Постанова від 16.08.2021 по справі 415/5788/21

415/5788/21

3/415/1382/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.08.21 року місто Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г., за участю прокурора Зайченка І.А., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Новодружеська Луганської області, громадянина України, працюючого КП «Лисичанськтепломережа» майстер цеху теплопостачання № 1, реєстраційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді майстра цеху теплопостачання № 1 Комунального підприємства «Лисичанськтепломережа», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді майстра цеху теплопостачання № 1 Комунального підприємства «Лисичанськтепломережа», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

16 серпня 2021 року постановою Лисичанського міського суду Луганської області матеріали адміністративної справи стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП об'єднанні в одне провадження.

Згідно з п. 3.3. розділу 3 Статуту КП «Лисичанськтепломережа», КП «Лисичанськтепломережа» є юридичною особою, прав та обов'язків юридичної особи КП «Лисичанськтепломережа» набуває з дня його державної реєстрації. Має самостійний баланс, розрахунковий рахунок, інші рахунки в установах банків, круглу печатку, штампи встановлених зразків, бланки зі своїм найменуванням. У п. 1.5. розділу 1 цього Статуту зазначено, що місцезнаходження КП «Лисичанськтепломережа» є Луганська область, місто Лисичанськ, вулиця Тепла, будинок № 17.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, датою державної реєстрації КП «Лисичанськтепломережа» є 20 квітня 1992 року.

Таким чином, КП «Лисичанськтепломережа» є юридичною особою публічного права.

Наказом директора КП «Лисичанськтепломережа» від 09.10.2012 № 119-к ОСОБА_1 переведено на посаду майстра цеху теплопостачання № 1 КП «Лисичанськтепломережа» з 15.10.2012 з повною матеріальною відповідальністю.

Згідно посадової інструкції майстра цеху теплопостачання № 1 КП «Лисичанськтепломережа», обізнаність з якою ОСОБА_1 засвідчив власним підписом 15.10.2012, його наділено посадовими повноваженнями здійснювати організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, тобто ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права. Пунктом 5.3. розділу 5 цієї посадової інструкції зазначено, що за правопорушення, скоєнні в процесі здійснення своєї діяльності, майстер цеху теплопостачання № 1 несе відповідальність в порядку, визначеному чинним законодавством України.

Таким чином, перебуваючи на посаді майстра цеху теплопостачання № 1 КП «Лисичанськтепломережа», ОСОБА_1 відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII, є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону.

Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ІТС Реєстр), ОСОБА_1 подав Декларацію за 2017 рік лише 19.07.2021 о 10 годині 15 хвилині, тобто несвоєчасно.

Згідно з відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подав Декларацію за 2020 рік лише 06.04.2021 о 10 годині 15 хвилині, тобто несвоєчасно.

У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 - свою вину у вчиненому визнав, та пояснив що він забув подати необхідні декларацію.

Прокурор Лисичанської окружної прокуратури Зайченко І.А. в судовому засіданні протоколи про адміністративні правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 за ч. 1ст. 172-6 КУпАП підтримав у повному обсязі та просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті - 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.

Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно п. 3.3. розділу 3 Статуту КП «Лисичанськтепломережа», КП «Лисичанськтепломережа» є юридичною особою, прав та обов'язків юридичної особи КП «Лисичанськтепломережа» набуває з дня його державної реєстрації. Має самостійний баланс, розрахунковий рахунок, інші рахунки в установах банків, круглу печатку, штампи встановлених зразків, бланки зі своїм найменуванням. У п. 1.5. розділу 1 цього Статуту зазначено, що місцезнаходження КП «Лисичанськтепломережа» є Луганська область, місто Лисичанськ, вулиця Тепла, будинок № 17.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, датою державної реєстрації КП «Лисичанськтепломережа» є 20 квітня 1992 року.

Таким чином, КП «Лисичанськтепломережа» є юридичною особою публічного права.

Наказом директора КП «Лисичанськтепломережа» від 09.10.2012 № 119-к ОСОБА_1 переведено на посаду майстра цеху теплопостачання № 1 КП «Лисичанськтепломережа» з 15.10.2012 з повною матеріальною відповідальністю.

Згідно посадової інструкції майстра цеху теплопостачання № 1 КП «Лисичанськтепломережа», обізнаність з якою ОСОБА_1 засвідчив власним підписом 15.10.2012, його наділено посадовими повноваженнями здійснювати організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, тобто ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права. Пунктом 5.3. розділу 5 цієї посадової інструкції зазначено, що за правопорушення, скоєнні в процесі здійснення своєї діяльності, майстер цеху теплопостачання № 1 несе відповідальність в порядку, визначеному чинyним законодавством України.

Таким чином, перебуваючи на посаді майстра цеху теплопостачання № 1 КП «Лисичанськтепломережа», ОСОБА_1 відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII, є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.п. 1 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089), щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Таким чином, ОСОБА_1 , зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 01.04.2018 та відповідно за 2020 рік до 01.04.2021

Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подав Декларацію за 2017 рік лише 19.07.2021 о 10 годині 15 хвилині, тобто несвоєчасно.

Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подав Декларацію за 2020 рік лише 06.04.2021 о 10 годині 15 хвилині, тобто несвоєчасно.

Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, суд вважає, що дії ОСОБА_1 за ознаками ч. 1 ст. 172-6 КУпАП кваліфіковані правильно, оскільки він несвоєчасно, без поважних причин. подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При призначенні стягнення, суд враховує характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність: ОСОБА_1 працює, не є особою з інвалідністю, свою провину усвідомив, щиро розкаявся, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався.

В якості обставин, що згідно зі ст. 34 КУпАП, пом'якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини та щире розкаяння винного.

Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд не вбачає.

На підставі вищевказаного, з урахуванням особи та майнового стану правопорушника ОСОБА_1 , який - працює, раніше не судимий, ступеню вини та наявності обставин, що пом'якшують його відповідальність та відсутності обставин, які б її обтяжували, враховуючи відсутність тяжких та негативних наслідків від вчиненого, суд вважає за можливе призначити ОСОБА_1 стягнення у виді мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст.172-6 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.

Відповідно до ст.ст. 4, 9 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, судовий збір підлягає стягненню з правопорушника на користь держави у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 172-6 ч.1, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. (Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ /22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя А.Г. Березін