Яготинський районний суд Київської області
Cправа №: 382/685/21
3/382/314/21
17 серпня 2021 року суддя Яготинського районного суду Київської області Кисіль О.А., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Яготинського районного відділу ДВС Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про притягнення до адміністративної відповідальності, 23.05.1989 року народження, РНОКПП НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Яготинського районного суду Київської області надійшов протокол у відношенні ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в котрому зазначено, що ОСОБА_1 , згідно розрахунку державного виконавця, станом на 31.05.2021 року заборгованість по аліментах, стягнутих на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі ј частини заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, згідно судового наказу № 754/8256/18, виданого 27.06.2018 року Деснянським районним судом м. Києва, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання та складає 80 152,24 грн..
За змістом ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення суддя при підготовці справи про адміністративне правопорушення до розгляду вирішує, зокрема, питання про правильність складення протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 складено з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки з вказаною в протоколі про адміністративне правопорушення адресою ОСОБА_1 судову повістку не отримує, з запису листоноші вбачається, що адресат не проживає. Інші засоби зв'язку не вказані. Таким чином, суд не має можливості повідомити особу зазначену правопорушником в протоколі про адміністративне правопорушення.
Враховуючи, що встановлення місця проживання особи, відносно якої розглядається протокол про адміністративне правопорушення, не входить до компетенції суду, перевірка достовірності даних, повідомлених правопорушником законодавець покладає на особу яка складає протокол, а тому враховуючи застосування аналогії закону з КПК України, вважаю, що справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення підлягає поверненню до Яготинського районного відділу ДВС Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) для дооформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суддя
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Яготинського районного відділу ДВС Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Кисіль О. А.