Номер провадження: 33/813/1130/21
Номер справи місцевого суду: 947/18424/21
Головуючий у першій інстанції Іванчук В. М.
Доповідач Таварткіладзе О. М.
20.08.2021 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд в особі судді-доповідача Таварткіладзе О.М., розглянувши клопотання захисника Датій Тетяни Валеріївни адвоката Головко Ірини Василівни про поновлення строку на апеляційне скарження постанови судді Київського районного суду м. Одеси від 29 квітня 2021 року відносно ОСОБА_1 у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Постановою судді Київського районного суду м. Одеси від 20 липня 2021 року ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17 000 гривень з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів на строк 1 рік. Стягнуто з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених на перше січня 2021 року, що складає 454 гривні.
Не погоджуючись з зазначеною постановою суду, 05.08.2021 року захисник ОСОБА_1 адвокат Головко І.В. подала апеляційну скаргу.
В апеляційній скарзі апелянтом ставиться питання про поновлення строку на апеляційне оскарження з тих підстав, що 29.07.2021 року між ОСОБА_1 та адвокатом Головко І.В. укладено угоду про надання правової допомоги. 30.07.2021 року адвокат Головко І.В. ознайомилась із матеріалами справи та подала заяву про отримання копії постанови від 20.07.2021 року. 03.08.2021 року адвокат отримала копію оскаржуваної постанови. В судовому засіданні 20.07.2021 року аудіозапис не здійснювався та текст постанови суду ОСОБА_1 під час судового засідання не було оголошено. З цих підстав скаржник просить поновити строк на апеляційне оскарження.
Вивчивши доводи клопотання про поновлення строку на подачу апеляційної скарги, вважаю, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до приписів ст. 294 КУпАП, постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
З тексту постанови суду першої інстанції вбачається, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, приймала участь у судовому засіданні суду першої інстанції. Разом з тим, матеріалами справи не містять доказів здійснення звукозапису судового засідання 20.07.2021 року по даній справі. Відповідно розписки (а. с. 13) захисник скаржника ознайомилась з матеріалами справи - 30.07.2021 року. Крім того, як вбачається з даних сайту Єдиного державного реєстру судових рішень, постанова судді Київського районного суду м. Одеси від 20 липня 2021 року надіслана до реєстру 24.07.2021 року, оприлюднено на сайті реєстру 26.07.2021 року.
За таких обставин, апеляційний суд вважає, що зазначені причини пропуску строку на подачу апеляційної скарги можуть бути визнані поважними, а також для забезпечення права особи на доступ до правосуддя, строк підлягає поновленню.
Керуючись ст. 294 КУпАП, апеляційний суд
Клопотання захисника ОСОБА_1 адвоката Головко Ірини Василівни про поновлення строку на апеляційне оскарження - задовольнити.
Поновити захиснику ОСОБА_1 адвокату Головко Ірині Василівні строк на апеляційне оскарження постанови судді Київського районного суду м. Одеси від 29 квітня 2021 року відносно ОСОБА_1 у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Розгляд апеляційної скарги призначити на 11 год. 30 хв. 03.09.2021 року в приміщенні Одеського апеляційного суду (м. Одеса, вул. Івана та Юрія Лип, 24-а).
В судове засідання викликати учасників процесу.
Суддя Одеського апеляційного суду О.М. Таварткіладзе