Ухвала від 17.08.2021 по справі 812/1696/13-а

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником

17 серпня 2021 року СєвєродонецькСправа № 812/1696/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/1696/13-а за позовом Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області про визнання протиправною бездіяльності, стягнення бюджетної заборгованості, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

09 серпня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/1696/13-а за Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області про визнання протиправною бездіяльності, стягнення бюджетної заборгованості, зобов'язання вчинити певні дії.

Сторони у судове засідання не прибули, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Відповідно до частини дев'ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оскільки заявник та боржник про час, дату та місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши заяву про заміну відповідача у справі його правонаступником, дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 21.03.2016 відновлено втрачене судове провадження у справі № 812/1696/13-а за адміністративним позовом ПрАТ “ЛИНІК” до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Луганської області Державної податкової служби (далі - СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську), ГУ ДКСУ у Луганській області про визнання протиправною бездіяльності, стягнення бюджетної заборгованості, зобов'язання вчинити певні дії відновлено частково (Том 31 арк. спр. 217-223).

З відновленого судового провадження слідує, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 15.03.2013 у справі № 812/1696/13-а, яка залишена без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 15.05.2013, позовні вимоги ПрАТ “ЛИНІК” до СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську, ГУ ДКСУ у Луганській області про визнання протиправною бездіяльності, стягнення бюджетної заборгованості, зобов'язання вчинити певні дії, задоволено частково, стягнуто з Державного бюджету України в особі ГУ ДКСУ у Луганській області на користь ПрАТ “ЛИНІК” суму податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню за декларацією з податку на додану вартість за березень 2012 року, в розмірі 97277334,00 грн; у задоволенні решти позовних вимог відмовлено (Том. 31 арк. спр. 205-210, 211-212).

Донецьким апеляційним адміністративний судом у справі № 812/1696/13-а видано виконавчий лист від 21.05.2013 (Том. 31 арк. спр. 121).

Постановою Вищого адміністративного суду України від 05 липня 2017 року касаційні скарги ПрАТ “ЛИНІК”, ГУ ДКСУ у Луганській області та СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську у справі № 812/1696/13-а задоволено частково, змінено постанову Луганського окружного адміністративного суду від 15.03.2013 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 15.05.2013; позов задоволено частково: визнано протиправною бездіяльність СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську щодо ненадання ГУ ДКСУ у Луганській області висновку про виплату ПрАТ “ЛИНІК” бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за податковою декларацією з податку на додану вартість за березень 2012 року в сумі 97277334,00 грн та щодо не нарахування пені за прострочення виплати бюджетного відшкодування в сумі 5408951,78 грн.; зобов'язано Офіс ВПП ДФС (правонаступника СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську) надати висновок ГУ ДКСУ у Луганській області про виплату ПрАТ “ЛИНІК” бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за податковою декларацією з податку на додану вартість за березень 2012 року в сумі 97277334,00 грн; нарахувати та відобразити в особовому рахунку платника податку на додану вартість ПрАТ “ЛИНІК” пеню за прострочення виплати бюджетного відшкодування в сумі 5408951,78 грн.; стягнуто на користь ПрАТ “ЛИНІК” судові витрати по сплаті судового збору в сумі 788,75 грн за рахунок бюджетних асигнувань Офіс ВПП ДФС; в іншій частині позову відмовлено (Том 31 арк. спр. 107-113).

Також постановою Вищого адміністративного суду України від 05.07.2017 у справі № 812/1696/13-а відповідно до статті 55 КАС України на підставі постанови Кабінету Міністрів України “Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби” від 30.03.2016 № 247, Положення про Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби, затвердженого наказом ДФС України від 27.03.2017 № 202 здійснено заміну відповідача СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську на її правонаступника Офіс ВПП ДФС.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 14 червня 2018 року заяву Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” про зміну способу виконання судового рішення у справі № 812/1696/13-а задоволено повністю. Змінено спосіб виконання постанови Вищого адміністративного суду від 05.07.2017 у справі № 812/1696/13-а в частині зобов'язання Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби надати висновок Головному управлінню Державної казначейської служби України у Луганській області про виплату Приватному акціонерному товариству “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за податковою декларацією з податку на додану вартість за березень 2012 року в сумі 97277334,00 грн на зобов'язання Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (правонаступника Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Луганської області Державної податкової служби) внести до Реєстру бюджетної заборгованості суму узгодженого органом ДФС бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за податковою декларацією за березень 2012 року в сумі 97277334,00 грн (Том 32 арк.спр. 30-34).

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби. Реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби.

До переліку територіальних органів Державної податкової служби, що утворюються входить Офіс великих платників податків ДПС.

Згідно з додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 Офіс великих платників податків ДФС реорганізується шляхом приєднання до Офісу великих платників податків ДПС.

Відповідно до положення про Офіс великих платників податків ДПС, затвердженого наказом Державної податкової служби України від 12.07.2019 № 15, Офіс великих платників податків ДПС є правонаступником усіх прав та обов'язків Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби.

З 05.08.2019 Офіс великих платників податків ДФС перебуває в процесі припинення, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.

Абзацом другим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» установлено, що Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.

Згідно з абзацом четвертим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 227, Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

21.08.2019 Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 682-р «Питання Державної податкової служби», яким вирішено погодитися з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно з наказом Державної податкової служби України від 28.08.2019 № 36 «Про початок діяльності Державної податкової служби України» розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1; реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2.

Так, реорганізовано Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби шляхом приєднання до Офісу великих платників податків ДПС.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осію, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» 30.07.2019 проведена державна реєстрація юридичної особи Офісу великих платників податків ДПС.

Частиною першою статті 52 КАС України встановлено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Під публічним правонаступництвом у сфері управлінської діяльності органів державної влади слід розуміти повне або часткове передання (набуття) адміністративної компетенції одного суб'єкта владних повноважень (суб'єкта публічної адміністрації) до іншого або внаслідок припинення первісного суб'єкта, або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції; це вступ у чинні адміністративно - правові відносини нового суб'єкта владних повноважень (суб'єкта публічної адміністрації) на місце суб'єкта, що або припинив своє існування або повністю чи частково позбувся адміністративної компетенції.

Перехід до Офісу великих платників податків ДПС функцій і повноважень Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, є фактом публічного правонаступництва.

Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне задовольнити заяву, замінивши у виконавчому листі в адміністративній справі № 812/1696/13-а боржника - Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби на правонаступника - Офіс великих платників податків ДПС.

Керуючись статтями 52, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про заміну боржника у виконавчому листі у справі № 812/1696/13-а за позовом Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області про визнання протиправною бездіяльності, стягнення бюджетної заборгованості, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Замінити боржника у виконавчому листі № 812/1696/13-а, виданому Луганським окружним адміністративним судом 01.08.2018, з Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (ідентифікаційний код 39440996) на його правонаступника - Офіс великих платників податків ДПС (ідентифікаційний код 43141471, місцезнаходження: 04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 11 Г).

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

СуддяІ.В. Тихонов