10 серпня 2021 року справа №380/2282/21
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Кухар Н.А.
секретаря судового засідання Шавель М.М. .
за участю:
представника позивачів - Білецької О.Р.
представника відповідача - Герасим'юк О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції України у Львівській області про скасування актів розслідування нещасного випадку та зобов'язання до вчинення дій,-
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) звернулися в суд з позовом до Головного управління Національної поліції України у Львівській області (79000, м. Львів, пл. Григоровича,3) про скасування актів розслідування нещасного випадку та зобов'язання до вчинення дій, в якому просять суд:
- визнати незаконним та скасувати Акти Комісії Головного управління НП у Львівській області, складені (затверджені) 23 листопада 2017 року з мотивів недостовірності наведеної в них інформації та помилковості висновків зроблених Комісією;
- зобов'язати відповідача провести повторне спеціальне розслідування нещасного випадку, що стався 29 квітня 2017 року, з урахуванням обставин встановлених в ході досудового розслідування кримінального провадження в період після 23 листопада 2017 року та скласти за його результатами відповідні акти.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ та акт про розслідування нещасного випадку, що стався, за формою Н-5 є протиправними, оскільки постановою прокурора другого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління ДБР прокуратури Львівської області 28 грудня 2019 року було закрито кримінальне провадження №4201710000000147 від 29.04.2017 року за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України закрито на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв'язку із не встановленням достатніх доказів для доведення винуватості ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України. Зазначає, що оскаржуваними актами порушено право позивачів на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку із загибеллю (смертю) поліцейського.
Ухвалою від 23 лютого 2021 року позовну заяву було залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків.
Ухвалою від 15 березня 2021 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Протокольною ухвалою від 06 травня 2021 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті.
Представник відповідача на електронну адресу суду надіслав відзив на позовну заяву (вх. №4072ел від 06.04.2021 року), в якому із позовними вимогами не погодився з огляду на наступне. Свою позицію Позивачі обґрунтовують непричетністю ОСОБА_3 до вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України, а також твердженням про те, що оскаржувані акти Н-5 та НТ ґрунтувались на встановлені вини ОСОБА_3 в настанні нещасного випадку. В ході проведення службового розслідування Комісією було встановлено, що старший сержант поліції ОСОБА_3 29.04.2017 в наряді не перебував, вогнепальну зброю не отримував. А, також, згідно пояснень, наданих керівництвом Перемишлянського ВП та працівниками цього підрозділу ОСОБА_3 після залишення приміщення Перемишлянського ВП жодних службових завдань не виконував, тобто на момент ДТП 29.04.2017 року перебував поза службою. А тому, відповідно до пункту 3.11 Порядку №1346 встановлено, що ОСОБА_3 загинув в період проходження служби при обставинах, не пов'язаних з виконанням службових обов'язків. В подальшому при з'ясуванні всіх обставин справи слідчим в ОВС 1-го слідчого відділу слідчого управління Прокуратури Львівської області на адресу Головного управління НП у Львівській області скеровано копію висновку судово-медичної експертизи трупа ОСОБА_3 , проведеної у кримінальному провадженні №42017140000000147 від 29.04.2017. За підсумками судово-токсикологічної експертизи речових доказів крові і сечі з трупа ОСОБА_3 виявлено етиловий спирт в кількості в крові 3,20% (проміле), в сечі - 4,03% (проміле). Тобто згідно пункту 3.11 Порядку №1346 Комісія з розслідування визнає, що "нещасний випадок трапився в період проходження служби і не пов'язаний з виконанням службових обов'язків" унаслідок дій, учинених у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, а також унаслідок дії алкоголю, наркотичних або інших отруйних речовин (асфіксія, інсульт, зупинка серця тощо) за наявності медичного висновку, якщо це не викликано застосуванням цих речовин із службовою метою або порушення вимог безпеки щодо їх зберігання і транспортування або якщо потерпілий, який перебував у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, був відсторонений від служби (роботи) згідно з установленим порядком. Відтак, оскаржувані рішення прийняті відповідачем на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії) та неупереджено та не порушують жодних прав позивача.
Представник позивачів в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.
В судовому засіданні представник відповідача у задоволенні позовних вимог просив відмовити.
Заслухавши вступне слово представників сторін, розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши в сукупності письмові докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 є дружиною, а ОСОБА_2 донькою загиблого працівника Перемишлянського відділення поліції Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 .
29 квітня 2017 року на автодорозі між селами Волощина та Вільховець Перемишлянського району Львівської області за участі автомобіля марки «Subaru Forester», д.н.з. « НОМЕР_1 » сталася дорожньо-транспортна пригода, в якій загинуло двоє поліцейських: заступник начальника Слідчого відділу, майор поліції ОСОБА_5 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 технік криміналіст слідчого відділу старший сержант поліції. Обидва - працівники Перемишлянського відділення поліції Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області.
За фактом цієї події Слідчим управлінням прокуратури Львівської області зареєстровано кримінальне провадження за №42017140000000147 в ЄРДР з попередньою кримінально-правовою кваліфікацією за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст.286 КК України.
Водночас, наказом начальника Головного управління НП у Львівській області від 04.05.2017 №1454 відповідно до положень Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ від 27.12.2002 № 1346, створено комісію з проведення спеціального розслідування нещасного випадку.
23 листопада 2017 року Комісією було складено Акт розслідування нещасного випадку, що стався 29 квітня 2017 року за формою Н-5 та Акт № 76-2017 про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ*. За змістом висновку Комісії, зазначеного в Акті за Формою Н-5 загибель старшого сержанта поліції ОСОБА_3 трапилася в період проходження служби та не пов'язана з виконанням службових обов'язків. Причиною нещасного випадку вказано організаційні порушення правил дорожнього руху водієм автомобіля «Subaru Forester» ОСОБА_3 .
Постановою прокурора відділу процесуальною керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури Слідчого управління прокуратури Львівської області від 15 серпня 2017 року закрито кримінальне провадження на підставі п. 5 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв'язку із смертю підозрюваного ОСОБА_3 .
Постановою від 13 листопада 2017 року прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури слідчого управління прокуратури Львівської області було закрито кримінальне провадження №4201710000000147 від 29.04.2017 року за ч. 2 ст. 286 КК України на підставі п. 5 ч. 1 ст. 284 КПК України, , у зв'язку із смертю підозрюваного ОСОБА_3 , винесену після усунення недоліків визначених слідчим суддею.
23 листопада 2017 року ухвалою слідчого судді Галицького районного суду постанову процесуального прокурора від 13 листопада 2017 року скасовано з мотивів неповноти проведення досудового розслідування.
Ухвалою слідчого судді Галицького районного суду міста Львова від 26.07.2018 року постанову слідчого скасовано, матеріали кримінального провадження направлено до Слідчого управління прокуратури Львівської області для продовження досудового розслідування.
В жовтні 2019 року процесуальним прокурором було прийняте рішення про закриття кримінального провадження у зв'язку із смертю підозрюваного ОСОБА_3 .
18 грудня 2019 року першим заступником прокурора області це рішення було скасовано, а досудове розслідування в кримінальному провадженні - відновлено.
28 грудня 2019 року постановою прокурора другого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління ДБР прокуратури Львівської області було закрито кримінальне провадження №4201710000000147 від 29.04.2017 року за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України закрито на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв'язку із не встановленням достатніх доказів для доведення винуватості ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.
Оскільки висновки Комісії, відображені в Актах за формою Н-5 та НТ про те, що саме ОСОБА_3 перебував за кермом автомобіля «Subaru Forester», та порушивши ПДР спричинив загибель двох осіб не відповідають фактичним обставинам, позивачі звернулися до суду з позовом про скасування вказаних актів.
При вирішенні спору суд виходить з наступного.
Спірні правовідносини між сторонами по даній справі щодо порядку та підстав проходження служби в органах поліції, в тому числі щодо обов'язків поліцейського, регулюються правовими нормами Законом України "Про Національну поліцію" від 12 липня 2015 року N 580-VIII (надалі - Закон N 580-VIII), що були чинні на день виникнення таких відносин.
Поліція відповідно до статей 1, 2 Закону №580-VIII покликана служити суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку. У своїй діяльності поліція згідно зі статтею 6 зазначеного Закону повинна керуватися принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
З метою врегулювання питань, пов'язаних з розслідуванням та веденням обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах внутрішніх справ України розроблено Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27 грудня 2002 року № 1346(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 січня 2003 року за № 83/7404; далі - Порядок № 1346).
Згідно з пункту 2.1 Порядку № 1346 розслідуванню підлягають раптові погіршення стану здоров'я, поранення, травми, у тому числі отримані внаслідок тілесних ушкоджень, заподіяних іншою особою, гострі професійні захворювання і гострі професійні та інші отруєння, теплові удари, опіки, обмороження, утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, інші ушкодження, отримані внаслідок аварій, пожеж, стихійного лиха (землетруси, зсуви, повені, урагани та інші надзвичайні події), контакту з тваринами, комахами та іншими представниками фауни і флори, що призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення потерпілого на іншу (легшу) роботу терміном не менш як на один робочий день, а також випадки смерті в підрозділі (далі - нещасні випадки).
Відповідно до пункту 2.2. Порядку № 1346 за результатами розслідування складаються акти за формою Н-1* (додаток 1) і беруться на облік нещасні випадки (у тому числі поранення), які сталися з працівниками в період проходження служби при виконанні службових обов'язків.
Положеннями пункту 2.4. Порядку № 1346 передбачено, що якщо за висновками роботи комісії з розслідування прийнято рішення, що про нещасний випадок не повинен складатися акт за формою Н-1, тобто нещасний випадок не пов'язаний з виконанням службових обов'язків, про такий нещасний випадок складається акт за формою НТ (додаток 2).
Відповідно до пункту 3.5 Порядку № 1346 керівник підрозділу, одержавши повідомлення про нещасний випадок (у тому числі поранення), крім випадків зі смертельним наслідком та групових випадків травматизму, наказом або розпорядженням організовує його розслідування комісією не менше ніж три особи, до складу якої включаються: керівник (спеціаліст) служби охорони праці підрозділу (голова комісії), керівник (безпосередній або прямий начальник) структурного підрозділу, де працює потерпілий, інші посадові особи, а в разі гострих професійних захворювань (отруєнь) - також спеціаліст СЕС. { Абзац перший пункту 3.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 159 ( z0231-06 ) від 16.02.2006 }
До складу комісії не може входити керівник, що безпосередньо керував проведенням робіт, при виконанні яких стався нещасний випадок (у тому числі поранення).
Відповідно до пункту 3.8. Порядку № 1346 положення комісія з розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення) зобов'язана протягом трьох діб після утворення комісії: - обстежити місце події, опитати свідків і осіб, причетних до неї, і одержати пояснення потерпілого, якщо це можливо; - визначити відповідність умов служби (праці, навчання) вимогам нормативно-правових актів про охорону праці; - з'ясувати обставини і причини, що призвели до нещасного випадку (у тому числі поранення), визначити осіб, які припустилися порушення нормативно-правових актів, а також розробити заходи щодо запобігання подібним випадкам; - визначити, чи трапився нещасний випадок (у тому числі поранення) у період проходження служби при виконанні службових обов'язків (не пов'язаний з виконанням службових обов'язків) або в період проходження служби при виконанні службових обов'язків, пов'язаних з безпосередньою участю потерпілого в охороні громадського порядку, громадської безпеки або в боротьбі зі злочинністю; - скласти акт розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення) за формою Н-5* (додаток 4) у трьох примірниках, а також акт за формою Н-1* (НТ*) у п'яти примірниках і передати їх на затвердження керівнику підрозділу, який призначив комісію. У разі необхідності встановлений термін розслідування може бути продовжений керівником, який призначив комісію.
Відповідно до пункту 3.9 Порядку № 1346, комісія з розслідування визнає, що "нещасний випадок трапився при виконанні службових обов'язків", якщо він трапився в період проходження служби під час: - припинення або запобігання злочинам або правопорушенням; - вчинення дій із забезпечення особистої безпеки громадян, захисту їх прав і свобод; - охорони і забезпечення громадського порядку; - несення постової чи патрульної служби; - виявлення і розкриття злочинів, розшуку осіб, що їх учинили; - забезпечення безпеки дорожнього руху; - участі в ліквідації наслідків аварії, пожежі, катастрофи, стихійного лиха та інших надзвичайних подій; - виконання потерпілим трудових (посадових, функціональних) обов'язків за режимом роботи підрозділу, у тому числі у відрядженні; - перебування на робочому місці, на території підрозділу або в іншому місці роботи чи служби (далі - робота) з моменту прибуття потерпілого в підрозділ до його відбуття, що фіксується відповідно до правил внутрішнього розпорядку підрозділу, у тому числі протягом робочого та надурочного часу, або, за дорученням керівника, у неробочий час; - підготовки до роботи та приведення в порядок після закінчення роботи знарядь праці, засобів захисту, одягу, а також здійснення заходів щодо особистої гігієни, пересування по території підприємства перед початком роботи і після її закінчення; - проїзду на роботу чи з роботи на транспортному засобі, що належить підрозділу, або іншому транспортному засобі відповідно до укладеного договору; - проведення навчання, тренувань, обов'язкових фізичних занять у встановлений час, участі в спортивних змаганнях, професійних та кваліфікаційних конкурсах; - використання власного транспорту в інтересах підрозділу з дозволу або за письмовим дорученням керівника підрозділу; - провадження дій в інтересах підрозділу, у якому проходить службу (працює) потерпілий; -прямування працівника до об'єкта (між об'єктами) обслуговування за затвердженими маршрутами; - прямування потерпілого до місця чи з місця відрядження згідно з установленим завданням про відрядження.
Пунктом 3.10. Порядку № 1346 визначено, що Комісія з розслідування також визнає, що "нещасний випадок трапився при виконанні службових обов'язків", якщо він стався в період проходження служби внаслідок: безпосереднього впливу правопорушника (злочинця) на працівника (учинення опору, захват заручником, напад на працівника, який перебуває не при виконанні службових обов'язків, з метою помсти за законні дії з припинення правопорушення, затримання або викриття правопорушника в період служби тощо); спроби самогубства працівника під впливом психофізіологічних, небезпечних та шкідливих факторів, пов'язаних з виконанням службових обов'язків; травмування внаслідок нестатутних відносин (у разі відсутності вини потерпілого); раптового погіршення стану здоров'я працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов'язків у разі відсутності умов, зазначених у третьому, четвертому та шостому абзацах пункту 3.11 цього розділу, що визнається пов'язаним з виконанням службових обов'язків за умови, що погіршення стану здоров'я працівника сталося внаслідок впливу небезпечних чи шкідливих виробничих факторів, що підтверджено медичним висновком, або якщо потерпілий не проходив медичного огляду, передбаченого законодавством, а робота, що виконувалася, протипоказана потерпілому відповідно до медичного висновку про стан його здоров'я. Медичний висновок щодо зв'язку погіршення стану здоров'я працівника з впливом на нього небезпечних чи шкідливих виробничих факторів або щодо протипоказання за станом здоров'я працівника виконувати зазначену роботу видається лікувально-профілактичним закладом за місцем лікування потерпілого на запит керівника підрозділу чи голови комісії з розслідування;в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.
Пунктом 3.11 Порядку № 1346 передбачено, що комісія визнає, що "нещасний випадок трапився в період проходження служби і не пов'язаний з виконанням службових обов'язків", якщо нещасний випадок (у тому числі поранення) стався: за обставин, не пов'язаних з виконанням службових обов'язків, зазначених у пунктах 3.9, 3.10, 3.11; унаслідок отруєння алкоголем, наркотичними або іншими отруйними речовинами, а також унаслідок їх дії (асфіксія, інсульт, зупинка серця тощо) за наявності медичного висновку, якщо це не викликано застосуванням цих речовин із службовою метою або порушення вимог безпеки щодо їх зберігання і транспортування або якщо потерпілий, який перебував у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, був відсторонений від служби (роботи) згідно з установленим порядком; під час скоєння злочинів або інших правопорушень, якщо ці дії підтверджені рішенням суду; у разі природної смерті або самогубства, за винятком випадків, зазначених у пункті 3.10 цього Порядку, що підтверджено висновками судово-медичної експертизи та органів прокуратури; унаслідок порушення потерпілим службової (трудової) дисципліни.
Судом встановлено, що старший сержант поліції ОСОБА_3 з 2015 року проходив службу в органах національної поліції, а з 31.03.2017 на посаді техніка криміналіста слідчого відділу Перемишлянського відділення поліції Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області.
29 квітня 2017 року на автодорозі між селами Волощина та Вільховець Перемишлянського району Львівської області за участі автомобіля марки «Subaru Forester», д.н.з. « НОМЕР_1 » сталася дорожньо-транспортна пригода, в якій загинуло двоє поліцейських: заступник начальника Слідчого відділу, майор поліції ОСОБА_5 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 технік криміналіст слідчого відділу старший сержант поліції. Обидва - працівники Перемишлянського відділення поліції Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області.
Відповідно до наказу начальника Головного управління НП у Львівській області від 04.05.2017 №1454 була призначена комісія для проведення розслідування даного нещасного випадку, за результатами якого був зроблений висновок, що вказаний нещасний випадок стався в період проходження служби та не пов'язаний з виконанням службових обов'язків. Такі результати розслідування були оформлені у вигляді оскаржуваних акту розслідування нещасного випадку (аварії), що стався (сталася) 29.04.2017 року (форма Н-5*) та акту №76-2017 про нещасний випадок невиробничого характеру (форма НТ*), затверджений 29.11.2017 року начальником Головного управління Національної поліції Львівській області (а.с. 13-29).
Вказані оскаржувані акт розслідування нещасного випадку (форма Н-5*) та акт №76-2017 про нещасний випадок невиробничого характеру (форма НТ*) в даному випадку за своєю суттю є рішеннями Відповідача, як суб'єкта владних повноважень, що безпосередньо впливають на права Позивачів щодо отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію».
Такі оскаржувані рішення (акти) Відповідача не відповідають обставинам справи та не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства з огляду на таке.
28 грудня 2019 року постановою прокурора другого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління ДБР прокуратури Львівської області було закрито кримінальне провадження №4201710000000147 від 29.04.2017 року за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України закрито на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв'язку із не встановленням достатніх доказів для доведення винуватості ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.
Враховуючи, що оскаржувані акти ґрунтувались на встановлені вини ОСОБА_3 в настанні нещасного випадку, що не знайшло свого підтвердження в ході кримінального провадження №4201710000000147 від 29.04.2017 року, відтак, на думку суду, викладені у акті розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення) форми Н-5*, акті №76-2017 про нещасний випадок невиробничого характеру форми НТ* за фактом ДТП за участю працівників від 29.11.2017 року прийняті з порушенням приписів Порядку № 1346, та без урахування всіх обставин, необхідних для прийняття рішення, а тому вони мають бути скасовані.
Щодо позовної вимоги в частині зобов'язання відповідача провести повторне спеціальне розслідування нещасного випадку, з урахуванням обставин встановлених в ході досудового розслідування кримінального провадження в період після 23 листопада 2017 року, то така підлягає до задоволення частково, оскільки спеціальне розслідування має бути проведено з врахуванням усіх обставин нещасного випадку.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оскільки у даній справі оспорюються рішення прийняті відповідачем, суб'єктом владних повноважень, суд відповідно до вимог ч.2 ст.2 КАС України, перевіряє чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З урахуванням вищенаведених норм чинного законодавства та фактичних обставин справи суд дійшов висновку, що відповідач, який є суб'єктом владних повноважень, при ухваленні рішень діяв без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямовані ці рішення (дія), що призвело до порушення права позивача на належний розгляд його звернення..
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, а адміністративний позов підлягає задоволенню частково.
Розподіл судових витрат провести у відповідності до ст. 139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 72-77, 94, 139, 241-246 КАС України, суд, -
Позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції України у Львівській області про скасування актів розслідування нещасного випадку та зобов'язання до вчинення дій - задоволити частково.
Визнати протиправним та скасувати Акт розслідування нещасного випадку (аварії), що стався 29 квітня 2017 року о 18-00 від 23.11.2017 року форми Н-5 та Акт про нещасний випадок невиробничого характеру № 76-2017, затверджений начальником Головного управління Національної поліції України у Львівській області від 29.11.2017 року.
Зобов'язати Головне управління Національної поліції України у Львівській області провести повторне спеціальне розслідування нещасного випадку, що стався 29 квітня 2017 року.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління НП у Львівській області на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 33 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач1 - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 )
Позивач2 - ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ).
Відповідач - Головне управління Національної поліції у Львівській області (79007, м. Львів, пл. Генерала Григоренка, 3; код ЄДРПОУ 40108833).
Повний текст рішення складено 16 серпня 2021 року
Суддя Кухар Н.А.