вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"16" серпня 2021 р. м. Київ Справа № 911/1345/19
за позовом Заступника керівника Кагарлицької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Київської обласної державної адміністрації, м. Київ та Бирюківської сільської ради Рокитнянського району Київської області, с. Бирюки,
до відповідача: приватного підприємства “Надра-Сервіс”, м. Біла Церква,
за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Рокитнянської районної державної адміністрації Київської
області, смт. Рокитне,
про стягнення 1 225 711,56 грн.
Суддя О.В. Конюх;
за участі представників:
прокурор: Федоренко О.П., службове посвідчення від 21.02.2020 № 055464;
від позивача 1: Куценко А.Г., в порядку самопредставництва, витяг з ЄДР;
від позивача 2: не з'явився;
від відповідача: Москаленко О.В., керівник, витяг з ЄДР;
Золотарьова М.К., адвокат, довіреність від 31.07.2020 № 5;
від третьої особи: не з'явився;
Ухвалою господарського суду Київської області від 02.08.2021 підготовче провадження закрито. Призначено справу до судового розгляду по суті на 16.08.2021.
11.08.2021 від Білоцерківської окружної прокуратури до суду надійшла заява від 10.08.2021 № 50/2-2988-вих-21 про заміну третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача у справі № 911/1345/19 - Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області на правонаступника - Білоцерківську районну державну адміністрацію Київської області.
Крім того, 12.08.2020 від Білоцерківської окружної прокуратури до суду надійшла заява від 10.08.2021 № 50/2-2987-вих-21 про заміну позивача 2 у справі № 911/1345/19 - Бирюківської сільської ради Рокитнянського району Київської області на правонаступника Рокитнянську селищну раду Білоцерківського району Київської області.
В підготовче судове засідання 16.08.2021 з'явилися прокурор, представник позивача 1, відповідач та представник відповідача. Позивач 2 та третя особа своїх уповноважених представників для участі в судовому засіданні не направили, про причини не з'явлення суд не повідомили.
Розглянувши заяву Білоцерківської окружної прокуратури від 10.08.2021 № 50/2-2988-вих-21 про заміну третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача у справі № 911/1345/19, суд зазначає таке.
Відповідно до ст. 52 ГПК України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.
Заява Білоцерківської окружної прокуратури обґрунтована тим, що відповідно до постанови Верховної Ради України № 807-ІХ від 17.07.2020 «Про утворення та ліквідацію районів», утворено Білоцерківський район Київської області (з адміністративним центром у місті біла Церква) у складі територій Білоцерківської міської, Володарської селищної, Гребінківської сілещної, Ковалівської сільської, Маловільшанської сільської, Медвинської сільської, Рокитнянської селищної, Сквирської міської, Ставищенської селищної, Таращанської міської, Тетіївської міської, Узинської міської, Фурсівської сільської територіальних громад.
Як вбачається з інформації, наявної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, третя особа - Рокитнянська районна державна адміністрація Київської області (код ЄДРПОУ 23578486) перебуває в стані припинення, відомості про правонаступників у ЄДР відсутні.
Статтею 71 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» визначено, що утворення та реорганізація районних державних адміністрацій здійснюються Кабінетом Міністрів України після прийняття Верховною Радою України рішення про утворення та ліквідацію районів з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 1635-р від 16.12.2020 «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій» здійснено реорганізацію Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області шляхом її приєднання до Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області (код ЄДРПОУ - 19425498).
При цьому, відповідно до пунктів 7, 8 Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються, який затверджений постановою КМ України, від 16.12.2020, № 1321, перехід повноважень, прав та обов'язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється:
у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється (далі - комісія з реорганізації);
у разі утворення на території новоутвореного району райдержадміністрації, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація, - з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та утворення комісії з реорганізації.
Відтак, у відповідності до положень наведених у заяві, Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-IX "Про утворення та ліквідацію районів" та Постанови КМ України від 16.12.2020 №1321 правонаступником третьої особи - Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області у сфері публічно-владних відносин є Білоцерківська районна державна адміністрація Київської області з моменту державної реєстрації останньої.
З огляду на викладене, заяву Білоцерківської окружної прокуратури від 10.08.2021 №50/2-2988-вих-21 про заміну третьої особи правонаступником належить задовольнити.
Розглянувши заяву Білоцерківської окружної прокуратури Київської обласної прокуратури від 10.08.2021 № 50/2-2987-вих-21 про заміну позивача 2 у справі №911/1345/19, суд зазначає таке.
Обгрунтовуючи вказану заяву, Білоцерківська окружна прокуратура Київської обласної прокуратури вказує, що згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 715-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Київської області» затверджено нові територіальні громади та Бирюківська сільська рада увійшла до складу Рокитнянської територіальної громади.
Відповідно до рішення ІІ сесії VIII скликання Рокитнянської селищної ради Київської області від 10.12.2020 № 27 розпочато реорганізацію Бирюківської сільської ради Рокитнянського району Київської області шляхом приєднання до Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області.
Пунктом 2 вказаного рішення визначено, що Рокитнянська селищна рада Білоцерківського району Київської області є правонаступником всього майна, прав та обов'язків Бирюківської сільської ради Рокитнянського району Київської області.
Згідно Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій" від 17.11.2020 № 1009-ІХ внесено зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розділ V "Прикінцеві та перехідні положення" доповнено пунктами 6-1 і 6-2 такого змісту:
1) у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України (далі -сформована територіальна громада), припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами. територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі -розформовані територіальні громади);
4) сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов'язків розформованої територіальної громади з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 5 і 6 цього пункту;
9) юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі сформованої територіальної громади, є правонаступником прав та обов'язків усіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами, з дня набуття повноважень новообраною радою.
Відповідно до ч. 8 ст. 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження місцевої ради, обраної на позачергових, повторних або перших виборах, закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної ради, обраної на наступних (чергових або позачергових) виборах.
Відносини, що виникають у процесі добровільного об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, а також добровільного приєднання до об'єднаних територіальних громад регулює Закон України «Про добровільне об'єднання територіальних громад».
Відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» об'єднана територіальна громада вважається утвореною за цим Законом з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, що прийняли рішення про добровільне об'єднання територіальних громад, або з моменту набрання чинності рішенням про підтримку добровільного об'єднання територіальних громад на місцевому референдумі та за умови відповідності таких рішень висновку, передбаченому частиною четвертою статті 7 цього Закону.
Згідно з частиною третьою та четвертою статті 8 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» об'єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов'язків територіальних громад, що об'єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об'єднаною територіальною громадою. У разі об'єднання всіх територіальних громад одного району в одну об'єднану територіальну громаду все майно спільної власності територіальних громад такого району є комунальною власністю об'єднаної територіальної громади, а пов'язані з таким майном права та обов'язки належать об'єднаній територіальній громаді з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об'єднаною територіальною громадою.
З дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об'єднаною територіальною громадою, у порядку, визначеному цим Законом, здійснюється реорганізація відповідних юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об'єдналися, та розміщених поза адміністративним центром об'єднаної територіальної громади, шляхом їх приєднання до юридичної особи - сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі об'єднаної територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи - сільські, селищні, міські ради припиняються у порядку, визначеному цим Законом. Юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі об'єднаної територіальної громади, є правонаступником прав та обов'язків всіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об'єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об'єднаною територіальною громадою.
З огляду на викладене, заяву Білоцерківської окружної прокуратури від 10.08.2021 №50/2-2987-вих-21 про заміну позивача правонаступником належить задовольнити.
Відповідно до ч. 1 ст. 216 Господарського процесуального кодексу України, суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 202 цього Кодексу.
Враховуючи вище викладене, керуючись ст.ст. 50, 52, 216, 234 ГПК України, суд
1. Заяву Білоцерківської окружної прокуратури Київської обласної прокуратури від 10.08.2021 № 50/2-2988-вих-21 про заміну третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - задовольнити.
2. Здійснити заміну третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача у справі № 911/1345/19 - Рокитнянську районну державну адміністрацію Київської області (09600, Київська обл., Рокитнянський р-н., смт. Рокитне, вул. Незалежності, буд. 2, ідентифікаційний код 23578486) на правонаступника - Білоцерківську районну державну адміністрацію Київської області (09117, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, буд. 2, ідентифікаційний код 19425498).
3. Заяву Білоцерківської окружної прокуратури Київської обласної прокуратури від 10.08.2021 № 50/2-2987-вих-21 про заміну позивача 2 - задовольнити.
4. Здійснити заміну позивача 2 у справі № 911/1345/19 - Бирюківську сільську раду Рокитнянського району Київської області (09630, Київська обл., Рокитнянський р-н., с. Бирюки, вул. Шкільна, буд. 17, ідентифікаційний код 04361806) на правонаступника - Рокитнянську селищну раду Білоцерківського району Київської області (09600, Київська обл., Рокитнянський р-н., смт. Рокитне, вул. Незалежності, буд. 2, ідентифікаційний код 04358997)
5. Розгляд справи №911/1345/19 відкласти на 27.09.2021 о 12:00. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. С. Петлюри, буд. 16/108).
6. Повідомити учасників справи про судове засідання.
7. Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому частиною 1 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України з моменту її оголошення та у порядку пункту 26 частини 1 ст. 255 ГПК України може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом строків, встановлених статтею 256 ГПК України.
Суддя О.В. Конюх