Дата документу 03.08.2021
Справа № 334/5114/21
Провадження № 3/334/2060/21
03 серпня 2021 року місто Запоріжжя
Суддя Ленінського районного суду міста Запоріжжя Коломаренко К.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Вознесенівського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка є фізичною особою-підприємцем, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -
ОСОБА_1 , як фізична особа-підприємець, несвоєчасно подала Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманих з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за I квартал 2021 року, чим порушила пп. «б» п.176.2 ст. 176, п. 119,1 ст. 119 Податкового кодексу України, за що передбачена адміністративна відповідальність, передбачена ч. 1 ст. 163-4 КУпАП. Про вчинене правопорушення складено протокол № 212 від 14.07.2021 року
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-4 КУпАП, визнала та щиро розкаялася.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи , суд доходить наступних висновків.
Статтею 163-4 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи. Зокрема, частиною 1 вказаної норми врегульовано декілька окремих складів адміністративного правопорушення, а саме, неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян. Протокол відносно ОСОБА_1 складено з підстав несвоєчасного подання платником податків податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, за 1 квартал 2021 року.
Як видно із змісту указаної норми, її диспозиція є бланкетною, тобто такою, що не називаючи конкретних ознак правопорушення або називаючи тільки частину із них, відсилає до інших нормативних актів, які не є законами про адміністративну відповідальність.
Так, відповідно до статті 51.1, підпункту 176.2 б), п.176.2 статті 176 Податкового кодексу України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов'язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку.
Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку - фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається.
Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (пункт 49.18.2 статті 49 Податкового кодексу України). Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, Порядок заповнення та подання податковими агентами указаного Податкового розрахунку, починаючи з І кварталу 2021 року, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2020 N 773.
Способи подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску визначені пунктом 3 Порядку, затвердженого у новій редакції наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2020 N 773, який передбачає, що розрахунок подається платником в один із таких способів: засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги»; на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації; надсилається поштою з повідомленням та описом про вкладення, за умови, якщо кількість рядків у додатках до Розрахунку не перевищує п'яти; на паперовому носії, якщо кількість рядків у додатках до Розрахунку не перевищує п'яти.
Провина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення 212 від 14.07.2021 року; актом від 17.06.2021 року № 5085/08-01-24-06/3182911405 про результати камеральної перевірки щодо своєчасного подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за I квартал 2021 року, усними поясненнями ОСОБА_1 в судовому засіданні, з яких вбачається, що граничним строком подання звітності за І квартал 2021 року було 11.05.2021, тоді як ОСОБА_1 подано Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за I квартал 2021 року, 12.05.2021.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП - несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, а її вина у вчинені адміністративного правопорушення є доведеною.
При вирішенні питання про призначення покарання, до уваги беруться характер вчиненого адміністративного правопорушення, особа правопорушника, ступінь вини ОСОБА_1 , відсутність обтяжуючих та пом'якшуючих відповідальність обставин, відсутність значних негативних наслідків від її дій, а також затримку подання звіту на незначний період, а тому суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням, у відповідності зі ст. 22КУпАП.
Згідно зі ст. 22КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Згідно ч. 2 ст. 284КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
На підставі вищевикладеного, ОСОБА_1 необхідно звільнити від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4КУпАП за малозначністю, оголосивши їй усне зауваження, а провадження у справі закрити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 22, 163-4, 283, 284 КУпАП,-
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, на підставі ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Оголосити ОСОБА_1 усне зауваження.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст.163-4 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Запорівзького апеляційного суду через Ленінський районний суд Запорізької області протягом десяти днів із дня її винесення.
Суддя: Коломаренко К. А.