Іменем України
18 серпня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/3028/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - відповідач), в якому позивач просила суд:
-визнати дії Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про відмову у виплаті пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» протиправними;
-зобов'язати Старобільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області поновити позивачу виплату пенсії за віком, відповідно до ст. 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу» з 01.05.2021 у розмірі 60 % від суми заробітку, зазначеного у двох довідках Луганської митниці ДФС від 23 вересня 2018 року № 38 про складові її заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років в сумі 9600,0 гривень) та № 39 про складові заробітної плати (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) (сума 214675,21 грн) (а.с.72-80).
В обґрунтування позовних вимог зазначила, що перебуває на обліку в Старобільському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Луганської області та отримує пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу». Трудовий стаж позивача на державній службі становить більш двадцяти років. На час звернення за призначенням пенсії працювала на посаді, віднесеній до посад державних службовців, тому має право на призначення пенсії згідно зі ст.37 Закону України «Про державну службу».
З 01.03.2020 була переведена на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», так як продовжувала працювати на державній службі.
З 08.02.2021 звільнилась з посади у зв'язку з виходом на пенсію і була автоматично переведена на пенсію державного службовця з врахуванням надбавки за спеціальне звання. Але з 01.05.2021 їй відмовили та припинили платити пенсію державного службовця і перевели на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з врахуванням стажу державної служби, мотивуючи своє рішення проведенням контрольної перевірки на правильність виконання рішень суду та відсутністю в результативній частині рішень зобов'язання щодо врахування сум заробітної плати відповідно до довідок про складові заробітної плати від 24.09.2018 №№ 38, 39, які видані Луганською митницею ДФС. Копію прийнятого рішення про відмову не надали.
Вважаючи дії Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про відмову у виплаті пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» протиправними, а неможливість врахування довідок про складові заробітної плати №№ 38, 39 від 24.09.2018 при нарахуванні пенсії державного службовця безпідставними, позивач звернулася до суду за захистом своїх прав.
11.08.2021 від Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до відділу діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) суду за вхідним реєстраційний номером 26968/2021 надійшов відзив на позовну заяву від 11.08.2021 №1200-0803-7/28604, відповідно до якого вважає позовні вимоги необґрунтованими та просить суд відмовити у задоволені позовних вимог в повному обсязі, виходячи з наступного (а.с.97-99).
В обґрунтування відзиву зазначив, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 24.09.2018 перебуває на обліку управління як пенсіонер, пенсія якому призначена за віком у відповідності до ст. 37 Закону України від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу» на підставі рішення Луганського окружного адміністративного суду від 12.06.2019 та додаткового рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03.07.2019 у справі № 360/1787/19. Вищезазначеним рішенням суду адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено, визнано протиправним та скасовано управління від 06.03.2019 року про відмову їй в призначенні пенсії за віком відповідно до Закону № 3723, зобов'язано Фонд призначити позивачці пенсію, як державному службовцю на підставі ст. 37 Закону № 3723, зарахувавши до стажу державної служби період роботи з 01.04.1997 по 24.09.2018 в державних митних органах, а додатковим рішенням Луганського окружного адміністративного суду доповнено абзац третій резолютивної частини рішення Луганського окружного адміністративного суду від 12.06.2019 у справі № 360/1787/19 словами щодо дати призначення пенсії ОСОБА_1 з 24.09.2018 року та викладено його в такій редакції: «Зобов'язати Старобільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області призначити позивачці пенсію, як державному службовцю на підставі ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ з 24.09.2018, зарахувавши до стажу державної служби період роботи з 01.04.1997 року по 24.09.2018 в державних митних органах».
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду у справі № 360/912/20 від 27.03.2020 визнано протиправною бездіяльність Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області щодо відмови позивачці в перерахунку пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу»; зобов'язано Старобільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області перерахувати позивачці пенсію на підставі статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ з 24.09.2018 з урахуванням надбавки за спеціальне звання; в іншій частині вимог відмовив. Відповідне рішення Луганського окружного адміністративного суду від 27.03.2020 набрало законної сили 28.07.2020.
Судовим рішенням від 27.03.2020 не розглядалось питання порядку визначення заробітної плати для призначення пенсії державного службовця та не покладено зобов'язань на Фонд щодо обчислення пенсії з урахуванням довідок про заробітну плату від 24.09.2018 № 38 та № 39, виданих Луганською митницею ДФС, тому обчислення/перерахунок пенсії ОСОБА_1 було проведено з 24.09.2018 та враховано до заробітної плати надбавку за спеціальне звання. Однак, оскільки така надбавка складає 600,00 грн, що значно менше від місячних нарахованих сум, що містяться в системі персоніфікованого обліку, тому для обчислення розміру пенсії було застосовано ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІV, після чого розмір пенсії ОСОБА_1 , станом на 01.06.2021, склав 6897.64 грн. На підставі викладеного, відповідач просив залишити без задоволення позовні вимоги ОСОБА_1 .
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 05.07.2021 справу призначено до розгляду після усунення її недоліків та відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.84-85).
Ухвалою суду від 18.08.2021 замінено відповідача Старобільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області (ідентифікаційний код 41246506) на правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області (ідентифікаційний код 21782461, місцезнаходження: 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд. 9) (а.с. 143-144).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов наступного.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 (а.с.13-17,18).
24.09.2018 позивач звернулась до Старобільського ОУПФУ Луганської області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" надавши довідку про складові заробітної сплати для призначення пенсії №№ 38,39 від 24.09.2018 видані Луганською митницею ДФС (а.с.19,20,101,102).
Відповідно до довідки № 38 від 24.09.2018 заробітна плата позивача становить 9600,00 грн, з яких посадовий оклад 6000,00 грн, надбавка за спеціальне звання - 600,00 грн, надбавка за вислугу років (50%) (за стаж державної служби 22 роки) - 3000,00 грн (а.с.10).
Луганською митницею ДФС видано довідку №39 від 24.09.2018 для призначення згідно з пунктами 10, 1 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ "Про державну службу" пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" про те, що надбавки, премії та інші виплати за період з 01 травня 2016 року по 31 серпня 2018 року (а.с.109-110).
Рішенням Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області від 04.10.2018 у призначенні пенсії позивачу відмовлено.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 12.02.2019 у справі №360/4082/18 позов ОСОБА_1 до Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання дій протиправними, скасування рішення від 04.10.2018 та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано рішення Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області від 04 жовтня 2018 року № б/н про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».
Зобов'язано Старобільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 24 вересня 2018 року про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено (а.с.29-37).
За результатами повторного розгляду заяви позивача про призначення пенсії рішенням Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області від 06.03.2019 ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про держану службу».
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 12.06.2019 у справі №360/1787/19 визнано протиправним та скасовано рішення Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області від 06 березня 2019 року № б/н про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу"; зобов'язано Старобільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області призначити ОСОБА_1 пенсію, як державному службовцю на підставі ст.37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ, зарахувавши до стажу державної служби період роботи з 01.04.1997 по 24.09.2018 в державних митних органах (а.с.38-46).
Додатковим рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03.07.2019 у справі №360/1787/19 доповнено абзац третій резолютивної частини рішення Луганського окружного адміністративного суду від 12.06.2019 у справі № 360/1787/19 словами щодо дати призначення пенсії ОСОБА_1 з 24.09.2018 та вважати викладеним в такій редакції: «Зобов'язати Старобільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області призначити ОСОБА_1 пенсію, як державному службовцю на підставі ст.37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ з 24.09.2018, зарахувавши до стажу державної служби період роботи з 01.04.1997 по 24.09.2018 в державних митних органах» (а.с.47-50).
При розрахунку розміру пенсії відповідачем не була врахована надбавка за спеціальне звання, яка є складовою заробітної плати працівників митних органів, з якої сплачувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 27.03.2020 у справі №360/912/20 адміністративний позов ОСОБА_1 до Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".
Зобов'язано Старобільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області перерахувати ОСОБА_1 пенсію на підставі статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ з 24.09.2018 з урахуванням надбавки за спеціальне звання.
В іншій частині вимог відмовлено (а.с.51-60).
З даних КП «ДСС» вбачається, що постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 28.07.2020 апеляційну скаргу Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 27 березня 2020 року у справі № 360/912/20 - залишено без задоволення.
Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 27 березня 2020 року у справі № 360/912/20 - залишено без змін.
Сторонами не заперечується, що з 01.03.2020 позивач була переведена на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», так як продовжувала працювати на державній службі.
08.02.2021 ОСОБА_1 була звільнена з посади за власним бажанням відповідно до частини третьої статті 86 Закону України «Про держану службу», статті 38 КЗпП України (а.с.19-28).
09.02.2021 позивач звернулась до відповідача з заявою про перерахунок пенсії у зв'язку зі звільненням, у зв'язку з чим ОСОБА_1 була переведена на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» (а.с.129,138).
Однак рішенням 124050001469 від 23.04.2021 у зв'язку з уточненням даних ЕПС з 01.05.2021 здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 та для обчислення розміру пенсії середньомісячна заробітна плата визначена відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та врахована за період з 01.07.2000 по 30.09.2018 за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (а.с.139).
З цього приводу за заявою позивача від 20.05.2021 відповідач 31.05.2021 надав ОСОБА_1 відповідні роз'яснення (а.с.64,65).
Не погоджуючись з діями відповідача, позивач звернулась до суду з даним позовом.
Вирішуючи по суті заявлені позовні вимоги, суд виходить з наступного.
Відповідачем не заперечується право позивача на отримання пенсії за віком відповідно до Закону «Про державну службу» і станом на теперішній час позивач продовжує перебувати на обліку та отримувати пенсію саме як пенсіонер, пенсія якому призначена за віком у відповідності до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ «Про державну службу». При цьому спірним питанням є правомірність визначення розміру пенсії позивача, оскільки при його розрахунку відповідач використовує Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», мотивуючи це тим, що рішеннями Луганського окружного адміністративного суду по вказаним вище справам не було встановлено зобов'язання для пенсійного органу щодо врахування сум заробітної плати відповідно до довідки про складові заробітної плати від 24.09.2018 №№38,39, які видані Луганською митницею ДФС.
Такі висновки відповідача є неприйнятними, оскільки суди не можуть на майбутнє передбачити протиправну поведінку суб'єктів владних повноважень і детально, покроково в резолютивній частині судових рішень викладати зобов'язання для останніх.
Так в своїй діяльності органи Пенсійного фонду користуються, перш за все, Конституцією України, Законами України та іншими нормативно-правовими актами, які регулюють питання призначення особам тих чи інших видів пенсії.
Призначення пенсії позивача регулюється статтею 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ «Про державну службу», якою закріплено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Кабінетом Міністрів України від 14 вересня 2016 р. № 622 була прийнята постанова «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» відповідно до якої затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб, а також визначено, що з 1 жовтня 2017 р. пенсії, призначені після набрання чинності Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (крім пенсій осіб з інвалідністю I і II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII "Про державну службу", у період роботи на посадах державної служби, визначених Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII "Про державну службу", а також на посадах та на умовах, передбачених Законами України "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", виплачуються в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Після звільнення з роботи виплата пенсії, призначеної відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII "Про державну службу", поновлюється.
При цьому пунктами 4 та 5 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);
розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;
у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;
матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.
Отже, вказаними вище нормами Закону України та Постанови Кабінету Міністрів України чітко визначено порядок призначення пенсії державному службовцю, розмір його пенсії, документи, які приймаються для визначення пенсії, та розмір виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії.
Таким чином, після звільнення з роботи виплата пенсії ОСОБА_1 , призначеної відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII "Про державну службу", поновлюється, а її розмір повинен відповідати 60 відсотків суми її заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Документами для обрахунку розміру пенсії є довідки від 24.09.2018 Луганської митниці ДФС №38 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та №39 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією).
Підсумовуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що прийнявши рішення 124050001469 від 23.04.2021 у зв'язку з уточненням даних ЕПС, яким з 01.05.2021 здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 та для обчислення розміру пенсії середньомісячна заробітна плата визначена відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та врахована за період з 01.07.2000 по 30.09.2018 за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, відповідач порушив вимоги статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII та пункти 4 та 5 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 р. № 622.
Оскільки порушення прав позивача відбулось на підставі саме вказаного рішення, а не дій відповідача, як просить позивач, суд дійшов висновку, з метою захисту прав позивача, про необхідність вийти за межі позовних вимог відповідно до статті 9 КАС України, визнати протиправним рішення відповідача та скасувати його.
Відновленням порушених прав позивача є зобов'язання відповідача здійснити з 01.05.2021 нарахування та виплату пенсії позивача, призначеної відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII "Про державну службу", у розмірі 60 відсотків суми її заробітної плати, зазначеної у довідках від 24.09.2018 Луганської митниці ДФС №38 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та №39 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), з урахуванням сплачених сум.
Як наслідок, позовні вимоги підлягають задоволенню з обранням належного способу захисту порушених прав позивача.
Згідно зі статтею 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням встановлених обставин і вказаних норм матеріального та процесуального права, суд дійшов висновку, що відповідач не довів правомірність своїх дій та рішення, як наслідок позовні вимоги підлягають задоволенню з корегуванням способу захисту порушених прав позивача.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З матеріалів справи судом встановлено, що позивач сплатила судовий збір за подання позовної заяви в розмірі 908,00 грн (а.с.8а).
Таким чином, на користь позивача підлягають стягненню витрати зі сплати судового збору в розмірі 908,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст.2, 9, 90, 242, 245, 246, 255, 262, 295, п.15.5 Розділу VІІ Перехідних положень КАС України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішенням Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області 124050001469 від 23.04.2021, яким у зв'язку з уточненням даних ЕПС, з 01.05.2021 здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 .
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області (93404, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Шевченка, буд.9, код ЄДРПОУ 21782461) здійснити з 01.05.2021 нарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ), призначеної відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII "Про державну службу", у розмірі 60 відсотків суми її заробітної плати, зазначеної у довідках від 24.09.2018 Луганської митниці ДФС №38 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та №39 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), з урахуванням сплачених сум.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (93404, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Шевченка, буд.9, код ЄДРПОУ 21782461) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 908 (дев'ятсот вісім) гривень 00 копійок.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Н.М. Басова