Ухвала від 16.08.2021 по справі 127/21343/21

Справа №127/21343/21

Провадження №1-кс/127/9609/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2021 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання слідчого слідчого відділення Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий слідчого відділення Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернулась до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів.

Клопотання мотивовано тим, що СВ Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 42020020110000061 від 12.08.2020 року, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

В ході ведення досудового розслідування по кримінальному проваджені встановлено, що до Вінниицького ВП ГУНП у Вінницькій області надійшли матеріали Управління Північного офісу Держаудитслужби з приводу порушень, які було виявлено у ході ревізії фінансово-господарської діяльності Комунального некомерційного підприємства " ІНФОРМАЦІЯ_1 " за період з 01.01.2017 по 31.07.2020, вчинені посадовими особами вказаної установи.

Так, в ході досудового розслідування кримінального провадження, встановлено, що на виконання п. 2.2.2.3 Плану проведення заходів державного фінансового контролю Північного офісу Держаудитслужби на І півріччя 2020 року, ревізійною групою ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - Управління), під керівництвом головного державного аудитора відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури ОСОБА_4 , проведено ревізію фінансово-господарської діяльності комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі - Лікарня) за період з 01.01.2017 по 31.07.2020 (головний лікар/директор ОСОБА_5 в період з 01.01.2017 по даний час та головний бухгалтер ОСОБА_6 - в період з 01.01.2017 по 10.02.2020, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_7 - в період з 11.02.2020 по 14.02.2020, головний бухгалтер ОСОБА_8 з 15.02.2020 по даний час).

За результатами ревізії встановлено фінансових порушень на загальну суму 2836,62 тис. грн, в тому числі, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 1456,39 тис. грн, що відображені в акті ревізії від 07.08.2020 №04-30/6, який підписано посадовими особами Лікарні із запереченнями, що надійшли до Управління 19.08.2020.

Управлінням, згідно вимог п. 43 Порядку проведення інспектування ІНФОРМАЦІЯ_3 , її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 №550, проаналізовано викладені у запереченнях обґрунтування, на що Лікарні 10.09.2020 надано відповідні висновки, які є невід'ємною частиною акта ревізії.

Зокрема, підрядними організаціями (ФОП ОСОБА_9 , ПП « ОСОБА_10 », ПП « ОСОБА_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ПП « ОСОБА_12 », КУП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ

« ІНФОРМАЦІЯ_6 »), протягом ревізійного періоду, всупереч вимог п.3.12. п.4.1.1, п. 4.3.5,п. 5.3.1.2, п.5.3.2.1. п.6.3.1.1, п.6.3.2, п. 6.3.3, п. 6.2.І.З. ДСТУ-Н Б Д. 1.1-3:2013 «Настанова щодо визначення загальновиробничих і адміністративних витрат та прибутку у вартості будівництва», прийнятого наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 від 27.08.2013 №405 (далі - ДСТУ-Н Б Д.1.1-3:2013), п. 5.4.16, п.6.2.10, п. 6.4.3, п. 6.4.7 ДСТУ-Н Б. Д 1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», прийнятого наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 від 05.07.2013 № 293 (далі - ДСТУ Б Д.1.1-1:2013), включено завищені обсяги виконаних робіт до актів виконаних робіт, які від імені головного лікаря ОСОБА_5 прийнято до оплати та оплачено на загальну суму 469,64 тис. гри, що призвело до зайвого використання бюджетних коштів на вказану суму. Порушення під час ревізії усунуто частково, в сумі 454,65 тис. грн.

В порушення вимог п.1 р. IV та п.4.2 р. III Методичних рекомендацій ведення обліку лікарських засобів та виробів медичного призначення у закладах охорони здоров'я, затверджених наказом ІНФОРМАЦІЯ_8 від 09.09.2014 №635, в частині видачі лікарських засобів та медичних виробів відповідно до листків-призначень та відображення їх кількісно в Журналах обліку лікарських засобів, від імені старших медичних сестер відділення онкогематології та ендоскопічної хірургії ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , старшої медичної сестри відділення для недоношених ОСОБА_15 в Звіти про списання лікарських засобів за серпень - жовтень 2019 року та березень 2020 року, які підписані від імені завідуючих відділень ОСОБА_16 та ОСОБА_17 відповідно і затверджені від імені головного лікаря ОСОБА_5 , безпідставно внесено дані щодо використання лікарських засобів та медичних виробів, внаслідок чого бухгалтерами ОСОБА_18 та ОСОБА_19 зайво їх списано по бухгалтерському обліку на суму 212,69 тис. грн (з підзвіту вищевказаних старших медичних сестер відділень).

Порушення не усунуто.

Протягом ревізійного періоду головним бухгалтером ОСОБА_6 , в.о. головного бухгалтера ОСОБА_7 та бухгалтером по заробітній платі ОСОБА_20 , всупереч вимог п.1.4 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затверджених Наказом ІНФОРМАЦІЯ_9 та ІНФОРМАЦІЯ_8 від 05.10.2005 №308/519 (далі - Наказ №308/519), за фактично невідпрацьований в Лікарні час (за рахунок коштів, виділених _ кошторисом на утримання Лікарні), нараховано та виплачено заробітну плату лікарям-інтернам, які фактично проходили інтернатуру у ІНФОРМАЦІЯ_10 , що призвело до незаконного використання бюджетних коштів Лікарнею на загальну суму 204,52 тис. грн.

Порушення не усунуто.

Протягом травня - червня 2020 року директором ОСОБА_5 , головним бухгалтером ОСОБА_8 та бухгалтерами ОСОБА_21 , ОСОБА_20 , ОСОБА_22 , в порушення вимог п. 1 постанови Кабінету

Міністрів України від 23.03.2020 №246 «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби СОУГО-19, спричиненої коронавірусом 8АК8-СоУ-2» нараховано та виплачено доплати працівникам Лікарні, які фактично не надавали медичну допомогу хворим (за їх відсутності) на коронавірусну хворобу (СОУГО-19), в сумі 133,17 тис. гри та проведено відрахувань єдиного соціального внеску в сумі 25,45 тис. гри.

Порушення не усунуто.

В період з 01.01.2017 по 09.10.2019, Лікарнею, як комунальним закладом, в порушення ч.З ст. 49 Конституції України від 28.06.1996 №254к/96-ВР, в частині безоплатного надання медичної допомоги державними і комунальними закладами охорони здоров'я, ч. 2 ст. 38 розділу V Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» від 19.11.1992 № 2801 -XII, ч. 2 «Програми про надання громадянам гарантованої державою безоплатної медичної допомоги», яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 №955, в частині надання права кожному пацієнту, коли це виправдано його станом, бути прийнятим у будь-якому закладі охорони здоров'я за своїм вибором, якщо цей заклад має можливість забезпечити відповідне лікування, зокрема стаціонарне - у разі гострого захворювання, вимог Переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров'я та вищих медичних навчальних закладах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 №1138 (далі - Перелік №1138) та розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_11 від 24.05.2017 №362 «Про внесення змін до розпорядження голови ІНФОРМАЦІЯ_12 від 02.01.2013 №8 «Про затвердження тарифів на платні послуги, що надаються ІНФОРМАЦІЯ_13 », в частині відсутності такого виду платних послуг та відповідно затвердженого тарифу, отримано плату за лікування і перебування 42 громадян (дітей) в стаціонарі, згідно заяв їх батьків (опікунів), з дозволу головного лікаря ОСОБА_5 , в загальній сумі 132,89 тис. гри, що призвело до зайвого отримання доходів ІНФОРМАЦІЯ_13 , що в свою чергу суперечить нормам ч.4 ст. 13 Бюджетного кодексу України, в частині отримання власних надходжень бюджетних установ від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю.

Порушення не усунуто.

Протягом 2017 - 2019 років та з січня по березень 2020 року в Лікарні, з дозволу головного лікаря ОСОБА_5 , за рахунок коштів, виділених на лікування дітей Вінницької області, надавались послуги з лікування 16 ^громадянам (дітям) з інших міст та областей України, без подальшого відшкодування витрат на медичне обслуговування з обласних бюджетів відповідних адміністративно-територіальних одиниць (за виключенням фактів надання екстренної та невідкладної медичної допомоги) в сумі 79,83 тис. гри, що призвело до порушення норм ч.І ст. 103-4 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 №2456-УІ (далі - Бюджетний кодекс) та п.З Порядку та умов надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.01.2015 №11, п.5Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 28.02.2002 №228 (далі - Порядок №228).

Порушення не усунуто.

Внаслідок недотримання завідувачами консультативної поліклініки ОСОБА_23 та рентгенологічного кабінету ОСОБА_24 норм ч.4 ст.13 Бюджетного кодексу України, вимог Переліку №1138, розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_11 від 24.05.2017 №362 «Про внесення змін до розпорядження голови ІНФОРМАЦІЯ_12 від 02.01.2013 №8 «Про затвердження тарифів на платні послуги, що надаються ІНФОРМАЦІЯ_13 », які останнім доведені наказом по Лікарні під особистий підпис, протягом ревізійного періоду, без направлення лікарів, 806 громадянам надавались на безоплатній основі рентгенологічні та консультативні послуги, що призвело до недоотримання Лікарнею доходів від вказаних наданих платних медичних послуг на загальну суму 53,92 тис. гри.

Порушення не усунуто.

Окрім того, головним лікарем ОСОБА_5 , колишнім головним бухгалтером ОСОБА_6 , бухгалтером ОСОБА_20 всупереч вимог п.2.4 Порядку бухгалтерського обліку окремих активів та зобов'язань бюджетних установ, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_14 від 02.04.2014 №372, в частині перерахування до доходів загального фонду відповідного бюджету сум коштів, що надійшли у поточному бюджетному періоді на рахунки, як повернена дебіторська заборгованість, яка виникла у попередніх бюджетних періодах, не перераховано в дохід обласного бюджету кошти в сумі 45,49 тис. гри, що були утримані із заробітної плати працівників в січні-лютому 2017 року (за грудень 2016 року), в січні-лютому 2018 року (за грудень 2017 року), в січні-лютому 2019 року (за грудень 2018 року) та в січні 2020 (за грудень 2019 року), що призвело до недоотримання обласним бюджетом доходів на вказану суму.

Порушення не усунуто.

Внаслідок невиконання умов спільних договорів, укладених дослідницькими організаціями (підприємство з 100% іноземною інвестицією « ІНФОРМАЦІЯ_15 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 ») з Лікарнею, від імені головного^ лікаря ОСОБА_5 , на предмет проведення клінічних випробувань, в порушення вимог статей 526, 629 Цивільного кодексу України _від 16.01.2003 №435-1 (далі - Цивільний кодекс України), в частині виконання належним чином зобов'язань відповідно до умов договору та вимог вищезазначеного Кодексу, останньою недоотримано надходжень від вищевказаних послуг на загальну суму 40,5 тис. гри.

Порушення не усунуто.

Директором ОСОБА_5 , бухгалтером ОСОБА_8 протягом квітня-липня 2020 року, в порушення вимог п. 72 підр. 2 р. XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ та постанови Кабінету Міністрів

України від 20.03.2020 №224 «Про затвердження переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби СОУГО-19, спричиненої коронавірусом 8АК8-СоУ-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість», зайво сплачено постачальникам ПДВ, що включено у вартість товарів, які звільненні від такого оподаткування в загальній сумі 19,73 тис. гри, що призвело до зайвого використання коштів Лікарні на вказану суму.

Порушення не усунуто.

Заступником директора з економічних питань ОСОБА_25 , протягом 2019 року та січня - липня 2020 року, не забезпечено контроль за відображенням в облікових регістрах господарських операцій у тому звітному періоді, в якому вони були здійсненні, у відповідності до вимог ч.5 ст. 9 Закону №996-ХІУ від 16.07.1999 «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі - Закон №996-ХІУ), а саме ведення обліку наданих послуг з перетікання реактивної енергії юридичним особам-орендарям, внаслідок чого орендарями не проводилось їх відшкодування, що призвело до покриття Лікарнею витрат сторонніх юридичних осіб та зайвого використання коштів загального фонду обласного бюджету на суму 9,07 тис. гри. Порушення усунуто в ході ревізії.

Проведеними під час ревізії інвентаризаціями у водіїв ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 встановлено нестачу паливно - мастильних матеріалів на загальну суму 4,53 тис. гри.

Порушення не усунуто.

За період з 01.01.2017 по 30.07.2020 до Лікарні, всупереч вимог Переліку №1138, Порядку надання медичної допомоги іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території України, які звернулися із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2014 №121, в частині оплати вартості медичної допомоги, в тому числі, екстренної, за рахунок страхових компаній, у разі наявності відповідних страхових полюсів, сертифікатів, договорів, або безпосередньо іноземним громадянином, завідуючим хірургічним відділенням № НОМЕР_1 ОСОБА_35 , прийнято на лікування 1 громадянина іноземної держави, якому надано медичну допомогу в хірургічному відділенні № НОМЕР_1 (хворим проведено 3 ліжко-дні) за рахунок коштів загального фонду державного бюджету та коштів обласного бюджету, виділених для здійснення статутної діяльності, внаслідок чого Лікарнею проведено видатки на медичне обслуговування іноземного громадянина на загальну суму 3,5 тис. грн.

Порушення не усунуто.

Протягом червня - липня 2019 року головним лікарем ОСОБА_5 , колишнім головним бухгалтером ОСОБА_6 , в порушення вимог п.3.4.5 Наказу №308/519), без атестації робочого місця кухаря та слюсаря-сантехніка проведено нарахування та виплату доплат за роботу із шкідливими і важкими умовами праці зазначеним працівникам в загальній сумі 3,35 тис. грн та проведено відрахувань єдиного соціального внеску в сумі 0,74 тис. грн.

Порушення не усунуто.

Протягом червня-липня 2019 року, в порушення вимог п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.1993 №245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» та п.1.4 Наказу №308/519, в частині нарахування заробітної плати за фактично відпрацьований час, головним лікарем ОСОБА_5 , колишнім головним бухгалтером ОСОБА_6 , бухгалтером ОСОБА_20 за фактично невідпрацьований час та невиконану роботу зовнішньому суміснику зайво нараховано та виплачено заробітну плату в сумі 2,78 тис. грн та відповідно перераховано ЄСВ в сумі 0,51 тис. грн, що призвело до незаконного використання Лікарнею бюджетних коштів в загальній сумі 3,29 тис. грн. Порушення усунуто під час ревізії.

Проведеною під час ревізії інвентаризацією матеріальних цінностей в каштелянші ОСОБА_36 встановлено нестачу товарно-матеріальних цінностей на суму 3,27 тис. грн та їх лишки на суму 9,3 тис. грн. Порушення усунуто під час проведення ревізії частково на суму 2,1 тис. грн та оприбутковано лишки на суму 9,3 тис. грн.

Внаслідок невиконання умов договорів про навчання в інтернатурі (заочний цикл), укладених лікарями-інтернами з Лікарнею, в особі головного лікаря ОСОБА_5 , предметом яких є надання послуг з стажування на клінічній базі останньої, протягом січня-липня 2020 року Лікарнею недоотримано доходів від вищевказаних послуг на загальну суму 1,57 тис. грн. Порушення усунуто під час ревізії.

У зв'язку з виникненням потреби у проведенні судово- почеркознавчої експертиз, для проведення якої потрібно оригінали документів які містяться у комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

-Звіт про використання медикаментів по відділенню онкогематології та ендоскопічної хірургії з січня 2019 по січень 2020 року.

Враховуючи вищевикладене, для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування кримінального провадження, а також враховуючи те, що отримання документів у ІНФОРМАЦІЯ_20 », мають вагоме доказове значення, а також те, що отримати іншим шляхом вказану інформацію неможливо, просила задовольнити клопотання.

В судове засідання слідчий не з'явився, однак останнім було подано заяву про розгляд клопотання без його участі. Вимоги клопотання підтримав за обставин, викладених у ньому.

Суд вважає можливим розглянути клопотання у відсутності представника відповідно до вимог ст. 163 КПК України.

Суд, дослідивши матеріали клопотання слідчого, дійшов висновку, що клопотання є доведеним, а тому підлягає задоволенню.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що є достатні підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 161,162,163,164, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому Вінницького РУП Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 та слідчим слідчої групи дозвіл на тимчасовий доступ до документів та зобов'язати некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 надати слідчому оригінали наступних документів:

-Звіт про використання медикаментів по відділенню онкогематології та ендоскопічної хірургії з січня 2019 по січень 2020 року.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді не підлягає апеляційному оскарженню.

Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.

Слідчий суддя