Справа №766/16556/20
н/п 1-кс/766/7582/21
13.08.2021 року слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання сторони кримінального провадження №12020230030001625 від 05.09.2020 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 3, 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення, -
В провадження слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , надійшло клопотання сторони кримінального провадження №12020230030001625 від 05.09.2020 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 3, 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , та їх вилучення, а саме: оригіналів офіційних документів (протоколи, акти, накази, розпорядження, рішення, відомості, будь-які інші організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські документи), що містять підпис секретаря ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 у кількості 15 документів, що складені у 2016 році, у кількості 15 документів, що складені у 2017 році, у кількості 15 документів, що складені у 2018 році, у кількості 15 документів, що складені у 2019 році та у кількості 15 документів, що складені у 2020 році, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
Мотивуючи клопотання, слідчий вказує, що слідчим управлінням ГУНП в Херсонській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному проваджені № 12020230030001625 від 05.09.2020 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 3, 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 30.10.2015 ОСОБА_5 вступив у повноваження селищного голови ІНФОРМАЦІЯ_5 на підставі рішення № 1 від 30.10.2015, оголошеного ІНФОРМАЦІЯ_6 на першій сесії VII скликання ІНФОРМАЦІЯ_5 за результатами виборів 25.10.2015 селищного голови ІНФОРМАЦІЯ_2 . Здійснюючи в період з 30.10.2015 по 27.11.2020 повноваження селищного голови ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування» посадова особа місцевого самоврядування - особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Згідно положень ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування» селищний голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно селища, голова очолює ІНФОРМАЦІЯ_7 , головує на її засіданнях. На селищних голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.
Положеннями ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» передбачено, що селищний голова серед іншого: здійснює у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; організовує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету; є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою та інше.
Отже, ОСОБА_5 , відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, є службовою особою, яка постійно обіймає посаду в органах місцевого самоврядування, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських функцій.
Згідно положень п.1 ч.1 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі» до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до цього Закону, належать органи державної влади (орган законодавчої, органи виконавчої, судової влади), та правоохоронні органи держави, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, об'єднання територіальних громад.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено види закупівлі, зокрема:
- процедура закупівлі - для замовників - органів державної влади, якщо вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис. грн., а робіт - 1,5 млн. грн.;
- спрощена закупівля - для замовників - органів державної влади, якщо вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) менше ніж 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень.
Так, відповідно до приписів частини 10 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом, та укладення договорів про закупівлю, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом.
У відповідності до п. 1 ч. 10 ст. 3 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу України (далі - БКУ), що закріплює принцип ефективності та результативності, при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 26 БКУ контроль за дотриманням бюджетного законодавства спрямований на забезпечення ефективного і результативного управління бюджетними коштами, здійснюється на всіх стадіях бюджетного процесу його учасниками відповідно до цього Кодексу та іншого законодавства, а також забезпечує досягнення економії бюджетних коштів, їх цільового використання, ефективності і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів шляхом прийняття обґрунтованих управлінських рішень.
Частина 3 ст. 26 БКУ передбачає, що розпорядники бюджетних коштів в особі їх керівників організовують внутрішній контроль і внутрішній аудит та організовують їх здійснення у своїх закладах та у підвідомчих бюджетних установах. Внутрішнім контролем є комплекс заходів, що застосовується керівником для забезпечення дотримання законності та ефективності використання бюджетних коштів, досягнення результатів відповідно до встановленої мети, завдань, планів і вимог щодо діяльності бюджетної установи та її підвідомчих установ.
Крім цього, відповідно до додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» передбачено відповідні заходи щодо ефективного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету, зокрема:
п. 22 - здійснення управління бюджетними коштами в межах встановлених бюджетних повноважень із забезпеченням ефективного та раціонального використання бюджетних коштів, належної організації та координації роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів;
п. 23 - забезпечення внутрішнього контролю за повнотою надходжень, взяттям бюджетних зобов'язань розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачами бюджетних коштів і витрачанням ними бюджетних коштів.
Крім того, у відповідності до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 903 від 11.07.2007 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єктів архітектури» технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об'єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни (зокрема шляхом знесення) такого об'єкта.
Так, ОСОБА_5 підозрюється у тому, що діючи за попередньою змовою із раніше знайомими йому ОСОБА_6 , який здійснював господарську діяльність від імені ФОП ОСОБА_8 на підставі довіреності № 666 від 27.10.2017, та ФОП ОСОБА_7 у 2020 році, в невстановлений слідством день, переслідуючи корисливий мотив, з метою особистого збагачення, розробив план заволодіння коштами бюджету ІНФОРМАЦІЯ_5 , розпорядником яких була вищевказана селищна рада, які призначались для виконання капітального ремонту проїзної частини вулиці Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсону.
Так з метою реалізації злочинного плану, достовірно знаючи про те, що роботи не будуть виконані в повному обсязі, 09.10.2020, точний час доби в ході розслідування не встановлений, у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_8 за адресою: АДРЕСА_2 , між ІНФОРМАЦІЯ_9 в особі ОСОБА_5 з однієї сторони та ФОП ОСОБА_8 в особі ОСОБА_6 укладено договір підряду № 543 про виконання робіт: ДСТУ Б.Д.1.1.-1:2013 «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон» (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) - далі за текстом Договір, вартість яких відповідно до умов договору складала 1 411 164 грн.
Відповідно до умов Договору та проектно-кошторисної документації до нього ОСОБА_6 зобов'язувався виконати наступні роботи з капітального ремонту проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон:
- улаштування дорожніх корит коритного профілю із застосуванням екскаваторів, глибина корита до 500 мм розміром 1050 м?;
- перевезення ґрунту до 10 км вагою 661,5 т;
- улаштування нижнього шару двошарових основ товщиною 15 см із щебню фракції 40-70 мм з межею міцності на стискання до 68,6 МПа розміром 1050 м?;
- улаштування нижнього шару двошарових покриттів товщиною 15 см із щебню міцності на стискання понад 98,1 МПа розміром 1050 м?;
- улаштування цементно-бетонних одношарових покриттів товщиною шару 20 см засобами малої механізації розміром 1050 м?;
- на кожний 1 см зміни товщини шару додавати або виключати розміром - 1050 м?;
- укріплення узбіччя гравійною (щебеневою) сумішшю товщиною 10 см розміром 300 м?.
Відповідно до п. 3.1 Договору приймання виконаних робіт оформляється актами приймання виконаних робіт за формою КБ-2в та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою КБ-3, підписаними двома сторонами: підрядником та замовником.
Вищезазначені умови виконання робіт з капітального ремонту проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон зазначено також в дефектному акті, затвердженому 01.10.2020 ІНФОРМАЦІЯ_9 в особі селищного голови ОСОБА_5 .
У подальшому, в жовтні 2020 року (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 13.10.2020) селищний голова ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_5 , будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, переслідуючи корисливий мотив, з метою особистого збагачення, за попередньою змовою з ОСОБА_6 , який здійснював підприємницьку діяльність від імені ФОП ОСОБА_8 на підставі довіреності від 27.10.2017 та ФОП ОСОБА_7 в особі інженера з технічного нагляду ОСОБА_7 , з метою заволодіння бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_8 , будучи обізнаним щодо фактичного невиконання повного обсягу робіт з капітального ремонту на об'єкті «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон», передбаченого договором підряду № 543 від 09.10.2020 та проектно-кошторисною документацією до даного договору, знаходячись у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_8 , за адресою: АДРЕСА_2 , засвідчив власним підписом та печаткою ІНФОРМАЦІЯ_10 офіційний документ - акт форми КБ-2в, а саме акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020 на загальну суму 1 411 164 грн., в який невстановленою в ході досудового розслідування особою було внесено завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт.
У подальшому зазначений акт у жовтні 2020 року (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 13.10.2020) у невстановленому досудовим розслідуванням місці підписано виконавцем робіт - ОСОБА_6 та засвідчено печаткою ФОП ОСОБА_8 .
А також у графі щодо особи, якою нібито здійснювався технічний нагляд вищезазначений акт підписано ОСОБА_7 та засвідчено печаткою ФОП ОСОБА_7 , проте, будь-яких правових підстав для здійснення такого підпису у останнього не було.
На підставі акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020, 13.10.2020 ІНФОРМАЦІЯ_9 на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_8 НОМЕР_1 , відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », за виконання робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон», відповідно до платіжного доручення № 693 перераховано грошові кошти у сумі 1 411 164 грн.
15.10.2020 на рахунок ФОП ОСОБА_8 НОМЕР_1 надійшли грошові кошти у сумі 1 411 164 грн., частина яких у сумі 1 298 200 гривень в цей же день у готівковій формі отримана ОСОБА_6 у Херсонському Центральному регіональному відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » за адресою: АДРЕСА_3 .
Разом із цим, висновком експерта № СЕ-19/122-20/1757-БТ від 05.03.2021 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи встановлено різницю між обсягами фактично виконаних робіт та обсягами цих робіт, внесених до акту форми КБ-2в по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон» (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) за договором підряду № 543 від 09.10.2020. Вартість виявлених невідповідностей обсягів фактично виконаних будівельних робіт в цілому становить 909 792 грн.
Відповідно до таблиці 1 у висновку експерта № СЕ-19/122-20/1757-БТ від 05.03.2021 виявлено наступні невідповідності обсягів фактично виконаних будівельних робіт з обсягами, вказаними в дефектному акті, локальному кошторисі та акті приймання виконаних робіт, а саме:
- улаштування дорожніх корит коритного профілю із застосуванням екскаваторів, глибина корита до 250 мм розміром 1050 м?, замість улаштування дорожніх корит коритного профілю із застосуванням екскаваторів, глибина корита до 500 мм розміром 1050 м?, зазначеного в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- перевезення ґрунту до 10 км вагою 220,5 т замість 661,5 т, зазначених в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- відсутність улаштування нижнього шару двошарових основ товщиною 15 см із щебню фракції 40-70 мм з межею міцності на стискання до 68,6 МПа (700 кг/см?) розміром 1050 м?, зазначеного в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- відсутність улаштування нижнього шару двошарових покриттів товщиною 15 см із щебню міцності на стискання понад 98,1 МПа 15 см із щебню фракції 40-70 мм з межею міцності на стискання до 68,6 МПа (1000 кг/см?) розміром 1050 м?, зазначеного в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- коефіцієнт зміни (виключення) товщини шару 8,7 см, замість 5 см, зазначених в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- відсутність стрижневої арматури А-ІІІ діаметром 10мм вагою 6762 кг та надбавок до цін заготовок за складання та зварювання каркасів та сіток плоских діаметром 10 мм, зазначених в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020.
Відповідно до висновку судової економічної експертизи № СЕ-19/122-21/1655-ЕК від 29.03.2021 документально підтверджено завищення вартості будівельних робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) на суму 909 792 грн.
Таким чином ОСОБА_5 , будучи посадовою особою, займаючи посаду селищного голови ІНФОРМАЦІЯ_2 , та службовою особою, наділеною повноваженнями на здійснення організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, зловживаючи своїм службовим становищем, переслідуючи корисливий мотив, з метою особистого збагачення, діючи за попередньою змовою з ФОП ОСОБА_8 в особі ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 в особі ОСОБА_7 , незаконно заволодів бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_8 у сумі 909 792 грн, які були перераховані ІНФОРМАЦІЯ_9 на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_8 за роботи, які фактично не були виконанні в повному обсязі, чим завдав бюджету ІНФОРМАЦІЯ_8 матеріальної шкоди на вищевказану суму.
Відповідно до положень частини 4 примітки до ст. 185 КК України у статтях 185-187 та 189-191, 194 цього Кодексу в особливо великих розмірах визнається кримінальне правопорушення, що вчинене однією особою чи групою осіб на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення.
Враховуючи, що 909 792 грн більш ніж у 600 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян станом на 17.10.2020, кримінальне правопорушення, в якому підозрюється ОСОБА_5 відноситься до категорії вчинених в особливо великих розмірах.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах.
Так, ОСОБА_5 підозрюється у тому, що діючи за попередньою змовою із раніше знайомими йому ОСОБА_6 , який здійснював господарську діяльність від імені ФОП ОСОБА_8 на підставі довіреності № 666 від 27.10.2017, та ФОП ОСОБА_7 у 2020 році, в невстановлений слідством день, переслідуючи корисливий мотив, з метою особистого збагачення, розробив план заволодіння коштами бюджету ІНФОРМАЦІЯ_5 , розпорядником яких була вищевказана селищна рада, які призначались для виконання капітального ремонту проїзної частини вулиці Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсону шляхом внесення недостовірних даних щодо фактичних обсягів виконаних робіт.
Так з метою реалізації злочинного плану, достовірно знаючи про те, що роботи не будуть виконані в повному обсязі, 09.10.2020, точний час доби в ході розслідування не встановлений, у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_8 за адресою: АДРЕСА_2 , між ІНФОРМАЦІЯ_9 в особі ОСОБА_5 з однієї сторони та ФОП ОСОБА_8 в особі ОСОБА_6 укладено договір підряду № 543 про виконання робіт: ДСТУ Б.Д.1.1.-1:2013 «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон» (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) - далі за текстом Договір, вартість яких відповідно до умов договору складала 1 411 164 грн.
Відповідно до умов Договору та проектно-кошторисної документації до нього ОСОБА_6 зобов'язувався виконати наступні роботи з капітального ремонту проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон:
- улаштування дорожніх корит коритного профілю із застосуванням екскаваторів, глибина корита до 500 мм розміром 1050 м?;
- перевезення ґрунту до 10 км вагою 661,5 т;
- улаштування нижнього шару двошарових основ товщиною 15 см із щебню фракції 40-70 мм з межею міцності на стискання до 68,6 МПа розміром 1050 м?;
- улаштування нижнього шару двошарових покриттів товщиною 15 см із щебню міцності на стискання понад 98,1 МПа розміром 1050 м?;
- улаштування цементно-бетонних одношарових покриттів товщиною шару 20 см засобами малої механізації розміром 1050 м?;
- на кожний 1 см зміни товщини шару додавати або виключати розміром - 1050 м?;
- укріплення узбіччя гравійною (щебеневою) сумішшю товщиною 10 см розміром 300 м?.
Відповідно до п. 3.1 Договору приймання виконаних робіт оформляється актами приймання виконаних робіт за формою КБ-2в та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою КБ-3, підписаними двома сторонами: підрядником та замовником.
Вищезазначені умови виконання робіт з капітального ремонту проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон зазначено також в дефектному акті, затвердженому 01.10.2020 ІНФОРМАЦІЯ_9 в особі селищного голови ОСОБА_5 .
У подальшому, в жовтні 2020 року (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 13.10.2020) селищний голова ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_5 , будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, переслідуючи корисливий мотив, з метою особистого збагачення, за попередньою змовою з ОСОБА_6 , який здійснював підприємницьку діяльність від імені ФОП ОСОБА_8 на підставі довіреності від 27.10.2017 та ФОП ОСОБА_7 в особі інженера з технічного нагляду ОСОБА_7 , з метою заволодіння бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_8 , будучи обізнаним щодо фактичного невиконання повного обсягу робіт з капітального ремонту на об'єкті «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон», передбаченого договором підряду № 543 від 09.10.2020 та проектно-кошторисною документацією до даного договору, знаходячись у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_8 , за адресою: АДРЕСА_2 , засвідчив власним підписом та печаткою ІНФОРМАЦІЯ_10 офіційний документ - акт форми КБ-2в, а саме акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020 на загальну суму 1 411 164 грн., в який невстановленою в ході досудового розслідування особою було внесено завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт.
У подальшому зазначений акт у жовтні 2020 року (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 13.10.2020) у невстановленому досудовим розслідуванням місці підписано виконавцем робіт - ОСОБА_6 та засвідчено печаткою ФОП ОСОБА_8 .
А також у графі щодо особи, якою нібито здійснювався технічний нагляд вищезазначений акт підписано ОСОБА_7 та засвідчено печаткою ФОП ОСОБА_7 , проте, будь-яких правових підстав для здійснення такого підпису у останнього не було.
На підставі акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020, 13.10.2020 ІНФОРМАЦІЯ_9 на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_8 НОМЕР_1 , відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », за виконання робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон», відповідно до платіжного доручення № 693 перераховано грошові кошти у сумі 1 411 164 грн.
15.10.2020 на рахунок ФОП ОСОБА_8 НОМЕР_1 надійшли грошові кошти у сумі 1 411 164 грн., частина яких у сумі 1 298 200 гривень в цей же день у готівковій формі отримана ОСОБА_6 у Херсонському Центральному регіональному відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » за адресою: АДРЕСА_3 .
Разом із цим, висновком експерта № СЕ-19/122-20/1757-БТ від 05.03.2021 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи встановлено різницю між обсягами фактично виконаних робіт та обсягами цих робіт, внесених до акту форми КБ-2в по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон» (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) за договором підряду № 543 від 09.10.2020. Вартість виявлених невідповідностей обсягів фактично виконаних будівельних робіт в цілому становить 909 792 грн.
Відповідно до таблиці 1 у висновку експерта № СЕ-19/122-20/1757-БТ від 05.03.2021 виявлено наступні невідповідності обсягів фактично виконаних будівельних робіт з обсягами, вказаними в дефектному акті, локальному кошторисі та акті приймання виконаних робіт, а саме:
- улаштування дорожніх корит коритного профілю із застосуванням екскаваторів, глибина корита до 250 мм розміром 1050 м?, замість улаштування дорожніх корит коритного профілю із застосуванням екскаваторів, глибина корита до 500 мм розміром 1050 м?, зазначеного в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- перевезення ґрунту до 10 км вагою 220,5 т замість 661,5 т, зазначених в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- відсутність улаштування нижнього шару двошарових основ товщиною 15 см із щебню фракції 40-70 мм з межею міцності на стискання до 68,6 МПа (700 кг/см?) розміром 1050 м?, зазначеного в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- відсутність улаштування нижнього шару двошарових покриттів товщиною 15 см із щебню міцності на стискання понад 98,1 МПа 15 см із щебню фракції 40-70 мм з межею міцності на стискання до 68,6 МПа (1000 кг/см?) розміром 1050 м?, зазначеного в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- коефіцієнт зміни (виключення) товщини шару 8,7 см, замість 5 см, зазначених в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- відсутність стрижневої арматури А-ІІІ діаметром 10мм вагою 6762 кг та надбавок до цін заготовок за складання та зварювання каркасів та сіток плоских діаметром 10 мм, зазначених в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020.
Відповідно до висновку судової економічної експертизи № СЕ-19/122-21/1655-ЕК від 29.03.2021 документально підтверджено завищення вартості будівельних робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) на суму 909 792 грн.
Таким чином ОСОБА_5 , будучи посадовою особою, займаючи посаду селищного голови ІНФОРМАЦІЯ_2 , та службовою особою, наділеною повноваженнями на здійснення організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, зловживаючи своїм службовим становищем, переслідуючи корисливий мотив, з метою особистого збагачення, діючи за попередньою змовою з ФОП ОСОБА_8 в особі ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 в особі ОСОБА_7 , своїм підписом засвідчив акт №1 (форми № КБ-2в) приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020 - чим фактично вніс до офіційного документу недостовірні відомості щодо обсягів виконаних робіт, як наслідок - незаконно заволодів бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_8 в особливо великих розмірах у сумі 909 792 грн, які були перераховані ІНФОРМАЦІЯ_9 на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_8 за роботи, які фактично не виконанні, чим завдав бюджету ІНФОРМАЦІЯ_8 матеріальної шкоди на вищевказану суму.
Таким чином ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є: внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Так, ОСОБА_5 підозрюється у тому, що діючи за попередньою змовою із раніше знайомими йому ОСОБА_6 , який здійснював господарську діяльність від імені ФОП ОСОБА_8 на підставі довіреності № 666 від 27.10.2017, та ФОП ОСОБА_7 у 2020 році, в невстановлений слідством день, переслідуючи корисливий мотив, з метою особистого збагачення, розробив план заволодіння коштами бюджету ІНФОРМАЦІЯ_5 , розпорядником яких була вищевказана селищна рада, які призначались для виконання капітального ремонту проїзної частини вулиці Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсону.
Так з метою реалізації злочинного плану, достовірно знаючи про те, що роботи не будуть виконані в повному обсязі, 09.10.2020, точний час доби в ході розслідування не встановлений, у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_8 за адресою: АДРЕСА_2 , між ІНФОРМАЦІЯ_9 в особі ОСОБА_5 з однієї сторони та ФОП ОСОБА_8 в особі ОСОБА_6 укладено договір підряду № 543 про виконання робіт: ДСТУ Б.Д.1.1.-1:2013 «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон» (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) - далі за текстом Договір, вартість яких відповідно до умов договору складала 1 411 164 грн.
Відповідно до умов Договору та проектно-кошторисної документації до нього ОСОБА_6 зобов'язувався виконати наступні роботи з капітального ремонту проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон:
- улаштування дорожніх корит коритного профілю із застосуванням екскаваторів, глибина корита до 500 мм розміром 1050 м?;
- перевезення ґрунту до 10 км вагою 661,5 т;
- улаштування нижнього шару двошарових основ товщиною 15 см із щебню фракції 40-70 мм з межею міцності на стискання до 68,6 МПа розміром 1050 м?;
- улаштування нижнього шару двошарових покриттів товщиною 15 см із щебню міцності на стискання понад 98,1 МПа розміром 1050 м?;
- улаштування цементно-бетонних одношарових покриттів товщиною шару 20 см засобами малої механізації розміром 1050 м?;
- на кожний 1 см зміни товщини шару додавати або виключати розміром - 1050 м?;
- укріплення узбіччя гравійною (щебеневою) сумішшю товщиною 10 см розміром 300 м?.
Відповідно до п. 3.1 Договору приймання виконаних робіт оформляється актами приймання виконаних робіт за формою КБ-2в та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою КБ-3, підписаними двома сторонами: підрядником та замовником.
Вищезазначені умови виконання робіт з капітального ремонту проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон зазначено також в дефектному акті, затвердженому 01.10.2020 ІНФОРМАЦІЯ_9 в особі селищного голови ОСОБА_5 .
У подальшому, в жовтні 2020 року (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 13.10.2020) селищний голова ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_5 , будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, переслідуючи корисливий мотив, з метою особистого збагачення, за попередньою змовою з ОСОБА_6 , який здійснював підприємницьку діяльність від імені ФОП ОСОБА_8 на підставі довіреності від 27.10.2017 та ФОП ОСОБА_7 в особі інженера з технічного нагляду ОСОБА_7 , з метою заволодіння бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_8 , будучи обізнаним щодо фактичного невиконання повного обсягу робіт з капітального ремонту на об'єкті «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон», передбаченого договором підряду № 543 від 09.10.2020 та проектно-кошторисною документацією до даного договору, знаходячись у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_8 , за адресою: АДРЕСА_2 , засвідчив власним підписом та печаткою ІНФОРМАЦІЯ_10 офіційний документ - акт форми КБ-2в, а саме акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020 на загальну суму 1 411 164 грн., в який невстановленою в ході досудового розслідування особою було внесено завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт.
У подальшому зазначений акт у жовтні 2020 року (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 13.10.2020) у невстановленому досудовим розслідуванням місці підписано виконавцем робіт - ОСОБА_6 та засвідчено печаткою ФОП ОСОБА_8 .
А також у графі щодо особи, якою нібито здійснювався технічний нагляд вищезазначений акт підписано ОСОБА_7 та засвідчено печаткою ФОП ОСОБА_7 , проте, будь-яких правових підстав для здійснення такого підпису у останнього не було.
На підставі акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020, 13.10.2020 ІНФОРМАЦІЯ_9 на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_8 НОМЕР_1 , відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », за виконання робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон», відповідно до платіжного доручення № 693 перераховано грошові кошти у сумі 1 411 164 грн.
15.10.2020 на рахунок ФОП ОСОБА_8 НОМЕР_1 надійшли грошові кошти у сумі 1 411 164 грн., частина яких у сумі 1 298 200 гривень в цей же день у готівковій формі отримана ОСОБА_6 у Херсонському Центральному регіональному відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » за адресою: АДРЕСА_3 .
Разом із цим, висновком експерта № СЕ-19/122-20/1757-БТ від 05.03.2021 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи встановлено різницю між обсягами фактично виконаних робіт та обсягами цих робіт, внесених до акту форми КБ-2в по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон» (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) за договором підряду № 543 від 09.10.2020. Вартість виявлених невідповідностей обсягів фактично виконаних будівельних робіт в цілому становить 909 792 грн.
Відповідно до таблиці 1 у висновку експерта № СЕ-19/122-20/1757-БТ від 05.03.2021 виявлено наступні невідповідності обсягів фактично виконаних будівельних робіт з обсягами, вказаними в дефектному акті, локальному кошторисі та акті приймання виконаних робіт, а саме:
- улаштування дорожніх корит коритного профілю із застосуванням екскаваторів, глибина корита до 250 мм розміром 1050 м?, замість улаштування дорожніх корит коритного профілю із застосуванням екскаваторів, глибина корита до 500 мм розміром 1050 м?, зазначеного в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- перевезення ґрунту до 10 км вагою 220,5 т замість 661,5 т, зазначених в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- відсутність улаштування нижнього шару двошарових основ товщиною 15 см із щебню фракції 40-70 мм з межею міцності на стискання до 68,6 МПа (700 кг/см?) розміром 1050 м?, зазначеного в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- відсутність улаштування нижнього шару двошарових покриттів товщиною 15 см із щебню міцності на стискання понад 98,1 МПа 15 см із щебню фракції 40-70 мм з межею міцності на стискання до 68,6 МПа (1000 кг/см?) розміром 1050 м?, зазначеного в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- коефіцієнт зміни (виключення) товщини шару 8,7 см, замість 5 см, зазначених в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- відсутність стрижневої арматури А-ІІІ діаметром 10мм вагою 6762 кг та надбавок до цін заготовок за складання та зварювання каркасів та сіток плоских діаметром 10 мм, зазначених в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020.
Відповідно до висновку судової економічної експертизи № СЕ-19/122-21/1655-ЕК від 29.03.2021 документально підтверджено завищення вартості будівельних робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) на суму 909 792 грн.
Таким чином ОСОБА_5 , будучи посадовою особою, займаючи посаду селищного голови ІНФОРМАЦІЯ_2 , та службовою особою, наділеною повноваженнями на здійснення організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, зловживаючи своїм службовим становищем, переслідуючи корисливий мотив, з метою особистого збагачення, діючи за попередньою змовою з ФОП ОСОБА_8 в особі ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 в особі ОСОБА_7 , незаконно заволодів бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_8 в особливо великих розмірах у сумі 909 792 грн, які були перераховані ІНФОРМАЦІЯ_9 на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_8 за роботи, які фактично не виконанні, чим завдав бюджету ІНФОРМАЦІЯ_8 матеріальної шкоди на вищевказану суму.
Достовірно знаючи, про те, що роботи по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) виконані не у повному обсязі, селищний голова ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_5 , з метою приховування своєї злочинної діяльності, після фактичного виконання робіт за договором № 543, перерахування підряднику грошових коштів, 19.10.2020 уклав договір технічного нагляду №551 із заздалегідь обраним ним інженером з технічного нагляду - ФОП ОСОБА_7 , за умовами якого останній мав здійснювати технічний нагляд та контроль робіт на об'єкті «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт.Антонівка м. Херсон»
Відповідно до п. 4 договору № 551 про технічний нагляд ОСОБА_7 був зобов'язаний проводити перевірку документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, металів та обладнання, що використовуються під час будівництва об'єкта - технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображають результати лабораторних випробувань, відповідності виконаних будівельно - монтажних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів, відповідності обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній документації, вести облік обсягів прийнятих і оплачених будівельно-монтажних робіт, а також будівельно- монтажних робіт, виконаних з недоліками, проводити разом з підрядником огляд та оцінку результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих, і конструктивних елементів, повідомляти підряднику про невідповідність виробів, матеріалів та обладнання вимогам нормативних документів, оформляти акти робіт, виконаних з недоліками брати участь у проведенні перевірки робочою комісією.
Вказаний договір в силу положень ч. 2 ст. 215 Цивільного кодексу є нікчемним, тобто таким, який не спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним, що підтверджується тим, що роботи за договором підряду № 543 про виконання робіт: ДСТУ Б.Д.1.1.-1:2013 «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон» (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) фактично були прийняті ІНФОРМАЦІЯ_9 в особі ОСОБА_5 13.10.2020, кошти за їх виконання перераховані підряднику 15.10.2020 та 17.10.2020 отримані підрядником - в особі ОСОБА_6 тобто договір підряду було виконано до укладення договору про технічний нагляд у порушення положень Постанови Кабінету Міністрів України № 903 від 11.07.2007 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єктів архітектури».
Достовірно знаючи про те, що фактично технічний нагляд ФОП ОСОБА_7 в особі ОСОБА_7 не здійснювався ОСОБА_5 підписав акт прийняття виконання робіт з технічного нагляду за договором №551 від 19.10.2020, того ж дня на рахунок ФОП ОСОБА_7 в особі ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_12 перераховані кошти за роботи, які не виконувались в сумі 17 120 грн.
Таким чином, 22.10.2020 селищний голова ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_5 , будучи посадовою особою, займаючи посаду селищного голови ІНФОРМАЦІЯ_8 , та службовою особою, наділеною повноваженнями на здійснення організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи повторно, за попередньою змовою з ФОП ОСОБА_7 в особі ОСОБА_7 , незаконно розтратив бюджетні кошти ІНФОРМАЦІЯ_8 в сумі 17 120 грн., які 22.10.2020 перераховано ІНФОРМАЦІЯ_9 на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_7 на підставі договору № 551 про технічний нагляд від 19.10.2020 та акту № 551 здачі-прийняття виконаних робіт за жовтень 2020 року до договору про технічний нагляд № 551 від 19.10.2020 за об'єктом «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон» за роботи, які фактично ОСОБА_7 не виконані, чим завдав бюджету ІНФОРМАЦІЯ_8 матеріальної шкоди на вищевказану суму.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб.
Так, ОСОБА_5 підозрюється у тому, що діючи за попередньою змовою із раніше знайомими йому ОСОБА_6 , який здійснював господарську діяльність від імені ФОП ОСОБА_8 на підставі довіреності № 666 від 27.10.2017, та ФОП ОСОБА_7 у 2020 році, в невстановлений слідством день, переслідуючи корисливий мотив, з метою особистого збагачення, розробив план заволодіння коштами бюджету ІНФОРМАЦІЯ_5 , розпорядником яких була вищевказана селищна рада, які призначались для виконання капітального ремонту проїзної частини вулиці Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсону.
Так з метою реалізації злочинного плану, достовірно знаючи про те, що роботи не будуть виконані в повному обсязі, 09.10.2020, точний час доби в ході розслідування не встановлений, у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_8 за адресою: АДРЕСА_2 , між ІНФОРМАЦІЯ_9 в особі ОСОБА_5 з однієї сторони та ФОП ОСОБА_8 в особі ОСОБА_6 укладено договір підряду № 543 про виконання робіт: ДСТУ Б.Д.1.1.-1:2013 «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон» (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) - далі за текстом Договір, вартість яких відповідно до умов договору складала 1 411 164 грн.
Відповідно до умов Договору та проектно-кошторисної документації до нього ОСОБА_6 зобов'язувався виконати наступні роботи з капітального ремонту проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон:
- улаштування дорожніх корит коритного профілю із застосуванням екскаваторів, глибина корита до 500 мм розміром 1050 м?;
- перевезення ґрунту до 10 км вагою 661,5 т;
- улаштування нижнього шару двошарових основ товщиною 15 см із щебню фракції 40-70 мм з межею міцності на стискання до 68,6 МПа розміром 1050 м?;
- улаштування нижнього шару двошарових покриттів товщиною 15 см із щебню міцності на стискання понад 98,1 МПа розміром 1050 м?;
- улаштування цементно-бетонних одношарових покриттів товщиною шару 20 см засобами малої механізації розміром 1050 м?;
- на кожний 1 см зміни товщини шару додавати або виключати розміром - 1050 м?;
-укріплення узбіччя гравійною (щебеневою) сумішшю товщиною 10 см розміром 300 м?.
Відповідно до п. 3.1 Договору приймання виконаних робіт оформляється актами приймання виконаних робіт за формою КБ-2в та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою КБ-3, підписаними двома сторонами: підрядником та замовником.
Вищезазначені умови виконання робіт з капітального ремонту проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон зазначено також в дефектному акті, затвердженому 01.10.2020 ІНФОРМАЦІЯ_9 в особі селищного голови ОСОБА_5 .
У подальшому, в жовтні 2020 року (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 13.10.2020) селищний голова ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_5 , будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, переслідуючи корисливий мотив, з метою особистого збагачення, за попередньою змовою з ОСОБА_6 , який здійснював підприємницьку діяльність від імені ФОП ОСОБА_8 на підставі довіреності від 27.10.2017 та ФОП ОСОБА_7 в особі інженера з технічного нагляду ОСОБА_7 , з метою заволодіння бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_8 , будучи обізнаним щодо фактичного невиконання повного обсягу робіт з капітального ремонту на об'єкті «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон», передбаченого договором підряду № 543 від 09.10.2020 та проектно-кошторисною документацією до даного договору, знаходячись у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_8 , за адресою: АДРЕСА_2 , засвідчив власним підписом та печаткою ІНФОРМАЦІЯ_10 офіційний документ - акт форми КБ-2в, а саме акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020 на загальну суму 1 411 164 грн., в який невстановленою в ході досудового розслідування особою було внесено завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт.
У подальшому зазначений акт у жовтні 2020 року (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 13.10.2020) у невстановленому досудовим розслідуванням місці підписано виконавцем робіт - ОСОБА_6 та засвідчено печаткою ФОП ОСОБА_8 .
А також у графі щодо особи, якою нібито здійснювався технічний нагляд вищезазначений акт підписано ОСОБА_7 та засвідчено печаткою ФОП ОСОБА_7 , проте, будь-яких правових підстав для здійснення такого підпису у останнього не було.
На підставі акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020, 13.10.2020 ІНФОРМАЦІЯ_9 на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_8 НОМЕР_1 , відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », за виконання робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон», відповідно до платіжного доручення № 693 перераховано грошові кошти у сумі 1 411 164 грн.
15.10.2020 на рахунок ФОП ОСОБА_8 НОМЕР_1 надійшли грошові кошти у сумі 1 411 164 грн., частина яких у сумі 1 298 200 гривень в цей же день у готівковій формі отримана ОСОБА_6 у Херсонському Центральному регіональному відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » за адресою: АДРЕСА_3 .
Разом із цим, висновком експерта № СЕ-19/122-20/1757-БТ від 05.03.2021 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи встановлено різницю між обсягами фактично виконаних робіт та обсягами цих робіт, внесених до акту форми КБ-2в по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон» (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) за договором підряду № 543 від 09.10.2020. Вартість виявлених невідповідностей обсягів фактично виконаних будівельних робіт в цілому становить 909 792 грн.
Відповідно до таблиці 1 у висновку експерта № СЕ-19/122-20/1757-БТ від 05.03.2021 виявлено наступні невідповідності обсягів фактично виконаних будівельних робіт з обсягами, вказаними в дефектному акті, локальному кошторисі та акті приймання виконаних робіт, а саме:
- улаштування дорожніх корит коритного профілю із застосуванням екскаваторів, глибина корита до 250 мм розміром 1050 м?, замість улаштування дорожніх корит коритного профілю із застосуванням екскаваторів, глибина корита до 500 мм розміром 1050 м?, зазначеного в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- перевезення ґрунту до 10 км вагою 220,5 т замість 661,5 т, зазначених в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- відсутність улаштування нижнього шару двошарових основ товщиною 15 см із щебню фракції 40-70 мм з межею міцності на стискання до 68,6 МПа (700 кг/см?) розміром 1050 м?, зазначеного в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- відсутність улаштування нижнього шару двошарових покриттів товщиною 15 см із щебню міцності на стискання понад 98,1 МПа 15 см із щебню фракції 40-70 мм з межею міцності на стискання до 68,6 МПа (1000 кг/см?) розміром 1050 м?, зазначеного в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- коефіцієнт зміни (виключення) товщини шару 8,7 см, замість 5 см, зазначених в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020;
- відсутність стрижневої арматури А-ІІІ діаметром 10мм вагою 6762 кг та надбавок до цін заготовок за складання та зварювання каркасів та сіток плоских діаметром 10 мм, зазначених в акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2020 року до договору № 543 від 09.10.2020.
Відповідно до висновку судової економічної експертизи № СЕ-19/122-21/1655-ЕК від 29.03.2021 документально підтверджено завищення вартості будівельних робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) на суму 909 792 грн.
Таким чином ОСОБА_5 , будучи посадовою особою, займаючи посаду селищного голови ІНФОРМАЦІЯ_2 , та службовою особою, наділеною повноваженнями на здійснення організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, зловживаючи своїм службовим становищем, переслідуючи корисливий мотив, з метою особистого збагачення, діючи за попередньою змовою з ФОП ОСОБА_8 в особі ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 в особі ОСОБА_7 , незаконно заволодів бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_8 в особливо великих розмірах у сумі 909 792 грн, які були перераховані ІНФОРМАЦІЯ_9 на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_8 за роботи, які фактично не виконанні, чим завдав бюджету ІНФОРМАЦІЯ_8 матеріальної шкоди на вищевказану суму.
Достовірно знаючи, про те, що роботи по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) виконані не у повному обсязі, селищний голова ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_5 , з метою приховування своєї злочинної діяльності, після фактичного виконання робіт за договором № 543, перерахування підряднику грошових коштів, 19.10.2020 уклав договір технічного нагляду №551 із заздалегідь обраним ним інженером з технічного нагляду - ФОП ОСОБА_7 , за умовами якого останній мав здійснювати технічний нагляд та контроль робіт на об'єкті «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон»
Відповідно до п. 4 договору № 551 про технічний нагляд ОСОБА_7 був зобов'язаний проводити перевірку документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, металів та обладнання, що використовуються під час будівництва об'єкта - технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображають результати лабораторних випробувань, відповідності виконаних будівельно - монтажних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів, відповідності обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній документації, вести облік обсягів прийнятих і оплачених будівельно-монтажних робіт, а також будівельно- монтажних робіт, виконаних з недоліками, проводити разом з підрядником огляд та оцінку результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих, і конструктивних елементів, повідомляти підряднику про невідповідність виробів, матеріалів та обладнання вимогам нормативних документів, оформляти акти робіт, виконаних з недоліками брати участь у проведенні перевірки робочою комісією.
Вказаний договір в силу положень ч. 2 ст. 215 Цивільного кодексу є нікчемним, тобто таким, який не спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним, що підтверджується тим, що роботи за договором підряду № 543 про виконання робіт: ДСТУ Б.Д.1.1.-1:2013 «Капітальний ремонт проїзної частини вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон» (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) фактично були прийняті ІНФОРМАЦІЯ_9 в особі ОСОБА_5 13.10.2020, кошти за їх виконання перераховані підряднику 15.10.2020 та 17.10.2020 отримані підрядником - в особі ОСОБА_6 тобто договір підряду було виконано до укладення договору про технічний нагляд у порушення положень Постанови Кабінету Міністрів України № 903 від 11.07.2007 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єктів архітектури».
Достовірно знаючи про те, що фактично технічний нагляд ФОП ОСОБА_7 в особі ОСОБА_7 не здійснювався ОСОБА_5 підписав акт прийняття виконання робіт з технічного нагляду за договором №551 від 19.10.2020, того ж дня на рахунок ФОП ОСОБА_7 в особі ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_12 перераховані кошти за роботи, які не виконувались в сумі 17 120 грн.
Таким чином ОСОБА_5 , будучи посадовою особою, займаючи посаду селищного голови ІНФОРМАЦІЯ_8 , та службовою особою, наділеною повноваженнями на здійснення організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи повторно, за попередньою змовою з ФОП ОСОБА_7 в особі ОСОБА_7 , вніс завідомо неправдиві відомості до офіційних документів - договору № 551 про технічний нагляд на об'єкті «Капітальний ремонт проїзної вул. Зарічної вздовж кладовища з під'їздом в смт. Антонівка м. Херсон» та акту № 551 здачі-прийняття виконаних робіт за жовтень 2020 року до договору про технічний нагляд № 551 від 19.10.2020, будучи обізнаним про те, що здійснення технічного нагляду на вказаному об'єкті будівництва після 13.10.2020 є неможливим, внаслідок чого незаконно заволодів бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_8 в сумі 17 120 грн.
Таким чином ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є: внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Окрім цього, в ході досудового розслідування проводиться перевірка фактів незаконного заволодіння грошовими коштами посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_8 спільно з підрядниками та ОСОБА_7 під час виконання капітального ремонту інших проїзних частин в смт. Антонівка та с. Молодіжне м. Херсона в період з 01.01.2017 по 25.11.2020.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що 24.05.2018 між виконкомом ІНФОРМАЦІЯ_8 в особі селищного голови ОСОБА_5 з однієї сторони, та ФОП ОСОБА_6 з іншої сторони, укладено договір підряду № 187 про виконання робіт «Капітальний ремонт дорожнього покриття (бетонування) вул. Набережна в смт. Антонівка м. Херсон», вартістю 689 317 грн.
10.08.2018 ІНФОРМАЦІЯ_9 , ФОП ОСОБА_6 та інженером з технічного нагляду ОСОБА_7 підписано акт № 187 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2018 р. по об'єкту «Капітальний ремонт дорожнього покриття (бетонування) вул. Набережна в смт. Антонівка м. Херсон».
14.08.2018 ІНФОРМАЦІЯ_9 перераховано ФОП ОСОБА_6 гроші в сумі 482521, 43 грн на підставі акту № 187 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2018 року по об'єкту «Капітальний ремонт дорожнього покриття (бетонування) вул. Набережна в смт. Антонівка м. Херсон».
03.07.2021 до ІНФОРМАЦІЯ_13 призначено судову почеркознавчу експертизу щодо виконання підпису у вищезазначеному акті виконаних робіт селищним головою ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_5 .
Відповідно до висновку експерта № СЕ- 19/122-21/4399-ПЧ від 28.07.2021 досліджуваний підпис у графі « М.П. Замовник» на третій сторінці акту № 187 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2018 року від 10.08.2018, виконаний не гр. ОСОБА_5 , а іншою особою.
Окрім цього, 04.02.2020 між виконкомом ІНФОРМАЦІЯ_8 в особі селищного голови ОСОБА_5 з однієї сторони, і ФОП ОСОБА_9 з іншої сторони, укладено договір підряду № 33 про виконання робіт «Капітальний ремонт проїзної частини пров. Український в смт. Антонівка м. Херсон», вартістю 248 818 грн.
05.03.2020 ІНФОРМАЦІЯ_9 , ФОП ОСОБА_9 та інженером з технічного нагляду ОСОБА_7 підписано акт № 33 приймання виконаних будівельних робіт за березень 2020 року по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини пров. Український в смт. Антонівка м. Херсон».
05.03.2020 ІНФОРМАЦІЯ_9 перераховано ФОП ОСОБА_9 гроші в сумі 248 818 грн на підставі акту № 33 приймання виконаних будівельних робіт за березень 2020 року по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини пров. Український в смт. Антонівка м. Херсон».
14.06.2021 до ІНФОРМАЦІЯ_13 призначено судову почеркознавчу експертизу щодо виконання підпису у вищезазначених документах селищним головою ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_5 .
Відповідно до висновку експерта № СЕ- 19/122-21/4402-ПЧ від 20.07.2021 вирішити питання про те, чи виконаний досліджуваний підпис в графі « М.П, Замовник» у наданому дослідженні акті № 33 приймання виконаних будівельних робіт за березень 2020 року ОСОБА_5 чи іншою особою не виявилось можливим.
До того ж, 01.08.2018 року між виконкомом ІНФОРМАЦІЯ_8 в особі селищного голови ОСОБА_5 з однієї сторони, та ФОП ОСОБА_6 з іншої сторони, укладено договір підряду № 230 про виконання робіт «Капітальний ремонт дорожнього покриття (бетонування) вул. Біляєва в смт. Антонівка м. Херсон», вартістю 1 319 184,00 грн.
03.10.2018 ІНФОРМАЦІЯ_9 , ФОП ОСОБА_6 та інженером з технічного нагляду ОСОБА_7 підписано акт № 230 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2018 р. по об'єкту «Капітальний ремонт дорожнього покриття (бетонування) вул. Біляєва в смт. Антонівка м. Херсон».
04.10.2018 ІНФОРМАЦІЯ_9 перераховано ФОП ОСОБА_6 гроші в сумі 923 427, 91 грн на підставі акту № 230 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2018 р. по об'єкту «Капітальний ремонт дорожнього покриття (бетонування) вул. Біляєва в смт. Антонівка м. Херсон».
03.07.2021 до ІНФОРМАЦІЯ_13 призначено судову почеркознавчу експертизу щодо виконання підпису у вищезазначеному акті виконаних робіт селищним головою ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_5 .
Відповідно до висновку експерта № СЕ- 19/122-21/4407-ПЧ від 26.07.2021 досліджуваний підпис від імені ОСОБА_5 у графі « М.П. Замовник» на другому аркуші наданого акту № 230 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2018 року, виконаний не гр. ОСОБА_5 , а іншою особою.
Окрім цього, 17.05.2017 між виконкомом ІНФОРМАЦІЯ_8 в особі селищного голови ОСОБА_5 з однієї сторони, та ФОП ОСОБА_10 з іншої сторони, укладено договір підряду № 269 про виконання робіт «Капітальний ремонт дорожнього покриття (бетонування) по вул. Довженка (Червонофлотській) (бетонування)», вартістю 483 869 грн.
02.06.2017 ІНФОРМАЦІЯ_9 , ФОП ОСОБА_10 та інженером з технічного нагляду ОСОБА_7 підписано акт № 269 приймання виконаних будівельних робіт за червень 2017 по об'єкту «Капітальний ремонт дорожнього покриття (бетонування) по вул. Довженка (Червонофлотській) (бетонування)», на підставі якого 02.06.2017 ФОП ОСОБА_10 перераховано гроші в сумі 483 869 грн.
03.07.2021 року до ІНФОРМАЦІЯ_14 призначено судову почеркознавчу експертизу щодо виконання підпису у вищезазначеному акті виконаних робіт селищним головою ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_5 .
Відповідно до висновку експерта № СЕ- 19/122-21/4412-ПЧ від 30.07.2021 досліджуваний підпис у графі « М.П. Замовник» у наданому акті № 269 приймання виконаних будівельних робіт за червень 2017 року від 02.06.2017, виконаний не гр. ОСОБА_5 , а іншою особою.
Також, 21.05.2018 між виконкомом ІНФОРМАЦІЯ_8 в особі селищного голови ОСОБА_5 з однієї сторони, та ФОП ОСОБА_6 з іншої сторони, укладено договір підряду № 177 про виконання робіт «Капітальний ремонт дорожнього покриття (бетонування) заїзду Дніпровського в смт. Антонівка м. Херсон», вартістю 283 635,00 грн.
01.06.2018 ІНФОРМАЦІЯ_9 , ФОП ОСОБА_6 та інженером з технічного нагляду ОСОБА_7 підписано акт № 177 приймання виконаних будівельних робіт за травень 2018 р. по об'єкту ««Капітальний ремонт дорожнього покриття (бетонування) заїзду Дніпровського в смт. Антонівка м. Херсон».
04.06.2018 ІНФОРМАЦІЯ_9 перераховано ФОП ОСОБА_6 гроші в сумі 283 635, 00 грн на підставі акту № 177 приймання виконаних будівельних робіт за травень 2018 р. по об'єкту «Капітальний ремонт дорожнього покриття (бетонування) заїзду Дніпровського в смт. Антонівка м. Херсон» від 01.06.2018.
Окрім цього, встановлено, що під час проведення робіт з капітального ремонту дорожнього покриття бетонування) заїзду Дніпровського в смт. Антонівка м. Херсон за договором підряду № 177 від 21.05.2018 ФОП ОСОБА_7 здійснювався технічний нагляд за виконанням вказаних робіт відповідно до договору про технічний нагляд № 182 від 23.05.2018, який був укладений між виконкомом ІНФОРМАЦІЯ_8 в особі селищного голови ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_7
04.06.2018 року між ІНФОРМАЦІЯ_9 в особі ОСОБА_5 та інженером ФОП ОСОБА_7 підписано акт № 182 здачі-прийняття виконаних робіт за червень 2018 по об'єкту «Капітальний ремонт дорожнього покриття (бетонування) заїзду Дніпровського в смт. Антонівка м. Херсон», на підставі якого 05.06.2018 ФОП ОСОБА_7 було перераховано гроші в сумі 5 875 гривень.
03.07.2021 року до ІНФОРМАЦІЯ_13 призначено судову почеркознавчу експертизу щодо виконання підпису у вищезазначених актах виконаних робіт селищним головою ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_5 .
Відповідно до висновку експерта № СЕ- 19/122-21/4374-ПЧ від 26.07.2021 досліджуваний підпис від імені ОСОБА_5 у графі « М.П. Замовник» на другому аркуші наданого акту № 177 приймання виконаних будівельних робіт за травень 2018 року, виконаний не гр. ОСОБА_5 , а іншою особою. Досліджуваний підпис від імені ОСОБА_5 у графі «Замовник____ Селищний голова» наданого акту № 182 здачі-прийняття виконаних робіт (за червень 2018 року) від 04 червня 2018 року, виконаний не гр. ОСОБА_5 , а іншою особою.
До того ж, 04.02.2020 року між виконкомом ІНФОРМАЦІЯ_8 в особі селищного голови ОСОБА_5 з однієї сторони, і ФОП ОСОБА_6 в особі ОСОБА_6 з іншої сторони, укладено договір підряду № 60 про виконання робіт «Капітальний ремонт проїзної частини вул. О. Кошового в смт. Антонівка м. Херсон», вартістю 1 399 493,00 грн.
16.03.2020 року ІНФОРМАЦІЯ_9 в особі селищного голови ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 та інженером з технічного нагляду ОСОБА_7 підписано акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. О. Кошового в смт. Антонівка м. Херсон» за березень 2020 року.
Окрім цього, 05.05.2020 року ІНФОРМАЦІЯ_9 ФОП ОСОБА_6 та інженером з технічного нагляду ОСОБА_7 підписано акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. О. Кошового в смт. Антонівка м. Херсон» за травень 2020 року.
06.05.2020 року ІНФОРМАЦІЯ_9 перераховано платіж в сумі 1 317 826 грн на підставі акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт, який підписано сторонами 05.05.2020 року.
03.07.2021 року до ІНФОРМАЦІЯ_13 призначено судову почеркознавчу експертизу щодо виконання підпису у вищезазначених документах селищним головою ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_5 .
Відповідно до висновку експерта № СЕ- 19/122-21/4415-ПЧ від 23.07.2021 підпис від імені ОСОБА_5 у графі « М.П. Замовник» на другому аркуші акту № 2 приймання виконаних робіт за травень 2020 року, виконаний не гр. ОСОБА_5 , а іншою особою.
В ході досудового розслідування є достатні підстави вважати, що підписи в вищезазначених актах виконаних робіт могли бути виконані секретарем ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Так, в матеріалах тимчасового доступу до речей і документів ІНФОРМАЦІЯ_15 по розрахунковому рахунку ІНФОРМАЦІЯ_10 , вилучених 11.03.2021 міститься копія паспорта громадянина України на ім'я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який з 20.11.2015 займав посаду секретаря ІНФОРМАЦІЯ_8 з підписом, який схожим на підпис у графі « М.П. Замовник» на другому аркуші акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт по об'єкту «Капітальний ремонт проїзної частини вул. О. Кошового в смт. Антонівка м. Херсон» за травень 2020 року .
03.08.2021 за вих. №№ 6679/8-2021, 6683-2021, 6682/8-2021, 6681/8-2021, 6689/8-2021, 6680/8-2021 до ІНФОРМАЦІЯ_14 направлені постанови про призначення судових почеркознавчих експертиз щодо виконання підписів у зазначених актах виконаних робіт ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
10.08.2021 до СУ ГУНП в Херсонській області надійшли клопотання експертів ІНФОРМАЦІЯ_14 №№ СЕ-19/122-21/5105-ПЧ, СЕ-19/122-21/5106-ПЧ, С СЕ-19/122-21/5107-ПЧ, СЕ-19/122-21/5108-ПЧ, СЕ СЕ-19/122-21/5109-ПЧ, СЕ-19/122-21/5111-ПЧ щодо надання зразків для експертизи:
- достовірних вільних зразків підпису ОСОБА_4 в 15 офіційних документах, виконаних у 2017 році;
- достовірних вільних зразків підпису ОСОБА_4 у 15 офіційних документах, виконаних у 2017, 2018, 2019 роках;
- достовірних вільних зразків підпису ОСОБА_4 у 15 офіційних документах, виконаних у 2018 році;
- достовірних вільних зразків підпису ОСОБА_4 у 15 офіційних документах, виконаних у 2015-2020 році;
- достовірних вільних зразків підпису ОСОБА_4 , виконані в 10-15 офіційних документах, виконані у 2019, 2020, 2021 роках.
В ході досудового розслідування встановлено, що на даний час ІНФОРМАЦІЯ_16 перебуває у стані припинення, а відповідно до Рішення № 10 від 11.12.2020 прийнятого на ІІ сесії міської ради VІІІ скликання, ІНФОРМАЦІЯ_17 визнано правонаступником усіх прав та обов'язків ІНФОРМАЦІЯ_8 . На виконання рішення міської рали від 11.12.2020 №10 «Про реорганізацію сільських, селищних рад (розформованих територіальних громад) шляхом приєднання до ІНФОРМАЦІЯ_1 », за результатами інвентаризації наявного майна, коштів, прав і обов'язків, затверджено передавальні акти, зокрема передавальний акт ІНФОРМАЦІЯ_8 від 29.01.2021.
Таким чином, вищезазначені документи на даний час перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 .
Отримання оригіналів вказаних документів має важливе значення у кримінальному провадженні, оскільки оригінали офіційних документів з підписом ОСОБА_4 будуть використані в якості вільних зразків при проведенні експертизи та необхідні для всебічного та об'єктивного проведення експертизи, дачі обґрунтованого висновку на поставлені питання. Висновок експерта відповідно до ч. 2 ст. 84 КПК України є процесуальним джерелом доказу у кримінальному провадженні. Іншим способом, отримати оригінали вищезазначених документів у ІНФОРМАЦІЯ_18 для використання при проведені експертизи - неможливо.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, у зв'язку із чим слідчий просить клопотання задовольнити.
В судове засідання слідчий не з'явилась, про час, день та місце розгляду справи повідомлялась у відповідності до норм діючого законодавства. Надала до суду заяву, зі змісту якої вбачається, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить розглянути клопотання за її відсутності, додаткових пояснень до клопотання не має.
Обґрунтовуючи внесене клопотання слідчий зазначила, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що речі і документи які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , мають суттєве значення для всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин зазначеного кримінального провадження.
У відповідності до ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи, що слідчим не обґрунтована необхідність вилучення вказаних документів у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 3, 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України та інформація яка міститься у них не охоплюються складом вищевказаних кримінальних правопорушень та виходить за межі потреб у кримінальному провадженні, у зв'язку із чим, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст. 131, 132, 159-166 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання сторони кримінального провадження №12020230030001625 від 05.09.2020 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 3, 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяОСОБА_1