Постанова від 01.07.2021 по справі 208/5441/21

справа № 208/5441/21

провадження № 3/208/2569/21

ПОСТАНОВА

01 липня 2021 р. м. Кам'янське

Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Савранський Т.А., провівши підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , директора ТОВ «Глуско Рітейл»,

за ст.185-14 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу від 23.06.2021 року, ОСОБА_1 23.06.2021 року о 12.05 годині в приміщенні АЗК ТОВ «Глуско Рітейл», що розташоване по вулиці Тритузна 34 в м.Кам'янське, допустив створення перешкод у діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, пов'язаній з проведенням перевірок.

Відповідно до ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу правопорушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП, одним з питань, яке вирішує суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, є питання щодо правильності складення протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.

Саме правильність складання протоколу, збір відповідних матеріалів, є запорукою правильного та швидкого розгляду справи у суді.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.

Враховуючи правову позицію ЄСПЛ, суддя не має права взяти на себе функції сторони обвинувачення, змінити обсяг інкримінованого правопорушення, усунути певні розбіжності та неточності, які мають місце в протоколі про адміністративне правопорушення, самостійно відшукувати докази винуватості особи, що становило б порушення ст.6 Конвенції в частині дотримання принципу рівності сторін і вимог змагального процесу.

З матеріалів справи вбачається, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП України, а саме: в протоколі не розкрита його об'єктивна сторона, не зазначено у чому саме полягало створення ОСОБА_1 перешкоди у діяльності посадових осіб при здійсненні перевірки.

За умови відсутності пояснень ОСОБА_1 , посадових осіб яким створено перешкода у діяльності при проведенні перевірки, пояснень свідків, розгляд справи за фабулою списаної з кваліфікації ст.185-14, як вона визначена в КУпАП, неможливий.

Також, протокол про адміністративне правопорушення містить посилання на продовження ОСОБА_1 протиправної поведінки незважаючи на вимоги посадовців її припинити.

Разом з тим, акт №14 від 23.06.2021 року свідчить про неможливість проведення перевірки внаслідок відсутності керівника підприємства.

Крім того, в протоколі не зазначено частину статті 185-14 КУпАП України, що впливає на кваліфікацію інкримінованого ОСОБА_1 правопорушення.

Зазначені недоліки, позбавляють суд можливості всебічного та об'єктивного дослідження всіх обставин зазначеного в протоколі правопорушення.

Провадження в справі про адміністративне правопорушення за таких обставин є неможливим.

Чинне законодавство не позбавляє суд можливості направити матеріали справи про адміністративне правопорушення органу, який їх склав, для усунення недоліків та належного оформлення.

Враховуючи вищезазначені недоліки, які перешкоджають суду у здійсненні повного та об'єктивного розгляду справи, керуючись положеннями ст.ст. 251, 256,278,283 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ст.185-14 КУпАП повернути до Кам'янського районного управління ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області, для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Т.А. Савранський