Справа №705/3541/21
2-а/705/97/21
12 серпня 2021 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Піньковського Р.В.
при секретарі Заболотній Т.М.
за участю представника позивача Панасюка Р.В.
відповідача ОСОБА_1
перекладача Коваленка О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Умань справу за адміністративним позовом Уманського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Черкаській області до громадянина Великої Британії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) про примусове видворення за межі території України громадянина Великої Британії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 та про затримання громадянина Великої Британії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, з метою забезпечення видворення за межі території України, в порядку ст. 289 КАС України, -
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до громадянина Великої Британії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) про примусове видворення за межі території України громадянина Великої Британії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , та про затримання громадянина Великої Британії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, з метою забезпечення видворення за межі території України.
Адміністративний позов обґрунтований тим, що Уманський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Черкаській області є територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції.
10.08.2021 року працівниками Уманського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Черкаській області було виявлено громадянина Великої Британії Великої Британії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , документ, що посвідчує особу, паспорт НОМЕР_1 , виданий Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії 06.02.2013 р., з терміном дії до 06.03.2023 р.
05.08.2021 року на адресу Уманського PB УДМС у Черкаській області надійшов лист від Уманського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області вих. №8869/49/01/13, яким повідомлено, що 05.08.2021 року близько 13 години 47 хвилин в АДРЕСА_1 , громадянин Великої Британії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 173 КУпАП (дрібне хуліганство). У зв'язку з цим просили вирішити питання щодо примусового повернення відповідача до країни походження Великої Британії.
05.08.2021 року Уманським PB УДМС у Черкаській області відповідача було притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв'язку з порушенням термінів перебування в Україні, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 3400 гривень, який відповідач так і не сплатив.
У зв'язку з вищезазначеним, цього ж дня позивачем прийнято рішення №12 про примусове повернення до країни походження або третьої країни іноземця або особи без громадянства громадянина Великої Британії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідач був ознайомлений з рішенням №12 про примусове повернення до країни походження або третьої країни іноземця або особи без громадянства в присутності перекладача громадянина Держави Ізраїль ОСОБА_4 ( ОСОБА_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , та двох понятих ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .
Під час розгляду адміністративної справи, відповідач відмовився надавати пояснення по суті порушення ним міграційного законодавства та категорично відмовився ставити підписи на всіх документах, які складалися відносно нього (в протоколі, постанові та зобов'язанні залишити території України).
Відповідно до рішення №12 про примусове повернення до країни походження або третьої країни іноземця або особи без громадянства, відповідач мав залишити територію України до 09.08.2021.
Частиною 5 статті 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що іноземець або особа без громадянства зобов'язані самостійно залишити територію України у строк, зазначений у рішенні про примусове повернення.
Відповідач був ознайомлений з рішенням № 12 про примусове повернення до країни походження або третьої країни іноземця, проте, у вказаний термін відповідач територію України не залишив.
Підстав для подальшого перебування на території України у відповідача немає, приймаюча сторона та законні засоби існування для забезпечення перебування в Україні відсутні, громадян України, які б могли гарантувати відповідачу фінансове та медичне забезпечення немає.
До Уманського PB УДМС у Черкаській області, а також до інших підрозділів Державної міграційної служби від відповідача, або осіб, які уповноважені представляти його інтереси, заяв з приводу оформлення документів, які б дозволяли відповідачу перебувати в Україні на законних підставах, не надходило.
Враховуючи, що у відповідача не має постійного місця проживання, роботи та законних джерел доходів, родинних зв'язків, не має достатнього фінансового забезпечення для його проживання в Україні та для виїзду за межі України, зважаючи на подання Уманського районного Управління поліції ГУНП в Черкаській області, вчинення відповідачем адміністративного правопорушення передбаченого ст.173 КУпАП (дрібне хуліганство), та порушення ним міграційного законодавства, щодо терміну тимчасового перебування на території України, є всі підстави вважати, що відповідач буде ухилятися від виконання рішення територіального підрозділу ДМС про примусове повернення.
На даний час відповідач свідомо не виконав рішення про примусове повернення, не залишив територію України у встановлені зазначеним вище рішенням терміни, чим порушив вимоги частини п'ятої статті 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».
У зв'язку з цим позивач звернувся до суду з цим позовом, в якому просить суд примусово видворити громадянина Великої Британії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , за межі території України та допустити рішення до негайного виконання.
Також позивачем подано до суду адміністративний позов, в якому просять прийняти рішення про затримання громадянина Великої Британії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з поміщенням до Миколаївського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, з метою забезпечення видворення за межі території України строком на 6 місяців.
На підставі та в порядку статті 172 КАС України справи за вказаними адміністративними позовами Уманського РВ УДМС України в Черкаській області громадянина Великої Британії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , об'єднані в одне провадження.
Представник позивача Уманського РВ УДМС України в Черкаській області в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та факти, викладені у позовній заяві, просить суд позов задовольнити. Також зазначив, що на даний час наявні підстави того, що відповідач ухилятиметься від виконання рішення про її примусове видворення та перешкоджатиме проведенню процедури видворення оскільки останній, будучи обізнаним про порушення ним встановлених законом строків перебування на території України, свідомо не виконав рішення про примусове повернення до країни походження, а також під час спілкування з представниками поліції та Уманського РВ УДМС України в Черкаській області перешкоджав встановленню обставин його перебування на території України, а саме, не надав документів, що підтверджують його особу, та інших даних про себе, називався різними іменами, що може свідчить про його намір в подальшому ухилятись від видворення.
Відповідач ОСОБА_1 (Gilbert David Jacob) в судовому засіданні просив суд відмовити у задоволенні позову, оскільки хотів би залишитися в Україні де він повністю задоволений умовами проживання. Також пояснив, що йому відомо про законодавчо встановлені строки тимчасового перебування іноземців на території України не більш як 90 днів протягом 180 днів, однак перебуваючи на території України понад встановлений строк, він не звертав на це уваги оскільки не вважав це суттєвим порушенням та крім цього він не обізнаний з процедурою продовження цих строків. Під час виявлення порушення строків його тимчасового перебування на території України працівниками міграційної служби та складання відносно нього рішення про примусове повернення він у добровільному порядку не надавав останнім будь-яких відомостей про себе, з будь-якими документами не знайомився та отримував їх копії оскільки не хотів, щоб до нього застосовували примусове видворення. Також зазначив, що документом, який підтверджує його особу є паспорт, копія якого знаходиться в матеріалах позовної заяви, однак його оригінал він спалив після спілкування з працівниками міграційної служби. Разом з тим відповідач не заперечував проти фактичних обставин, викладених у позовних заявах.
Суд, заслухавши пояснення учасників судового процесу, врахувавши процесуальну позицію сторін по справі, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, розглянувши справу в межах заявлених вимог, приходить до наступних висновків.
За правилами ч. 7 ст. 5 КАС України іноземці та особи без громадянства користуються в Україні таким самим правом на судовий захист в адміністративних справах, що і громадяни України.
Згідно з ч. 5 ст. 46 КАС України іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень про затримання іноземця або особи без громадянства чи примусове видворення за межі території України.
Правовідносини, що виникли між сторонами, регулюються Конституцією України, Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (далі - Закон №3773-VI), який визначає правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, та встановлює порядок їх в'їзду в Україну та виїзду з України та підзаконними нормативно правовими актами; Порядком продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2012 №150; Інструкцією про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України 23.04.2012 №353/171/150 (далі - Інструкція); Інструкцією про порядок утримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29.02.2016 №141.
Відповідно до приписів ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Законом №3773-VI визначено правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, та порядок їх в'їзду в Україну та виїзду з України.
Відповідно до п. 14 ст. 1 Закону №3773-VI нелегальний мігрант - це іноземець або особа без громадянства, які законно прибули в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратили підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України.
Частиною 3 статті 3 Закону №3773-VI зазначено, що іноземці та особи без громадянства зобов'язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.
Згідно ч.4 Закону №3773-VI визначено виключний перелік підстав для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України.
Відповідно до частин 1, 3 статті 9 Закону №3773-VI іноземці та особи без громадянства в'їжджають в Україну за наявності паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.
Строк перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні встановлюється візою, законодавством України чи міжнародним договором України.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2 Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2012 №150, Іноземці та особи без громадянства, які на законній підставі прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території не більш як 90 днів протягом 180 днів у разі в'їзду іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в'їзду, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України.
Згідно абзацу 1 частини 1 статті 15 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» в'їзд в Україну та виїзд з України з іноземців та осіб без громадянства здійснюється за паспортним документом за наявності відповідної візи, якщо інший порядок в'їзду та виїзду не встановлено законодавством чи міжнародним договором України.
Судом встановлено, що відповідач перебуває на території України з 26.01.2021 року. Як вбачається з матеріалів справи, документи які б підтверджували законне перебування відповідача на території України відсутні, на момент розгляду адміністративної справи відповідач є іноземцем, який не має законних підстав для перебування на території України, що є підставою для прийняття рішення про його примусове видворення.
Також, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 270987, складеного 05.08.2021 року ДОПСДОПП Уманського РУП ГУНП в Черкаській області Музикою С.Л., громадянин Великої Британії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 05.08.2021 року близько 13.47 год. по АДРЕСА_1 , вчинив хуліганські дії на території синагоги, виражався нецензурними словами в адресу відвідувачів, пошкодив майно, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
Згідно подання начальника Уманського РУП ГУНП в Черкаській області 05.08.2021 року за № 8869/49/01/13, направленого начальнику Уманського РВ УДМС України в Черкаській області, 05.08.2021 року близько 13 години 47 хвилин в АДРЕСА_1 , громадянин Великої Британії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство), у зв'язку з чим просять вирішити питання примусового повернення до країни походження - Великої Британії.
У зв'язку із надходженням вказаної інформації, уповноваженою посадовою особою Державної міграційної служби України в Черкаській області Панасюком Р.В. складено протокол про адміністративне правопорушення ПРМЧК 000746 від 05.08.2021 року та винесено постанову ПН МЧК 000746, згідно якої встановлено, що 05.08.2021 року по АДРЕСА_2 , був виявлений громадянин Великої Британії ОСОБА_1 , який ІНФОРМАЦІЯ_3 о 13.47 по АДРЕСА_1 , вчинив хуліганські дії, та ухилявся від виїзду з України. Вказаною постановою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності та накладене стягнення у виді штрафу у розмірі 3400 грн.
Згідно рішення № 12, затвердженого начальником Уманського відділу УДМС України в Черкаській області від 05.08.2021 року завідувачем сектору ОЗНМР Уманського відділу УДМС України в Черкаській області Панасюком Р.В. за результатами розгляду матеріалів щодо громадянина ОСОБА_1 , установлено, що 05.08.2021 року на адресу Уманського відділу УДМС України в Черкаській області надійшло подання від Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, про те, що на території м. Умані знаходиться громадянин Великої Британії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , який вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 173 КУпАП (дрібне хуліганство). Під час перевірки було встановлено, що громадянин Великої Британії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 прибув на територію України 26.01.2021 року, перетнувши кордон через КПП «Жуляни», по закордонному паспорту НОМЕР_1 , про що свідчать роздруківка з бази «Аркан», враховуючи вищевикладене громадянин ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) на даний час знаходиться в Україні понад встановлений термін. За вказане правопорушення гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) був притягнутий працівниками Уманського PB УДМС до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 203 КУпАП і накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400 грн.
Урахувавши зазначене, з метою забезпечення виконання положень статті 26 ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» вирішено примусово повернути до країни походження або третьої країни громадянина Великої Британії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та зобов'язати його покинути території України у термін 09.08.2021 року та заборонити йому подальший в'їзд в Україну терміном на три роки.
Відповідно до ст. 30 Закону №3773-VI центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, або орган охорони державного кордону на підставі відповідного рішення з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора розміщує іноземців та осіб без громадянства, зазначених у частині першої цієї статті, у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.
Іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців.
Відповідно до роз'яснень, що містяться в п.26 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 25 червня 2009 року №1 «Про судову практику розгляду спорів щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового або тимчасового захисту, примусового повернення і примусового видворення іноземця чи особи без громадянства з України та спорів, пов'язаних із перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні» іноземець та особа без громадянства можуть бути примусово видворенні за межі України з підстав та в порядку, що визначені ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», ст. 13 Закону України «Про імміграцію».
Примусове видворення не застосовується до іноземців та осіб без громадянства, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».
Під час вирішення питання про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства варто враховувати, що особа в будь-якому разі не підлягає видворенню, якщо підпадає під захист ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод або ст. 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».
Судом встановлено, що відповідач не відноситься до осіб, яким надано статус біженця і не є особою, яка потребує додаткового захисту, з відповідними заявами до працівників ДМС України відповідач не звертався.
Крім того, останній не підпадає під захист ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод або ст. 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Доказів протилежного суду не надано.
Відповідно до Інструкції про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Адміністрацією державної прикордонної служби України та Служби безпеки України від 23 квітня 2012 року № 353/271/150 (далі - Інструкція), примусове видворення передбачає: виявлення порушника, поміщення його в пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України, документальне оформлення примусового видворення, подальше супроводження іноземця до пункту пропуску через державний кордон України чи до країни походження.
Відповідно до п.4 розділу 1 Інструкції іноземці можуть бути примусово повернуті до країни походження чи третьої країни на підставі рішення органу ДМС або органу охорони державного кордону, або органу СБУ про примусове повернення чи примусово видворені на підставі винесеної за позовом цих органів/підрозділів постанови адміністративного суду про примусове видворення.
Згідно ст. 288 КАС України, позовні заяви іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх примусове повернення в країну походження або третю країну, а також позовні заяви центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, його територіальних органів і підрозділів, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України подаються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, його територіальних органів і підрозділів, органу охорони державного кордону чи Служби безпеки України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
Розглядаючи питання щодо позовних вимог про затримання громадянина Великої Британії ОСОБА_1 з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, з метою ідентифікації та забезпечення його примусового видворення, суд виходить з наступного.
Відповідно до п.2 Інструкції за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець, стосовно якого подано адміністративний позов про примусове видворення, ухилятиметься від виконання рішення про його примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворення чи реадмісії відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, або за наявності ризику його втечі, а так само у разі відсутності в іноземця, що вчинив порушення законодавства України з прикордонних питань або про правовий статус іноземців, документа, що дає право на виїзд з України, органи ДМС, орган охорони державного кордону або орган СБУ подають до адміністративного суду за місцезнаходженням цих органів (підрозділів) або за місцезнаходженням ПТПІ позовну заяву відповідно до ч.1 ст. 289 КАС України.
Згідно п.1 ч.1 ст. 289 КАС України за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якої подано адміністративний позов про примусове видворення, ухилятиметься від виконання рішення про її примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворення чи реадмісії відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію або якщо існує ризик її втечі, а так само у разі відсутності в іноземця або особи без громадянства, яка вчинила порушення законодавства України з прикордонних питань або про правовий статус іноземців, документа, що дає право на виїзд з України, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальним органом чи підрозділом, органом охорони державного кордону або Служби безпеки України подається до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням цих органів (підрозділів) або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, позовна заява про затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та (або) забезпечення видворення за межі території України.
Частиною 11 статті 289 КАС України, встановлено, що строк затримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, становить шість місяців. За наявності умов, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи у зазначений строк або прийняти рішення за заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, цей строк може бути продовжений, але не більше як на вісімнадцять місяців.
З огляду на те, що судом достовірно встановлено, що відповідач незаконно перебуває на території України, є порушником міграційного законодавства та наявні обставини, що підтверджують його ухилення від добровільного виїзду за межі України, він не має законного джерела існування, постійного місця проживання, власності та родинних зв'язків на території України, а тому є обґрунтовані підстави вважати, що він буде ухилятися від виконання рішення про його примусове видворення, а також перешкоджатиме проведенню процедури видворення.
За таких обставин суд, оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Враховуючи вимоги, заявлені позивачем в прохальній частині адміністративного позову, суд приходить до висновку про можливість звернення рішення до негайного виконання у відповідності до вимог п. 3 ч. 2 ст. 371 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 5, 7-9, 72-79, 90, 241, 242, 243, 246, 250, 255, 288, 289, 295, 371 КАС України, суд, -
Позов задовольнити.
Примусово видворити громадянина Великої Британії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , без постійного місця проживання, тимчасово проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за межі території України.
Затримати громадянина Великої Британії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , без постійного місця проживання, тимчасово проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , з поміщенням до Миколаївського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, з метою забезпечення примусового видворення за межі території України на строк 6 (шість) місяців.
Рішення суду звернути до негайного виконання.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції у десятиденний строк із дня його проголошення.
На підставі частини 1 статті 295 КАС України, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складене 16.08.2021.
Суддя: Р. В. Піньковський