Ухвала від 16.08.2021 по справі 320/4503/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 320/4503/21

УХВАЛА

про залучення третьої особи

16 серпня 2021 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Костецького Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника відповідача про залучення третьої особи в адміністративній справі за позовом Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради до Державної аудиторської служби України про визнання протиправним та скасування висновку, -

ВСТАНОВИВ:

Личаківська районна адміністрація Львівської міської ради звернулась до суду із позовом до Державної аудиторської служби України про визнання протиправним та скасування висновку.

Ухвалою від 05.07.2021 відкрито спрощене позовне провадження, без повідомлення сторін.

11.08.2021 представник відповідача подав клопотання, у якому просить залучити до участі у справі комунальне підприємство «Шляхово-ремонтне підприємство Личаківського району» в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні. Зазначає, що відповідно відповідно до положень статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» моніторинг процедури закупівлі здійснюють центральний орган виконавчої влади що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його міжрегіональні територіальні органи (далі - органи державного фінансового контролю). За результатами моніторингу процедури закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю складає та підписує висновок про результати моніторингу процедури закупівлі (далі - висновок), що затверджується керівником органу державного фінансового контролю або його заступником. Висновок, є індивідуально-правовим актом, його виконання має безпосередній вплив на права і обов'язки не лише для позивача, але і для переможців закупівлі, а саме комунальне підприємство «Шляхово-ремонтне підприємство Личаківського району», та має відповідати вимогам, визначених статтею 2 Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України), що, зі свого боку, зумовлює потребу залучення до участі у справі № 320/4503/21 комунального підприємства «Шляхово-ремонтне підприємство Личаківського району» у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову.

Представник позивача подав заперечення на подане клопотання. Зазначає, що предметом спору є визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу процедури закупівлі. Позивачем і відповідачем у цій справі є Личаківська районна адміністрація Львівської міської ради і Державна аудиторська служба України. Висновок про результати моніторингу є індивідуально- правовим актом, який має наслідки лише для особи щодо якої він складений. Правову оцінку оскаржуваному висновку буде надано судом і ухвалене відповідне законне рішення. Вимога відповідача про усунення виявлених порушень шляхом розірвання укладеного договору є похідною, відповідно не можна наперед передбачити, яке буде рішення суду і правові наслідки. Залучення комунального підприємства «Шляхово-ремонтне підприємство Личаківського району» до участі у цій справі спричинить затягування розгляду справи, порушення строків розгляду справи у спрощеному позовному провадженні.

При вирішення клопотання про зупинення провадження суд керувався таким.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Предметом спору в даній справі є визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу процедури закупівлі. Переможцем закупівлі є комунальне підприємство «Шляхово-ремонтне підприємство Личаківського району».

Враховуючи те, що судове рішення у даній справі може вплинути на права та обов'язки комунальне підприємство «Шляхово-ремонтне підприємство Личаківського району», суд дійшов висновку про обґрунтованість заявленого клопотання представника відповідача та наявність підстав для його задоволення.

Керуючись ст. 49, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника відповідача про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - задовольнити.

Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - комунальне підприємство «Шляхово-ремонтне підприємство Личаківського району» (вул. Пасіки Галицькі, буд. 7, м. Львів, 79035, код ЄДРПОУ 03348956).

Встановити третій особі строк для подання пояснень щодо позову або відзиву - десять днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили негайно після постановлення та оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи.

Суддя Костецький Н.В.