Ухвала від 17.08.2021 по справі 916/844/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"17" серпня 2021 р.м. Одеса Справа № 916/844/21

Господарський суд Одеської області у складі судді Мостепаненко Ю.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову (вх.№2-1046/21 від 16.08.2021р.)

по справі №916/844/21

за позовом фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до відповідача: Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (вул. Богдана Хмельницького, 34, м. Одеса, 65007)

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: Громадської організації "Гаражне товариство "НАДІЯ" (вул. Парусна, будинок 15 Н, м. Чорноморськ, Одеська обл., 68000)

про визнання дій протиправними та скасування запису.

ВСТАНОВИВ:

В березні 2021р. ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), в якій просить суд визнати протиправним та скасувати реєстраційну дію/запис в Єдиному державному реєстрі: Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу (код 24762306), 02.10.2020, 14:50:34, 1005541070012002111, Зміна інформації для здійснення зв'язку з юридичною особою. Зміна відомостей про органи управління юридичної особи. Зміна відомостей про членів керівних органів громадського формування. Зміна керівника або відомостей про керівника юридичної особи. Зміна фізичних осіб або зміна відомостей про фізичних осіб-платників податків, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо. Зміни до установчих документів, які не пов'язані з внесенням змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. ОСОБА_2 Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса).

В обґрунтування підстав позову позивач посилається на обставину протиправності вищевказаного запису, оскільки, як зазначив позивач, подані заявником документи для проведення спірної реєстрації суперечать статуту громадського формування та подані особою, яка не мала на це відповідних повноважень.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 05.04.2021р. (суддя Бездоля Д.О.) повернуто ОСОБА_1 позовну заяву за вх. ГСОО №873/21 від 29.03.2021р. з доданими до неї документами, на підставі п.1 ч.5 ст.174 ГПК України.

Постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 20.05.2021р. ухвалу Господарського суду Одеської області від 05.04.2021 скасовано, матеріали позовної заяви ОСОБА_1 за вх.№873/21 від 29.03.2021 передано Господарському суду Одеської області для продовження розгляду.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 15.06.2021р. (суддя Бездоля Д.О.) ОСОБА_1 звільнено від сплати судового збору за подання позову у справі №916/844/21; позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження із призначенням підготовчого засідання на "08" липня 2021р.

В судовому засіданні 08.07.2021р. судом (суддя Бездоля Д.О.) було оголошено протокольну ухвалу про залучення Громадську організацію "Гаражне товариство "НАДІЯ" до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача, та відкладення підготовчого засідання на 16 липня 2021р.

В судовому засіданні 16.07.2021р. судом (суддя Бездоля Д.О.) оголошено протокольну ухвалу про продовження строку підготовчого провадження на 30 днів та відкладено підготовче засідання на 27.08.2021р.

16.08.2021р. ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Одеської області з заявою про забезпечення позову (вх.№2-1046/21), відповідно до якої заявник просить суд:

- заборонити відповідачу - Південному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Одеса) проводити реєстраційні дії щодо ГО «ГТ «Надія»;

- заборонити керівнику ГО «ГТ «Надія» ОСОБА_3. здійснювати платежі з рахунку НОМЕР_1 ПАТ «Креді Агріколь Банк» м.Київ, МФО 300614.

В обґрунтування заяви, заявник посилається на те, що до суду від представника ГО «ГТ «НАДІЯ» надійшли документи, в тому числі копія листа №7 від 14.07.2021р. до Чорноморського міського голови, згідно якого останній просить вважати клопотання ОСОБА_1 , реєстраційний номер: 1-01-01/20-20-83040 від 29.092020р. недійсним, та залишити в силі рішення Іллічівської міської ради від 2008 р. щодо надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки для ГО «ГТ «НАДІЯ».

Так, на думку заявника, вищезазначений лист підтверджує, що гр. ОСОБА_3 діє не в інтересах ТО «ГТ «НАДІЯ», чим порушує ст.92 ЦК України «Орган або особа, яка відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступає від її імені, зобов'язана діяти в інтересах юридичної особи, добросовісно і розумно та не перевищувати своїх повноважень».

Також, заявник зазначає, що ОСОБА_3 впродовж чотирьох років не вирішив і немає наміру вирішувати земельні питання ГО «ГТ «НАДІЯ» в рамках правового поля та «керує» ГО «ГТ «НАДІЯ», у котрій відсутні гаражі, земельна ділянка, та займається поборами і привласненням коштів, чим порушує ст.3 Закону України Про громадські об'єднання «Відсутність майнового інтересу передбачає, що члени (учасники) громадського об'єднання не мають права на частку майна громадського об'єднання та не відповідають за його зобов'язаннями. Доходи або майно (активи) громадського об'єднання не підлягають розподілу між його членами (учасниками) і не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого члена (учасника) громадського об'єднання, його посадових осіб».

З огляду на викладене, заявник вважає, що невжиття заходу забезпечення позову шляхом заборони відповідачу вчиняти певні дії - проведення реєстраційних дій щодо ГО «ГТ «НАДІЯ» може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду.

Щодо заборони керівнику ГО «ГТ «Надія» ОСОБА_3. здійснювати платежі, заявник зазначає, що невжиття такого заходу забезпечення позову може унеможливити ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів ГО «ГТ «Надія», за захистом яких має намір ОСОБА_1 звернутися до суду, а саме: судовий збір за подання позову до суду про оскарження рішення Чорноморської міської ради №42/82-УІІІ від 30.03.2021р. щодо вирішення земельного та майнового питань; плата послуг за договором Проведення інвентаризації об'єктів нерухомого майна ГО «ГТ «Надія» та інше.

Разом з тим, заявник зазначає, що у ГО «ГТ «НАДІЯ» , згідно інформаційної довідки від 11.05.2021 р. у Державному реєстрі, речові права на нерухоме майно - відсутні, у реєстрі прав власності на нерухоме майно - відсутні, в ЄР заборон відчуження - відсутні , відомості з ДР іпотек - відсутні, отже, на думку заявника, фактично керівнику ГО «ГТ «НАДІЯ» ОСОБА_3. нічим розпоряджатись.

Також, заявник наголошує, що керівник ГО «ГТ «НАДІЯ» ОСОБА_3. та правління не має намір вирішувати майнові (земельне ) питання ГО «ГТ «НАДІЯ», з огляду на звернення до Чорноморської міської ради вх.№28 від 01.09.2020 р. та вх.№7 від 14.08.2021р.

Враховуючи вищезазначене, заявник зазначає, що керівник ГО «ГТ «НАДІЯ» ОСОБА_3. тривалий час використовує, і у випадку не вжиття судом заходу забезпечення позову, використає кошти на свої потреби, що забороняється ст. 3 Закону №4572-УІ від 22.03.2012 р., а саме відсутність майнового інтересу передбачає, що члени (учасники) громадського об'єднання не мають права на частку майна громадського об'єднання та не відповідають за його зобов'язаннями. Доходи або майно (активи) громадського об'єднання не підлягають розподілу між його членами (учасниками) і не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого членами (учасника) громадського об'єднання, його посадових осіб.

Разом з заявою про забезпечення позову заявником подано клопотання, відповідно до якого останній просить суд звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подачу заяви про забезпечення позову.

В обґрунтування клопотання заявник, із посиланням на приписи ст. 8 ЗУ «Про судовий збір», зазначає, що він хворів на коронавірус та витратив багато коштів на лікарські препарати; на даний час лікується амбулаторно та знаходиться у скрутному матеріальному становищі (відсутні кошти, доходів не має). До клопотання заявником додано, зокрема, надано відомості (довідку) з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків №467 від 30.03.2021р. (довідка сформована Березівською ДПІ ГУ ДПС в Одеській області), в якій зазначено, що у вищезазначеному реєстрі за період з 1 кварталу 2020 року по 4 квартал 2020 року відсутня інформація про доходи ОСОБА_1 .

Розпорядженням керівника апарату Господарського суду Одеської області №152 від 16.08.2021р., у зв'язку з перебуванням судді Бездолі Д.О. у відпустці з 26.07.2021р. по 26.08.2021р., з метою дотримання процесуальних строків визначених ст.140 ГПК України, призначено повторний автоматичний розподіл заяви (вх.№2-1046/21 від 16.08.2021р.) по справі №916/844/21.

Відповідно до протоколу повторного автоматичного розподілу між суддями заяву ОСОБА_1 (вх.№2-1046/21 від 16.08.2021р.) передано на розгляд судді Мостепаненко Ю.І.

Суд, розглянувши клопотання ОСОБА_1 про звільнення останнього від сплати судового збору за подачу заяви про забезпечення позову, зазначає наступне.

Згідно з п.1 ч.1 ст.8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі у разі, якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.

Відповідно до ч.2 ст.8 Закону України «Про судовий збір», суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Як вбачається з поданих позивачем суду відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків від 30.03.2021 р.№467, інформація про доходи ОСОБА_1 за період з 1 кварталу по 4 квартал 2020 відсутня. Отже, приймаючи до уваги подану позивачем інформацію щодо його річного доходу за 2020 рік, суд вважає можливим задовольнити клопотання заявника та звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання до Господарського суду Одеської області заяви про забезпечення позову у справі №916/844/21.

Розглянувши заяву про вжиття заходів забезпечення позову, господарський суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 136 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Згідно п.1 ч. 1 ст. 137 Господарського процесуального кодексу України, позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб.

У відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 137 Господарського процесуального кодексу України позов забезпечується, забороною відповідачу вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві, або виконувати щодо нього інші зобов'язання.

Суд зазначає, що особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

При цьому, суд зазначає, що забезпечення позову по суті - це обмеження суб'єктивних прав, свобод та інтересів відповідача з метою реалізації в майбутньому актів правосуддя й задоволених вимог позивача.

Метою забезпечення позову є вжиття судом заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективного виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.

У вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу. При цьому види забезпечення позову повинні бути співвідносними із заявленими позивачем вимогами.

Відповідно до ч.2 ст.9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб: 1) найменування юридичної особи, у тому числі скорочене (за наявності); 2) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (далі - ідентифікаційний код); 3) організаційно-правова форма; 4) вид громадського формування (політична партія, структурне утворення політичної партії; громадське об'єднання, місцевий осередок громадського об'єднання із статусом юридичної особи; професійна спілка, об'єднання професійних спілок, організація профспілки, передбачена статутом профспілки, об'єднання організацій профспілок, організація роботодавців, об'єднання організацій роботодавців; творча спілка, місцевий осередок творчої спілки); 5) дані про статус громадського формування; 6) центральний чи місцевий орган виконавчої влади, до сфери управління якого належить юридична особа публічного права або який здійснює функції з управління корпоративними правами держави у відповідній юридичній особі; 7) мета діяльності громадського формування; 8) перелік засновників (учасників) юридичної особи: прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження, країна громадянства, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), серія та номер паспорта, якщо засновник - фізична особа; найменування, країна резидентства, місцезнаходження та ідентифікаційний код, якщо засновник - юридична особа; відмітка про закінчення повноважень засновника громадського формування у зв'язку з державною реєстрацією; 9) інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника, якщо засновник - юридична особа (крім громадських формувань, адвокатських об'єднань, торгово-промислових палат, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, релігійних організацій, державних органів, органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, державних та комунальних підприємств, установ, організацій): прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження, країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), дата народження, а також повне найменування та ідентифікаційний код (для резидента) засновника юридичної особи, в якому ця особа є кінцевим бенефіціарним власником (контролером). У разі відсутності в юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника, якщо засновник - юридична особа, вноситься відмітка про причину його відсутності. У разі якщо засновниками юридичної особи є виключно фізичні особи, які є бенефіціарними власниками (контролерами) юридичної особи, інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи не подається; 10) місцезнаходження юридичної особи; 11) види діяльності; 12) назва органів управління юридичної особи; 13) відомості про керівника юридичної особи, а за бажанням юридичної особи - також про інших осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо: прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи; 14) відомості про членів керівних органів: прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, посада, контактний номер телефону та інші засоби зв'язку - для громадського формування; 15) розмір статутного (складеного) капіталу (пайового фонду) та розмір частки кожного із засновників (учасників); 16) вид установчого документа (установчий акт, статут, модельний статут, засновницький договір, одноособова заява (меморандум), положення тощо); 17) відомості про установчий документ, на підставі якого діє громадське формування, - у разі створення юридичної особи на підставі установчого документа іншого громадського формування; 18) інформація для здійснення зв'язку з юридичною особою: телефон, адреса електронної пошти; 19) дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі; 20) дані про відокремлені підрозділи юридичної особи: ідентифікаційний код відокремленого підрозділу; найменування відокремленого підрозділу; місцезнаходження відокремленого підрозділу; види діяльності відокремленого підрозділу; відомості про керівника відокремленого підрозділу: прізвище, ім'я, по батькові, посада, дата народження, дата призначення та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи; відомості про членів керівних органів: прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, посада, контактний номер телефону та інші засоби зв'язку - для відокремленого підрозділу громадського формування; відомості про належність відокремленого підрозділу юридичної особи, що припиняється шляхом злиття, приєднання, поділу або перетворення, до юридичної особи - правонаступника; інформація для здійснення зв'язку з відокремленим підрозділом: телефон та адреса електронної пошти; 21) дані про підрозділ громадського формування, що має статус юридичної особи (місцевий осередок громадського об'єднання, місцевий осередок творчої спілки, організація профспілки); 22) дані про те, що юридична особа є відокремленим підрозділом громадського формування; 23) дані про те, що юридична особа є структурним утворенням політичної партії; 24) відомості про структурні утворення політичної партії: вид структурного утворення політичної партії (обласна, міська, районна організація, первинний осередок, інше структурне утворення); територія, у межах якої діє структурне утворення політичної партії, наявність статусу юридичної особи; дата та номер рішення керівного органу політичної партії, яким завірено заяву про державну реєстрацію структурного утворення політичної партії; відомості про структурні утворення політичної партії із статусом юридичної особи, що містяться в частині другій цієї статті; додаткові відомості про структурні утворення політичної партії, що не мають статусу юридичної особи: дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі, найменування (повне, скорочене (за наявності), дата легалізації (реєстрації) та реєстраційний номер у паперовому Реєстрі обласних, міських, районних організацій або інших структурних утворень, передбачених статутом партії, або в книзі обліку первинних осередків політичних партій, відомості про керівника структурного утворення: прізвище, ім'я, по батькові, відомості про склад керівних органів, місцезнаходження, номер телефону, відомості про припинення діяльності структурного утворення політичної партії: дата, шляхи (реорганізація, ліквідація (саморозпуск), заборона діяльності, анулювання реєстрації) та підстава припинення діяльності, підстави для зупинення розгляду документів, підстави для відмови в державній реєстрації, відомості про скасування реєстраційних дій, відомості про суб'єкта державної реєстрації та державного реєстратора, дані про оприлюднення результатів розгляду документів, які подані для державної реєстрації, місце зберігання реєстраційної справи в паперовій формі, дані про надання відомостей з Єдиного державного реєстру, інформація про виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру; 25) дата легалізації (реєстрації) та реєстраційний номер у паперовому Реєстрі політичних партій, Реєстрі об'єднань громадян, Реєстрі творчих спілок - для громадських формувань, легалізованих (зареєстрованих) до набрання чинності цим Законом; 26) дані про перебування юридичної особи у процесі припинення, у тому числі дані про рішення щодо припинення юридичної особи, відомості про комісію з припинення (ліквідатора, ліквідаційну комісію тощо) та про строк, визначений засновниками (учасниками) юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, для заявлення кредиторами своїх вимог; 27) дані про скасування рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи; 28) дані про перебування юридичної особи у процесі провадження у справі про банкрутство, санації, у тому числі відомості про розпорядника майна, керуючого санацією; 29) дані про юридичних осіб, правонаступником яких є зареєстрована юридична особа; 30) дані про юридичних осіб - правонаступників; 31) дата прийняття, дата набрання законної сили та номер судового рішення, на підставі якого проведено реєстраційну дію; 32) відомості про заборону діяльності громадського формування: анулювання реєстрації або заборона діяльності політичної партії, заборона діяльності громадського об'єднання; 33) підстави для зупинення розгляду документів; 34) інформація про направлення повідомлення правоохоронним органам у разі виникнення сумнівів щодо справжності поданих документів; 35) підстави для відмови в державній реєстрації; 36) відомості про скасування реєстраційних дій; 37) відомості про суб'єкта державної реєстрації та державного реєстратора; 38) дані про оприлюднення результатів розгляду документів, поданих для державної реєстрації; 39) місце зберігання реєстраційної справи в паперовій формі; 40) дані про надання відомостей з Єдиного державного реєстру; 41) фінансова звітність про господарську діяльність юридичної особи (крім бюджетних установ) у складі балансу і звіту про фінансові результати в електронній формі, отримана з інформаційної системи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики; 42) відомості, отримані в порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів; 43) відомості про смерть засновника (учасника) юридичної особи, визнання його безвісно відсутнім чи оголошення померлим, відомості про смерть керівника юридичної особи та особи, яка може вчиняти дії від імені юридичної особи; 44) дані про символіку: вид символіки (партійний гімн, прапор, розпізнавальний знак, девіз, емблема, інший вид), опис символіки, зображення символіки, дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі, дата взяття до відома повідомлення про втрату чинності символікою, підстави для зупинення розгляду документів, підстави для відмови в державній реєстрації, відомості про скасування реєстраційних дій, відомості про суб'єкта державної реєстрації та державного реєстратора, дані про оприлюднення результатів розгляду документів, поданих для державної реєстрації, дані про надання відомостей з Єдиного державного реєстру, інформація про виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру; 45) відомості про ліцензування виду господарської діяльності суб'єкта господарювання: вид господарської діяльності, на який видано ліцензію; найменування та ідентифікаційний код органу ліцензування, що прийняв рішення про видачу ліцензії; дата і номер рішення органу ліцензування про надання та відмову у наданні ліцензії (із зазначенням підстави для такої відмови); відомості про місця та засоби провадження ліцензіатом виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, подання яких органу ліцензування передбачено ліцензійними умовами; підстави, дата і номер рішення про анулювання ліцензії, дата набрання ним чинності; дата видачі ліцензії; відомості про орган ліцензування (найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код) та ім'я посадової особи, що внесла запис до Єдиного державного реєстру; дані про оприлюднення результатів розгляду документів, поданих для ліцензування; 46) відомості про видачу документів дозвільного характеру: об'єкт, на який видано документ дозвільного характеру; назва виданого документа дозвільного характеру: дата і номер рішення про видачу документів дозвільного характеру або повідомлення про відмову у видачі документа дозвільного характеру (із зазначенням підстави для відмови); строк дії документа дозвільного характеру (необмеженість строку дії документа); дата видачі документа дозвільного характеру; підстави, дата і номер рішення про анулювання документа дозвільного характеру; дата надходження декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства; дата і номер судового рішення про визнання анулювання документа дозвільного характеру безпідставним; дата поновлення безпідставно анульованого документа дозвільного характеру; відомості про дозвільний орган (найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код) та ім'я посадової особи, яка внесла запис до Єдиного державного реєстру; дата видачі документа дозвільного характеру; дані про оприлюднення результатів розгляду документів, поданих для видачі документів дозвільного характеру; 47) інформація про виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру; 48) для акціонерних товариств (крім корпоративних інвестиційних фондів) додатково зазначаються відомості про: тип акціонерного товариства; номінальну вартість та кількість розміщених акцій, оплачених в інший спосіб, ніж у грошовій формі, із зазначенням виду майна, що внесено в рахунок оплати акцій, що розміщуються; особу, яка сплатила за розміщені акції іншим способом, ніж у грошовій формі, із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові фізичної особи або найменування юридичної особи (із зазначенням для юридичної особи - резидента - коду згідно з Єдиним державним реєстром, для юридичної особи - нерезидента - коду/номера з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи); прізвища, імена, по батькові фізичних осіб або найменування юридичних осіб (із зазначенням для юридичної особи - резидента - коду згідно з Єдиним державним реєстром, для юридичної особи - нерезидента - коду/номера з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи), якими або від імені яких підписаний статут при заснуванні товариства; загальний розмір обов'язкових платежів та інших обов'язкових витрат, сплата яких є необхідною для започаткування діяльності товариства; звіти про оцінку майна у випадках здійснення оплати акцій в інший спосіб, ніж у грошовій формі.

В той же час, заявником у відповідній заяві не зазначено перелік дій щодо вчинення яких він просить накласти заборони.

Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до п. 4 ч.5 ст. 137 ГПК України, не допускається забезпечення позову у спорах, що виникають з корпоративних відносин, шляхом заборони здійснювати органам державної влади, органам місцевого самоврядування, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб покладені на них згідно із законодавством владні повноваження, крім заборони приймати конкретні визначені судом рішення, вчиняти конкретні дії, що прямо стосуються предмета спору.

З аналізу вказаної норми вбачається, що судом мають бути визначені конкретні дії, пов'язані з предметом позову, які забороняється вчиняти органам державної влади, до яких, у тому числі, належать суб'єкти державної реєстрації, визначені Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".

Отже, із визначеного заявником способу забезпечення позову шляхом заборони Південному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Одеса) проводити реєстраційні дії щодо ГО «ГТ «Надія», суд позбавлений можливості конкретизувати, які саме рішення приймати та дії вчиняти необхідно заборонити, визначеним ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", так як заявник просить суд заборонити вчиняти будь-які реєстраційні дії, що не є в розумінні суду конкретизованим поняттям.

При цьому, суд зазначає, що заявник не позбавлений права повторно звернутись до суду з відповідною заявою з чітким визначенням переліку дій, щодо вчинення яких він просить накласти заборони, з урахуванням п.4 ч.5 ст. 137 ГПК України.

Щодо заборони керівнику ГО «ГТ «Надія» ОСОБА_3. здійснювати платежі з рахунку НОМЕР_1 ПАТ «Креді Агріколь Банк» м.Київ, МФО 300614, суд зазначає таке.

Так, згідно зі статтями 73, 74, 77 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Разом з тим, подана ОСОБА_1 заява про забезпечення позову, не містить обґрунтованих мотивів та посилань на докази, на підставі яких суд міг би дійти висновку щодо обґрунтованості, доцільності та необхідності забезпечення позову у визначений заявником спосіб та імовірності утруднення виконання рішення господарського суду в разі їх невжиття.

Фактично міркування заявника про можливість ускладнення виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог є лише припущеннями заявника, яке не підтверджено жодними належними та допустимими доказами.

Жодних доказів, що свідчать про наявність у керівника Громадської організації "Гаражне товариство "НАДІЯ" ОСОБА_3. наміру виведення грошових коштів з рахунків, заявником не надано.

Отже, здійснивши оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог щодо забезпечення позову, господарський суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову, оскільки остання не містить обґрунтованих мотивів та посилань на докази, на підставі яких суд міг би дійти висновку про неможливість або утруднення виконання рішення суду у майбутньому у разі невжиття таких заходів.

Керуючись ч.2 ст.8 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.136, 137, 140, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову (вх.№ 2-1046/21 від 16.08.2021р.) у справі №916/844/21.

2. Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні заяви про забезпечення позову (вх.№2-1046/21 від 16.08.2021р.).

Ухвала набрала законної сили 17.08.2021 року та може бути оскаржена в порядку ст. 256 ГПК України.

Суддя Ю.І. Мостепаненко