Постанова від 20.08.2021 по справі 134/1408/21

3/134/629/2021 Справа №: 134/1408/21

ПОСТАНОВА

20 серпня 2021 року Крижопільський районний суд Вінницької області

у складі: головуючого судді Зарічанського В.Г.,

з участю секретаря судового засідання Балух О. В.

прокурора Козира С. В.

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Гарячківка, Крижопільського району, Вінницької області та жителя АДРЕСА_1 , одруженого, який має на утриманні 2 малолітніх дітей, працюючого старостою сіл Гарячківка та Одаї, РНОКПП- НОМЕР_1 .

у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

17.08.2021 року до Крижопільського районного суду Вінницької області від Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 347 від 11.08.2021 року в якому зазначено, що

ОСОБА_1 , являючись старостою сіл Гарячківка та Одаї Городківської сільської ради, Тульчинського району, Вінницької області, являючись згідно п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну декларацію за 2020 рік), в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП

Згідно рішення № 4 другої сесії 8 скликання Городківської сільської ради, Тульчинського району, Вінницької області від 17 грудня 2020 року ОСОБА_1 затверджено на посаду старости сіл Гарячківка та Одаї Городківської сільської ради.

Відповідно до «Положення про старосту Городківської сільської ради», яке затверджене рішенням № 3 третьої сесії 8 скликання Городківської сільської ради від 17.12.2020, пунктом 2.1. визначено: «Староста є посадовою особою місцевого самоврядування на нього поширюється дія Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», крім цього, згідно пункту 2,3: «Староста є членом виконавчого комітету сільської ради за посадою і працює в ньому на постійній основі».

Згідно абзацу тринадцятого статті 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», посадова особа місцевого самоврядування - особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно - розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Відповідно до частини другої статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ограни та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність у разі порушення ними Конституції або законів України.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті, 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі-декларації), за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.

В примітці до статті 172-6 КупАП зазначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто ОСОБА_1 є також суб'єктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.

Таким чином ОСОБА_1 , являючись старостою сіл Гарячківка та Одаї Городківської сільської ради, Тульчинського району, Вінницької області, будучи згідно п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, лише 06.04.2021 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вище вказаному визнав повністю, щиро розкаявся, пояснив, що декларацію подав пізніше, тому, що подавав декларацію після звільнення і думав, що автоматично підтягнеться річна декларація, просив суворо не карати.

Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи та оцінивши у сукупності досліджені докази, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно рішення № 4 другої сесії 8 скликання Городківської сільської ради, Тульчинського району, Вінницької області від 17 грудня 2020 року ОСОБА_1 затверджено на посаду старости сіл Гарячківка та Одаї Городківської сільської ради.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті, 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі-декларації), за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.

Отже, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати щорічну декларацію (за 2020 рік) до 01.04.2021 року. Як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , лише 06 квітня 2021 року о 12 год. 14 хв. подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім визнання ОСОБА_1 своєї вини у несвоєчасній подачі декларацій, його вина у вчиненні вказаного корупційного діяння підтверджується письмовими матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями, повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, копією декларації, копією попередження про вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», витягом з послідовності дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", які були у ОСОБА_1 з якого вбачається несвоєчасне подання декларації.

При призначенні адміністративного стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, особу порушника ОСОБА_1 , ступінь його вини, щире розкаяння, позитивну характеристику правопорушника, його майновий стан, тяжкість вчиненого правопорушення, те, що він раніше не притягувався до відповідальності за корупційні діяння та діє в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і вважає за необхідне застосувати до нього стягнення у вигляді штрафу.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Таким чином з ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір в розмірі 454 грн.

Керуючись ст. ст. 172-6 ч.1, 221, 283, 284 КУпАП, ст. ст. 1, 3, 45, Закону України «Про запобігання корупції», п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» суддя,-

ПОСТАНОВИВ

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні судового збору.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Вінницького апеляційного суду в 10-ти денний строк з дня винесення постанови.

Суддя