Справа №167/629/21
Провадження №3/167/293/21
26.08.2021 року. Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Сіліч І. І., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , керівника Комунального підприємства «Дубищенське житлово-комунальне господарство»,
- за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КупАП), -
встановив:
З протоколу про адміністративне правопорушення №135/03-20-18-08 від 06 серпня 2021 року керівник КП «Дубищенське житлово-комунальне господарство» вбачається, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, а саме: під час проведення перевірки у КП «Дубищенське житлово-комунальне господарство», згідно акту №6362/03-20-18-08/13368478 від 06.08.2021 року, виявлено факт неподачі фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню, разом з аудиторським звітом за 2020 рік, (граничний термін подання - 10.06.2021 року), як підприємства, що відповідно до статті 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 року №996-XIV зобов'язане оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком, чим порушено п. 46.2, ст. 46 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755- IV із змінами та доповненнями.
Дії керівника КП «Дубищенське житлово-комунальне господарство» - ОСОБА_1 , кваліфіковано за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні такого правопорушення не визнав.
Відповідно до ст. 9 КУпАП правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Диспозиція ч. 1 ст. 1632 КУпАП передбачає відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Підставою ж притягнення суб'єкта правопорушення до відповідальності є наявність в його діях складу правопорушення.
Склад правопорушення - це сукупність передбачених законом об'єктивних і суб'єктивних ознак діяння, які характеризують (визначають) його як правопорушення. У разі недоведеності будь-якої з вказаних обставин в діях особи не може бути встановлено склад правопорушення.
Враховуючи положення ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також практику Європейського суду з прав людини у справах «Лучанінова проти України» (рішення від 9 червня 2011 року, заява № 16347/02), «Малофєєва проти Росії» (рішення від 30 травня 2013 року, заява № 36673/04), «Карелін проти Росії» (заява № 926/08, рішення від 20 вересня 2016 року) суд констатує, що, як і у кримінальному провадженні, суд у цій справі має бути неупередженим та безстороннім і не вправі самостійно змінювати на шкоду особі формулювання правопорушення, викладене у фабулі протоколу про адміністративне правопорушення. Відповідне формулювання слід вважати по суті викладенням обвинувачення у вчиненні адміністративного правопорушення, винуватість у скоєнні якого має бути доведено не судом, а перед судом у змагальному процесі. Поряд з цим у випадку коли викладена у протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її, а так само не може відшукувати докази на користь звинувачення.
Положенням ст. 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно із п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та письмові докази у справі, суд доходить висновку про закриття провадження у справі, оскільки наданими суду доказами не доведено у діянні ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1632 КУпАП, а саме: неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Виходячи з вищенаведеного та керуючись п. 1 ст. 247, ст. 283, ст.284 КУпАП, суддя,-
Провадження в справі відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-2 ч. 1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Рожищенський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ: І.І.Сіліч