Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
про участь учасника справи у судовому засіданні
в режимі відеоконференції у приміщенні суду
19 серпня 2021 року м. Рівне Справа № 918/869/20
Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Войтюка В.Р., розглянувши матеріали заяви арбітражного керуючого Бурлакова В.В. про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції
у справі
за заявою Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" (вул. Госпітальна, 12 г, Київ 1, 01001, код ЄДРПОУ 00032129) від імені якого діє філія - Хмельницьке обласне управління АТ "Ощадбанк" (вул. Кам'янецька, 46, Хмельницький, Хмельницька область, 29000)
про банкрутство Приватного підприємства "УБ-Коменс" (34625, Рівненська обл., Березнівський р-н., с. Адамівка, вул. Березнівська, 2, код ЄДРПОУ 32354764)
Без виклику (повідомлення) учасників процесу.
Публічне акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" від імені якого діє філія - Хмельницьке обласне управління АТ "Ощадбанк" звернулося до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "УБ-Коменс" .
29 березня 2021 року за результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу № 918/869/20 розподілено судді Заголдній Я.В.
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 19 квітня 2021 року, зокрема: відкрито провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "УБ-Коменс"; визнано грошові вимоги Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" до Приватного підприємства "УБ-Коменс" у розмірі 1 020 092 грн. 50 коп. (в тому числі: основний борг в сумі - 996 097 грн. 23 коп., пеня - 12 315 грн. 07 коп., витрати по сплаті державного мита - 11 562 грн. 20 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу - 118 грн. 00 коп.); введено процедуру розпорядження майном Приватного підприємства "УБ-Коменс" строком на 170 календарних днів до 06 жовтня 2021 року включно; призначено розпорядником майна Приватного підприємства УБ-Коменс" арбітражного керуючого Бурлакова Василя Вітіславовича; визначено дату проведення попереднього судового засідання на "22" червня 2021 року о 10 год. 00 год.; залишено без задоволення заяви арбітражних керуючих Стрельченко Юлії Володимирівни, Потупало Наталії Ігорівни та Сиволобова Максима Марковича на участь у справі № 918/869/20 та заяву ОСОБА_1 про відмову від участі у справі.
20 квітня 2021 року на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет https://supreme.court.gov.ua/supreme/pro_sud/og_pov/ оприлюднено оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "УБ-Коменс".
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 10 серпня 2021 року заяву судді Заголдної Я.В. про самовідвід від розгляду справи № 918/869/20 за заявою Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" від імені якого діє філія - Хмельницьке обласне управління АТ "Ощадбанк" про банкрутство Приватного підприємства "УБ-Коменс" задоволено та передано справу № 918/869/20 за заявою Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" від імені якого діє філія - Хмельницьке обласне управління АТ "Ощадбанк" про банкрутство Приватного підприємства "УБ-Коменс" уповноваженій особі апарату Господарського суду Рівненської області, яка здійснює реєстрацію в автоматизованій системі документального суду, для автоматизованого розподілу вказаної справи в порядку, встановленому статтею 32 ГПК України.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справа № 918/869/20 передана на розгляд судді Войтюка В.Р.
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 11 серпня 2021 року справу № 918/869/20 прийнято до провадження судді Войтюка В.Р. та оголошено перерву в попередньому судовому засіданні до 11 серпня 2021 року до 11 год. 00 хв.
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 12 серпня 2021 року виправлено описку в ухвалі Господарського суду Рівненської області від 11 серпня 2021 року в пункті 2 резолютивної частини, а саме: "2. Оголосити перерву в попередньому засіданні на "26" серпня 2021 р. об 10:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: вул. Набережна, 26А, м. Рівне, зал судових засідань № 15".
18 серпня 2021 року на електронну адресу суду від арбітражного керуючого Бурлакова В.В. надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, в якій останній просить суд надати можливість приймати участь у судовому засіданні по справі № 918/869/20 призначеному на 26 серпня 2021 року на 10:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до частин 1 та 2 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Законом України від 30 березня 2020 року № 540-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", внесено зміни в тому числі до Господарського процесуального кодексу України, зокрема, статтю 197 після частини третьої доповнено новою частиною такого змісту: "4. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України".
На виконання Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", відповідно до пункту 10 частини першої статті 152, частини п'ятої статті 153 Закону України "Про судоустрій і статус судів" наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року за № 196 затверджено "Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду" ( зі змінами) (далі - Порядок).
Згідно пункту 2 розділу 1 Порядку учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Відповідно до частин одинадцятої та дванадцятої статті 197 ГПК України використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов'язки. Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.
Суд звертає увагу, що відповідно до ч. 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
З огляду на зазначене, враховуючи технічну можливість проведення судового засідання у справі № 918/869/20, призначеного на 26 серпня 2021 року о 10:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, з метою надання сторонам конституційного права на захист охоронюваних законом інтересів, повного, всебічного та об'єктивного встановлення обставин справи, суд дійшов висновку про задоволення заяви арбітражного керуючого Бурлакова В.В. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Керуючись ст.ст. 197, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Задоволити заяву арбітражного керуючого Бурлакова В.В. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. Судове засідання у справі призначене на "26" серпня 2021 р. о 10:00 год. провести в режимі відеоконференції.
2. Відеоконференція буде проведена за допомогою програмного забезпечення "EasyCon". Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в "Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду", затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року за № 196.
3. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду арбітражний керуючий Бурлаков В.В. повинен:
- отримати власний цифровий підпис в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК) (пошук таких центрів в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: https://czo.gov.ua/ca-registry);
- перевірити наявні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, встановленим у додатку 1 до Порядку № 169 в редакції наказу ДСА від 23 квітня 2020 року № 196 (пошук Порядку № 169 в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: https://dsa.court.gov.ua/…/dsa_pres_slujba_2020/N_169_20.pdf);
- зайти на офіційний веб-портал "Судова влади України" у розділ "Участь у відеозасіданні" (пошук в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: www.court.gov.ua);
- зареєструватися з використанням власного електронного підпису в системі "EasyCon" (пошук в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: https://easycon.com.ua).
4. Попередити сторін спору (їх представників) про наступне:
- відповідно до частини 5 статті 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву;
- відповідно до ч. 11 статті 197 ГПК України використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку;
- участь у відеоконференції забезпечується з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.
5. Роз'яснити учаснику справи на необхідність дотримання в подальшому вимог ч. 2 та ч. 3 ст. 197 ГПК України в частині подання до суду заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання за зразком , затвердженим додатком 2 до Порядку № 169 ( пошук в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: https://dsa.court.gov.ua/…/dsa_pres_slujba_2020/N_169_20.pdf) та надсилати копію такої заяви іншим учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Войтюк В.Р.