№ 207/880/20
№ 2/207/878/21
12 серпня 2021 року Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Бистрової Л.О.
при секретарі Мозоль О.О.
за участі позивача ОСОБА_1
представника відповідача Стельмах І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Кам'янське цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про злочин, де не виконується жодне звернення, яке направлялось до виконавчих органів,
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до Кабінету Міністрів України про злочин, де не виконується жодне звернення, яке направлялось до виконавчих органів, та доповненнями до позову, в якій просить:- терміново включити світло в квартирі; - замінити проводку, розетки та вимикачі; - терміново замінити газову плиту; - переатестувати робочі місця; - виплатити акції; - виплатити згідно ст. 235 КЗпП України компенсацію з ПАТ «ДніпроАзот»; - виплатити пенсію одним платежем, починаючи з 45 років; - розглянути справи, які перебували в провадженні Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська; - виплатити 1000000 гривень за те, що родина сиділа рік без води в квартирі; - повернути будматеріали, які зникли в зв'язку з довгими судовими процесами по вині Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська; - привести квартиру у належний стан, що по вині Кабінету Міністрів України, суддів, прокурорів та поліції квартира стала в жахливому стані, - доплатити 40% нічних по КЗпП України; - перевести в нічну зміну; - надати кредитні кошти в розмірі 100000 гривень; - списати усі заборгованості по комунальним послугам; - поновити на роботі і виплатити компенсацію за вимушений прогул згідно ст. 235 КЗпП України, притягнути до відповідальності винних осіб, які надсилають їй неодноразові повідомлення про виграш коштів; також скаржиться на дії місцевої прокуратури та Південного відділення поліції Кам'янського ВП ГУНП Дніпропетровської області тощо.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, наполягала на задоволенні позивних вимог. У судовому засіданні наполягала, що саме Кабінет Міністрів України є належним відповідачем і він має нести відповідальність.
Представник відповідача в судовому засіданні просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав викладених у відзиві на позов. Представник відповідача у поданому відзиві заперечував обґрунтованість позову, не визнавши його вимог, вказав, що позивачем належним чином не обґрунтовано позовні вимоги, а також вони є безпідставними, необгунтованими, та такими, що у задоволенні яких необхідно відмовити у повному обсязі, а також посилався на те, що Кабінет Міністрів України є неналежним відповідачем.
Заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні були досліджені подані позивачем на підтвердження її позовних вимог наступні докази:
- лист-відповідь від АТ « Дніпропетровськгаз» від 24.04.2020 року щодо розгляду звернення (т.1 а.с.67,68);
- лист-відповідь від АТ « Дніпропетровськгаз» від 22.05.2020 року щодо розгляду звернення (т.1 а.с.99-102);
- відповіді на звернення позивачки від заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Кам'янської міської ради Завгородньої Т.Ж. від 25.05.2020 р. та від 18.05.2020 р.(т.1 а.с. 104-107, 11-112);
- лист-відповідь заступника директора департаменту житлово-комунального господарства від.28.04.2020 р. ( т.1 а.с.108);
- відповідь на звернення на урядову телефонну «горячу» лінію Заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради С.С.Колісніченко від 28.04.2020 р. та від 29.05.2020 р. (т.1 а.с.109, 113);
- відповідь на надання інформації від Головного управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 28.05.2020р. (.т.1 а.с.114-115);
- відповідь на звернення позивачки від Головного управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від від 29.01.2021 та від 03.02.2021 (т.3 а.с.14-17);
- відповідь на заяву щодо дій приватного виконавця від Міністрества Юстиції України від 02.02.2021 (т.3 а.с.18,19);
- відповідь на заяву позивачки з приводу незаконного рішення суду від прокурора м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 03.03.2011р, 26.06.2011р., 26.08.2014р., (т.3 а.с.20-24);
- відповідь на звернення щодо порушення прав на пенсійне забезпечення від Прокуратури Дніпропетровської області від 15.05.2013р.(т.3 а.с.25,16);
- відповідь на звернення позивачки від 10.12.2016р. з Головного управління НП в Дніпропетровській області від 23.12.2016 р. (т.3 а.с.27);
- бухгалтерський табель , що ОСОБА_1 отримує статус переможця першого рангу (т.3 а.с.37);
- посвідчення головного переможця пошторгу від 2018 року (т.3 а.с.38);
- паспорт золотої призової фішки «Родинного клубу» (т.3 а.с.39);
- диплом юбиляра від 31.10.2017р. (т.3 а.с.40);
- гарантійний ваучер на вручення Головного призу від 27.12.2018р. (т.3 а.с.41);
- поздоровлення ОСОБА_3 (т.3 а.с.43);
- протоколом № 184-В про перемогу та виграш від 2017 р.(т.3 а.с.45);
- наказ № 34-78Р про переказ виграшу (т.3 а.с.46);
- авто приз (т.3 а.с.47);
- золотий ваучер від 2017 р.(т.3 а.с. 52);
- офіційне підтвердження «Почесного клієнта» (т.3.а.с.53);
- свідоцтво про перемогу в акції кталагу «додому» (т.3 а.с.54,55);
- нагородний сертифікат(т.3 а.с.56);
- преміальний талон (т.3 а.с.57);
- гарантійний лист (т.3.а.с.58);
- бланк запиту (т.3 а.с. 59);
- золотий сертифікат (т.3 а.с.60);
- облікова книжка досягнень переможця (т.3 а.с.61);
- сертифікат на виплату грошових коштів (т.3 а.с.64);
- чеки № 1-FР325, № 2 -РР28 (т.3 а.с.65);
- табель № 1-117 головного переможця «Поштового клубу» (т.3. а.с.66);
- відповідь на звернення позивачки від Дніпропетровської обласної прокуратури від 22.01.2021р. (т.3 а.с.73);
- відповіді на звернення позивачки від ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 09.12.2020р., 27.11.2020р., 07.12.2020р. (т.3 а.с. 74-77);
- відповідь щодо надання державної підтримки застрахованим особам від Міністерства Соціальної політики України від 06.01.2021 р. (т.3 а.с.84);
- відповідь на звернення позивачки від ПАТ «Дніпропетровськгаз» від 02.02.2021р. (т.3 а.с.86,87);
- відповідь на звернення позиваки від Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 23.01.2021 р.(т.3 а.с.89);
- відповідь на звернення позивачки від Кам'янського відділу поліції ВП № 2 від 25.01.2021 р. (т.3 а.с.90, 91);
- відповідь на звернення Дніпропетровської обласної прокуратури (т.3 а.с.92);
- відповідь на звернення щодо порушення прав людини працівниками поліції від Дніпродзержинської місцевої прокуратури (т.3 а.с. 99-106);
- відповідь на інформацію Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області від 29.12.2020р.(т.3 а.с.107);
- відповідь на звернення позивачки від Департаменту ЖКГБ Кам'янської міської ради від 05.01.2021р. (т.3 а.с.108-109);
- відповідь на звернення позивачки від Кам'янської міської ради від 22.12.2020р., 11.12.2020р. (т.3 а.с.110,111).
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи приходить до висновку про відмову у задоволенні позову за наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією України межах відповідно до законів України.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 170 ЦК України держава набуває і здійснює цивільні права та обов'язки через органи державної влади в межах їхньої компетенції, встановленої законами.
Відповідно ст. 116 Конституції України - Кабінет Міністрів України:
1)забезпечує державний суверенітет і економічну самостійність України, здійснення внутрішньої і зовнішньої політики держави, виконання Конституції і законів України, актів Президента України;
1-1) забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору;
2)вживає заходів щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина;
3)забезпечує проведення фінансової, цінової, інвестиційної та податкової політики; політики у сферах праці й зайнятості населення, соціального захисту, освіти, науки і культури, охорони природи, екологічної безпеки і природокористування;
4)розробляє і здійснює загальнодержавні програми економічного, науково-технічного, соціального і культурного розвитку України;
5)забезпечує рівні умови розвитку всіх форм власності; здійснює управління об'єктами державної власності відповідно до закону;
6)розробляє проект закону про Державний бюджет України і забезпечує виконання затвердженого Верховною Радою України Державного бюджету України, подає Верховній Раді України звіт про його виконання;
7)здійснює заходи щодо забезпечення обороноздатності і національної безпеки України, громадського порядку, боротьби зі злочинністю;
8)організовує і забезпечує здійснення зовнішньоекономічної діяльності України, митної справи;
9)спрямовує і координує роботу міністерств, інших органів виконавчої влади;
9-1) утворює, реорганізовує та ліквідовує відповідно до закону міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, діючи в межах коштів, передбачених на утримання органів виконавчої влади;
9-2) призначає на посади та звільняє з посад за поданням Прем'єр-міністра України керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України;
10)здійснює інші повноважень я, визначені Конституцією та законами України.
Згідно з ст.1 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України (Уряд України) є вищим органом у системі органів виконавчої влади. Кабінет Міністрів України здійснює виконавчу владу безпосередньо та через міністерства, інші центральні органи виконавчої влади. Раду міністрів Автономної Республіки Крим та місцеві державні адміністрації, спрямовує, координує та контролює діяльність цих органів. Кабінет Міністрів України відповідальний перед Президентом України і Верховною Радою України, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України у межах, передбачених Конституцією України.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» до основних завдань Кабінету Міністрів України належать:
1)забезпечення державного суверенітету та економічної самостійності України, здійснення внутрішньої та зовнішньої політики держави, виконання Конституції та законів України, актів Президента України;
2)вжиття заходів щодо забезпечення прав і свобод людини та громадянина, створення сприятливих умов для вільного і всебічного розвитку особистості;
3)забезпечення проведення бюджетної, фінансової, цінової, інвестиційної, у тому числі амортизаційної, податкової, структурно-галузевої політики; політики у сферах праці та зайнятості населення, соціального захисту, охорони здоров'я, освіти, науки і культури, охорони природи, екологічної безпеки і природокористування;
розроблення і виконання загальнодержавних програм економічного, науково- технічного, соціального, культурного розвитку, охорони довкілля, а також розроблення, затвердження і виконання інших державних цільових програм;
1)забезпечення розвитку і державної підтримки науково-технічного та інноваційного потенціалу держави;
2)забезпечення рівних умов для розвитку всіх форм власності; здійснення управління об'єктами державної власності відповідно до закону;
3)здійснення заходів щодо забезпечення обороноздатності та національної безпеки України, громадського порядку, боротьби із злочинністю, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
4)організація і забезпечення провадження зовнішньоекономічної діяльності, митної справи;
5)спрямування та координація роботи міністерств, інших органів виконавчої влади, здійснення контролю за їх діяльністю.
Постановою Кабінету Міністрів від 27 листопада 2019 р. № 976 (далі Постанова) затверджено Порядок взаємодії органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України та державної установи «Урядовий контактний центр» із забезпечення оперативного реагування на звернення, які надходять на урядову «гарячу лінію», Єдиний веб-сайт органів виконавчої влади та Урядову телефонну довідку.
Цією постановою затверджено Положення про Національну систему опрацювання звернень до органів виконавчої влади та Типове положення про контактний центр Автономної Республіки Крим, області, м. Києва і м. Севастополя. Зазначеним Положенням визначено, що координація діяльності, методичне забезпечення контактних центрів, підготовка і ведення інформаційно-пошукового довідника автоматизованої інформаційної бази звернень та інші завдання покладаються на Урядовий контактний центр.
З метою запровадження дієвого механізму зворотного зв'язку з громадськістю щодо повідомлень про виявлені факти корупційних правопорушень у регіонах на базі Урядового контактного центру у 2013 році організовано спеціалізовану «гарячу лінію» для звернень громадян з питань корупційних діянь у центральних і місцевих органах виконавчої влади, державних і комунальних установах.
Урядова «гаряча лінія» - механізм для взаємодії Уряду з громадянами, що дозволяє оперативно вирішувати проблемні питання, які порушуються у зверненнях громадян, а також удосконалювати роботу органів виконавчої влади з урахуванням громадської думки.
З метою підвищення ефективності роботи із зверненнями громадян Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 27 листопада 2019 р. № 976 «Деякі питання Єдиної системи опрацювання звернень»
Постановою затверджено «Положення про Єдину систему опрацювання звернень», що визначає порядок функціонування такої Єдиної системи. Вона складається із суб'єктів, які за допомогою засобів телекомунікації забезпечують за принципом «єдиного вікна» належне реагування органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, державних колегіальних органів на звернення громадян, фізичних осіб - підприємців, підприємств, установ, організацій, органів місцевого самоврядування.
Звернення приймаються працівниками Урядового контактного центру за допомогою засобів телекомунікації і надсилаються органам виконавчої влади відповідно до компетенції. Секретаріату Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, державним колегіальним органам для вирішення порушених у них питань по суті, надання відповідних роз'яснень.
Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово.
Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв'язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone - Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
Відповідно до статті 5 Закону України "Про звернення громадян» у зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.
Порядок розгляду звернень громадян у Кабінеті Міністрів України.
Відповідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів сісцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути вернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Статтею 19 Закону України "Про звернення громадян" визначено, зокрема, у разі необхідності та за наявності можливостей розгляд звернень громадян покладається на посадову особу чи підрозділ службового апарату, спеціально уповноважені здійснювати цю роботу. Таким підрозділом у Секретаріаті Кабінету Міністрів України є Управління з питань роботи із зверненнями громадян.
Відповідно до статті 20 Закону України "Про звернення громадян" звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
Статтею 16 Закону України "Про звернення громадян" передбачено, що скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.
До скарги додаються наявні у громадянина рішення або копії рішень, які приймалися за його зверненням раніше, а також інші документи, необхідні для розгляду скарги, але тільки ті, які відповідно стосуються питання.
Як вбачається в матеріалах справи є тільки рукописна позовна заява позивача та доданих до неї документи не відносяться до компетенції Кабінету Міністрів України.
Позивач зверталася на Урядову « гарячу лінію» 1545 з питань комунальних послуг, то її електронні звернення автоматично пересилались до тих державних установ котрих це стосуються, як вбачається в додатках до позовної заяви, додано відповідь на звернення позивача на Урядову «гарячої лінії», до комунальних підприємств, які надають комунальні послуги та на таке звернення Газова компанія «Дніпропетровськгаз» від 02.03.2020 № 49001.3-Лв-3741-0320 надала відповідь, яке відноситься до її компетенції про постачання газу, як вбачається те, що відповідач своєчасно направляє та направляв запити і звернення позивачки на Урядову «гарячу лінії» до установ, підприємств, державних та виконавчих органів, яких це стосується для опрацювання та надання обґрунтованої відповіді на звернення громадян.
Згідно ст.3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Водночас, згідно ст.4 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
При цьому, згідно роз'яснень, наданих у п.11 Постанови Верховного Суду України «Про судове рішення у цивільній справі» N 14 від 18.12.2009р., оскільки правом на звернення до суду за захистом наділена особа в разі порушення, невизнання або оспорювання саме її прав, свобод чи інтересів, а також у разі звернення до суду органів та осіб, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб або державні та суспільні інтереси (частини перша та друга статті 3 ЦПК), то суд повинен встановити, чи були порушені, невизнані або оспорені права, свободи чи інтереси цих осіб, а якщо були, то вказати, чи є залучений у справі відповідач відповідальним за це.
Дослідивши, таким чином, докази, наявні в матеріалах справи, та, оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що, матеріали справи не містять жодного належного та допустимого доказу, з якого можливо встановити, що, на час розгляду даної цивільної справи відповідач будь-яким чином порушує, не визнає або оспорює права позивача ОСОБА_1 .
Вищевикладені обставини дають підстави суду дійти висновку, що, позовні вимоги позивача є необґрунтованими, та, такими, що задоволенню не підлягають.
Керуючись ст. ст. 12, 13,178, 263-265 ЦПК України, ст. ст. 19, 56, 116 Конституції України, Закону України «Про Кабінет Міністрів України», Закон України «Про звернення громадян», суд
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про злочин, де не виконується жодне звернення, яке направлялось до виконавчих органів - відмовити.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду у тридцятиденний строк з дня проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений та підписаний 20 серпня 2021 року.
Головуючий суддя Бистрова Л.О.