Ухвала від 13.08.2021 по справі 760/8518/21

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 серпня 2021 року м. Київ № 760/8518/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., ознайомившись з адміністративним позовом ОСОБА_1 , заінтересована особа: Управління соціального захисту населення Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації про визнання нечинним нормативно-правового акта, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - Позивач) звернулась до Солом'янського районного суду м. Києва із заявою до Управління соціального захисту населення Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації, у якій просить:

- скасувати пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 №637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»;

- розглянути можливість виплати допомоги ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 дитини на рахунок АТ «КБ «Приватбанк».

Ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва 09.04.2021 справу передано за підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до частини 3 статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

Відповідно до частини 1 статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Згідно із частиною 1 статті 57 названого Кодексу представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Положеннями пункту 2 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 подано до суду позовну заяву в інтересах ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , однак не надано доказів наявності права на представництво інтересів останньої.

У зв'язку із цим неможливо встановити наявність у ОСОБА_3 повноважень на подання позовної заяви до Окружного адміністративного суду міста Києва в інтересах ОСОБА_2 .

Згідно із пунктом 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до частин 1, 2 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Так, Позивачем не визначено жодного Відповідача у справі, при цьому, Управління соціального захисту населення Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації визначено, як зацікавлена особа. Кабінет Міністрів України, постанову якого Позивач просить скасувати, взагалі не визначено учасником справи та, відповідно, не надано примірник позовної заяви з додатками для Кабінету Міністрів України.

Отже, Позивачу необхідно визначити належних відповідачів та надати примірник позовної заяви з додатками у відповідності до кількості учасників справи.

Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Частиною 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

У позовних вимогах ОСОБА_1 просить, зокрема, розглянути можливість виплати допомоги ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 дитини на рахунок АТ «КБ «Приватбанк».

Такі позовні вимоги не відповідають вимогам статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України.

Таким чином, Позивачу необхідно уточнити позовні вимоги, а саме детально викласти зміст позовних вимог в частині оскаржуваних дій/бездіяльності/рішень Відповідача та які саме дії Позивач просить зобов'язати вчинити Відповідача.

Частинами 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою сплачується судовий збір: 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який визначається законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду (частина перша статті 4).

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» передбачено, що з 1 січня 2021 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2270 гривень.

Позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, а тому при зверненні до суду із даним позовом мав бути сплачений судовий збір у сумі 1816,00 грн.

Позивачем не надано доказів сплати судового збору та/або доказів наявності пільг щодо сплати судового збору.

Суд повідомляє, що судовий збір, при зверненні до Окружного адміністративного суду міста Києва підлягає сплаті на наступні реквізити:

Отримувач коштів - УК у Печерському р-ні м. Києва

Код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38004897

Рахунок отримувача - UA908999980313181206084026007

Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)

Код банку отримувача - 899998

Код класифікації доходів бюджету - 22030101

Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Вказані судом недоліки повинні бути усунені шляхом подання до суду:

- документів на підтвердження повноважень ОСОБА_3 звертатись до Окружного адміністративного суду м. Києва в інтересах ОСОБА_2 ;

- доказів сплати судового збору у сумі 1816,00 грн. або доказів наявності пільг щодо сплати судового збору;

- позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Виправлену позовну заяву слід подати до суду у відповідності до кількості учасників справи.

Зазначені документи подати через канцелярію суду (або надіслати поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали.

Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Встановити Позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.

3. Попередити Позивача, що у разі, якщо недоліки, зазначені в ухвалі, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде залишена без розгляду на підставі частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Н.М. Клименчук