Справа № 545/116/21
Провадження № 3/545/865/21
"20" серпня 2021 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Шелудяков Л.В., розглянувши матеріали, які надійшли з НПУ ГУНП в Полтавській області ПВП ПРВП про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , інші відомості суду не відомі
за ч.1 ст.173-2 КУпАП,-
встановив:
До Полтавського районного суду Полтавської області з НПУ ГУНП в Полтавській області ПВП ПРВП надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.173-2 ч.1 КУпАП згідно протоколу про вчинення адміністративного правопорушення ВАБ №017803 від 13.11.2020 року.
За змістом протоколу ВАБ №017803 від 13.11.2020 року, склад адміністративного правопорушення, вчиненого ОСОБА_1 передбаченого ст. 173-2 ч.1 КУпАП, полягає у тому, що він 01.11.2020 року за місцем мешкання вчинив сварку з матір'ю в ході якої погрожував фізичною розправою останній, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173-2 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином, про причини суд не повідомив.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
За змістом ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, у тому числі, вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до частини 1 статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність задане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
Не зазначення в протоколі всіх необхідних відомостей про адміністративне правопорушення позбавляє процесуальної можливості орган (посадову особу), уповноважений розглядати справу про адміністративне правопорушення, з'ясувати обставини щодо вчинення адміністративного правопорушення, вини особи у його вчиненні, відтак, і наявність події і складу адміністративного правопорушення.
У такому вигляді він не може бути предметом судового розгляду, оскільки викликає обґрунтовані сумніви.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ №017803 від 13.11.2020 року не вказаний час та місце вчинення адміністративного правопорушення.
Протокол складено без участі свідків, які б могли підтвердити факт адміністративного правопорушення, також відсутні пояснення сусідки ОСОБА_2 , яка звернулась до поліції з повідомленням про вчинення домашнього насильства ОСОБА_1 .
Отже, сам по собі протокол про адміністративне правопорушення, без сукупності належних та допустимих доказів вини особи, не може бути підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Також, згідно рапорту особи, яка складала протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №017803 від 13.11.2020 року, ОСОБА_1 не проживає за адресою, зазначеною в протоколі.
Таким чином, під час розгляду справи не здобуто доказів наявності вини ОСОБА_1 у вчинення правопорушення, що ставиться йому у вину та позбавляє дійти до висновку, що в діях останнього не вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Згідно ст. 284 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 КУпАП; 3) про закриття справи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на зазначене вище провадження у справі необхідно закрити за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. 280, 283- 284 КУпАП, -
постановив:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 ч.1 КУпАП - закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена в Полтавському апеляційному суді через Полтавський районний суд Полтавської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Л.В. Шелудяков