Постанова від 17.08.2021 по справі 663/2419/21

Справа №663/2419/21

Провадження №3/663/1152/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 серпня 2021 року м. Скадовськ Херсонської області

Скадовський районний суд Херсонської області у складі судді Пухальського С. В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонера,

за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 03.08.2021 серії ДПР 18 №109810, ОСОБА_1 03.08.2021 о 15.30 год. по вул. Приморська в с. Красне Скадовського району Херсонської області, рухаючись на транспортному засобі ГАЗ 31029 д.н.з. НОМЕР_1 в бік смт Лазурне на перехресті вул. Приморська та вул. Садова здійснив виїзд на зустрічну смугу та здійснив зіткнення з транспортним засобом БМВ-Х5 д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався по своїй смузі руху в попутному напрямку та здійснив поворот ліворуч на вул. Садова, чим порушив вимоги пункту 14.6 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за статтею 124 КУпАП.

Відповідно до пунктів першого, другого частини 1 статті 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:

1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;

2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Частина 1 статті 256 КУпАП, передбачає, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до абзацу 5 пункту 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 «Про практику застосування судами України законодавства у справах проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Згідно з частиною 1 статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Так, об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП виражається у порушенні учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Згідно пункту 26 вищевказаної Постанови, суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП, може бути будь-яка особа, яка бере безпосередню участь у процесі руху на дорозі як пішохід, водій, пасажир, погонич тварин. При цьому пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна має бути наслідком порушення Правил дорожнього руху.

Однак, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, що ОСОБА_1 внаслідок інкримінованих йому дій спричинив будь-які пошкодження транспортних засобів, автомобільних доріг чи іншого майна.

Отже, інспектором при складанні протоколу про адміністративне правопорушення неповністю описано склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП.

Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням статті 256 КУпАП.

Вказані недоліки унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, у зв'язку з чим справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , підлягає поверненню на доопрацювання, для виконання вимог статті 256 КУпАП.

Керуючись статтями 251, 256, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за статтею 124 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Херсонській області, - для доопрацювання, а саме усунення недоліків зазначених у мотивувальній частині постанови.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Скадовського районного суду

Херсонської області С. В. Пухальський