№ 207/2576/21
№ 2-з/207/77/21
11 серпня 2021 року м.Кам'янське
Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області
у складі головуючого судді Погребняк Т.Ю.
при секретарі Моспан С.Б.,
розглянувши в судовому засіданні в залі суду в м. Кам'янське заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЦЕНТРОКРЕДИТ", треті особи: Приватний нотаріус Обухівського районного нотаріального округу Київської області Головкіна Яна Вікторівна, Приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області Сидорук Леся Вікторівна - про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню,
14 липня 2021 року ОСОБА_1 звернулась в Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЦЕНТРОКРЕДИТ", треті особи: Приватний нотаріус Обухівського районного нотаріального округу Київської області Головкіна Яна Вікторівна, Приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області Сидорук Леся Вікторівна - про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, - про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
Разом з позовною заявою позивачка ОСОБА_1 подала до суду заяву про вжиття заходів забезпечення позову,у якій вона просить зупинити стягнення на підставі виконавчого напису, що вчинений приватним нотаріусом Обухівського районного нотаріального округу Київської області Головкіною Яною Вікторівною № 28653 від 16.03.2021 р. про стягнення з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЦЕНТРОКРЕДИТ" заборгованості в розмірі 3211,40 грн., що перебуває на виконанні у приватного виконавця виконавчого округу Дніпропетровської області Сидорук Лесі Вікторівни згідно виконавчого провадження № 65680363.
Дослідивши заяву про забезпечення позову, матеріали позовної заяви у межах вирішення зазначеної заяви позивача, судом встановлено наступне.
Згідно з ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії, встановленням обов'язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору; зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.
Відповідно до ч.ч. 1, 3-7 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи. Залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення.
При забезпеченні позову суд враховує, що предметом позову є виконавчий напис приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу Київської області Головкіної Яни Вікторівни від 16.03.2021 року, за яким стягнуто заборгованість з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЦЕНТРОКРЕДИТ", який позивач просить визнати таким, що не підлягає виконанню, тому суд приходить до висновку, що невжиття заходів забезпечення може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, ефективний захист, поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся. Наслідком невжиття забезпечення позову у спосіб, визначений позивачем, може стати порушення прав позивача.
Станом на час розгляду судом заяви про забезпечення позову у суду відсутні підстави на застосування зустрічного забезпечення, згідно з ч. 3 ст. 154 ЦПК України.
Виходячи з викладеного, керуючись ст. ст. 149 - 154, 157 ЦПК України, суд
Задовольнити заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЦЕНТРОКРЕДИТ", треті особи: Приватний нотаріус Обухівського районного нотаріального округу Київської області Головкіна Яна Вікторівна, Приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області Сидорук Леся Вікторівна - про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.
В порядку забезпечення позову зупинити стягнення на підставі виконавчого напису, що вчинений приватним нотаріусом Обухівського районного нотаріального округу Київської області Головкіною Яною Вікторівною № 28653 від 16.03.2021р. про стягнення з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЦЕНТРОКРЕДИТ" заборгованості в розмірі 3211,40 грн., що перебуває на виконанні у приватного виконавця виконавчого округу Дніпропетровської області Сидорук Лесі Вікторівни згідно виконавчого провадження № 65680363.
Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню у порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Погребняк Т.Ю.