Справа №463/6333/21
Провадження №3/463/1994/21
19 серпня 2021 року м. Львів
Суддя Личаківського районного суду м. Львова Стрепко Н.Л., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Львівського РУП №1 ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в провадженні Личаківського районного суду м. Львова перебувають об'єднані матеріали справ про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за вчинення ним 6 травня 2021 року адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Так з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №109770 від 6 травня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 6 травня 2021 року о 11 год. 30 хв., знаходячись за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив відносно своєї племінниці ОСОБА_2 психологічне домашнє насильство, а саме: виражався в її сторону нецензурною лайкою, погрожував фізичною розправою, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Матеріали даної справи надійшли до Личаківського районного суду м. Львова 4 червня 2021 року з Львівського РУП ГУНП у Львівській області.
Постановою Личаківського районного суду м. Львова від 15 липня 2021 року матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП було повернути заступнику начальника Львівського районного управління поліції ГУ Національної поліції у Львівській області для встановлення місця перебування особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення з подальшим скеруванням матеріалів справи до суду із одночасним забезпеченням явки особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
19 серпня 2021 року вказані матеріали повторно надійшли з Львівського РУП №1 ГУНП у Львівській області для розгляду та прийняття рішення згідно чинного законодавства.
Оглянувши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
З огляду на ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП вбачається, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
За змістом п. 7 ст. 247 КУпАП розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з підстав закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Водночас, відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, 173-2, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 14 КУпАП судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Враховуючи наведене вище, а також те, що розгляд справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173-2 КУпАП здійснюється за обов'язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, постанову суду від 15 липня 2021 року виконано не було, наведене унеможливлює здійснення розгляду справи у відповідності до вимог закону, в тому числі і вирішення питання про закриття провадження у справі у зв'язку з закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП, а тому суд приходить до висновку, що дані матеріали слід повернути до Львівського РУП №1 ГУНП у Львівській області для належного виконання постанови Личаківського районного суду м. Львова від 15 липня 2021 року, а саме встановлення місця перебування особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення з подальшим скеруванням матеріалів справи до суду із одночасним забезпеченням явки особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст.ст. 173-2, 256, 260, 277, 268 КУпАП, -
матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до Львівського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції у Львівській області для виконання постанови Личаківського районного суду м. Львова від 15 липня 2021 року, а саме встановлення місця перебування особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення з подальшим скеруванням матеріалів справи до суду із одночасним забезпеченням явки особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: Стрепко Н.Л.