Ухвала від 17.08.2021 по справі 320/9943/21

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

17 серпня 2021 року м. Київ № 320/9943/21

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панченко Н.Д., розглянувши матеріали в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

до суду звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з позовом до Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області (08700, Київська обл., м. Обухів, вул. Київська, 24, код ЄДРПОУ 03193696), в якому просить суд:

- визнати дії Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області щодо ненарахування та не виплати позивачу недоплаченої суми разової грошової допомоги до 05 травня за 2021 рік у розмірі 10246 грн - протиправними;

- зобов'язати Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області перерахувати та виплатити позивачу недоплачену суму разової грошової допомоги до 05 травня, як особі з інвалідністю внаслідок війни 2-ої групи, у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком відповідно до статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» за 2021 рік - у розмірі 10246 грн.

Відповідно до вимог частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Дослідивши позовну заяву на предмет дотримання процесуальним норм щодо її форми та змісту, суд констатує її невідповідність та вважає за необхідне залишити позов без руху.

Так, згідно частини 1 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Суд звертає увагу, що відповідно до частин другої - п'ятої статті 90 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Верховний Суд в ухвалі від 04.01.2018 по адміністративній справі № 9901/28/17 зазначив, що копії документів вважаються засвідченими належним чином за умови, якщо учасник справи підтверджує їх відповідність оригіналу, який у нього знаходиться, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Позивачем подані документи в якості додатків до позовної заяви для суду та для вручення відповідачу, що не завірені належним чином, а саме: заява позивача до управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації в Київській області від 20.07.2021; лист Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації в Київській області від 26.07.2021 №60/29-2109.

Відповідно, позивачу слід надати копії документів, доданих до позову, а саме: - заява позивача до управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації в Київській області від 20.07.2021; лист Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації в Київській області від 26.07.2021 №60/29-2109, для суду та для вручення відповідачу, завірені належним чином у відповідності з вимогами статті 90 КАС України.

Крім того, у позовній заяві позивач зазначив третю особу, що не заявляє самостійних вимог - Міністерство соціальної політики України.

Суд зазначає, що в силу вимог частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Відповідно до частини 4 цієї статті у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

В свою чергу, у відповідності з частиною 5 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України, про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Вказуючи у позовній заяві третьою особою, що не заявляє самостійних вимог - Міністерство соціальної політики України, позивачем не зазначено: на стороні позивача чи відповідача слід залучити цю особу, на яких підставах та на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Таким чином позивачу слід усунути вказаний недолік позовної заяви.

Згідно із частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом подання до суду:

- уточненої позовної заяви з зазначенням у ній: на стороні позивача чи відповідача слід залучити в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог Міністерство соціальної політики України, на яких підставах та на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

- належним чином завірених копій документів для суду та для вручення відповідачу, а саме: заяви позивача до управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації в Київській області від 20.07.2021; листа Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації в Київській області від 26.07.2021 №60/29-2109.

Керуючись ст.ст. 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Встановити позивачеві п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Панченко Н.Д.