Постанова від 16.08.2021 по справі 566/898/21

справа № 566/898/21

провадження 3/566/664/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 серпня 2021 року смт. Млинів Рівненської області

Млинівський районний суд Рівненської області

Суддя Млинівського районного суду Рівненської області Лободзінський А.С, з участю прокурора Кужекіної І.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних рослідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , священика Свято-Михайлівської церкви ПЦУ, якому роз'яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, -

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом № 298 від 21 липня 2021 року ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП за те, що будучи депутатом Млинівської районної ради 7-го скликання, та будучи суб"єктом декларування, відповідно до п."б" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України " Про запобігання корупції", знаючи про наявність у нього обов'язку особистого подання до Єдиного державного реєстру щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік в строк до 01.05.2017 року, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України " Про запобігання корупції" не подав у визначений строк без поважних на те причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції, а подав вказану декларацію лише о 09-33 год. 02.06.2021 року.

Згідно з протоколом № 299 від 21 липня 2021 року ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП за те, що будучи депутатом Млинівської районної ради 7-го скликання, та будучи суб'єктом декларування, відповідно до п."б" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України " Про запобігання корупції", знаючи про наявність у нього обов'язку особистого подання до Єдиного державного реєстру щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік в строк до 01.04.2018 року, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України " Про запобігання корупції" не подав у визначений строк без поважних на те причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції, а подав вказану декларацію лише о 09-36 год. 02.06.2021 року.

Згідно з протоколом № 300 від 21 липня 2021 року ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП за те, що будучи депутатом Млинівської районної ради 7-го скликання, та будучи суб'єктом декларування, відповідно до п."б" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України " Про запобігання корупції", знаючи про наявність у нього обов'язку особистого подання до Єдиного державного реєстру щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік в строк до 01.04.2019 року, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" не подав у визначений строк без поважних на те причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції, а подав вказану декларацію лише о 09-40 год. 02.06.2021 року.

Тобто, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за несвоєчасне без поважних на те причин подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Постановою від 11.08.2021 року справи про адміністративні правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 № 566/898/21, №566/899/21 та №566/900/21 за протоколами про адміністративне правопорушення № 298; № 299; № 300, складеними 21.07.2021 року, об'єднано в одне провадження і присвоєно № 566/898/21.

Як видно зі змісту протоколів, за наявності у ОСОБА_1 обов'язку подати щорічну декларацію у визначені законом строки, а саме: в строк до 01.05.2017 року; в строк до 01.04.2018 року та відповідно в строк до 01.04.2019 року, таких декларацій у вказані строки до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції, він не подав.

Частиною 1 ст. 45 зазначеного Закону визначено кінцевий термін (часові межі), коли уповноважені на те особи зобов'язані подати декларацію, зокрема містить формулювання «до 1 квітня», а за 2016 рік - до 01 травня 2017 р.

Отже, суб'єкти декларування, зобов'язані щорічно, до першого квітня, подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за визначеною формою. У разі порушення термінів при поданні декларації для суб'єкта декларування наступає юридична відповідальність за законом.

Тобто, об'єктивна сторона складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП полягає саме у порушенні термінів подання до Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, невиконання вказаного обов'язку та порушення ОСОБА_1 без поважних на те причин термінів подання декларацій, відповідно: за 2016 рік - в термін до 01.05.2017 р.; за 2017 рік - в термін до 01.04.2018 р.; за 2018 рік - в термін до 01.04.2019 р., утворює склад закінчених адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП за кожен звітний рік окремо. Тобто, часом вчинення даного правопорушення, є календарна дата (день), яка наступає за останнім днем, коли декларація мала бути подана і з якою пов'язано порушення термінів подання декларацій.

При цьому, подача ОСОБА_1 щорічних декларацій за 2016 - 2018 роки о 09-33; 9-36; 09-40 год. 02.06.2021 року не є датою вчинення адміністративного правопорушення у вказаний час, оскільки такими діями не порушуються визначені законом терміни подання декларації, а лише засвідчується дата їх несвоєчасного подання.

Згідно ч.3 ст.38 КУпАП в редакції станом на 01.05.2017 року, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Відтак, враховуючи, що з дня вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме з: 01.05.2017 р.; з 01.04.2018 р.; з 01.04.2019 р., пройшло вже більше, як два роки, оскільки стягнення за останнє з правопорушень могло бути накладено не пізніше 01.04.2021 року, то вбачаються підстави для застосування положень ч.3 ст.38 КУпАП.

Протоколи № 298; №299; №300 відносно ОСОБА_1 надіслано до суду 27.07.2021 року, тобто вже після закінчення строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ч.3 ст.38 КУпАП, що в силу п.7 ч.1 ст.247 КУпАП на час направлення вказаних матеріалів в суд виключало провадження у справі.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу;

Таким чином, враховуючи, що вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи та не оспорюється самим правопорушником, однак, протоколи про адміністративні правопорушення № 298; №299; №300 надійшли до суду після закінчення строків накладення адміністративного стягнення, що відповідно до положень п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП виключає провадження у справі про адміністративне правопорушення, то за таких обставин провадження у справі за протоколами № 298; №299; №300 підлягає закриттю.

На підставі наведено, керуючись ст.ст. 247, 257, 278, 280 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП - закрити, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Млинівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги.

Суддя: