Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/2276/21
Провадження № 3/935/1381/21
Іменем України
25 серпня 2021 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Рибнікова М.М., розглянувши матеріали, що надійшли з відділу поліції №1 Житомирського РУП ГУНП у Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , який не працює, РНОКПП НОМЕР_1
за ч.2 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
До Коростишівського районного суду Житомирської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Відповідно до положень ст.36 КупАП, суддя вважає за необхідне об'єднати вказані протоколи в одне провадження.
Так, ОСОБА_1 :
- 20.07.2021 о 19.00 год. за місцем свого проживання, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, вчинив відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме умисні дії психологічного характеру, що полягали висловлювання в її сторону нецензурною лайкою та погрозах фізичною розправою, чим міг заподіяти психологічної шкоди здоров'ю потерпілої, повторно протягом року, вчинивши тим самим адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП;
- 21.07.2021 о 18.10 год. за місцем свого проживання, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, вчинив відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме умисні дії психологічного характеру, що полягали висловлювання в її сторону нецензурною лайкою та погрозах фізичною розправою, чим міг заподіяти психологічної шкоди здоров'ю потерпілої, повторно протягом року, вчинивши тим самим адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП;
- 22.07.2021 о 20.00 год. за місцем свого проживання, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, вчинив відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме умисні дії психологічного характеру, що полягали висловлювання в її сторону нецензурною лайкою та погрозах фізичною розправою, чим міг заподіяти психологічної шкоди здоров'ю потерпілої, повторно протягом року, вчинивши тим самим адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП;
- 23.07.2021 о 15.40 год. за місцем свого проживання вчинив відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме умисні дії психологічного характеру, що полягали висловлювання в її сторону нецензурною лайкою та погрозах фізичною розправою, чим міг заподіяти психологічної шкоди здоров'ю потерпілої, повторно протягом року, вчинивши тим самим адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП;
- 24.07.2021 о 16.10 год. за місцем свого проживання, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, вчинив відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме умисні дії психологічного характеру, що полягали висловлювання в її сторону нецензурною лайкою та погрозах фізичною розправою, чим міг заподіяти психологічної шкоди здоров'ю потерпілої, повторно протягом року, вчинивши тим самим адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП;
- 25.07.2021 о 17.00 год. за місцем свого проживання, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, вчинив відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме умисні дії психологічного характеру, що полягали висловлювання в її сторону нецензурною лайкою та погрозах фізичною розправою, чим міг заподіяти психологічної шкоди здоров'ю потерпілої, повторно протягом року, вчинивши тим самим адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи неодноразово повідомлявся належним чином, до матеріалів протоколу про адміністративне правопорушення долучено заяву останнього від 25.07.2021 про розгляд справи без його участі. За таких обставин, з огляду на положення ч.1 ст.268 КУпАП, суддя вважає за можливе розглядати справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
П.3 ч.1 ст.1 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" визначено, що домашнє насильство це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Згідно п.8 ч.1 ст.1 Закону України"Про запобігання та протидію домашньому насильству", особа, яка постраждала від домашнього насильства (далі - постраждала особа), - особа, яка зазнала домашнього насильства у будь-якій формі.
Згідно п.14 ст.1 цього Закону, психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи.
Дослідивши матеріали справи, зокрема,
- протоколи про адміністративні правопорушення за ч.2 ст.173-2 КУпАП, з яких вбачається про роз'яснення ОСОБА_1 його прав, передбачених ст.63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, та в яких ОСОБА_1 вказав, що з протоколом ознайомлений та згоден;
- протокол прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 25.07.2021;
- письмові пояснення потерпілої ОСОБА_2 , в яких вказує, що її співмешканець ОСОБА_1 , перебуваючи у нетверезому стані, систематично вчиняє відносно неї домашнє насильство, а саме погрожує фізиною розправою, ображає словами нецензурної лайки;
- письмові пояснення свідка ОСОБА_3 від 25.07.2021, згідно яких остання була свідком того, як її сусід ОСОБА_1 25.07.2021 вчиняв відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 домашнє насильство: ображав словами нецензурної лайки, принижував її честь та гідність, погрожував фізичною розправою;
- копія постанови Коростишівського районного суду Житомирської області від 01.06.2021 відносно ОСОБА_4 за ч.1 ст.173-2 КУпАП, якою останнього було визнано винним у вчиненні домашнього насильства та притягнуто до адміністративної відповідальності у виді штрафу,
суддя дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП.
При обранні міри адміністративного стягнення, суддею враховуються обставини справи, характер правопорушення, особа правопорушника, який притягався протягом року до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення, проте, належних висновків не зробив, що характеризує його негативно, тому суддя вважає за необхідне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді громадських робіт.
Відповідно до положень ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника в дохід держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.36, 283 - 285 КУпАП,
постановив:
Відповідно до положень ст.36 КУпАП, об'єднати в одне провадження справи про адміністративне правопорушення №935/2276/21, 935/2277/21, 935/2278/21, 935/2279/21, 935/2280/21, 935/2281/21 та присвоїти єдиний унікальний номер справи №935/2276/21 (3/935/1386/21).
Визнати виним ОСОБА_1 у вчиненні 20.07.2021, 21.07.2021, 22.07.2021, 23.07.2021,24.07.2021, 25.07.2021 адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 КУпАП, та застосувати до останнього адміністративне стягнення, з урахуванням положень ч.2 ст.36 КУпАП, у виді 60 (шістдесят) годин громадських робіт.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 454 грн.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Коростишівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя М.М.Рибникова