Ухвала від 16.08.2021 по справі 922/3203/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

УХВАЛА

про відкриття спрощеного позовного провадження у справі

"16" серпня 2021 р.м. ХарківСправа № 922/3203/21

Господарський суд Харківської області у складі судді Бринцева О.В.

розглянув матеріали

позовної заяви Публічного акціонерного товариства "ЦЕНТРЕНЕРГО" (08711, Київська обл., Обухівський р-н, смт. Козин, вул. Рудиківська, 39) в особі Зміївської теплової електричної станції ПАТ "ЦЕНТРЕНЕРГО"

до Товариство з обмеженою відповідальністю "КОТЛОТУРБОПРОМ" (61001, м. Харків, пр. Гагаріна, 1)

про стягнення 36.026,50 грн

ВСТАНОВИВ:

11.08.2021 ПАТ "Центренерго" в особі Зміївської теплової електричної станції ПАТ "Центренерго" звернулося до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до ТОВ "Котлотурбопром", в якій просить суд стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість у розмірі 36.026,50 грн.

В обґрунтування позову посилається на невиконання відповідачем свого обов'язку з усунення недоліків, які були виявлені в період гарантійного терміну експлуатації Об'єкту технічного переоснащення за Договором на закупівлю робіт з виготовлення (ремонту) обладнання від 12.06.2018 №16/251.

Згідно з частиною першою статті 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Відповідно до частини першої, п'ятої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно приписів частин першої, другої статті 247 ГПК України у спрощеному провадженні господарський суд розглядає малозначні справи, а крім того, у спрощеному порядку може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Ця справа в розумінні пункту 1 частини п'ятої статті 12 ГПК України та частин першої, другої статті 247 ГПК України є малозначною. На підставі викладеного суд приходить до висновку про те, що позовна заява підлягає прийняттю до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

Частиною п'ятою статті 252 ГПК України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до частини шостою статті 252 ГПК України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов: 1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Суд зазначає, що позивачем не обґрунтовано та не надано належних доказів в підтвердження існування обставин, які можуть бути підставою для розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Водночас, предметом позову в даній справі є стягнення заборгованості в розмірі 36.026,50 грн, при цьому характер спірних правовідносин та предмет доказування у даному спорі суд не вважає такими, що вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Керуючись статтями 4, 12, 20, 176, 232-235, 247, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити спрощене позовне провадження у справі №922/3203/21.

2. Справу №922/3203/21 розглядати без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

3. Встановити відповідачеві ТОВ "КОТЛОТУРБОПРОМ" строк для подання відзиву на позов у п'ятнадцять днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі.

4. Встановити позивачеві строк для подання відповіді на відзив до 15.09.2021.

5. Встановити відповідачеві строк для подання заперечень до 15.09.2021.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Інформація по справі може бути одержана на офіційному веб-порталі судової влади України - court.gov.ua.

Суддя О.В. Бринцев

Попередній документ
99036892
Наступний документ
99036894
Інформація про рішення:
№ рішення: 99036893
№ справи: 922/3203/21
Дата рішення: 16.08.2021
Дата публікації: 19.08.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Харківської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (24.09.2021)
Дата надходження: 24.09.2021
Предмет позову: стягнення коштів