Провадження № 3/734/1276/21 Справа № 734/2607/21
іменем України
16 серпня 2021 року сел.Козелець
Суддя Козелецького районного суду Чернігівської області Домашенко Ю.М., розглянувши справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця військової служби за контрактом, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП,-
В провадженні Козелецького районного суду Чернігівської перебуває справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення КІЧРН № 261 від 08.08.2021, 08.08.2021 приблизно о 21.10 год. військовослужбовець військової служби за контрактом ОСОБА_1 перебував на території військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_2 в нетверезому стані. Зазначене діяння ОСОБА_1 вчинив в умовах особливого періоду.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи без його участі.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що протокол підлягає поверненню на доопрацювання виходячи з наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак, службовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, вказані вимоги у повній мірі дотримані не були.
Так, у протоколі зазначено час адміністративного правопорушення «08 серпня 2021 року», проте згідно доданих до протоколу документів, зокрема, роздруківки тесту ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння, проведеного за допомогою приладу «Алконт-М» № 1312401, акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу № 99 та протоколу КИЧР/Д № 136 про адміністративне затримання, дата зазначена як «07 серпня 2021 року».
Крім того, згідно з п. 12, Розділу 2, п. 2 Розділу ІІІ Інструкції зі складання протоколів та оформлення матеріалів про військові адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства оборони України № 374 від 18.07.2017, до протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення. Обов'язок щодо збирання доказів та оформлення матеріалів про військове адміністративне правопорушення покладається на уповноважену посадову особу, яка складає протокол. Справа про військове адміністративне правопорушення, що надсилається до суду, прошивається і нумерується за аркушами. Кожен документ у справі повинен мати свої реквізити (дату, назву, підписи тощо), містити достатню інформацію щодо військового адміністративного правопорушення та відповідати вимогам законодавства.
Згідно з п. п. 8 п. 10 розділу II Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 №1000/5, копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку. Напис про засвідчення копії складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії. Напис про засвідчення копії скріплюється відбитком печатки відповідного структурного підрозділу установи або печатки «Для копій». У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчуються відбитком печатки установи. На лицьовому боці у верхньому правому куті першого аркуша документа проставляється відмітка «Копія».
Додані до протоколу про адміністративне правопорушення копії роздруківки тесту ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння, проведеного за допомогою приладу «Алконт-М» № 1312401 від 07.08.2021, акту огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу № 99 від 07.08.2021, протоколу серії КИЧР/Д № 136 від 07.08.2021 про адміністративне затримання не відповідають вимогам законодавства, оскільки не засвідчені належним чином та, відповідно, не мають юридичної сили.
Зазначене порушення закону унеможливлює розгляд справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17.10.2014 № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу, вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
За таких обставин протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 підлягає поверненню до ІНФОРМАЦІЯ_2 для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 255, 278, 283 КУпАП, -
Протокол КІЧРН № 261 від 08.08.2021 про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 повернути до ІНФОРМАЦІЯ_2 для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.М. Домашенко