Ухвала від 18.08.2021 по справі 911/2285/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"18" серпня 2021 р. м. Київ Справа № 911/2285/21

Господарський суд Київської області у складі судді Рябцевої О.О., розглянувши заяву від 12.08.2021 р. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про забезпечення позову до Садового товариства «Мотоцикліст»

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та ОСОБА_4 звернулись до господарського суду Київської області з позовом до Садового товариства «Мотоцикліст» про визнання протиправними та скасування рішень зборів уповноважених по вулицях, скасування державної реєстрації змін до єдиного державного реєстру.

Ухвалою господарського суду Київської області від 09.08.2021 р. позовну заяву залишено без руху.

16.08.2021 р. до господарського суду Київської області від позивачів - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 надійшла заява про забезпечення позову від 12.08.2021 р., в якій вони просять забезпечити позов шляхом заборони державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, в тому числі нотаріусам, іншим акредитованим суб'єктам, посадовим особам, які уповноважені здійснювати реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, здійснювати реєстрацію будь-яких змін до відомостей про юридичну особу, змін до відомостей про органи управління юридичної особи, змін до установчих документів, які не пов'язані з внесенням змін до відомостей про юридичну особу - Садове товариство «Мотоцикліст» (код 26426239).

За змістом статті 136 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.

Частиною першою статті 140 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.

Розглянувши заяву позивачів про забезпечення позову, судом встановлено наступне.

Згідно з п. 4 ч. 1 статті 137 Господарського процесуального кодексу України позов забезпечується, зокрема, забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві, або виконувати щодо нього інші зобов'язання.

Заявник звертаючись з вказаною заявою до суду, просить суд заборонити державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, в тому числі нотаріусам, іншим акредитованим суб'єктам, посадовим особам, які уповноважені здійснювати реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, здійснювати реєстрацію будь-яких змін до відомостей про юридичну особу, змін до відомостей про органи управління юридичної особи, змін до установчих документів, які не пов'язані з внесенням змін до відомостей про юридичну особу - Садове товариство «Мотоцикліст» (код 26426239).

Позов, який заявник просить суд забезпечити, є позовом у спорі, що виник з корпоративних відносин.

Водночас, відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 137 ГПК України не допускається забезпечення позову у спорах, що виникають з корпоративних відносин, шляхом заборони здійснювати органам державної влади, органам місцевого самоврядування, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб покладені на них згідно із законодавством владні повноваження, крім заборони приймати конкретні визначені судом рішення, вчиняти конкретні дії, що прямо стосуються предмета спору.

Отже, зазначений захід забезпечення позову про заборону особам, перелік яких наведений заявниками, здійснювати реєстрацію будь-яких змін до відомостей про юридичну особу, який заявники просять застосувати, підпадає під заходи, які не допускається застосовувати відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 137 ГПК України у корпоративних спорах.

Таким чином, заява про вжиття заходу забезпечення позову шляхом заборони державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, в тому числі нотаріусам, іншим акредитованим суб'єктам, посадовим особам, які уповноважені здійснювати реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, здійснювати реєстрацію будь-яких змін до відомостей про юридичну особу, змін до відомостей про органи управління юридичної особи, змін до установчих документів, які не пов'язані з внесенням змін до відомостей про юридичну особу - Садове товариство «Мотоцикліст» (код 26426239), задоволенню не підлягає.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви від 12.08.2021 р. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про забезпечення позову.

Керуючись ст.ст. 136-140 та ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у задоволенні заяви від 12.08.2021 р. про забезпечення позову.

Ухвала господарського суду набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала господарського суду підлягає оскарженню в порядку та строки, визначені статтями 254-256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя О.О. Рябцева

Попередній документ
99056445
Наступний документ
99056447
Інформація про рішення:
№ рішення: 99056446
№ справи: 911/2285/21
Дата рішення: 18.08.2021
Дата публікації: 19.08.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Київської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (04.08.2021)
Дата надходження: 04.08.2021
Предмет позову: Визнання протиправними та скасування рішень, скасування державної реєстрації змін до єдиного державного реєстру