Справа № 234/9851/21
Провадження № 3/234/3018/21
09 серпня 2021 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Данелюк О.М., розглянувши матеріал, що надійшов з Краматорського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працюючої головним бухгалтером у відділі урядового Фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в містах Донецьку та Луганську, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,-
Згідно протоколу №173 від 26.02.2021 року, головний бухгалтер відділу урядового Фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в містах Донецьку та Луганську ( код ЄДРПОУ 05433198, Донецьк область, м. Краматорськ, б-р Машинобудівельників,53) - ОСОБА_1 несвоєчасно повідомила державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, а саме, несвоєчасно наданий податковий розрахунок сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за І квартал 2021 року терміном надання не пізніше 11 травня 2021 року, фактично наданий податковий розрахунок за І квартал 2021 року 13 травня 2021 року, чим порушено пп.49.18.2 п.49.18 ст.49, п.51.1 ст.51, пп «б», п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України, п.1 розділу II Порядку № 4 від 13.01.2015 року, що є правопорушенням, передбаченим ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, про час та місце слухання справи була повідомлена, повісткою.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян передбачена адміністративна відповідальність.
Статтею 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачається, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати в тому числі чи винна дана особа в його вчиненні, чи піддягає вона адміністративній відповідальності згідно статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Підпунктом 51.1 статті 51 Податкового кодексу України передбачено, що платники податків, у тому числі податкові агенти, платники єдиного внеску, зобов'язані надавати контролюючим органам у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого единого внеску, з розбивкою по місяцях звітного кварталу.
Відповідно до підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України такий податковий розрахунок подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), тобто за І квартал 2021 року податковий розрахунок платники, податкові агенти, платники єдиного внеску мали право подати до 11 травня 2021 року включно.
В матеріалах справи наявні письмові пояснення головного бухгалтеру відділу урядового Фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в містах Донецьку та Луганську -ОСОБА_1 , з яких вбачається, що податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 1 квартал 2021 року було направлено нею 07.05.2021 року о 15-45 годині через сервіс ДПС «Електронний кабінет». Не дочекавшись відповіді, 11.05.2021 року о 8-10 годині та ще раз 11.05.2021 року о 12-44 годині вона повторно направила звіт. Відповіді по цим звітами надійшли 12.05.2021 року о 22-48 годині з відміткою о неприйняття звіту. І тільки 13.05.2021 року по звіту прийнята відповідь, що цей звіт прийнято, на підтвердження чого надано роздруківки відправлень з особистого кабінету платника податків ДФС.
Із наведеного слідує, що ОСОБА_1 своєчасно подала податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку форми 4-ДФ за І квартал 2021 року.
Таким чином, суд дійшов висновку, що обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні.
Відповідно до пункту 1 статті 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Так, дослідивши матеріали справ про адміністративне правопорушення, суд не вбачає в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 163-4 КУпАП, а тому суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 247 п.1, 283-284 КУпАП,
Закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , на підставі п.1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Краматорський міський суд.
Суддя Краматорського міського суду О. М. Данелюк