Рішення від 18.08.2021 по справі 280/5048/21

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

18 серпня 2021 року о/об 09 год. 50 хв.Справа № 280/5048/21 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )

до Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області (69005, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Незалежної України, буд.90; код ЄДРПОУ 37834773)

про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області (надалі - відповідач, УДМСУ в Запорізькій області), в якому позивач просить суд: 1) визнати бездіяльність Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області з не проведення обміну посвідки на тимчасове проживання в Україні протиправною; 2) зобов'язати Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області здійснити обмін посвідки на тимчасове проживання ОСОБА_1 , виданої громадянину Турецької Республіки, шляхом видачі нової.

У позовній заяві зазначено наступне. 18.02.2021 громадянин Турецької Республіки ОСОБА_1 звернувся до УДМСУ в Запорізькій області з проханням оформити обмін посвідки на тимчасове проживання в Україні на підставі дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства №964, виданого Запорізьким обласним центром зайнятості від 28.01.2021. Дозвіл дійсний до 28.01.2024. Підставою для звернення з вказаною заявою саме 18.02.2021 було зазначено абз.3 п.2 постанови Кабінету Міністрів України №259 від 18.03.2020 відповідно до якого обмін посвідки на постійне або тимчасове проживання продовжено до 30 днів з дня відміни карантину, в разі закінчення строку її дії під час карантину. Станом на 18.02.2020 карантин на території України не закінчився, а дія посвідки закінчилась 08.10.2020 - під час дії карантину, який був введений на території України з 12.03.2020. Однак 18.02.2021 при особистому прийомі йому було відмовлено працівником територіального органу ДМС та 26.02.2021 за №/2301.4/1681-21 ОСОБА_1 отримав відповідь від УДМСУ в Запорізькій області з повідомленням про причини відмови в обміну посвідки на тимчасове проживання в Україні. Так в своїй відповіді відповідач зазначив, що відмовляє в обміні посвідки в зв'язку з пропуском строку на звернення за обміном посвідки. ОСОБА_1 є громадянином Турецької Республіки, що підтверджується паспортом для виїзду за кордон (паспорт тип НОМЕР_2 , виданий Бешікташ 18.05.2015, чинний до 18.05.2025). Згідно дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства №964 виданого 28.01.2021 Запорізьким обласний центром зайнятості займає посаду директора ТОВ «Сіметрі Трейд». 16.10.2018 позивачу видано посвідку на тимчасове проживання в Україні № НОМЕР_3 , з датою закінчення строку - 08.10.2020. При зверненні 18.02.2021 позивачем до УДМСУ в Запорізькій області для обміну посвідки на тимчасове проживання у зв'язку із закінченням строку її дії, шляхом видачі нової, надав наступні документи: дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства №964 від 28.01.2021, оригінал паспорту громадянина Турецької Республіки, копію сторінок паспорту іноземця з особистими даними з перекладом на українську мову, оригінал посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_3 від 16.10.2018, договором добровільного медичного страхування №06/03/02 від 18.02.2021, лист ТОВ «Сіметрі Трейд» за №301/15/1 від 15.02.2021 з зобов'язанням роботодавця повідомити ДМС та державну службу зайнятості про дострокове розірвання чи припинення трудового договору (контракту) з таким іноземцем, чотири фотокартки 3,5x4,5 см. Позивач отримав від відповідача неправомірну відмову через сплив терміну для звернення з відповідною заявою. Висновки відповідач робить без урахування вимог постанови Кабінету Міністрів України №259 від 18.03.2020 «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції на період установлення на всій території України карантину». Позивач як іноземець не зміг в установленому порядку звернутися до територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби із заявою про обмін посвідки на тимчасове проживання в Україні через те, що позивач тривалий час перебував на самоізоляції вдома, та у зв'язку з запровадженням чисельних карантинних обмежень, внаслідок чого значно ускладнився збір необхідних документів. Враховуючи те, що строки подання документів, зокрема, для обміну посвідки на тимчасове проживання були продовжені та діють до закінчення дії карантину, встановленого на всій території України, а також протягом 30 днів після його відміни, то позивач, як іноземець, не зміг в установленому порядку звернутися до територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби із заявою про обмін посвідки на тимчасове проживання. Таким чином позивач, звернувшись 18.02.2021 до відповідача з документами для обміну посвідки на тимчасове проживання, у зв'язку із закінченням строку її дії, шляхом видачі нової, дотримав визначених чинним законодавством України строків для її обміну. Звідси, УДМСУ в Запорізькій області протиправно відмовило позивачу в обміні посвідки на постійне проживання на території України.

Позивач підтримав позовну заяву.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено про таке. 12.09.2018 Громадянин Турецької Республіки ОСОБА_1 звернувся за отриманням посвідки на тимчасове проживання в Україні, як такий, що прибув в Україну для працевлаштування. Підставою оформлення посвідки був дозвіл на застосування праці № НОМЕР_4 . Громадянин ОСОБА_1 отримав посвідку на тимчасове проживання в Україні номер НОМЕР_3 на підставі отримання дозволу на застосування праці іноземця в якості директора підприємства ТОВ «Тімбукту» на період роботи до 08.10.2021, строком дії до 08.10.2020. Підприємство ТОВ «Сіметрі Трейд» 28.01.2021 отримало дозвіл НОМЕР_6 на застосування праці ОСОБА_1 як директора підприємства. 28.02.2021 громадянин ОСОБА_1 звернувся до УДМСУ в Запорізькій області з питання обміну посвідки номер НОМЕР_5 , яка була видана на підставі дозволу на застосування праці в ТОВ «Тімбукту» та дійсна до 08.10.2020. На час звернення ОСОБА_1 за обміном посвідки строку дії дозволу на застосування праці та відповідно і строк дії посвідки закінчився, в наслідок чого іноземець перебув на території України на незаконних підставах, а отже неможливо відповідно до законодавства здійснити обмін посвідки. ОСОБА_1 зобов'язаний був в семиденній строк зняти з реєстрації місце проживання, здати посвідку до УДМС України в Запорізькій області та виїхати за межі України. Крім того, ОСОБА_1 як директор ТОВ «Тімбукту» не виконав взяті на себе зобов'язання. Повідомлення про припинення трудових відносин до УДМСУ в Запорізькій області направлено не було, посвідка не здана, іноземець за межі України не виїхав. Наразі підстави для здійснення обміну у позивача відсутні. За наявності усіх підстав та подачі всіх необхідних документів, позивач має змогу отримати посвідки на тимчасове проживання. У громадянина ОСОБА_1 на момент звернення до УДМСУ в Запорізькій області відсутня віза встановленого зразку. Громадянин ОСОБА_1 мав змогу звернутися до УДМСУ в Запорізькій області в разі продовження трудових відносин з ТОВ «Тімбукту», так як прийом документів з 01.06.2020 по теперішній час здійснюється згідно з графіком. УДМС України в Запорізькій області не припиняло діяльність на період дії карантину. Крім цього громадянин ОСОБА_1 мав змогу виїхати за межі України у зв'язку з систематичним авіасполучення між Туреччиною та Україною. Жодних доказів, стосовно неможливості звернення до УДМС України в Запорізькій області в період закінчення строку дії посвідки, які спричинені дією карантину, ОСОБА_1 не надано.

Відповідач проти позовної заяви заперечував.

Ухвалою судді від 22.06.2021 в адміністративній справі відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

В обґрунтування позовної заяви позивачем надано до суду: Заяву від 18.02.2021 за вих.№301/18; Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства Серії НОМЕР_6, виданий 28.01.2021 Запорізьким обласним центром зайнятості; Паспорт Турецької Республіки НОМЕР_2 з перекладом на українську мову; Посвідки на тимчасове проживання, виданої 16.10.2018 та закінченням строку дії 08.10.2020; Договір добровільного медичного страхування №06/03/02 від 18.02.2021; Зобов'язання від 15.02.2021 за вих.№301/15/1; лист від 26.02.2021 за №/2301.4/1681-21 УДМСУ в Запорізькій області на адресу ОСОБА_1 ; результати огляду позивача та рекомендації лікаря від 09.09.2020; Довідку лікаря від 17.08.2021.

В обґрунтування викладеного у відзиві на позовну заяву відповідачем надано до суду: Заяву-анкету №23010842 від 12.09.2018; Зобов'язання від 12.09.2018 за вих.№55; Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства Серії НОМЕР_7, виданий 09.10.2017 Запорізьким обласним центром зайнятості.

Не погодившись з викладеним УДМСУ в Запорізькій області у листі від 26.02.2021 за №/2301.4/1681-21 позивач звернувся з даною позовною заявою до суду.

При вирішенні спору по суті суд виходить з зазначеного вище та викладеного нижче.

Відповідно до ч.4 ст.4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону прибули в Україну для працевлаштування та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період роботи в Україні.

Згідно з п.1 ч.1 ст.5-1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» строк дії посвідки на тимчасове проживання для відповідних категорій іноземців та осіб без громадянства становить: у випадку, визначеному частиною четвертою статті 4 цього Закону, - строк дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

У ст.5-3 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» зазначено: «1.Посвідка на тимчасове проживання видається у десятиденний строк з дня отримання заяви про її оформлення або продовження строку дії посвідки. 2.Іноземець або особа без громадянства подає документи для продовження строку дії посвідки на тимчасове проживання не пізніш як за 10 календарних днів до закінчення строку її дії».

Як зазначено у п.19 «Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 за №322, у разі закінчення строку дії посвідки документи для її обміну можуть бути подані не пізніше ніж за 15 робочих днів до дати закінчення строку її дії. У такому випадку посвідка, що підлягає обміну, після прийому документів повертається особі та здається нею під час отримання нової посвідки.

Документи для оформлення посвідки (у тому числі замість втраченої або викраденої), її обміну подаються до державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, центру надання адміністративних послуг (далі - уповноважений суб'єкт) та територіальних органів/територіальних підрозділів ДМС за місцем проживання іноземця або особи без громадянства (п.16 «Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання»).

Згідно з п.39 «Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» для оформлення у зв'язку із втратою або викраденням посвідки, її обміну іноземець або особа без громадянства подають такі документи: 1) посвідку, що підлягає обміну (крім випадків втрати та викрадення); 2) паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, крім випадків, установлених абзацом восьмим цього пункту; 3) переклад на українську мову сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, засвідчений у встановленому законодавством порядку; 4) документи, що підтверджують обставини чи юридичні факти, відповідно до яких посвідка підлягає обміну (крім випадків, передбачених підпунктами 3 і 4 пункту 7 цього Порядку), документи, видані компетентними органами іноземних держав, мають бути легалізованими в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України; 5) документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (у разі подання документів законним представником); 6) документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, або документ про звільнення від його сплати. (…).

Відповідно до п.40 «Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» у разі коли обмін посвідки здійснюється у зв'язку із закінченням строку її дії, додатково подаються дійсний поліс медичного страхування на весь строк дії посвідки та документи, зазначені у пункті 33 цього Порядку.

Як зазначено у п.42 «Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання», рішення про оформлення, обмін посвідки приймається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації іноземця або особи без громадянства, перевірки поданих ними документів та у разі відсутності підстав для відмови в її оформленні.

У п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2020 за №259 «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції на період установлення на всій території України карантину» зазначено: «2.Установити, що: тимчасово, на період установлення на всій території України карантину та протягом 30 днів з дня його відміни, до іноземців та осіб без громадянства, які порушили законодавство у сфері міграції в частині недотримання ними строку перебування на території України чи оформлення, обміну посвідки на постійне або тимчасове проживання, якщо такі порушення настали в період або внаслідок установлення карантину, не застосовуються заходи адміністративного впливу; іноземці та особи без громадянства, які не змогли виїхати за межі України або в установленому порядку звернутися до територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби із заявою про продовження строку перебування на території України та/або про оформлення, обмін посвідки на постійне або тимчасове проживання у зв'язку із установленням карантину, якщо строк звернення для оформлення таких документів настав у період установлення на всій території України карантину, у строк до 30 днів з дня відміни карантину звертаються в установленому порядку до територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби для продовження строку перебування на території України чи оформлення, обміну посвідки на постійне або тимчасове проживання».

У п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 за №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» зазначено: «Установити з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 22 травня 2020р. до 31 липня 2020р. на території Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, м.Києва, м.Севастополя (далі - регіони) із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні карантин, продовживши на всій території України дію карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020р. №211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020р., №23, ст.896, №30, ст.1061)».

У п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 за №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» зазначено: «Установити з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 1 серпня до 19 грудня 2020р. на території України карантин, продовживши на всій території України дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020р. №211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020р., №23, ст.896, №30, ст.1061) та від 20 травня 2020р. №392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020р., №43, ст.1394, №52, ст.1626)».

У п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 за №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» зазначено: «Установити з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 19 грудня 2020р. до 31 серпня 2021р. на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020р. №211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020р., №23, ст.896, №30, ст.1061), від 20 травня 2020р. №392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020р., №43, ст.1394, №52, ст.1626) та від 22 липня 2020р. №641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020р., №63, ст.2029).».

З матеріалів справи вбачається, що позивачем 18.02.2021 надано відповідачу всі необхідні документи для обміну Посвідки на тимчасове проживання.

Причиною відмови відповідачем в обміні Посвідки на тимчасове проживання було лише пропуск позивачем строку для звернення до відповідача щодо обміну Посвідки на тимчасове проживання.

Однак, враховуючи матеріали справи, суд, з огляду на приписи п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2020 за №259 «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції на період установлення на всій території України карантину», п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 за №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 за №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 за №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», вважає поважними причини не своєчасного звернення позивача до відповідача з питання обміну Посвідки на тимчасове проживання.

Судом прийнято до уваги, що за результатами огляду ОСОБА_1 09.09.2020 лікарем встановлено діагноз «ГРВІ (температура, слабкість)» та рекомендовано, крім іншого, «самоізоляцію».

Відповідно до Довідки лікаря від 17.08.2021 Шальга Олександр Анатолійович (представник позивача у даній справі та керівник ТОВ «Сіметрі Трейд» (куди має бути працевлаштований позивач) на день вирішення судом спору по суті у даній справі) знаходився на амбулаторному лікуванні з 03.11.2020 по 18.11.2020 з діагнозом «гострий бронхіт з COVID-19», ПЛР-тест від 06.11.2020 позитивний.

При цьому, відповідачем не надано до суду доказів в обґрунтування наведеного у відзиві на позовну заяву, що: «… прийом документів з 01.06.2020 по теперішній час здійснюється згідно з графіком. УДМС України в Запорізькій області не припиняло діяльність на період дії карантину. … громадянин ОСОБА_1 мав змогу виїхати за межі України у зв'язку з систематичним авіасполучення між Туреччиною та Україною. …».

На думку суду, строк з 08.10.2020 до 18.02.2021 є незначним.

Судом прийнято до уваги, що позивач самостійно звернувся до відповідача 18.02.2021 та 28.01.2021 отримав Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства Серії НОМЕР_6, має роботу в Україні.

Відповідачем не надано до суду інших випадків порушення позивачем міграційного законодавства України.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене вище, позовні вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають задоволенню. Доводи відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Оскільки відповідачем у справі було Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області, то з нього мають бути стягнуті на користь позивача понесені ним судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 908 грн. 00 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області (69005, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Незалежної України, буд.90; код ЄДРПОУ 37834773) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправною бездіяльність Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області з не проведення ОСОБА_1 обміну Посвідки на тимчасове проживання в Україні.

Зобов'язати Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області здійснити обмін Посвідки на тимчасове проживання ОСОБА_1 , виданої громадянину Турецької Республіки, шляхом видачі нової.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області (69005, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Незалежної України, буд.90; код ЄДРПОУ 37834773) судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 908 грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Повний текст судового рішення складено 18.08.2021.

Суддя О.О. Прасов