Рішення від 16.08.2021 по справі 580/4200/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2021 року справа № 580/4200/21

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд одноособово в складі головуючої судді Бабич А.М., розглянувши правилами спрощеного письмового провадження в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тальнівської об'єднаної територіальної громади про визнання протиправним і скасування рішення,

УСТАНОВИВ:

22.06.2021 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі - позивач) до Тальнівської об'єднаної територіальної громади (20400, Черкаська обл., Тальнівський р-н, місто Тальне, вулиця Соборна, будинок 30 Б; код ЄДРПОУ 36566327) (далі - відповідач) про визнання незаконним і скасування рішення Тальнівської міської ради від 31.03.2021 №8/8-11 про реорганізацію Колодистенського НВК «Заклад дошкільної освіти - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Василя Доманицького Тальнівської міської ради Черкаської області шляхом поділу та приєднання.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що є батьком двох неповнолітніх дітей, які навчаються у вказаному закладі освіти та уповноважений батьками учнів захистити навчальний заклад від закриття. Стверджує, що спірне рішення прийняте без громадського обговорення та врахування інтересів громади, з порушенням законодавства в сфері освіти, без оприлюднення за 20 днів проекту.

Ухвалою від 29.06.2021 суд прийняв її до розгляду та відкрив спрощене провадження.

14.07.2021 на адресу суду надійшов відзив відповідача з проханням у задоволенні позову відмовити повністю. Вказує, що позивач є вчителем вказаної школи. Спірне рішення відповідач ухвалив з дотриманням встановленої законом процедури на виконання розпорядження міського голови від 04.01.2021 №1-Ра, якою створено комісію з оптимізації сіл Тальнівської міської територіальної громади, що рекомендувала Тальнівській міській раді оптимізувати вказаний заклад у заклад дошкільної освіти. На її сайті розміщено оголошення про проведення громадських слухань зі вказаного питання. Громадське обговорення проекту відбулося 25.03.2021 у присутності 42 осіб.

Правом надати відповідь на відзив позивач не скористався.

Оскільки обґрунтованих клопотань про розгляд справи у відкритому судовому засіданні суду не надійшло, зважаючи на відсутність доцільності призначити в справі експертизу або викликати для допиту свідків, суд вирішив спір розглянути у письмовому провадженні без виклику сторін у судове засідання.

22.01.2021 на засіданні комісії з питань оптимізації закладів освіти Тальнівської ОТГ згідно з протоколом №1 розглянуто питання мережі закладів освіти Тальнівської ОТГ та шляхи її оптимізації. У результаті постановлено рекомендувати Відділу освіти, молоді та спорту при формуванні мережі освітніх закладів на 2021-2022 навчальний рік можливі заходи зменшення затрат функціонування закладів освіти ОТГ, зокрема, серед іншого зв'язку зі значною віддаленістю закладу та відсутністю транспорту для підвезення учнів призупинити діяльність Колодистенського НВК «ЗДО-ЗОШ І-ІІІ ступенів» імені Василя Доманицького Тальнівської міської ради за умови наявності шкільного автобуса для здійснення підвезення учнів даного закладу.

11.03.2021 Виконавчий комітет Тальнівської міської ради видав висновок (вих.№259/01-16), в якому зазначив, що на виконання розпорядження міського голови від 04.01.2021 №1-Ра «Про створення комісії щодо належного виконання повноважень виконавчими органами Тальнівської міської ради у сфері освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, житлово-комунального господарства в межах кошторисних призначень на території населених пунктів новосформованої Тальнівської міської територіальної громади», керуючись протоколом комісії від 26.02.2021 №2, у зв'язку з розгалуженою мережею та значною кількістю малокомплектних закладів освіти рекомендувати Тальнівській міській раді провести оптимізацію закладів освіти: частину закладів ліквідувати, частині змінити найменування та тип, частину оптимізувати шляхом приєднання, а Колодистенський НВК «Заклад дошкільної освіти - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Василя Доманицького Тальнівської міської ради Черкаської області (код ЄДРПОУ 24351046) оптимізувати у заклад дошкільної освіти. Вказані пропозиції рекомендовано голові винести на розгляд сесії Тальнівської міської ради.

18.03.2021 Виконавчий комітет Тальнівської міської ради ухвали рішення №76 «Про погодження оптимізації Колодистенського НВК «Заклад дошкільної освіти - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Василя Доманицького Тальнівської міської ради Черкаської області», яким погодив реорганізацію вказаного закладу шляхом поділу у заклад дошкільної освіти «Берізка» с.Колодисте Тальнівської міської ради Черкаської області і Колодистенську початкову школу Тальнівської міської ради Черкаської області та приєднання останньої до Глибочківського навчально-виховного комплексу «Заклад дошкільної освіти - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Тальнівської міської ради. Крім того доручено начальнику відділу освіти, молоді та спорту підготувати проект рішення на розгляд сесії Тальнівської міської ради, рекомендував Тальнівській міській раді 8 скликання прийняти рішення щодо реорганізації вказаного закладу шляхом поділу та приєднання, оприлюднити це рішення на офіційному сайті Тальнівської ОТГ.

Щодо вказаних обставин на офіційному сайті відповідача розміщено оголошення http://talnivska.gromada.org.ua/news/1616174554/ про проведення громадських слухань у населених пунктах громади з наступних питань, серед яких 25.03.2021 о 10.00 год. в приміщенні Колодистенського сільського будинку культури-філії - про реорганізацію Колодистенського навчально-виховного комплексу «заклад дошкільної освіти - загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» імені Василя Доманицького Тальнівської міської ради Черкаської області шляхом поділу та приєднання.

Окремо розміщено письмове оголошення про проведення на вказану дату вивчення суспільної думки жителів громади для подальшого її врахування у діяльності ОТГ, а також отримати пропозиції та поради від жителів села про роз'яснення поточних проблем та підтримки проектів, про реорганізацію вказаного закладу шляхом поділу та приєднання.

31.03.2021 Тальнівська міська рада ухвалила оспорюване рішення №8/8-11 про реорганізацію Колодистенського НВК «Заклад дошкільної освіти - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Василя Доманицького Тальнівської міської ради Черкаської області шляхом поділу та приєднання, посилаючись на ст.ст.26, 46, 47,59, 60 Закону «Про місцеве самоврядування», абзац 4 ч.2 ст.66 Закону «Про освіту», ч.1 ст.32 Закону «Про повну загальну середню освіту», ст.16 Закону «Про дошкільну освіту», ст.ст.104-107 Цивільного кодексу України та врахування розпорядження міського голови від 04.01.2021 №1-Ра, якою створено комісію з оптимізації сіл Тальнівської міської територіальної громади, рішення виконавчого комітету Тальнівської міської ради від 18.03.2021 №76, протокол громадських слухань від 25.03.2021 №8 та пропозиції постійних комісій з питань освіти, культури, охорони здоров'я, фізкультури, спорту, молоді, сім'ї та соціального захисту населення, з питань прав людини, законності і правопорядку, депутатської діяльності та з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

Вказаним рішенням вирішила реорганізувати шляхом поділу Колодистенського НВК «Заклад дошкільної освіти - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Василя Доманицького Тальнівської міської ради Черкаської області», яким погодив реорганізацію вказаного закладу шляхом поділу у заклад дошкільної освіти «Берізка» с.Колодисте Тальнівської міської ради Черкаської області та Колодистенську початкову школу Тальнівської міської ради Черкаської області. Крім того створила комісію з такої реорганізації, затвердила статути новоутворених закладів.

Тому позивач звернувся з вищевказаним позовом до суду.

Вирішуючи спір суд урахував, що право особи на доступ до правосуддя гарантоване ст.55 Конституції України, згідно з якою кожному гарантується судовий захист його прав та свобод і можливість оскаржити до суду рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань і посадових осіб.

Відповідно до ч. 1 і 3 ст. 124 Основного Закону України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди; юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення; у передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.

Згідно з ч.ч.4-5 ст.60 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - ЗУ №280/97-ВР) районні та обласні ради від імені територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюють управління об'єктами їхньої спільної власності, що задовольняють спільні потреби територіальних громад.

Визначення місцезнаходження комунального підприємства, установи, організації, що перебуває в управлінні відповідної районної, обласної ради, яке зазначається в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань при державній реєстрації зазначеного комунального підприємства, установи, організації як юридичної особи або державній реєстрації змін до відомостей про таку юридичну особу, здійснюється відповідно до статті 93 Цивільного кодексу України.

Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Згідно з ч.1 ст.61 ЗУ №280/97-ВР органи місцевого самоврядування в селах, селищах, містах, районах у містах (у разі їх створення) самостійно складають та схвалюють прогнози відповідних місцевих бюджетів, розробляють, затверджують і виконують відповідні місцеві бюджети згідно з Бюджетним кодексом України.

Самостійність місцевих бюджетів згідно з ч.4 вказаної статті Закону гарантується власними та закріпленими за ними на стабільній основі законом загальнодержавними доходами, а також правом самостійно визначати напрями використання коштів місцевих бюджетів відповідно до закону.

Втручання державних органів у процес складання, затвердження і виконання місцевих бюджетів згідно з ч.5 вказаної статті не допускається, за винятком випадків, передбачених цим та іншими законами.

Відповідно до вимог ст.64 ЗУ №280/97-ВР видатки, які здійснюються органами місцевого самоврядування на потреби територіальних громад, їх розмір і цільове спрямування визначаються відповідними рішеннями про місцевий бюджет; видатки, пов'язані із здійсненням районними, обласними радами заходів щодо забезпечення спільних інтересів територіальних громад, - відповідними рішеннями про районний та обласний бюджети.

Сільські, селищні, міські, районні в містах (у разі їх створення) ради та їх виконавчі органи самостійно розпоряджаються коштами відповідних місцевих бюджетів, визначають напрями їх використання.

Районні, обласні бюджети виконують місцеві державні адміністрації в цілях і обсягах, що затверджуються відповідними радами.

Видатки місцевого бюджету формуються відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного Бюджетним кодексом України, для виконання повноважень органів місцевого самоврядування.

Видатки місцевого бюджету здійснюються із загального та спеціального фондів місцевого бюджету відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та закону про Державний бюджет України.

У складі витрат спеціального фонду місцевого бюджету виділяються витрати бюджету розвитку.

Кошти бюджету розвитку спрямовуються на реалізацію програм соціально-економічного розвитку відповідної території, пов'язаної із здійсненням інвестиційної діяльності, здійснення інших заходів, пов'язаних з розширеним відтворенням, а також на погашення місцевого боргу.

Відповідно до ч.2 ст.66 ЗУ №280/97-ВР повноваження на здійснення витрат місцевого бюджету мають відповідати обсягу надходжень місцевого бюджету.

Отже, питання фінансування органу місцевого самоврядування є істотним для вирішення питань місцевого значення.

Згідно п.30 ч.1 ст.26 ЗУ №280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, як реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності, що здійснюється за рішенням місцевої ради.

Відповідно до ст.32 Закону України від 16 січня 2020 року №463-IX «Про повну загальну середню освіту» (далі - ЗУ №463-IX) рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та /або суспільства.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають міські, сільські, селищні ради.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов'язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

Відповідно до ст.36 ЗУ №463-IX управління закладом загальної середньої освіти здійснюють:

засновник (засновники) або уповноважений ним (ними) орган;

керівник закладу освіти;

педагогічна рада;

вищий колегіальний орган громадського самоврядування закладу освіти.

Органи громадського самоврядування та піклувальна рада мають право брати участь в управлінні закладом загальної середньої освіти у порядку та межах, визначених Законом України "Про освіту", цим Законом та установчими документами закладу освіти.

Права та обов'язки засновника (засновників) закладу загальної середньої освіти визначаються згідно з ч.1 ст.37 ЗУ №463-IX цим Законом, Законом України "Про освіту" та іншими актами законодавства.

Відповідно до ч.2 вказаної статті Закону засновник закладу загальної середньої освіти або уповноважений ним орган (посадова особа):

затверджує статут (його нову редакцію), укладає засновницький договір у випадках, визначених законом;

затверджує положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти та склад конкурсної комісії;

приймає рішення про проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти;

затверджує за поданням закладу загальної середньої освіти стратегію розвитку такого закладу;

фінансує виконання стратегії розвитку закладу загальної середньої освіти (крім приватних та корпоративних закладів загальної середньої освіти), у тому числі здійснення інноваційної діяльності закладом освіти;

утворює та ліквідує структурні підрозділи у заснованих ним закладах загальної середньої освіти;

здійснює контроль за використанням закладом загальної середньої освіти публічних коштів;

здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками віку, статі, раси, кольору шкіри, стану здоров'я, інвалідності, особливих освітніх потреб, громадянства, національності, політичних, релігійних чи інших переконань, місця проживання, мови спілкування, походження, сімейного, соціального та майнового стану, складних життєвих обставин, наявності судимості та іншими ознаками;

затверджує кошторис закладу загальної середньої освіти, у тому числі обсяг коштів, що передбачається на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, та контролює його виконання;

реалізує інші права, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства.

Згідно з ч.3 ст.37 ЗУ №463-IX засновник закладу загальної середньої освіти зобов'язаний забезпечити:

утримання та розвиток заснованого ним закладу освіти, його матеріально-технічної бази на рівні, достатньому для виконання вимог державних стандартів, ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти, вимог трудового законодавства, оплати праці педагогічних та інших працівників, охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки тощо;

дотримання принципів універсального дизайну та/або розумного пристосування під час проектування, будівництва та реконструкції будівель, споруд, приміщень закладів загальної середньої освіти;

можливість учнів продовжити навчання на відповідному рівні освіти у разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти;

оприлюднення всієї публічної інформації відповідно до вимог законів України "Про освіту", "Про доступ до публічної інформації" та "Про відкритість використання публічних коштів".

Встановлені обставини спору свідчать, що спірне рішення відповідач виніс в межах наданих йому владних повноважень з дотримання процедури попереднього проведення громадського обговорення та публікацією.

Посилання в позовній заяві на порушення відповідачем вимог ст.18 Закону України 5 вересня 2017 року №2145-VIII «Про освіту» не обґрунтоване, оскільки вказана норма регулює право на освіту дорослих дипломну та післядипломну, в той час як предмет спорту стосується закладу освіти дітей. Зокрема, відповідно до ч.1 цієї статті освіта дорослих, що є складовою освіти впродовж життя, спрямована на реалізацію права кожної повнолітньої особи на безперервне навчання з урахуванням її особистісних потреб, пріоритетів суспільного розвитку та потреб економіки.

З приводу його посилань на порушення прав дітей і батьків спірним рішенням суд урахував.

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 01 грудня 2004 року № 18-рп/2004 поняття «порушене право», за захистом якого особа може звертатися до суду і яке вживається в низці законів України, має той самий зміст, що й поняття «охоронюваний законом інтерес». Щодо останнього, то в цьому ж Рішенні Конституційний Суд України зазначив, що поняття «охоронюваний законом інтерес» означає правовий феномен, який: а) виходить за межі змісту суб'єктивного права; б) є самостійним об'єктом судового захисту та інших засобів правової охорони; в) має на меті задоволення усвідомлених індивідуальних і колективних потреб; г) не може суперечити Конституції і законам України, суспільним інтересам, загальновизнаним принципам права; д) означає прагнення (не юридичну можливість) до користування у межах правового регулювання конкретним матеріальним та/або нематеріальним благом; є) розглядається як простий легітимний дозвіл, тобто такий, що не заборонений законом. Охоронюваний законом інтерес регулює ту сферу відносин, заглиблення в яку для суб'єктивного права законодавець вважає неможливим або недоцільним.

Статтею 1 ЗУ №280/97-ВР визначено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень відповідно до ч.1 ст.6 ЗУ №280/97-ВР є територіальна громада села, селища, міста.

Тобто, саме відповідач є належним представником інтересів територіальної громади. Тому думка позивача, як фізичної особи-жителя місцевого громади, з питання місцевого значення не доводить конкретного правового інтересу, прав та обов'язків громади в цілому.

Громадяни України відповідно до ч.1 ст.3 ЗУ №280/97-ВР реалізують своє право на участь у місцевому самоврядуванні за належністю до відповідних територіальних громад.

Стаття 13 вказаного закону передбачає, що територіальна громада має право проводити громадські слухання - зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

Громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік.

Пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов'язковому розгляду органами місцевого самоврядування.

Порядок організації громадських слухань визначається статутом територіальної громади.

Докази щодо проведення громадських слухань, в результаті яких не було схвалено рішення щодо реорганізації вказаного закладу, відсутні.

Щодо оприлюднення проекту вказаного рішення суд урахував вимоги ст.15 Закону України 13 січня 2011 року №2939-VI «Про доступ до публічної інформації».

Зокрема, розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати:

1) інформацію про організаційну структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності та фінансові ресурси (структуру та обсяг бюджетних коштів, порядок та механізм їх витрачання тощо), а також інформацію, зазначену в частині п'ятій статті 6 цього Закону;

2) нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності;

3) перелік та умови отримання послуг, що надаються цими органами, форми і зразки документів, правила їх заповнення;

4) порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень розпорядників інформації, дій чи бездіяльності;

5) інформацію про систему обліку, види інформації, яку зберігає розпорядник;

5-1) перелік наборів даних, що оприлюднюються у формі відкритих даних;

6) інформацію про механізми чи процедури, за допомогою яких громадськість може представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень розпорядника інформації;

7) плани проведення та порядок денний своїх відкритих засідань;

8) розташування місць, де надаються необхідні запитувачам форми і бланки установи;

9) загальні правила роботи установи, правила внутрішнього трудового розпорядку;

10) звіти, в тому числі щодо задоволення запитів на інформацію;

11) інформацію про діяльність суб'єктів владних повноважень, а саме про:

їхні місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв'язку, адреси офіційного веб-сайту та електронної пошти;

прізвище, ім'я та по батькові, службові номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти керівника органу та його заступників, а також керівників структурних та регіональних підрозділів, основні функції структурних та регіональних підрозділів, крім випадків, коли ці відомості належать до інформації з обмеженим доступом;

розклад роботи та графік прийому громадян;

вакансії, порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад;

перелік та умови надання послуг, форми і зразки документів, необхідних для надання послуг, правила їх оформлення;

перелік і службові номери засобів зв'язку підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, та їх керівників, крім підприємств, установ та організацій, створених з метою конспірації, оперативно-розшукової або контррозвідувальної діяльності;

порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень суб'єктів владних повноважень, їх дій чи бездіяльності;

систему обліку, види інформації, якою володіє суб'єкт владних повноважень;

12) іншу інформацію про діяльність суб'єктів владних повноважень, порядок обов'язкового оприлюднення якої встановлений законом.

Інформація, передбачена частиною першою цієї статті, підлягає обов'язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.

Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Вимоги цієї частини щодо строку оприлюднення не застосовуються до проектів рішень органів місцевого самоврядування, спрямованих на надання адміністративних послуг, якщо це призведе до порушення встановленого законом строку надання відповідної адміністративної послуги.

Невідкладному оприлюдненню підлягає будь-яка інформація про факти, що загрожують життю, здоров'ю та/або майну осіб, і про заходи, які застосовуються у зв'язку з цим.

Вказаних вимог у заявлених спірних правовідносинах відповідач дотримався.

Тому суд дійшов висновку, що заявлені права позивача спірним рішенням не порушені, а позовна вимога визнати протиправним і скасувати спірне рішення не обґрунтована.

Зважаючи на результат вирішеного спору, відповідно до стюст.132-139 КАС України відсутні підстави для розподілу судових витрат.

Керуючись ст.ст. 2-20, 72-78, 132-139, 241-246, 287, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Відмовити повністю у задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Тальнівської об'єднаної територіальної громади (20400, Черкаська обл., Тальнівський р-н, місто Тальне, вулиця Соборна, будинок 30 Б; код ЄДРПОУ 36566327) про визнання незаконним і скасування рішення Тальнівської міської ради від 31.03.2021 №8/8-11 про реорганізацію Колодистенського НВК «Заклад дошкільної освіти - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Василя Доманицького Тальнівської міської ради Черкаської області шляхом поділу та приєднання.

2. Судові витрати розподілу не підлягають.

3. Копію рішення направити учасникам справи.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом 30 днів з дня його підписання.

Суддя А.М. Бабич

Рішення ухвалене, виготовлене в повному обсязі та підписане 16.08.2021.