Єдиний унікальний номер №943/1270/21
Провадження №3/943/633/2021
20 серпня 2021 року
Суддя Буського районного суду Львівської області Кос І.Б., за участю секретаря судових засідань Дутки С.І., захисника Скоробогатого М.В., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Відділення поліції № 2 Золочівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, тимчасово не працюючого, який проживає по АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, -
ОСОБА_1 не сплачував аліменти на утримання трьох дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 згідно виконавчого листа №943/708/20 від 27.05.2020, виданого Буським районним судом Львівської області, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні визнав свою вину в скоєному, пояснивши про те, що не мав можливості сплачувати аліменти на утримання своїх дітей через відсутність роботи, а також просив суд його суворо не карати.
Захисник ОСОБА_1 - адвокат Скоробогатий М.В. у судовому засіданні винуватість свого підзахисного у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення не заперечив, зазначивши про відсутність умислу. Просить суд обрати мінімальне адміністративне стягнення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та доводи його захисника, дослідивши надані суду матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ч. 12 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» у разі наявності в діях боржника ознак адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, державний виконавець складає протокол про адміністративне правопорушення та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.
Згідно ч. 1 ст. 183-1 КУпАП несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
Як убачається із долученого до справи Розрахунку заборгованості по аліментах станом на 24.06.2021 року, щомісячний розмір сплачуваних ОСОБА_1 аліментів згідно виконавчого документа становить 4982,50 грн., а сукупний розмір заборгованості зі сплати аліментів станом на 24 червня 2021 року складає 54 432,50 грн., що перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що діяння ОСОБА_1 містить склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, що підтверджується сукупністю досліджених у судовому засіданні доказів, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №691563 від 02.07.2021, у якому правопорушник зазначив, що «з протоколом згідний»; розрахунком заборгованості по аліментах від 24.06.2021; заявою ОСОБА_5 від 24.06.2021; свідоцтвами про народження дітей; письмовими поясненнями ОСОБА_1 і ОСОБА_5 від 02.07.2021 та іншими матеріалами справи, які знаходяться в об'єктивному взаємозв'язку між собою, що не оспорюються правопорушником.
Отже, із представлених вище доказів, які у своїй сукупності є логічними та послідовними, убачається те, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, оскільки він вчинив несплату аліментів на утримання дітей, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Обставиною, яка пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення є щире розкаяння винного (п. 1 ч. 1 ст. 34 КУпАП), а обставин, що обтяжують його відповідальність судом не встановлено.
Таким чином, ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, наявність однієї обставини, що пом'якшує відповідальність та відсутність обтяжуючих обставин, суд вважає, що з метою виправлення правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт, яке в даному випадку є безальтернативним стягненням.
Крім того, оскільки відносно правопорушника винесено постанову про накладення адміністративного стягнення, відтак у відповідності до вимог ст. 40-1 КУпАП, особою на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на користь держави, що відповідає положенню ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Ураховуючи наведене та керуючись ст.ст. 7, 34, 35, 40-1, 183-1, 245, 247, 266, 279, 280, 283, 284, 288 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді 120 (ста двадцяти) годин суспільно корисних робіт.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Буський районний суд Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.
Суддя І. Б. Кос