Справа № 278/2437/21
26 серпня 2021 року м. Житомир
Суддя Житомирського районного суду Житомирської області Буткевич М.І., розглянувши матеріали, які надійшли з ГУ ДПС у Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, директора ДП "Житомирський бронетанковий завод", мешканця АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 ", виданий Московським РВ ХМУ УМВС України в Харківській області 9.03.1998, РНОКПП " НОМЕР_2 ",
за ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП),
До Житомирського районного суду Житомирської області для розгляду надійшли наведенні адміністративні матеріали, які на даний час не можуть бути розглянуті судом, а відтак підлягають поверненню для доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Протокол про здійснення адміністративного правопорушення є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення та відповідно має містити усі відомості, що стосуються правопорушення. Крім того, протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги.
У статті 256 КУпАП поміж іншого вказано, що протокол має містити відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення та нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
В порушення статті 256 КУпАП в даному протоколі не зазначено дату народження особи, що притягається до адміністративної відповідальності, не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення, та не зазначено відповідну частину статті 163-1 КУпАП, за якою слід кваліфікувати дії особи.
Крім того, правопорушення, за вчинення якого притягається ОСОБА_1 , з об'єктивної сторони полягає у бездіяльності - невчиненні певної дії у певному місці до певного строку. Місцем вчинення такого правопорушення вважається місце, де особа повинна була вчинити певну дію, однак не вчинила її. Отже, місцем вчинення правопорушення у виді бездіяльності (неподання в установлений строк фінансової звітності) є відповідний орган податкової інспекції, до якого платник податків повинен подати відповідні документи.
За таких обставин, оскільки наведені вище недоліки є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні, матеріали справи підлягають поверненню до органу, який порушив адміністративне провадження для доопрацювання, як неналежно оформлені.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 256, 283, 284 КУпАП, суддя,
Адміністративні матеріали стосовно ОСОБА_1 за ст. 163-1 КУпАП повернути до ГУ ДПС у Житомирській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: М.І. Буткевич