах.
Формою проходження митного контролю гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) обрав порядок проходження митного контролю по каналу “зелений коридор”. До митного контролю гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) було подано закордонний паспорт НОМЕР_1 від 23.03.2017 року; орган, що видав - BUCURESTI.
Під час здійснення митних формальностей було проведено аналітично-перевірочні заходи з використанням баз даних, а саме: АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України, внаслідок чого встановлено, що 28.07.2019 року через митний пост "Тиса" Закарпатської митниці ДФС гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) в режимі «тимчасового ввезення до 1 року» було ввезено транспортний засіб марки «MERCEDES-BENZ», моделі «SPRINTER», ідентифікаційний номер кузова № НОМЕР_4 , державний реєстраційний номерний знак Румунії НОМЕР_5 та станом на 26.05.2021 року транспортний засіб не вивезено за межі митної території України.
У відповідності до ч. 1 ст. 380 МК України, тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено митними органами з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов'язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.
Згідно ч. 2 ст. 380 МКУ, транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від подання документів, що видаються державними органами, уповноваженими здійснювати види контролю, зазначені у статті 319 цього Кодексу. Пропуск таких транспортних засобів через митний кордон України здійснюється без застосування до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу.
Згідно ч. 6 ст. 380 МКУ, тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.
Згідно ч. 5 ст. 380 МКУ, тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб. Транспортні засоби особистого користування, що класифікуються за товарною позицією 8903 згідно з УКТ ЗЕД , можуть використовуватися громадянами, які ввезли їх в Україну, а також громадянами-резидентами та громадянами-нерезидентами, які мають належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення, за умови використання транспортного засобу від імені і згідно з інструкціями користувача права на тимчасове ввезення.
Такі транспортні засоби не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності в Україні, бути розкомплектовані чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.
Згідно з ч.5 ст.255 МК України митне оформлення вважається завершеним після виконання всіх митних формальностей, визначених цим Кодексом відповідно до заявленого митного режиму, що засвідчується митним органом шляхом проставлення відповідних митних забезпечень (у тому числі за допомогою інформаційних технологій).
22.08.2019 набрали чинності зміни до статті 481 МК України, згідно із Законами України від 08.11.2018 №2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» та від 16.05.2019 №2725-VIII «Про несення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Станом на 26.05.2021 року вказаний транспортний засіб за межі митної території України вивезеним не значився.
Усне пояснення від гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) проводилося на російській мові.
У своєму усному поясненні гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) підтвердив факт ввезення транспортного засобу марки «MERCEDES-BENZ», моделі «SPRINTER», ідентифікаційний номер кузова № НОМЕР_4 , державний реєстраційний номерний знак Румунії НОМЕР_5 на митну територію України в митному режимі «тимчасове ввезення до 1 року». Зі слів гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) вищевказаний транспортний засіб вчасно не вивезено за мажі митної території України у зв'язку пандемією коронавірусної хвороби, спричиненої SARS-CoV-2. У митний орган із письмовою заявою щодо продовження терміну тимчасового ввезення транспортного засобу гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) не звертався.
Згідно з інформацією, отриманої з мережі Інтернет (сайт «mobile.de»), вартість аналогічного/подібного до вищезазначеного автомобіля становить 2 650 євро, що згідно з курсом НБУ станом на 26.05.2021 р. складає 89 210 грн.40 коп. (вісімдесят дев'ять тисяч двісті десять грн. 40 коп.).
Таким чином, гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), перевищив строк тимчасового ввезення на митну територію України, а саме: транспортного засобу марки «MERCEDES-BENZ», моделі «SPRINTER», ідентифікаційний номер кузова № НОМЕР_4 , державний реєстраційний номерний знак Румунії НОМЕР_5 , більше ніж на тридцять діб.
Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого частиною 6 статті 481 Митного кодексу України.
Гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) та його захисник Олару Д.В. в судовому засіданні вказали на відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, оскільки останній розмитнив вищезазначений транспортний засіб, ним сплачено всі необхідні митні платежі та добровільний внесок. В наступне судове засідання гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) та його захисник Олару Д.В. не з'явилися, гр. Румунії ОСОБА_1 надіслав на адресу суду письмові пояснення з яких вбачається, що 05 травня 2017 р. він придбав вищезазначений автомобіль та поставив його на облік в Республіці Румунія, про що свідчить свідоцтво про реєстрацію номер НОМЕР_6 . Відповідно до даного свідоцтва про реєстрацію встановлено, що вказаний автомобіль був випущений у 2007 році, його маса становить 2450 -кг, а максимальна маса - 3500 кг.
Зазначив, що 28 липня 2019 року гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) заїжджав на вказаному транспортному засобі на територію України через митний пост «Тиса» Закарпатської митниці ДФС в режимі «тимчасового ввезення до 1 року». В липні місяці 2020 року мав намір приїхати в Україну для того, щоб вивезти вищевказаний автомобіль, проте в Італії було оголошено суворий карантин та локдаун. В цей період часу було заборонено покидати місця проживання, а також покидати країну. Вважає, що дане правопорушення, яке йому інкримінується, виникло внаслідок обставин непереборної сили, які не залежали від його волі, а саме пандемія коронавірусу, закриття кордонів, локдаун в країнах Італії і України.
Вказує на те, що 26 травня 2021 року, коли ситуація з карантином в Італії та Україні послабилась, він приїхав в Україну для того, щоб виконати свій обов'язок по вивезенню, вищевказаного автомобіля. Для цього заїхав в Україну через митний пост «Тиса» на своєму власному автомобілі марки «FORD», моделі «КА», номер кузова № НОМЕР_2 , державний реєстраційний номерний знак Італії НОМЕР_3 , проте працівники митниці склали на нього протокол про порушення митних правил №0635/30500/21 від 26 травня 2021 року та сказали, що він має заплатили штраф в розмірі 170000,00 гривень.
Гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) вирішив сплатити митні платежі та добровільний внесок до бюджету України відповідно до Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» № 1403-IX від 15 квітня 2021 року, та звернувся до митного брокера. З посиланням на викладене та абзац 1 п.9-7 Прикінцевих положень МК України, просить суд закрити справу №308/7210/21 у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Крім того 28.07.2021 року на адресу суду від представника гр. Румунії ОСОБА_1 - Олару Д.В. надійшло клопотання про приєднання доказів до справи. Як вбачається з даного клопотання гр. Румунії ОСОБА_1 сплатив митні платежі та добровільний внесок, тобто здійснює митне оформлення вищезазначеного автомобіля. Вказує на те, що транспортний засіб марки «MERCEDES-BENZ», моделі «SPRINTER», ідентифікаційний номер кузова № НОМЕР_4 , державний реєстраційний номерний знак Румунії НОМЕР_5 , на сьогоднішній день перебуває на митному терміналі Буковинської митниці Держмитслужби України та проходить сертифікацію відповідності. Зазначає, що для повного розмитнення автомобіля необхідне тільки рішення суду.
В судовому засіданні представник Закарпатської митниці Держмитслужби підтримав протокол про порушення митних правил №0635/30500/21 від 26.05.2021 р. складений за ч.6 ст.481 МК України відносно громадянина Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ). Вказав на те, що із документів приєднаних до матеріалів справи вбачається, що гр. Румунії ОСОБА_1 дійсно здійснює митне оформлення вищезазначеного транспортного засобу, ним сплачено митні платежі та добровільний внесок, проте це не звільняє його від відповідальності за порушення митних правил, передбачене ч. 6 ст. 481 МКУ та просив притягнути гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) до адміністративної відповідальності.
Суд, заслухавши пояснення представника митного органу, дослідивши матеріали справи, доходить наступного висновку.
Відповідно вимог ст.245 КУпАП, ст. 486 МК України завданням у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді кожної справи суддя зобов'язаний з'ясувати обставини, передбачені ст. 280 КУпАП, ст. 489 МК України, а винесене у справі судове рішення має ґрунтуватись на конкретних доказах.
Статтею 487МК України передбачено, що провадження у справі про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст.280КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 489 МК України, посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зіст. 103 МК України тимчасове ввезення це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.
Відповідно до ч. 1 ст. 380 МК України тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів.
Так, єдиною підставою адміністративної відповідальності є наявність складу адміністративного правопорушення, як в нормативному так і у фактичному аспекті.
Адміністративне правопорушення - це протиправна, винна (умисна або з необережності) дія або бездіяльність, що посягає на державний чи громадський порядок, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законодавством передбачена адміністративна відповідальність.
Під адміністративним правопорушенням, як підставою адміністративної відповідальності розуміється винне протиправне діяння, яке посягає на встановлені правом і забезпечені адміністративно-правовими санкціями правила поведінки громадян і посадових осіб в сфері державного управління.
Кваліфікація того чи іншого правопорушення здійснюється шляхом встановлення його складу. Склад правопорушення - це сукупність передбачених законом ознак, які характеризують дане діяння як адміністративне правопорушення і відрізняють його від інших правопорушень. Іншими словами, склад правопорушення - це встановлена правом сукупність ознак, при наявності яких анти-суспільне діяння вважається адміністративним правопорушенням.
Склад адміністративного правопорушення включає: об'єкт, об'єктивну сторону, суб'єкт, суб'єктивну сторону.
Порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Наведене указує на те, що до відповідальності за порушення митних правил може бути притягнута лише винна особа, яка вчинила відповідне правопорушення умисно або з необережності.
Диспозиція ч.6 ст.481 Митного кодексу України визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у перевищенні строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.
Стаття 481 ч.6 МК України передбачає, що перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.
Від так визначальним при прийнятті рішення про притягнення особи до відповідальності є наявність в його діях складу правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил та запобігання таким правопорушенням.
Відповідно до ч.1 ст.495 МК України доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил; поясненнями свідків; поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта; іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Відповідно до ст. 8 КпАП Україниособа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Відповідно до ч. 3ст. 3 МК України норми законів України, які пом'якшують або скасовують відповідальність особи за порушення митних правил, передбачені цим Кодексом, мають зворотну дію в часі, тобто їх норми поширюються і на правопорушення, вчинені до прийняття цих законів. Норми законів України, які встановлюють або посилюють відповідальність за такі правопорушення, зворотної дії в часі не мають.
З 15.06.2021 введено в дію Закон України від 15 квітня 2021 року №1403-ІХ «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територією України».
Так відповідно до вказаного закону розділ XXI"Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., №№ 44-48, ст. 552) доповнено пунктами 9-7-9-10такого змісту:
"9-7. Установити, що тимчасово, протягом 180 днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України", митне оформлення транспортних засобів особистого користування, що були у використанні та з року випуску яких минуло більше п'яти років, які класифікуються за товарними позиціями 8703 (крім транспортних засобів, що класифікуються за товарними підпозиціями 8703 10, 8703 40), 8704 (загальною масою до 3,5 тонни) згідно з УКТ ЗЕД та станом на 31 грудня 2020 року перебували у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію, за умови сплати належних митних платежів з дотриманням особливостей, встановлених пунктом 77 підрозділу 2 та пунктом 36 підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.
Здійснення митного оформлення транспортного засобу особистого користування, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту, з дотриманням умов, визначених абзацом першим цього пункту, та добровільною сплатою до державного бюджету фізичною особою, яка є власником такого транспортного засобу або уповноважена розпоряджатися ним та декларує такий транспортний засіб для вільного обігу на митній території України, коштів у сумі, що дорівнює розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, звільняє фізичних осіб, відповідальних за дотримання строків та умов (вимог) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту, від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 та 485 цього Кодексу, за порушення митних правил стосовно транспортного засобу, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту.
Добровільна сплата коштів відповідно до пункту 9-9цього розділу звільняє фізичних осіб від добровільної сплати коштів, передбаченої абзацом другим цього пункту.
9-8. Установити, що тимчасово, протягом 180 днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України", звільняються від оподаткування ввізним митом транспортні засоби особистого користування (у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію), що були у використанні та з року випуску яких минуло більше п'яти років, які класифікуються за товарними позиціями 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни) згідно зУКТ ЗЕДта станом на 31 грудня 2020 року перебували у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту.
9-9. Установити, що тимчасово, протягом 180 днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України", фізична особа, яка є власником такого транспортного засобу або уповноважена розпоряджатися ним, має право вивезти за межі митної території України транспортний засіб особистого користування, що був у використанні і класифікується за товарними позиціями 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни) згідно зУКТ ЗЕД, який перебував на митній території України станом на 31 грудня 2020 року у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту, за умови добровільної сплати до державного бюджету коштів у сумі, що дорівнює розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вивезення транспортного засобу особистого користування з дотриманням умов, визначених абзацом першим цього пункту, звільняє фізичних осіб, відповідальних за дотримання строків та умов (вимог) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту, від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 та 485 цього Кодексу, за порушення митних правил стосовно транспортного засобу, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту.
9-10. Строк тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, передбачений пунктами 9-7-9-9цього розділу, для учасників бойових дій, зазначених упунктах 19і20частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", за умови документального підтвердження їх перебування більш як 90 днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України" безпосередньо на території проведення операції Об'єднаних сил (ООС), становить 270 днів".
Отже аналізуючи вищевказані норми закону, суд приходить до висновку, що у разі дотримання вимог Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України" на протязі 180 днів з дня набрання ним чинності гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) звільняється від адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 481 МК України, за порушення митних правил стосовно транспортного засобу, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту.
Таким чином, спеціальне звільнення від адміністративної відповідальності може мати місце у разі здійснення митного оформлення транспортного засобу особистого користування, щодо якого недотримані строки та умови митного режиму тимчасового ввезення та за умови добровільної сплати до державного бюджету коштів у сумі, що дорівнює розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як встановлено матеріалами справи, що транспортний засіб марки «MERCEDES-BENZ», моделі «SPRINTER», ідентифікаційний номер кузова № НОМЕР_4 , державний реєстраційний номерний знак Румунії НОМЕР_5 , відповідає критеріям, визначеним у п 9-7, Розділу ХХІ МК України, оскільки був ввезений на митну територію України в митному режимі у термін до одного року та станом на 26.05.2021 р. не вивезений за її межі у визначений законом строк.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи про порушення митних правил, що 22.07.2021 р. Чернівецькою митницею проведено митне оформлення у режимі « повний пропуск» транспортного засобу марки «MERCEDES-BENZ», моделі «SPRINTER», ідентифікаційний номер кузова № НОМЕР_4 , державний реєстраційний номерний знак Румунії НОМЕР_5 .
Також з матеріалів справи видно, що ОСОБА_1 добровільно сплачено кошти до державного бюджету, зокрема у сумі, що дорівнює розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 8500 гривень і на підставі даної оплати, ним здійснено митне оформлення транспортного засобу, який відповідно до митної декларації задекларовано для вільного обігу на митній території України.
Враховуючи всі обставини справи,наявність в матеріалах справи підтверджуючих документів дотримання умов, визначених п.9-7 Розділу ХХІ Прикінцевих та перехідних положень МК України, суд вважає за наслідками розгляду справи звільнити гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) від адміністративної відповідальності,передбаченої ч.6 ст.481 МК України,а провадження у справі закрити.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.8, 247,283,284 КУпАП, п. 9-7, Розділу ХХІ "Прикінцеві та перехідні положення" МК України, суд,-
Звільнити громадянина Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ч. 6 ст.481МК України на підставі п. 9-7 Розділу XXI"Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України, а провадження по справі закрити.
На постанову про адміністративне правопорушення може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду К.К. Бенца