Україна
Донецький окружний адміністративний суд
18 серпня 2021 р. Справа№200/7406/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зеленова А.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом у ОСОБА_1 до Бахмутсько-Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання рішення протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
15 червня 2021 року на адресу суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Бахмутсько-Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії, в якій просить суд:
визнати протиправною письмову відмову (рішення) Бахмутсько-Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 18 травня 2021 року про відмову у призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 ;
зобов'язати Бахмутсько-Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії на пільгових умовах, з зарахуванням до пільгового стажу за Списком №2 періодів роботи згідно поданих довідок, а саме:
довідки про підтвердження трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів до неї від 05.08.2020 за №26100/3836 згідно якої ОСОБА_1 працював повний робочий день ПАТ “Єнакієвський металургійний завод”, виконував роботу яка надає право на пільгових умовах по професії слюсар по ремонту металургійного обладнання цеху ремонту прокатного обладнання, як слюсарі чергові і та ремонтні, бригадири слюсарів (Список 2 розділ IV підрозділ 3 пункт а), виповнюючи роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день надає право на пенсію на пільгових умовах за періоди такої роботи з 13.11.1984 по 02.04.1985; з 06.07.1987 по 31.07.1988; з 01.08.1988 по 13.02.1991; з 14.02.1991 по 31.10.2000 (Список 2 розділ III підрозділ 3 пункт б), з необхідною проведеною атестацією робочого місця;
довідки про підтвердження трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів до неї від 07.08.2020 за №26100/3901 згідно якої ОСОБА_1 працював повний робочий день СП ООО “Метален”, виконував роботу яка надає право на пільгових умовах по професії майстер по ремонту металургійного обладнання обжимного цеху (Список 2 розділ III підрозділ 3 пункт б, позиція 3.3.б), виповнюючи роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день надає право на пенсію на пільгових умовах за періоди такої роботи з 01.11.2000 по 08.12.2008 з необхідною проведеною атестацією робочого місця;
довідки “про підтвердження трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів до неї” від 05.08.2020 за №26100/3834 згідно якої ОСОБА_1 працював повний робочий день ПАТ (ЧАО) “Єнакієвський металургійний завод”, виконував роботу яка надає право на пільгових умовах по професії старший майстер по ремонту металургійного обладнання ділянки з ремонту механічного обладнання технологічних кранів агломераційного, доменного, сталеплавного та прокатного виробництва цеху ремонту металургійного обладнання (Список 2 розділ II,III підрозділ 1,2,3 пункт б, позиції 26,3.1.6,3.26, 3.3.б), виповнюючи роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день надає право на пенсію на пільгових умовах за періоди такої роботи з 09.12.2008 по 30.09.2011 з необхідною проведеною атестацією робочого місця;
довідки про підтвердження трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів до неї від 05.08.2020 за №26100/3835 згідно якої ОСОБА_1 працював повний робочий день ПАТ (ЧАО) “Єнакієвський металургійний завод”, виконував роботу яка надає право на пільгових умовах по професії майстер по ремонту електрообладнання ділянки по ремонту електрообладнання технологічних кранів аглодоменного, сталеплавного та прокатного виробництва цеху технічного обслуговування технологічного обладнання (ЦТОТО), (Список 2 розділ II,III підрозділ 1,2,3 пункт б, позиції 26,3.1.6,3.26, 3.3.б), виповнюючи роботу зі шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день надає право на пенсію на пільгових умовах за періоди такої роботи з 01.08.2014 по 03.01.2016 з необхідною проведеною атестацією робочого місця.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що за результатом звернення до відповідача із заявою про призначення пенсії, у відповідь на адвокатський запит відповідачем повідомлено про відмову у призначенні пенсії. Причиною такої відмови відповідачем вказано що довідки подані на підтвердження стажу не завірені, видані підприємствами що знаходяться на тимчасово окупованій території. При цьому позивач зазначає, що рішення про відмову у призначені пенсії не приймалось, лише вказано у відповіді на адвокатський запит про таку відмову.
Ухвалою суду від 17.06.2021 провадження у справі відкрито, розгляд справи вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Відповідачем відзив на позовну заяву не надано.
З огляду на наведене неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин судом кваліфіковано як визнання позову (ч. 4 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України).
Суд розглядає справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Дослідивши матеріали адміністративного позову судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 , звернувся до відповідача 20.04.2021 із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, до вказаної заяви долучені документи за наступним переліком:
- паспорт громадянина України НОМЕР_1 ;
- довідка РНОКПП НОМЕР_2 ;
- військовий квиток НОМЕР_3 ;
- диплом про навчання НОМЕР_4 ;
- довідка про взяття на облік ВПО від 07.07.2016 №1442031687;
- довідки про заробітну плату за період страхового стажу до 01.07.2000 від 17.09.2020 №1425;
- трудова книжка НОМЕР_5 ;
- довідки що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників №26100/3836 від 05.08.2020, №26100/3901 від 07.08.2020, №26100/3834 від 05.08.2020, №26100/3835 від 05.08.2020 та інші документи.
Вищевказані обставини сторонами не заперечуються та підтверджуються листом відповідача від 18.05.2021, де також зазначено, що за результатом розгляду вищевказаних документів та заяви позивача про призначення пенсії не зараховано довідки про підтвердження наявного трудового стажу у зв'язку із тим, що вказані довідки завірені підприємствами, що знаходяться на території тимчасово непідконтрольній Українській владі.
З урахуванням викладеного спірним питанням є неприйняття управлінням довідок про заробітну плату та про підтвердження стажу роботи при розрахунку пенсії позивачу, з підстави, що останні видані на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходив з наступного.
Частиною першою статті 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-VI (далі за текстом Закон № 1058).
Відповідно статті 5 цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються, зокрема, умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат, порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням.
Частиною 1 статті 44 Закону №1058 встановлено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Згідно п. 1.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1 (далі Порядок №22-1) заява про призначення, перерахунок пенсії, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію) через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб (далі - сервісний центр).
Пунктом 2.1 Порядку №22-1 визначено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи:1) документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), або свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; 2) документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, орган, що призначає пенсію, додає довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року №10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за №785/25562 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27 березня 2018 року №8-1) (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.
При цьому підпунктом 3 пункту 2.1 передбачено, що 3) для підтвердження заробітної плати за період страхового стажу з 01 липня 2000 року орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу (додатки 3, 4 до Положення). За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
Пункт 2.10 Порядку №22-1 вказує, що довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
Розділом ІV Порядку 22-1 визначено порядок приймання, оформлення і розгляд документів, а саме:
4.1. Заяви, що подаються особами відповідно до цього Порядку, реєструються в електронному журналі звернень органу, що призначає пенсію.
Заяви про перерахунок пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера, працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.
4.2. При прийманні документів працівник сервісного центру:
ідентифікує заявника (його представника);
надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії;
реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта;
уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування;
з'ясовує наявність у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат;
повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів;
сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис;
надсилає запити про витребування з відповідних інформаційних систем необхідних відомостей, передбачених пунктом 2.28 розділу II цього Порядку;
повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал;
видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 6). Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі;
повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних системах та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповіді органу, який веде відповідний інформаційний реєстр.
Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
4.3. Створення та обробка документів здійснюється із накладенням кваліфікованого електронного підпису працівників, відповідальних за здійснення операцій.
Рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи.
Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.
Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.
З відповіді відповідача (18.05.2021 №0574-03-8/16623) встановлено судом позивач при поданні заяви про призначення пенсії додавав довідки на підтвердження трудового стажу.
Відмова у прийнятті вищевказаних довідок вмотивована тим, що останні завірені підприємствами що знаходяться на території м. Донецька (місце знаходження первинних документів) органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. З цього приводу суд зазначає наступне.
Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України (ст. 62 Закону № 1788).
Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок №637).
Згідно з п. 1, 3 Порядку №637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Місто Єнакієво, на території якого розташовані підприємства, яким видані спірні довідки, входить до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року №1085-р.
Проте на думку суду неможливість з боку управління здійснити перевірку відомостей у вказаних довідках, що видане підприємством, яке знаходиться на непідконтрольній українській владі території, не може бути підставою для відмови особі у реалізації наявного у позивача права на пенсійне забезпечення у відповідному розмірі.
У Консультативному висновку Міжнародного суду ООН від 21 червня 1971 року "Юридичні наслідки для держав щодо триваючої присутності Південної Африки у Намібії" зазначено, що держави члени ООН зобов'язані визнавати незаконність і недійсність триваючої присутності Південної Африки в Намібії, але "у той час як офіційні дії, вчинені урядом Південної Африки від імені або щодо Намібії після припинення дії мандата є незаконним і недійсним, ця недійсність не може бути застосована до таких дій як, наприклад реєстрації народжень, смертей і шлюбів". Так, у справі "Лоізіду проти Туреччини" (Loizidou v. Turkey 18.12.1986 &45) ЄСПЛ обмежився коротким пунктом посилання на відповідний пункт названого висновку Міжнародного суду, то, у правах Кіпр проти Туреччини" ( Cyprus v. Nurkey 10.05/2001) та Мозер проти Республіки Молдови та Росії" (Mozer v. The Republic of Moldova and Russia 23.02.2016) він приділив значну увагу аналізу цього висновку та в подальшої міжнародної практики. При цьому, ЄСПЛ констатував, що Консультативний висновок Міжнародного Суду, що розуміється в сукупності з виступами і поясненнями деяких членів суду, чітко показує, що в ситуаціях, подібних до тих, що наводяться в цій справі, зобов'язання ігнорувати, не брати до уваги дії існуючих de fackto та інститутів (окупаційної влади) далеко від абсолютного. Для людей, що проживають на цій території, життя триває. І це життя потрібно зробити більш стерпним і захищеним фактичною владою, включаючи їх суди; і виключно в інтересах жителів цієї території дії згаданої влади, які мають відношення до сказаного вище, не можуть просто ігноруватися третіми країнами або міжнародними організаціями, особливо судами, в тому числі й цим (ЄСПЛ). Вирішити інакше, означало б зовсім позбавити людей, що проживають на цій території, всіх їх прав щоразу, коли вони обговорюються в міжнародному контексті, що означало б позбавлення їх навіть мінімального рівня прав, які їм належать" ( Cyprus v. Turkey 10.05.2001&92).
Спираючись на сформульований у вищезазначеній справі підхід, Європейський суд з прав людини у справі "Мозер проти Республіки Молдови та Росії" (Mozer v. The Republic of Moldova and Russia, 23.02.2016) зауважив, що "першочерговим завданням для прав, передбачених Конвенцією, завжди має бути їх ефективна захищеність на території всіх Договірних Сторін, навіть якщо частина цієї території знаходиться під ефективним контролем іншої Договірної Сторони [тобто є окупованою]".
Верховний Суд у постанові від 18.04.2019 року по справі №344/16404/16-а зазначив про можливість застосувати названі загальні принципи («Намібійські винятки»), сформульовані в рішеннях Міжнародного суду ООН та ЄСПЛ, в контексті оцінки документів, виданих закладами, що знаходяться на тимчасово окупованій території України, як доказів, оскільки неприйняття їх призведе до порушень та обмежень прав позивача на соціальний захист та гарантоване йому право на пенсійне забезпечення.
Вказане свідчить про безпідставну відмову пенсійного органу у прийнятті до уваги відомостей, що містяться в довідках про підтвердження пільгового характеру роботи позивача.
При цьому суд враховує, що відповідно до вимог ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Зазначене свідчить, що Відповідач всупереч вказаним вимогам КАС України та Порядку №22-1 вчинив протиправні дії щодо не належного розгляду звернення Позивача з приводу призначення пенсії, в частині відмови прийняти та розглянути всі документи подані разом із заявою про призначення пенсії. Крім цього, відповідачем суду не доведено, що за результатами розгляду звернення позивача було прийнято рішення за формою та в порядку, передбаченому правовими нормами Порядку №22-1. Позивач не отримав обґрунтованого рішення щодо наявності конкретних причин, які перешкоджають призначенню пенсії Позивача із зазначенням способів для їх (причин) усунення.
Щодо позовних вимог в частині зобов'язання здійснити зарахування періодів роботи позивача на підставі вказаних довідок, суд зазначає, що, з урахуванням повідомлених і підтверджених відповідними доказами обставин, суд позбавлений в межах цієї справи дослідити питання виконання всіх умов, визначених законодавством, для прийняття рішення про перерахунок позивачу пенсії.
Тому, суд не може підміняти пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з розрахунку/перерахунку пенсій громадянам, та на свій розсуд зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачу на підставі наданих довідок.
Належним способом захисту в цій частині буде зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву про призначення пенсії з врахуванням інформації що викладена у довідках, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників №26100/3836 від 05.08.2020, №26100/3901 від 07.08.2020, №26100/3834 від 05.08.2020, №26100/3835 від 05.08.2020.
Щодо розподілу судових витрат суд зазначає наступне.
При зверненні до суду із позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 908,00 грн., що підтверджується квитанцією від 15.05.2021.
Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених вимог.
Оскільки спір виник внаслідок протиправних дій відповідача, що мало наслідком звернення позивача до суду з цим позовом замість належної реалізації права на пенсійне забезпечення та позовні вимоги підлягають частковому задоволенню внаслідок обрання позивачем неналежного способу захисту порушеного права, суд вважає за необхідне присудити позивачу понесені ним і документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 908,00 за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись нормами Кодексу адміністративного судочинства України,суд, -
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ) до Бахмутсько-Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (вул. Миру, 35, м. Бахмут, 84500, ЄДРПОУ 42172734) про визнання рішення протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Бахмутсько-Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (вул. Миру, 35, м. Бахмут, 84500, ЄДРПОУ 42172734), які полягали у не зарахуванні при розгляді заяви та поданих документів для призначення пенсії ОСОБА_1 інформації, що викладена у довідках №26100/3836 від 05.08.2020, №26100/3901 від 07.08.2020, №26100/3834 від 05.08.2020, №26100/3835 від 05.08.2020, які надавались разом із заявою від 20.04.2021.
Зобов'язати Бахмутсько-Лиманське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (вул. Миру, 35, м. Бахмут, 84500, ЄДРПОУ 42172734) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ) про призначення пенсії врахувавши інформацію, що викладена у довідках №26100/3836 від 05.08.2020, №26100/3901 від 07.08.2020, №26100/3834 від 05.08.2020, №26100/3835 від 05.08.2020, які надавались разом із заявою від 20.04.2021.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань Бахмутсько-Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (вул. Миру, 35, м. Бахмут, 84500, ЄДРПОУ 42172734) судові витрати в розмірі 908 (дев'ятсот вісім) грн. 00 коп.
Рішення прийнято в нарадчій кімнаті в порядку спрощеного позовного провадження 18 серпня 2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя А.С. Зеленов