ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
Вн. №27/266
16 серпня 2021 року м. Київ № 640/6914/19
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Будівельників України"
до Державної податкової служби України в особі Головного управління ДПС у м. Києві
провизнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0240641207
Суддя О.В.Головань
Обставини справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Альянс Будівельників України" звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0240641207 від 21.03.2019 року.
Ухвалою суду від 17.05.2019 р. відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження за наявними у справі матеріалами без виклику сторін.
06.06.2019 р. до суду надано відзив на позов.
Ознайомившись з матеріалами справи, суд, -
Товариство з обмеженою відповідальністю "Альянс Будівельників України" (01054, місто Київ, ВУЛИЦЯ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, будинок 17/52, ПОВЕРХ 4 04053, м. Київ, вул. Гоголівська, 43-а. кв.2, код 37354345), зареєстроване в якості юридичної особи 06.10.2010 р., перебуває на обліку в якості платника податків у Головному управлінні ДПС у м. Києві, ДПІ у Шевченківському районі; 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням (основний).
На підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.75.1 ст. 75, п. 76.3 ст. 76 Податкового кодексу України Головним управлінням ДФС у м. Києві проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ "Альянс Будівельників України" за 2017-2018 роки, про що складено акт перевірки від 13.02.2019 р. за №1371/26-15-12-07-20/37354345.
Згідно з висновками акта перевірки встановлено порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних за 2017-2018 роки в ЄРПН згідно з наведеним переліком (18 накладних з серпня 2018 р. по грудень 2018 р.).
За результатами проведення перевірки контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення від 21.03.2019 року № 0240641207, згідно з яким за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених п.201.10 ст. 201, згідно з п.120-1 ст. 120-1 Податкового кодексу України на позивача накладено штраф у розмірі 61 700, 09 грн. (60 250, 09 грн. ПДВ - 10%, 400 грн. ПДВ - 20%, 1050 грн. ПДВ - 30%)
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Альянс Будівельників України" вважає вказане податкове повідомлення-рішення протиправним та просить його скасувати з таких підстав.
Позивач зазначає, що податкова накладна від 27.12.2018 р. за №696 ним була направлена для реєстрації засобами електронного зв'язку 15.01.2019 р., проте, документ прийнято не було, тоді як його було прийнято за наслідками повторного звернення пізніше, з пропущенням терміну.
Відповідач - Державна податкова служба України в особі Головного управління ДПС у м. Києві - проти задоволення позовних вимог заперечив, підтримавши висновки акта перевірки.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають до задоволення з таких підстав.
Згідно з пп.75.1.1. п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України (в редакції станом на 13.02.2019 р.) камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.
Згідно з п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України у строк, передбачений абзацом першим пункту 76.3 статті 76 цього Кодексу, контролюючий орган проводить камеральну перевірку даних податкової декларації або уточнюючих розрахунків (в разі їх подання).
Згідно з п. 76.3 ст. 76 Податкового кодексу України камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.
Камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу.
В даному випадку камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ "Альянс Будівельників України" за 2017-2018 роки, про що складено акт перевірки від 13.02.2019 р. за №1371/26-15-12-07-20/37354345, проведено на підставі вказаних положень Податкового кодексу України, з дотриманням передбачених п. 76.3 ст. 76 Податкового кодексу України строків.
Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Згідно з п.120-1.1 ст. 201-1 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
В даному випадку згідно зі змістом акта перевірки (та додатку до оскаржуваного податкового повідомлення-рішення) наведено перелік податкових накладних з їх реквізитами (датою виписки) та датою реєстрації у ЄРПН, і згідно вказаних даних податкова накладна №744 від 06.12.2018 р. зареєстрована 21.01.2019 р., після останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вона складена; всі інші податкові накладні складені з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, і зареєстровані після 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Тобто, наведені у акті, у випадку відповідності їх дійсності, є підставою для висновку про порушення позивачем термінів реєстрації податкових накладних.
Позивачем заперечень щодо наведених дат не надано.
Натомість позивач посилається на той факт, що податкова накладна від 27.12.2018р. за №696 ним була направлена для реєстрації засобами електронного зв'язку 15.01.2019 р., проте, документ прийнято не було, тоді як його було прийнято за наслідками повторного звернення пізніше, 16.01.2019 р., з пропущенням терміну.
На підтвердження вказаної обставини надано квитанцію №1 від 16.01.2019 р., згідно з якою вказана податкова накладна доставлена до центрального рівня ДПС 15.01.2019 р., не прийнята у зв'язку з виявленням помилок.
Вказана квитанція підтверджує нездійснення реєстрації вказаної податкової накладної до 15.01.2019 р. включно, тобто, допущення позивачем порушення строку реєстрації податкової накладної.
В той же час, у суду відсутні підстави для висновку про те, що вказана затримка сталася внаслідок протиправних дій або бездіяльності відповідача.
Щодо інших податкових накладних жодних пояснень щодо порушення строку їх реєстрації не надано.
Також позивачем не надано заперечень до розрахунку суми штрафних санкцій у оскаржуваному податковому повідомленні-рішенні.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано; безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно.
З врахуванням викладеного у суду відсутні підстави для висновку про порушення відповідачем вимог щодо обґрунтованості оскаржуваного податкового повідомлення-рішення .
На підставі вищевикладеного, ст. 241-246, 255, 257-262, 293, 295 КАС України, суд, -
1. В задоволенні позовних вимог відмовити.
2. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
3. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.В. Головань
Повний текст рішення
виготовлено і підписано 16.08.2021 р.