Рішення від 16.08.2021 по справі 360/2407/21

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

16 серпня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2407/21

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді - Тихонов І.В.,

за участю

секретаря судового засідання - Попова Н.І.,

позивача - не прибув;

представника позивача - не прибув;

представника відповідача - не прибув;

представник третьої особи - не прибув;

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головне управління Держгеокадастру у Луганській області про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді, стягнення суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИВ:

11 травня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головне управління Держгеокадастру у Луганській області (далі - відповідач, ГУ Держгеокадастру у Луганській області) в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати наказ голови ліквідаційної комісії ГУ Держгеокадастру у Луганській області за №125-к від 01 квітня 2021 року про звільнення ОСОБА_1 з посади начальника Відділу у Станично-Луганському районі ГУ Держгеокадастру у Луганській області, з 02 квітня 2022 року, відповідно частини 1-1 статті 87 Закону України «Про державну службу» у зв'язку із ліквідацією ГУ Держгеокадастру у Луганській області;

- визнати протиправною бездіяльність ГУ Держгеокадастру у Луганській області щодо поновлення законних прав та інтересів ОСОБА_1 ;

- поновити ОСОБА_1 на посаді начальника Відділу у Станично-Луганському районі ГУ Держгеокадастру у Луганській області з 02 квітня 2021 року;

- стягнути з ГУ Держгеокадастру у Луганській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 02.04.2021 по день набрання законної сили рішення суду включно.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що наказом ГУ Держгеокадастру у Луганській області «Про призначення ОСОБА_1 » №54-к від 14 березня 2017 року Позивача призначено на посаду начальника Відділу у Станично-Луганському районі ГУ Держгеокадастру у Луганській області в порядку переведення з Відділу Держгеокадастру у Станично-Луганському районі Луганської області з присвоєним раніше 6 (шостим) рангом категорії «Б» посади державної служби, з посадовим окладом згідно зі штатним розписом ГУ Держгеокадастру у Луганській області.

01 березня 2021 року, листом голови ліквідаційної комісії ГУ Управління Держгеокадастру у Луганській області Трет'як Ю.В . Позивача попереджене про майбутнє звільнення з посади начальника Відділу у Станично-Луганському районі ГУ Держгеокадастру у Луганській області у зв'язку з ліквідацією як юридичної особи публічного права ГУ Держгеокадастру у Луганській області, відповідно до пункту 1-1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу» з вказівкою про гарантії виплати вихідної допомоги у розмірі двох середньомісячних заробітних плат її вивільнення.

01 квітня 2021 року головою ліквідаційної комісії ГУ Держгеокадастру у Луганській області Трет'як Ю.В. видано наказ № 125-к про звільнення Позивача з посади начальника Відділу у Станично-Луганському районі ГУ Держгеокадастру у Луганській області з 02 квітня 2021 року у зв'язку з ліквідацією ГУ Держгеокадастру у Луганській області, на підставі пункту 1-1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу» (п. 1 наказу). Крім того, фінансовому управлінню ГУ Держгеокадастру у Луганській області наказано виплатити їй вихідну допомогу в розмірі двох середньомісячних заробітних плат, відповідно до ч. 4 ст. 87 Закону України «Про державну службу» (п. 2 наказу) і провести розрахунок та виплатити компенсацію за невикористану щорічну основну відпустку за період роботи з 14.03.2020 по 13.03.2021 в кількості 30 робочих днів, невикористану частку щорічної основної відпустки за період роботи з 14.03.2020 по 02.04.2021 в кількості 2 календарних днів, відповідно до ч. 1 ст. 83 КЗпП України, ч. 1 ст. 24 Закону України «Про відпустки» (п. 3 наказу) (копія наказу додається до позову).

За змістом наказу від 01 квітня 2021 року № 125-к підставою звільнення Позивача вказано: попередження про наступне звільнення у зв'язку з ліквідацією ГУ Держгеокадастру у Луганській області від 01.03.2021; акт передачі майна і справ державним службовцем ГУ Держгеокадастру у Луганській області від 01.04.2021; лист Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 01.04.2021 №22- 28-0.162-3826/2-21. Даний наказ реалізований і Позивач з 02 квітня 2021 року звільнена із займаної посади.

05 квітня 2021 року, постановою Кабінету Міністрів України «Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» № 301 рішення про ліквідацію як юридичних осіб публічного права територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру за переліком згідно з додатком відмінено (п. 1 Постанови). Крім того, даною Постановою внесені зміни у додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року № 85 «Деякі питання затвердження граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів»(п. 2 Постанови) і визнано такою, що втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року № 1118 «Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» (п. 3 Постанови).

На виконання зазначеної постанови Кабінету Міністрів України № 301 наказом Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру від 19.04.2021 № 210 відмінено рішення про ліквідацію як юридичних осіб публічного права його територіальних органів за переліком згідно з додатком, зокрема, це стосується й ГУ Держгеокадастру у Луганській області.

Відтак, ліквідація ГУ Держгеокадастру у Луганській області як територіального органу Держгеокадастру, що було правовою підставою для звільнення Позивача з посади, на якій вона проходила службу, не відбулася і водночас залишилася займана Позивачем посада начальника Відділу у Станично-Луганському районі ГУ Держгеокадастру у Луганській області відділу.

Вважає, що процес припинення територіальних органів Держгеокадастру, зокрема, й ГУ Держгеокадастру у Луганській області, по-перше, не відбувся, а, по-друге, пов'язаний не з ліквідацією даних юридичних осіб, а з реорганізацією шляхом приєднання до іншої юридичної особи, що має значення для перевірки дотримання Відповідачем установленого законом порядку звільнення у сфері державної служби, зокрема, в частині дотримання засобів щодо працевлаштування звільненого посадовця.

При цьому, незважаючи на процеси фактичної реорганізації територіальних органів Держгеокадастру, за період попередження про майбутнє звільнення з посади держслужбовця Відповідачем ніяких засобів щодо її працевлаштування не застосовувалося, жодної посади Позивачу запропоновано не було, хоча вакантні посади наявні і в ГУ Держгеокадастру у Луганської області зберіглася посада начальника відділу, яку обіймала Позивач, і з 02 квітня 2021 року наказом голови ліквідаційної комісії ГУ Держгеокадастру у Луганській області № 125-к 01 квітня 2021 року Позивач звільнена з посади начальника Відділу у Станично-Луганському районі ГУ Держгеокадастру у Луганській області - територіальному органі Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.

Відповідач не дотримався всіх істотних умов звільнення та припинення держслужби Позивача та діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені законодавством України, а тому оскаржуваний наказ ліквідаційної комісії ГУ Держгеокадастру у Луганській області № 125-к 01 квітня 2021 року є протиправним та підлягає скасуванню.

Також зазначив, що 05 квітня 2021 року, постановою Кабінету Міністрів України «Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» від 05.04.2021 № 301 відмінено рішення про ліквідацію як юридичних осіб публічного права територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру за переліком згідно з додатком (п. 1 Постанови). Крім того, даною Постановою внесені зміни у додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року № 85 «Деякі питання затвердження граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів» (п. 2 Постанови) і визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 р. № 1118 «Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» (п. З Постанови). На виконання зазначеної постанови Наказом Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру від 19.04.2021 № 210 відмінено рішення про ліквідацію як юридичних осіб публічного права його територіальних органів за переліком згідно з додатком, зокрема, це стосується й ГУ Держгеокадастру у Луганській області. Відтак, ліквідація ГУ Держгеокадастру у Луганській області як територіального органу Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, яка була правовою підставою для звільнення Позивача з посади начальника Відділу у Станично-Луганському районі ГУ Держгеокадастру у Луганській області, на якій вона проходила службу, не відбулося і в ГУ Держгеокадастру у Луганської області зберіглася посада начальника відділу, яку обіймала Позивач.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на дату звернення Позивача до суду з даним позовом, запис про припинення ГУ Держгеокадастру у Луганській області як юридичної особи відсутня, що свідчить про виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2021 № З01 та Наказу Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру від 19.04.2021 № 210 ГУ Держгеокадастру у Луганській області.

У зв'язку з такими змінами у процесі удосконалення системи територіальних органів Держгеокадастру Позивач 08.04.2021 звернулася до ГУ Держгеокадастру у Луганській області із заявою про поновлення на посаді начальника Відділу у Станично-Луганському районі ГУ Держгеокадастру у Луганській області, вказавши в якості підстави вищезазначені нормативно-правові акти, якими відмінено рішення про ліквідацію як юридичних осіб публічного права територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру. Проте до наступного часу відповідь на звернення Позивачем не отримана і ніяких дій щодо поновлення її законних прав та інтересів Відповідачем не зроблено, що свідчить про протиправність його бездіяльності. Крім того, Відповідачем не надано жодних пояснень щодо звільнення саме Позивача, або будь - якого аналізу чи порівняння кваліфікації і продуктивності праці Позивача поряд з іншими працівниками, які при таких же умовах праці, не були звільнені з посади.

Позивач зазначає про відсутність реального скорочення її посади, а відтак, про протиправність дій Відповідача щодо її звільнення з посади начальника Відділу у Станично-Луганському районі ГУ Держгеокадастру у Луганській області у зв'язку з ліквідацією як юридичної особи публічного права ГУ Держгеокадастру у Луганській області, відповідно до пункту 1-1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу», а також про протиправність бездіяльності Відповідача щодо поновлення її трудових прав та інтересів після того, як взагалі відпали підстави для такого звільнення.

Крім того, вважає за необхідне поновити її порушене право не тільки шляхом скасування наказу № 125-к від 01 квітня 2021 року про її звільнення та поновлення на посаді, а також стягнення з Відповідача на її користь середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Вимушений прогул Позивача у період з 02.04.2021 по 30.04.2021 (по день звернення з позовом) складає 22 робочих дня, тому середній заробіток за час її вимушеного прогулу становить 10 304, 58 грн. (468,39 грн. х 22 дні).

Позивач вважає дії Відповідача щодо звільнення її з посади у зв'язку з ліквідацією ГУ Держгеокадастру у Луганській області, а також бездіяльність щодо поновлення її законних прав та інтересів протиправними та такими, що порушують її право на працю, а тому вимушена звернутися до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 17.05.2021 відкрито провадження в адміністративній справі. Вирішено розглядати справу в порядку загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання у справі на 31 травня 2021 року (т.1 арк.спр.109-110).

Від відповідача ГУ Держгеокадастру у Луганській області 31 травня 2021 року надійшов відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти задоволення позовних вимог з таких підстав (т.1 арк.спр.117-125).

З метою забезпечення виконання постанови КМУ від 16.11.2020 № 1118 , був прийнятий наказ Державної служби з питань геодезії, картографії і кадастру від 24.11.2020 № 504 «Про ліквідацію та утворення територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру», яким прийнято рішення про ліквідацію ГУ Держгеокадастру у Луганській області як юридичної особи публічного права.

У зв'язку з чим, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 01.12.2020 було внесено запис про перебування ГУ Держгеокадастру у Луганській області в стані припинення та розпочато відповідні заходи щодо реалізації, вказаних вище, нормативно-правових актів, що підтверджується витягом з ЄДРПОУ станом на 01.12.2021.

На виконання Постановою КМУ від 16.11.2020 № 1118 «Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру», з урахуванням положень Цивільного кодексу України та постанови КМУ від 20.10.2011 № 1074, якою затверджено Порядок здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших органів виконавчої влади, яким регулюється, у тому числі, питання ліквідації територіальних органів центральних органів виконавчої влади, наказу Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру від 24.11.2020 № 504, ГУ Держгеокадастру у Луганській області було утворено ліквідаційну комісію наказом ГУ Держгеокадастру у Луганській області від 27.11.2020 № 1-ЛК «Про утворення комісії з ліквідації ГУ Держгеокадастру у Луганській області».

У подальшому, ГУ Держгеокадастру у Луганській області складено План заходів щодо ліквідації ГУ Держгеокадастру у Луганській області, затверджений наказом ГУ Держгеокадастру у Луганській області від 03.12.2020 № 2-ЛК «Про затвердження Плану заходів щодо ліквідації ГУ Держгеокадастру у Луганській області».

Так, п. 10 Плану заходів щодо ліквідації ГУ Держгеокадастру у Луганській області, затвердженого наказом ГУ Держгеокадастру у Луганській області від 03.12.2020 № 2-ЛК, передбачено здійснення заходів щодо звільнення працівників, у порядку встановленому законодавством.

Зазначив, шо згідно п. 1-1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу», серед підстав для припинення державної служби, зокрема, зазначена ліквідація державного органу. Суб'єкт призначення або керівник державної служби попереджає державного службовця про наступне звільнення на підставі пунктів 1 та 1 1 частини першої цієї статті, у письмовій формі не пізніше, ніж за 30 календарних днів (частина третя ст. 87 вказаного Закону). Враховуючи вимоги законодавства, 01.03.2021, Позивачу було вручено попередження про наступне звільнення, у зв'язку з ліквідацією ГУ Держгеокадастру у Луганській області, та ознайомлено з його змістом, що підтверджується підписом Позивача.

Також зазначив, що Позивач була звільнені з посади 02.04.2021, у той час, як постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.2021 №301 «Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру», якою було відмінено рішення про ліквідацію територіальних органів Держгеокадастру, прийнята відповідно 05.04.2021 та набрала чинності 10.04.2021. Таким чином, подія - звільнення Позивача з посади 02.04.2021 відбулась на момент дії постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 р. № 1118 «Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» і є законною.

Позивач звернувся до ГУ Держгеокадастру у Луганській області із заявою від 08.04.2021 № 31-2548/0/1-21 про поновлення на роботі. На звернення Позивача, ГУ Держгеокадастру у Луганській області було надано відповідь, листом від 07.05.2021 № 31-12- 0.62-3758/2-21, з урахуванням строків, передбачених Законом України «Про звернення громадян», визначених ст. 20 цього Закону.

Таким чином, вважає, що ГУ Держгеокадастру у Луганській області вважає, що Позивача було звільнено на законній підставі, із дотриманням законодавчих вимог, а отже, наказ Головного управління Держгеокадастру у Луганській області від 01.04.2021 № 125-К «Про звільнення ОСОБА_1 » є законним та таким, що не підлягає скасуванню.

На підставі зазначеного, просив суд відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 до ГУ Держгеокадастру у Луганській області про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення з посади, визнання протиправною бездіяльність щодо поновлення прав, свобод, законних інтересів посадової особи, поновлення на посаді, стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного - у повному обсязі.

Ухвалою суду від 24 червня 2021 року клопотання представника відповідача про витребування доказів задоволено. Клопотання представника позивача про продовження строку підготовчого провадження задоволено. Продовжено строк підготовчого засідання у справі на тридцять днів. Підготовче засідання відкладено на 26 липня 2021 року (т.1 арк.спр.221).

13.07.2021 за вх.№23655/2021 на адресу суду від третьої особи надійшли пояснення, в яких зазначив, що відповідно до абзацу 11 пункту 11 Типового положення «Про територіальні органи міністерства та іншого центрального органу виконавчої влади» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 № 563 Керівник територіального органу призначає на посади та звільняє з посад керівників структурних підрозділів, інших державних службовців та працівників територіального органу, присвоює їм ранги державних службовців, приймає рішення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності (крім своїх заступників). Виходячи з вищевикладеного, начальник ГУ Держгеокадастру у Луганській області має повноваження на призначення та звільнення керівника структурного підрозділу. В свою чергу Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру не є суб'єктом призначення та звільнення ОСОБА_1 .

На підставі вказаного, просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити повністю (т.2 арк.спр.3-4).

23.07.2021 за вх.№24885/2021 на адресу суду від представника відповідача надійшли заперечення на відповідь на відзив представника позивача (т.2арк.спр.7-16).

Ухвалою суду від 26 липня 2021 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 16 серпня 2021 року (т.2, арк.спр.28).

Позивач та представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином. 13.08.2021 на адресу суду надали клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином .

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.

Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд встановив наступне.

Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України номер запису в Реєстрі 19650817-06265, виданий 06.03.2020 Станично-Луганським районним відділом Управління Державної міграційної служби України в Луганській області, місце проживання АДРЕСА_1 (т.1 арк.спр.18-19).

Згідно з записами трудової книжки позивача серії НОМЕР_1 від 31.01.2013 працювала на різних посадах у Відділу Держкомзему у Станично-Луганському районі Луганської області. З 14 березня 2017 року призначена на посаду начальника Відділу у Станично-Луганському районі ГУ Держгеокадастру у Луганській області в порядку переведення з Відділу Держгеокадастру у Станично-Луганському районі Луганської області, з присвоєним раніше 6 (шостим) рангом категорії «Б» посади державної служби, з посадовим окладом згідно зі штатним розписом ГУ Держгеокадастру у Луганській області (т.1 арк.спр.27;30-31). Наказ ГУ Держгеокадастру у Луганській області від 14.03.2017 №54-к про призначення ОСОБА_1 (т.1 арк.спр.20).

Наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 24.11.2020 року №504 "Про ліквідацію та утворення територіальних органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру", наказано: ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби України за питань геодезії, картографії та кадастру згідно з додатком 1 до наказу Держгеокадастру від 24.11.2020 №504 (т.1 арк.спр.136-137).

Наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 24.11.2020 року №505 "Про затвердження Плану заходів щодо реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2020 року" №1118 "Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру", наказано: затвердити План заходів щодо реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2020 року №1118 "Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру".

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2020 №1118 та наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 24.11.2020 №504, наказом Комісії з ліквідації Головного управління Держгеокадастру у Луганській області від 03.12.2020 №2-АК Про затвердження Плану заходів щодо ліквідації Головного управління Держгеокадастру у Луганській області, наказано: затвердити План заходів щодо ліквідації Головного управління Держгеокадастру у Луганській області (т.1 арк.спр.138-141).

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Луганській області від 27.11.2020 №1-АК Про утворення комісії з ліквідації Головного управління Держгеокадастру у Луганській області, наказано: утворити комісію з ліквідації Головного управління Держгеокадастру у Луганській області (далі-комісія), затвердивши персональний склад (т.1 арк.спр142-143).

Наказом Голови комісії з ліквідації ГУ Держгеокадастру у Луганській області від 26.02.2021 №19 "Про попередження державних службовців про наступне вивільнення у зв'язку з ліквідацією Головного управління Держгеокадастру у Луганській області у порядку пункту 1-1 частини першої статті 87 Закону України "Про державну службу", наказано, управлінню персоналом Головного управління Держгеокадастру у Луганській області, починаючи з 1 березня 2021 року, забезпечити попередження у письмовій формі про наступне звільнення у зв'язку з ліквідацією Головного управління Держгеокадастру у Луганській області на підставі пункту 1-1 частини першої статті 87 Закону України "Про державну службу", згідно списку, що додається (т.1 арк.спр.83-90).

Наказом Голови комісії з ліквідації ГУ Держгеокадастру у Луганській області від 03.12.2020 року №2-ЛК «Про затвердження Плану заходів щодо ліквідації Головного управління Держгеокадастру у Луганській області», відповідно до пункту 1-1 частини першої статті 87 Закону України "Про державну службу", попереджено позивача 1 березня 2021 року про наступне звільнення у зв'язку з ліквідацією Головного управління Держгеокадастру у Луганській області на підставі пункту 1-1 частини першої статті 87 Закону України "Про державну службу". З попередженням про звільнення ознайомлено позивача 01.03.2021 (арк.спр.32;205).

Листом від 01.04.2021 №22-28-0.152-3826/2-21 "Про погодження звільнення ОСОБА_1 " в.о. голови Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру погоджено, за умови дотримання законодавства про державну службу, звільнення ОСОБА_1 з посади начальника Відділу у Станично-Луганському районі Головного управління Держгеокадастру у Луганській області (арк.спр.34;206).

Наказом голови Комісії з ліквідації Головного управління Держгеокадастру у Луганській області від 01.04.2021 №125-к Про звільнення ОСОБА_1 , наказано: звільнити ОСОБА_1 , начальника Відділу у Станично-Луганському районі Головного управління Держгеокадастру у Луганській області, 02 квітня 2021 року у зв'язку з ліквідацією Головного управління Держгеокадастру у Луганській області, на підставі пункту 1-1 ч. 1 ст. 87 Закону України "Про державну службу" (т1;т.2 арк.спр.35;207).

Наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 19.04.2021 №210 "Про відміну рішення про ліквідацію територіальних органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру", наказано: відмінити рішення про ліквідацію як юридичних осіб публічного права територіальних органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру за переліком згідно з додатком, зокрема Головне управління Держгеокадастру у Луганській області.

Визнано такими, що втратили чинність, постанова Кабінету Міністрів України від 16.11.2020 №1118 та наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 24.11.2020 року №504 та від 24.11.2020 №505 (т.1 арк.спр.100-102). Відповідно до довідки ГУ Держгеокадастру у Луганській області від 31.05.2021 року №9-12-0.53-4286/2-21 середньоденна заробітна плата ОСОБА_1 , яка працювала в ГУ Держгеокадастру у Луганській області на посаді начальника Відділу у Станично-Луганському районі ГУ Держгеокадастру у Луганській області, складає 468,39грн. Обчислення середньоденної заробітної плати проводилося виходячи із виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов'язана відповідна виплата заробітної плати, а саме: за лютий 2021 року в сумі 9836,26 грн за 20 робочі дні; за березень 2021 року в сумі 9836,26 грн за 22 робочі дні. Розрахунок проводився відповідно до вимог Постанови КМУ від 08.02.1995 року №100 (т.1 арк.спр.147).

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про припинення юридичної особи ГУ Держгеокадастру у Луганській області відсутні.

Вважаючи протиправним наказ голови ліквідаційної комісії Головного управління Держгеокадастру у Луганській області за №125-к від 01 квітня 2021 року "Про звільнення ОСОБА_1 ", позивач звернувся до суду з даним позовом.

До вказаних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.

Стаття 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Цей критерій вимагає від суб'єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов'язковість урахування яких прямо вказує Закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації.

Статтею 21 Конституції України встановлено, що права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Відповідно до ст. 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення (частини перша, шоста статті 43 Конституції України).

Правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях визначає Закон України від 10 грудня 2015 року №889-VIII "Про державну службу" (далі - Закон №889-VIII).

Згідно з частиною першою статті 5 Закону №889-VIII відносини, що виникають у зв'язку із вступом, проходженням та припиненням державної служби, регулюються цим Законом, якщо інше не передбачено законом.

Підставами для припинення державної служби за ініціативою суб'єкта призначення є, зокрема, ліквідація державного органу (пункт 1-1 частини першої статті 87 Закону №889-VIII).

Відповідно до абзацу першого частини третьої статті 87 Закону №889-VIII суб'єкт призначення або керівник державної служби попереджає державного службовця про наступне звільнення на підставі пунктів 1 та 1-1 частини першої цієї статті у письмовій формі не пізніше ніж за 30 календарних днів.

У разі звільнення з державної служби на підставі пунктів 1 та 1-1 частини першої цієї статті державному службовцю виплачується вихідна допомога у розмірі двох середньомісячних заробітних плат (частина четверта статті 87 Закону №889-VIII).

Як свідчать матеріали справи, 01.03.2021 позивач був попереджений про наступне звільнення з посади начальника Відділу у Станично-Луганському районі ГУ Держгеокадастру у Луганській області згідно з пунктом 1-1 частини першої статті 87 Закону України "Про державну службу" у зв'язку із ліквідацією як юридичної особи публічного права ГУ Держгеокадастру у Луганській області.

Судом встановлено, що 16 листопада 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1118 "Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру" (далі - Постанова №1118), пунктом 1 якої встановлено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру за переліком згідно з додатком 1, зокрема, ГУ Держгеокадастру у Луганській області.

Відповідно до пункту 3 Постанови №1118 установлено, що здійснення заходів, пов'язаних з ліквідацією територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру згідно з пунктом 1 цієї постанови та утворенням її територіальних органів згідно з пунктом 2 цієї постанови, покладається на Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру; правонаступником майна, прав та обов'язків територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, що ліквідуються згідно з пунктом 1 цієї постанови, є Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру; територіальні органи Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення структурних підрозділів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру згідно з пунктом 2 цієї постанови.

24 листопада 2020 року Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру прийняла наказ №505 "Про затвердження Плану заходів щодо реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року №1118 "Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру". Пунктом 4 Плану заходів щодо реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року №1118 "Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру" (далі - План заходів) визначено попередити про наступне можливе звільнення у зв'язку з ліквідацією головних управлінь - не пізніше ніж за 30 календарних днів до запланованої дати звільнення для державних службовців, не пізніше ніж за два місяці до запланованої дати звільнення для інших працівників, вручення повідомлень протягом двох місяців після внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань запису про прийняття рішення про ліквідацію головних управлінь, але не раніше виконання пункту 10 Плану заходів.

Пунктом 2 наказу Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру від 02 березня 2021 року №132 "Про внесення змін до деяких наказів Держгеокадастру" викладено в новій редакції План заходів. Так пунктом 2 Плану заходів (в редакції наказу №132) встановлено попередити працівників головних управлінь Держгеокадастру в областях і місті Києві про наступне звільнення (вивільнення) у зв'язку з ліквідацією цих головних управлінь не пізніше ніж за 30 календарних днів до запланованого звільнення (вивільнення) державних службовців, не пізніше ніж за два місяці інших працівників. Подати звіт до Департаменту управління персоналом про повне виконання цього пункту Плану заходів до 12 березня 2021 року.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2021 року №301 "Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру" (далі - Постанова №301) відмінено рішення про ліквідацію як юридичних осіб публічного права територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру за переліком згідно з додатком, зокрема, ГУ Держгеокадастру у Луганській області. Одночасно визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року №1118 "Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру" (Офіційний вісник України, 2020 року, №94, ст. 3048).

Отже, встановлені у справі обставини свідчать про те, що фактично позивач звільнений із займаної посади у зв'язку з ліквідацією юридичної особи ГУ Держгеокадастру у Луганській області. Рішення про ліквідацію територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру прийняв Кабінет Міністрів України 16 листопада 2020 року (Постанова №1118). Однак таке рішення відмінено Кабінетом Міністрів України 05 квітня 2021 року (Постанова №301).

У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про припинення юридичної особи ГУ Держгеокадастру у Луганській області відсутні.

За таких обставин позивача звільнено з державної служби з ініціативи суб'єкта призначення без будь-якого сенсу та цьому слугували непослідовні рішення органів влади, які відповідальні перед людиною за державну діяльність. Внаслідок таких рішень порушено право позивача на працю.

Статтею 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

При вирішенні інших позовних вимог суд враховує, що відповідно до частини третьої статті 5 Закону №889-VIII дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом.

Згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 07 травня 2002 року №8-рп/202 при розгляді та вирішенні конкретних справ, пов'язаних із спорами щодо проходження публічної служби, адміністративний суд, встановивши відсутність у спеціальних нормативно-правових актах положень, якими врегульовано спірні правовідносини, може застосовувати норми Кодексу законів про працю України, у якому визначено основні трудові права працівників.

Отже, у спірних правовідносинах підлягають застосуванню загальні норми Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України).

Відповідно до частин першої, другої статті 235 КЗпП України у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу, у тому числі у зв'язку з повідомленням про порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції" іншою особою, працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір. При винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік.

В даному випадку судом встановлено безпідставність звільнення позивача у зв'язку із ліквідацією юридичної особи, якої фактично не відбулося (ліквідація відмінена), а тому повне відновлення порушених трудових прав позивача неможливе без поновлення на державній службі на посаді, з якої його було звільнено.

За змістом положень статті 241-1 КЗпП України й пункту 2.27 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року №58, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 року за №110, днем звільнення вважається останній день роботи.

Оскільки наказом ГУ Держгеокадастру у Луганській області від 01.04.2021 №125-к визначено днем звільнення 02.04.2021, то позивач підлягає поновленню на посаді з 05.04.2021.

Пунктом 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 грудня 1999 року №13 "Про практику застосування судами законодавства про оплату праці" зазначено, що задовольняючи вимоги про оплату праці, суд має навести в рішенні розрахунки, з яких він виходив при визначенні сум, що підлягають стягненню. Оскільки справляння і сплата прибуткового податку з громадян є відповідно обов'язком роботодавця та працівника, суд визначає зазначену суму без утримання цього податку й інших обов'язкових платежів, про що зазначає в резолютивній частині рішення.

Середній заробіток працівника визначається відповідно до статті 27 Закону України від 24 березня 1995 року №108/95-ВР "Про оплату праці" за правилами, передбаченими Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року №100 (далі - Порядок №100),

Згідно з підпунктом 3 пункту 1 розділу І Порядку №100, він підлягає застосуванню для розрахунку середньої заробітної плати і у випадку вимушеного прогулу.

Відповідно до абзаців першого, третього-четвертого, шостого пункту 2 розділу ІІ Порядку №100 обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток або для виплати компенсації за невикористані відпустки проводиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки. У всіх інших випадках середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов'язана відповідна виплата. Якщо протягом останніх двох календарних місяців, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов'язана відповідна виплата, працівник не працював, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за попередні два місяці роботи. Час, протягом якого працівник згідно із законодавством не працював і за ним не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду.

За правилами пункту 5 розділу IV Порядку №100 нарахування виплат у всіх випадках збереження середньої заробітної плати провадиться виходячи з розміру середньоденної (годинної) заробітної плати.

Відповідно до пункту 8 розділу IV Порядку №100 нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період. Середньомісячне число робочих днів розраховується діленням на 2 сумарного числа робочих днів за останні 2 календарні місяці згідно з графіком роботи підприємства, установи, організації, установленим із дотриманням вимог законодавства.

Відповідно до Довідки Головного управління Держгеокадастру у Луганській області у Луганській області від 31.05.2021 9-12-0.53-4286/2-21 середньоденна заробітна плата ОСОБА_1 , яка працювала на посаді начальника Відділу у Станично-Луганському районі Головного управління Держгеокадастру у Луганській області, складає 468,39грн. Обчислення середньоденної заробітної плати проводилося виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов'язана відповідна виплата заробітної плати, а саме: за лютий 2021 року в сумі 9836,26 грн за 20 робочі дні; за березень 2021 року в сумі 9836,26 грн за 22 робочі дні.

Час вимушеного прогулу за період з 05.04.2021 (02.04.2021 - день звільнення є останнім робочим днем) по 16.08.2021 (до дня ухвалення рішення у цій справі) становить (20 р.д. квітень, 18 р.д. травень, 20 р.д. червень, 22 р.д. липень та 11 р.д. серпень = 91 робочих днів. При цьому судом враховано лист Міністерства соціальної політики від 12 серпня 2020 року №3501-06/219 "Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2021 рік".

Отже, середній заробіток за час вимушеного прогулу становить 42623,49 грн (468,39 грн х 91 днів) без обрахування податків і зборів.

Пунктом 3 розділу ІІІ Порядку №100 визначено, що при обчисленні середньої заробітної плати враховуються всі суми нарахованої заробітної плати згідно із законодавством та умовами трудового договору, крім визначених у пункті 4 цього Порядку.

За правилами підпункту "в" абзацу першого пункту 4 розділу ІІІ Порядку №100 при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження згідно з чинним законодавством не враховуються: одноразові виплати (компенсація за невикористану відпустку, матеріальна допомога, допомога працівникам, які виходять на пенсію, вихідна допомога тощо).

Згідно з пунктом 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 грудня 1999 року №13 "Про практику застосування судами законодавства про оплату праці" задовольняючи вимоги про оплату праці, суд має навести в рішенні розрахунки, з яких він виходив при визначення сум, що підлягають стягненню. Оскільки справляння і сплата податку з доходів громадян є обов'язком роботодавця та працівника, суд визначає зазначену суму без утримання цього податку й інших обов'язкових платежів, про що зазначає в резолютивній частині рішення.

Відповідно до пункту 171.1 статті 171 Податкового кодексу України особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу (підпункт 168.1.1 пункту 168.1 статті 168 Податкового кодексу України).

Таким чином, відповідач як податковий агент відповідно до норм Податкового Кодексу України та як страхувальник відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" зобов'язаний виплатити позивачу середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 05 квітня 2021 року по 16 серпня 2021 року, утримавши з них при виплаті законодавчо встановлені податки та збори.

Згідно з пунктами 2, 3 частини першої статті 371 КАС України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць та поновлення на посаді у відносинах публічної служби.

Таким чином, рішення суду в частині поновлення позивача на посаді та виплати їй середнього заробітку за час вимушеного прогулу за один місяць підлягають негайному виконанню.

Щодо позовних вимог про визнання протиправною бездіяльність ГУ Держгеокадастру у Луганській області щодо поновлення законних прав та інтересів ОСОБА_1 , як підставу зазначено, що 08.04.2021 позивач звернулася до ГУ Держгеокадастру у Луганській області із заявою про поновлення на посаді начальника Відділу у Станично-Луганському районі ГУ Держгеокадастру у Луганській області, вказавши в якості підстави нормативно-правові акти, якими відмінено рішення про ліквідацію як юридичних осіб публічного права територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру. Проте до наступного часу відповідь на звернення позивачем не отримана і ніяких дій щодо поновлення її законних прав та інтересів Відповідачем не зроблено, що свідчить про протиправність його бездіяльності.

З цього приводу, суд зазначає, що на вищезазначене звернення позивача до ГУ Держгеокадастру у Луганській області із заявою від 08.04.2021 № 31-2548/0/1-21 про поновлення на роботі, відповідачем наданий лист відповіді від 07.05.2021 № 31-12- 0.62-3758/2-21, в якому зазначені відповідні пояснення із посиланням на норми правових актів, що слугували підставою звільнення позивача з відповідної посади (т.1 арк.спр.134-135).

Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За практикою Європейського суду з прав людини пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (див. "Руїз Торія проти Іспанії" (Ruiz Toriya v. Spaine), рішення від 09.12.1994, Серія A, № 303-A, параграф 29). Водночас, відповідь суду повинна бути достатньо детальною для відповіді на основні (суттєві) аргументи сторін.

За встановлених в цій справі обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин, оскільки в межах даної адміністративної справи основні (суттєві) аргументи позовної заяви є обґрунтованими, а відповідач, як суб'єкт владних повноважень, на якого частиною другою статті 77 КАС України покладено обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності, не довів суду правомірність оскаржуваного наказу, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити частково.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з того, що позивач звільнена від сплати судового збору відповідно до пункту 1 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір", отже судові витрати саме з приводу судового збору не вирішується. Про відшкодування інших судових витрат позивач суду не заявляла.

Керуючись статтями 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) до Головне управління Держгеокадастру у Луганській області (код ЄДРПОУ 39771244, пр. Центральний 17, корп. 2, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93400) про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді, стягнення суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу, - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати наказ голови ліквідаційної комісії Головного управління Держгеокадастру у Луганській області за №125-к від 01 квітня 2021 року про звільнення ОСОБА_1 з посади начальника Відділу у Станично-Луганському районі Головного управління Держгеокадастру у Луганській області.

Поновити ОСОБА_1 на посаді начальника Відділу у Станично-Луганському районі Головного управління Держгеокадастру у Луганській області з 05 квітня 2021 року.

Стягнути з Головного управління Держгеокадастру у Луганській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 42623,49 (сорок дві тисячі шістсот двадцять три грн. 49 коп.) грн.

Допустити до негайного виконання рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді на посаді начальника Відділу у Станично-Луганському районі Головного управління Держгеокадастру у Луганській області.

Допустити до негайного виконання рішення суду в частині стягнення з Головне управління Держгеокадастру у Луганській області на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу за один місяць у розмірі 9836,26 грн (дев'ять тисяч вісімсот тридцять шість грн 26 коп.) з відрахуванням установлених законом податків та інших обов'язкових платежів.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя І.В. Тихонов