Справа № 462/5550/21
Іменем України
17 серпня 2021 року Залізничний районний суд міста Львова у складі головуючої судді Румілової Н.М., при секретарі Шиманській Я.І., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,прокурора Кошарко Ю.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого майстром Франківського району теплових мереж ЛМКП «Львівтеплоенерго», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ч. 1 ст. 172 -6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До суду з Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшов протокол №523 від 03.08.2021 р., згідно до якого ОСОБА_1 , обіймаючи посаду майстра Франківського району теплових мереж ЛМКП «Львівтеплоенерго», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являється суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, примітки до статті 172-6 КУпАП, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, до суду з Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшов протокол №524 від 03.08.2021 р., згідно до якого ОСОБА_1 , обіймаючи посаду майстра Франківського району теплових мереж ЛМКП «Львівтеплоенерго», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являється суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, примітки до статті 172-6 КУпАП, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постановою суду провадження по справам про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172 -6 КУпАП та за ч. 1 ст. 172 -6 КУпАП об'єднанні в одне провадження.
ОСОБА_1 в судовому засіданні факт скоєння правопорушення визнав. У вчиненому щиро розкаявся.
Прокурор Кошарко Ю.В. в судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколах про адміністративне правопорушення, вказавши на наявність в діяннях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП. Просить притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності виходячи з наступного.
Частиною першою ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Із матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 згідно витягу з наказу №731-к від 30.11.2016 року переведений на посаду майстра Франківського району теплових мереж ЛМКП «Львівтеплоенерго» з 01.12.2016 року, а відтак, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп.«а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» відноситься до осіб, на яких поширюється дія вказаного закону, і є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до вимог ч. 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня, подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік в період з 00:00 год. 01.01.2020 р. до 00:00 год. 01.06.2020 р. А за 2020 рік в період з 00:00 год. 01.01.2021 р. до 00:00 год. 01.04.2021 р.
Натомість, згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, що також не заперечується самим ОСОБА_1 , встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 р. лише 21.07.2021 р. о 18:19 год., тобто з порушенням строків, визначених у ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
Окрім цього, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, що також не заперечується самим ОСОБА_1 , встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 р. лише 08.04.2021 р. о 18:55 год., тобто з порушенням строків, визначених у ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
Тому, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи особу правопорушника, його майновий стан, ступінь його вини, характер вчиненого, обставин що обтяжують відповідальність не вбачаю та вважаю, що ОСОБА_1 слід обрати адміністративне стягнення у виді штрафу.
При цьому, у відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції, чинній на момент вчинення правопорушення, з ОСОБА_1 в дохід держави слід також стягнути судовий збір в розмірі 454,00 грн., що становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому вчинено правопорушення.
Керуючись ст. 23, 172-6, 268, 280, 283, 284, 294 КУпАП
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 грн. 00 коп.
Апеляційну скаргу на постанову може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Н.М.Румілова