Ухвала від 17.08.2021 по справі 396/1054/21

Справа № 396/1054/21

Провадження № 1-в/396/67/21

УХВАЛА

Іменем України

17.08.2021 року м. Новоукраїнка Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Новоукраїнка подання начальника Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого АДРЕСА_1 , раніше судимого 14.04.2008 року Новоукраїнським районним судом за ст. 121 ч. 2 КК України, до 8 років та 6 місяців позбавлення волі, звільненого 15.06.2016 року умовно - достроково не відбутий строк 1 місяць та 6 днів; 25.09.2020 року Новоукраїнським районним судом за ст. 185 ч. 3 КК України до 4 років позбавлення волі на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 роки,-

ВСТАНОВИВ:

Начальник Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 звернувся до суду з поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , який після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, за місцем проживанням характеризується негативно: ніде не працює, зловживає алкогольними напоями, порушує громадський порядок, з сусідами не підтримує дружні стосунки, проживає за рахунок випадкових заробіток, товаришує з особами схильними до крадіжок та вживання алкогольних напоїв. Перебуваючи під адміністративним наглядом Новоукраїнського районного відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_4 тридцять разів порушував встановлені йому заборони та обмеження та один раз протягом перебування під адміністративним наглядом притягувався до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративних правопорушень у громадських місцях, а саме:

- Новоукраїнським районним судом в Кіровоградській області 24.02.2021 року за ст. 187 ч. 1 КУпАП України, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень;

- Новоукраїнським районним судом в Кіровоградській області 04.03.2021 року за ст. 187 ч. 1 КУпАП України, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень;

- Новоукраїнським відділом поліції ГУНП в Кіровоградській області 30.07.2021 року за ст. 1 77 КУпАП України, штрафу в розмірі 51 гривня.

Представник Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області в судове засідання не з"явився, подав заяву в якій просив суд подання слухати в його відсутність.

ОСОБА_4 в судове засідання не з"явився, подав заяву в якій просив суд подання про продовження відносно нього адміністративного нагляду слухати в його відсутність.

Суд, дослідивши матеріали подання, вважає, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлюється адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміннагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено кожного разу ще на 6 місяців, але не більше терміну, передбаченого Законом для погашення або зняття судимості.

Згідно ст. 8 даного Закону адміннагляд припиняється після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.

Відповідно до Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року до двох років, термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Згідно роз'яснень п. 3 постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» від 28 березня 1986 року судове рішення про продовження адміністративного нагляду може бути постановлене лише за умови, коли строк адміністративного нагляду ще не закінчився. Після закінчення строку адміністративного нагляду він може бути знову встановлений за наявності підстав і з додержанням вимог, які передбачені статтями 4-6 Закону.

Перевіряючи обгрунтованість подання, суд враховує характер вчинених правопорушень, за які засуджений ОСОБА_4 був підданий адміністративній відповідальності, характер вчинених ним правопорушень, його особу, матеріали, які його характеризують, а тому не вбачає жодних обґрунтувань доцільності продовження адміністративного нагляду. Крім того у поданні не доведено, виходячи з яких критеріїв ОСОБА_4 залишається небезпечним для суспільства, а також не обґрунтувано доцільності продовження адміністративного нагляду, в той час як в матеріалах подання наявні лише постанови, за якими ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за правопорушення, які не відносяться до адміністративних правопорушень, пов'язаних з посяганням на громадську безпеку, порядок управління чи права інших громадян.

Враховуючи викладене, суд вважає, що дослідженими, матеріалами справи не доведено, що ОСОБА_4 залишається небезпечним для суспільства та не бажає стати на шлях виправлення, а тому у задоволенні подання слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 5, 6, 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст.369-372 КПК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні подання начальника Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апляційного суду через Новоукраїнський районний суд протягом семи днів з моменту проголошення.

Головуючий: ОСОБА_1