Рішення від 16.08.2021 по справі 320/9706/20

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2021 року м. Київ № 320/9706/20

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Колеснікової І.С., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «БІОГАЗЕНЕРГО»

до Вишгородської районної державної адміністрації

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «БІОГАЗЕНЕРГО» із позовом до відділу містобудування, архітектури, капітального будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та туризму Іванківської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування висновку відділу містобудування, архітектури, капітального будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та туризму Іванківської районної державної адміністрації №04-19-11 від 27.07.2020 про відмову в погодженні товариству з обмеженою відповідальністю «БІОГАЗЕНЕРГО» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності на умовах оренди терміном на 49 років орієнтовною площею 0,396 га, яка формується в результаті поділу земельної ділянки кадастровий номер 3222055100:01:027:0062 із зміною її цільового призначення із земель А.01.03 «Для ведення особистого селянського господарства» на землі J.14.01 «Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій» по вул. Розважівській, 192 в смт. Іванків Іванківського району Київської області; зобов'язання відділу містобудування, архітектури, капітального будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та туризму Іванківської районної державної адміністрації прийняти рішення, яким погодити товариству з обмеженою відповідальністю «БІОГАЗЕНЕРГО» проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності на умовах оренди терміном на 49 років орієнтовною площею 0,396 га, яка формується в результаті поділу земельної ділянки кадастровий номер 3222055100:01:027:0062 із зміною її цільового призначення із земель А.01.03 «Для ведення особистого селянського господарства» на землі J.14.01 «Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій» по вул. Розважівській, 192 в смт. Іванків Іванківського району Київської області.

Позов мотивовано протиправністю висновку відповідача про відмову в погодженні позивачу проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності на умовах оренди, яка формується в результаті поділу земельної ділянки, з огляду на відмову з підстав, не передбачених законодавством, відсутність у законодавстві заборони щодо поділу земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється, за проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а також з огляду на відповідність розробленого позивачем проекту землеустрою містобудівній документації, а саме детальному плану територій.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.10.2020 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), запропоновано відповідачу подати відзив на позовну заяву.

Відповідач правом подання відзиву на позовну заяву не скористався, інших заяв по суті спору відповідачем до суду не подано. Ухвалу суду про відкриття провадження у справі, направлену на офіційну електронну адресу відділу містобудування, архітектури, капітального будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та туризму Іванківської районної державної адміністрації, отримано відповідачем 26.10.2020, що підтверджується витягом з електронної пошти Київського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.08.2021 замінено відповідача у справі - відділ містобудування, архітектури, капітального будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та туризму Іванківської районної державної адміністрації на правонаступника - Вишгородську районну державну адміністрацію.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази та з'ясувавши обставини справи, судом встановлено таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю «БІОГАЗЕНЕРГО», ідентифікаційний номер 33593431, місцезнаходження: 07201, Київська область, Іванківський район, смт. Іванків, вул. Розважівська, 192, зареєстроване як юридична особа 19.07.2005, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис №106810200000061.

На замовлення позивача товариством з обмеженою відповідальністю «ГОЛОВЗЕМПРОЕКТ» розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності на умовах оренди терміном на 49 років товариству з обмеженою відповідальністю «БІОГАЗЕНЕРГО» площею 0,3960 га, яка формується в результаті поділу земельної ділянки кадастровий номер 3222055100:01:027:0062 із зміною її цільового призначення із земель А.01.03 «Для ведення особистого селянського господарства» на землі J.14.01 «Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій» по вул. Розважівській, 192 в смт. Іванків Іванківського району Київської області.

Відділом містобудування, архітектури, капітального будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та туризму Іванківської районної державної адміністрації відмовлено у погодженні вказаного проекту землеустрою на підставі статті 50 Закону України «Про землеустрій», оскільки такий тип документації не передбачено чинним законодавством України, про що позивачу та ТОВ «ГОЛОВЗЕМПРОЕКТ» повідомлено листом відділу містобудування, архітектури, капітального будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та туризму Іванківської районної державної адміністрації №04-19-11 від 27.07.2020.

Вважаючи протиправним висновок відповідача про відмову в погодженні позивачу проекту землеустрою, позивач звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.

Основним нормативним актом, який регулює земельні відносини, є Земельний кодекс України від 25.10.2001 №2768-ІІІ (з наступними змінами і доповненнями, в чинній на момент виникнення спірних відносин редакції, далі по тексту Земельний кодекс).

Відповідно до частини першої статті 3 Земельного кодексу, земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Згідно статті 123 Земельного кодексу, надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення; формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання).

Надання у користування земельної ділянки, зареєстрованої в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр», право власності на яку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, без зміни її меж та цільового призначення здійснюється без складення документації із землеустрою.

Надання у користування земельної ділянки в інших випадках здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). У такому разі розроблення такої документації здійснюється на підставі дозволу, наданого Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, крім випадків, коли особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у користування, набуває право замовити розроблення такої документації без надання такого дозволу.

Земельні ділянки державної та комунальної власності, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна, що перебувають у державній чи комунальній власності, передаються особам, зазначеним у пункті «а» частини другої статті 92 цього Кодексу, лише на праві постійного користування (частина перша).

Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки (частина друга).

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.

Порядок передачі земельних ділянок в оренду визначено статтею 124 Земельного кодексу України, згідно якої передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (частина перша).

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу (частина друга).

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу (частина третя).

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем. Підставою для укладення договору оренди може бути цивільно-правовий договір про відчуження права оренди (частина четверта).

При цьому приписами частини другої статті 134 земельного кодексу України передбачено, що не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі будівництва, обслуговування та ремонту об'єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об'єктів зв'язку та дорожнього господарства (крім об'єктів дорожнього сервісу).

Аналіз наведених положень Земельного кодексу України дає підстави для висновку, що надання у користування (оренду) земельної ділянки, зокрема комунальної власності у разі будівництва, обслуговування та ремонту об'єктів енергетичної інфраструктури, здійснюється на підставі рішень відповідних органів, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки, прийнятих на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

З матеріалів проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності на умовах оренди терміном на 49 років товариству з обмеженою відповідальністю «БІОГАЗЕНЕРГО» площею 0,3960 га, яка формується в результаті поділу земельної ділянки кадастровий номер 3222055100:01:027:0062 із зміною її цільового призначення із земель А.01.03 «Для ведення особистого селянського господарства» на землі J.14.01 «Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій» по вул. Розважівській, 192 в смт. Іванків Іванківського району Київської області, убачається що позивачем було подано до Іванківської селищної ради клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності на умовах оренди терміном на 49 років товариству з обмеженою відповідальністю «БІОГАЗЕНЕРГО» площею 0,3960 га, яка формується в результаті поділу земельної ділянки кадастровий номер 3222055100:01:027:0062 із зміною її цільового призначення із земель А.01.03 «Для ведення особистого селянського господарства» на землі J.14.01 «Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій» по вул. Розважівській, 192 в смт. Іванків Іванківського району Київської області.

У зв'язку із неприйняттям у місячний термін Іванківською селищною радою рішення про надання дозволу чи мотивованої відмови у наданні такого дозволу, позивачем на підставі частини третьої статті 123 Земельного кодексу України укладено 22.06.2020 договір №2.2-А/22.06 з ТОВ «ГОЛОВЗЕМПРОЕКТ» на розробку відповідного проекту землеустрою, про що повідомлено Іванківську селищну раду відповідним листом від 22.06.2020 №142/2206-20.

Статтею 186 Земельного кодексу України встановлено, зокрема, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, і затверджуються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу (частина шоста).

Оригінал відповідної документації із землеустрою подається розробником для погодження територіальному органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, а іншим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування та іншим суб'єктам, які здійснюють погодження документації із землеустрою, - копії такої завіреної розробником документації (частина п'ятнадцята).

Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування, інші суб'єкти, визначені цією статтею, зобов'язані протягом десяти робочих днів з дня одержання документації із землеустрою безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про її погодження або про відмову в такому погодженні з обов'язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері. Строк дії цих висновків є необмеженим (частина шістнадцята).

Підставою для відмови у погодженні документації із землеустрою може бути лише невідповідність її положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівної документації (частина сімнадцята).

Повноваження органів виконавчої влади в частині погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок визначено статтею 186-1 Земельного кодексу України, згідно якої проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (частина перша).

Розробник подає на погодження до органу, визначеного в частині першій цієї статті, за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а до органів, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, - завірені ним копії проекту, а щодо земельної ділянки зони відчуження або зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, розробник подає оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на погодження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, а до органів, зазначених у частині третій цієї статті, - завірені ним копії проекту (частина четверта).

Органи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, зобов'язані протягом десяти робочих днів з дня одержання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або копії такого проекту безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов'язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері (частина п'ята).

Підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

У разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект подається замовником або розробником до центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин, або його територіального органу для здійснення такої експертизи (частина шоста).

Органам, зазначеним у частинах першій - третій цієї статті, при погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки забороняється вимагати: додаткові матеріали та документи, не включені до проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки відповідно до статті 50 Закону України «Про землеустрій»; надання погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки будь-якими іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями; проведення будь-яких обстежень, експертиз та робіт.

Кожен орган здійснює розгляд та погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки самостійно та незалежно від погодження проекту іншими органами, зазначеними у частинах першій - третій цієї статті, у визначений законом строк (частина сьома).

У висновку про відмову погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки органами, зазначеними в частинах першій - третій цієї статті, має бути надано вичерпний перелік недоліків проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та розумний строк для усунення таких недоліків (який за письмовим проханням розробника проекту може бути продовжений).

Органами, зазначеними в частинах першій - третій цієї статті, може бути відмовлено у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки лише у разі, якщо не усунено недоліки, на яких було наголошено у попередньому висновку. Не можна відмовити у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з інших причин чи вказати інші недоліки.

Повторна відмова не позбавляє права розробника проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки усунути недоліки проекту та подати його на погодження (частина восьма).

Таким чином, з наведених положень статей 186 та 186-1 Земельного кодексу України убачається, що підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

Як убачається з листа відділу містобудування, архітектури, капітального будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та туризму Іванківської районної державної адміністрації №04-19-11 від 27.07.2020, у погодженні поданого позивачем проекту землеустрою відмовлено, оскільки такий тип документації не передбачено чинним законодавством України.

Статтею 1 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003 №858-IV (у редакції, чинній на час виникнення між сторонами спірних відносин) визначено, що документація із землеустрою (землевпорядна документація) - затверджені в установленому порядку текстові та графічні матеріали, якими регулюється використання та охорона земель державної, комунальної та приватної власності, а також матеріали обстеження і розвідування земель, авторського нагляду за виконанням проектів тощо.

За приписами частини другої статті 25 Закону України «Про землеустрій», видами документації із землеустрою є, зокрема: проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок (підпункт «ґ»); технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок (підпункт «й»).

Відповідно до статті 29 Закону України «Про землеустрій», документація із землеустрою включає в себе текстові та графічні матеріали і містить обов'язкові положення, встановлені завданням на розробку відповідного виду документації.

Документація із землеустрою розробляється на основі завдання на розробку відповідного виду документації, затвердженого замовником.

Склад, зміст і правила оформлення кожного виду документації із землеустрою регламентуються відповідною нормативно-технічною документацією з питань здійснення землеустрою.

Згідно статті 50 Закону України «Про землеустрій», проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі зміни цільового призначення земельних ділянок або формування нових земельних ділянок.

Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються та затверджуються в порядку, встановленому Земельним кодексом України.

Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають: завдання на розроблення проекту землеустрою; пояснювальну записку; копію клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі формування та/або зміни цільового призначення земельної ділянки за рахунок земель державної чи комунальної власності); рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у випадках, передбачених законом); письмову згоду землевласника (землекористувача), засвідчену нотаріально (у разі викупу (вилучення) земельної ділянки в порядку, встановленому законодавством), або рішення суду; матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування (у разі формування земельної ділянки); відомості про обчислення площі земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); копії правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна для об'єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми та значними наслідками, які розташовані на земельній ділянці; розрахунок розміру втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (у випадках, передбачених законом); розрахунок розміру збитків власників землі та землекористувачів (у випадках, передбачених законом); акт приймання-передачі межових знаків на зберігання (у разі формування земельної ділянки); акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності (у разі формування земельної ділянки); перелік обмежень у використанні земельних ділянок; викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); кадастровий план земельної ділянки; матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) (у разі формування земельної ділянки); матеріали погодження проекту землеустрою.

Відповідно до статті 56 Закону України «Про землеустрій», технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок включає: а) пояснювальну записку; б) технічне завдання на складання документації, затверджене замовником документації; в) кадастрові плани земельних ділянок, які об'єднуються в одну земельну ділянку, або частини земельної ділянки, яка виділяється в окрему земельну ділянку; г) матеріали польових геодезичних робіт; ґ) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання при поділі земельної ділянки по межі поділу; д) перелік обтяжень прав на земельну ділянку, обмежень на її використання та наявні земельні сервітути; е) нотаріально посвідчена згода на поділ чи об'єднання земельної ділянки заставодержателів, користувачів земельної ділянки (у разі перебування земельної ділянки в заставі, користуванні); є) згоду власника земельної ділянки, для земель державної власності - органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на поділ чи об'єднання земельних ділянок користувачем (крім випадків поділу земельної ділянки у зв'язку з набуттям права власності на житловий будинок, розташований на ній).

Таким чином, аналіз наведених положень Закону України «Про землеустрій» дає підстави для висновку про те, що відведення земельних ділянок здійснюється на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, а поділ земельних ділянок здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо поділу земельних ділянок.

При цьому суд зауважує, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та технічна документація із землеустрою щодо поділу земельної ділянки є різними за своєю суттю документами із землеустрою та не є тотожними за процедурою виконання.

Крім того, законодавством не передбачено об'єднання двох видів документації із землеустрою чи поєднання елементів одного виду документації із землеустрою у складі іншого виду документації із землеустрою, а також не визначено порядку погодження такої документації відповідними суб'єктами погодження.

Водночас, як встановлено судом, на замовлення позивача ТОВ «ГОЛОВЗЕМПРОЕКТ» було розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності на умовах оренди терміном на 49 років товариству з обмеженою відповідальністю «БІОГАЗЕНЕРГО» площею 0,3960 га, яка формується в результаті поділу земельної ділянки кадастровий номер 3222055100:01:027:0062 із зміною її цільового призначення із земель А.01.03 «Для ведення особистого селянського господарства» на землі J.14.01 «Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій» по вул. Розважівській, 192 в смт. Іванків Іванківського району Київської області, який подано на погодження відповідачу та у погодженні якого відповідачем було відмовлено.

Відтак, за висновком суду, позивачем подано відділу містобудування, архітектури, капітального будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та туризму Іванківської районної державної адміністрації на погодження документацію із землеустрою, а саме проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності на умовах оренди терміном на 49 років товариству з обмеженою відповідальністю «БІОГАЗЕНЕРГО» площею 0,3960 га, яка формується в результаті поділу земельної ділянки кадастровий номер 3222055100:01:027:0062 із зміною її цільового призначення із земель А.01.03 «Для ведення особистого селянського господарства» на землі J.14.01 «Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій» по вул. Розважівській, 192 в смт. Іванків Іванківського району Київської області, яка не відповідає положенням Земельного кодексу України та Закону України «Про землеустрій», що є підставою для відмови у погодженні такого проекту.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу (частина перша). В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина друга).

Зважаючи на подання позивачем на погодження відповідачу документації із землеустрою, яка не відповідає положенням законодавства, суд дійшов висновку про правомірність відмови відділу містобудування, архітектури, капітального будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та туризму Іванківської районної державної адміністрації в погодженні товариству з обмеженою відповідальністю «БІОГАЗЕНЕРГО» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності на умовах оренди терміном на 49 років орієнтовною площею 0,396 га, яка формується в результаті поділу земельної ділянки кадастровий номер 3222055100:01:027:0062 із зміною її цільового призначення із земель А.01.03 «Для ведення особистого селянського господарства» на землі J.14.01 «Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій» по вул. Розважівській, 192 в смт. Іванків Іванківського району Київської області, відповідно позов не підлягає задоволенню.

Оскільки в задоволенні позову відмовлено і відповідачем не надано доказів понесення судових витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати присудженню не підлягають.

Керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Позивач - товариство з обмеженою відповідальністю «БІОГАЗЕНЕРГО» (ідентифікаційний номер 33593431, місцезнаходження: 07201, Київська область, Іванківський район, смт. Іванків, вул. Розважівська, 192).

Відповідач - Вишгородська районна державна адміністрація (ідентифікаційний код 23569369, місцезнаходження: 07300, Київська область, Вишгородський район, м. Вишгород, площа Шевченка, 1).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Згідно пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, провадженими у зв'язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином.

Суддя Колеснікова І.С.

Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення - 16 серпня 2021 року.