Справа № 167/634/21
Номер провадження 1-в/167/35/21
19 серпня 2021 року м. Рожище
Рожищенський районний суд Волинської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
особи, щодо якої внесено подання ОСОБА_3 ,
дільничного офіцера поліції ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Рожищенського районного суду Волинської області подання тимчасово виконуючого обов'язки начальника відділу поліцейської діяльності № 1 (м. Рожище) Луцького районного УП ГУНП у Волинській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Череваха Маневицького району Волинської області, проживає у АДРЕСА_1 ,
Вироком Рожищенського районного суду Волинської області від 30 грудня 2014 року ОСОБА_3 засуджено за ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 125, ч. 2 ст. 186 Кримінального кодексу України (далі - КК) до остаточного покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки 6 місяців.
З місць позбавлення волі ОСОБА_3 звільнена 20 вересня 2018 року після відбуття покарання (копія довідки про звільнення серії ТЕР № 05586).
Вироком Рожищенського районного суду Волинської області від 29 вересня 2020 року ОСОБА_3 визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК, призначено їй покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки і підставі статтей 75, 76 КК звільнено від відбування покарання з випробуванням з однорічним іспитовим строком та покладено на неї обов'язки: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Тимчасово виконуючий обов'язки начальника відділу поліцейської діяльності № 1 (м. Рожище) Луцького районного УП ГУНП у Волинській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 на строк один рік із встановленням обмежень: заборони відвідувати місця торгівлі, де алкогольні напої реалізуються на розлив; заборони виходити з будинку
АДРЕСА_1 з 22:00 до 6:00 наступного дня, заборони виїзду в особистих справах за межі Луцького району без дозволу відділу поліцейської діяльності; реєстрації у відділі поліцейської діяльності 1, 9, 15, 25 числа кожного місяця (з 9:00 по 18:00).
Подання обґрунтовується тим, що після відбування покарання ОСОБА_3 на шлях виправлення не стала, веде антигромадський спосіб життя, систематично порушує громадський порядок, вчиняє адміністративні правопорушення: 20 вересня 2020 року за ст. 177, ч. 2 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), 4 жовтня 2020 року за ст. 183 КУпАП, 3 листопада 2020 року за ст. 183 КУпАП, 26 січня 2021 року за ст. 183 КУпАП. У зв'язку з цим ОСОБА_3 винесено письмові попередження та роз'яснено про можливість встановлення відносно неї адміністративного нагляду.
Дільничний офіцер поліції ОСОБА_4 підтримав подання про встановлення адміністративного нагляду, давав пояснення близькі за змістом до обгрунтувань подання.
У судовому засіданні ОСОБА_3 не заперечувала проти встановлення адміністративного нагляду щодо неї.
Суд, заслухавши доводи дільничного офіцера поліції, думку ОСОБА_3 , дослідивши матеріали справи, дійшов таких висновків.
За змістом ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон) адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - за поданням начальника органу Національної поліції.
Згідно з п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до п. «б» ч. 3 ст. 8 Закону адміністративний нагляд автоматично припиняється у разі засудження піднаглядного до позбавлення волі і направлення його до місця відбування покарання.
ОСОБА_3 відбула покарання у виді позбавлення волі за вироком Рожищенського районного суду Волинської області від 30 грудня 2014 року.
Вироком цього ж суду від 29 вересня 2020 року ОСОБА_3 визнано винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК, призначено їй покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки та на підставі статтей 75, 76 КК звільнено від відбування покарання з випробуванням з однорічним іспитовим строком. Разом з тим, ухвалою Рожищенського районного суду Волинської області від 19 серпня 2021 року таке звільнення від відбування покарання скасовано, та направлено засуджену ОСОБА_3 для відбування призначеного покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.
Отже, оскільки ОСОБА_3 не відбула покарання за вироком Рожищенського районного суду Волинської області від 29 вересня 2020 року у виді позбавлення волі, а звільнення від відбування покарання з випробуванням судом скасовано та направлено засуджену ОСОБА_3 для його відбування, тому, виходячи із положень п. «в» ч. 1 ст. 3, п. «б» ч. 3 ст. 8 Закону, у задоволенні подання про встановлення відносно неї адміністративного нагляду слід відмовити.
На підставі наведеного, керуючись статтями 3, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Відмовити в задоволенні подання тимчасово виконуючого обов'язки начальника відділу поліцейської діяльності № 1 (м. Рожище) Луцького районного УП ГУНП у Волинській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Рожищенський районний суд Волинської області.
С у д д я : ОСОБА_1