справа №380/13523/21
про залишення позовної заяви без руху
16 серпня 2021 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Хома О.П., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Добромильської міської ради Самбірського району Львівської області про визнання протиправним та скасування рішення,
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 (далі - позивачі, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ), в інтересах яких діє адвокат Яциник Володимира Васильовича, звернулися до суду з позовом до Добромильської міської ради Самбірського району Львівської області, в якому просять визнати протиправним та скасувати рішення п'ятої сесії VIII-го скликання Добромильської міської ради Самбірського району Львівської області №72 від 19.03.2021 «Про пониження до I ступеня філій опорного закладу - ЗСШ I-II ступенів ім. Дмитра Хадая с. Княжпіль та ЗСШ І-ІІ ступенів ім. Катерини Денис с. Мігово.
Позивачами в позовній заяві визначено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Опорний загальноосвітній навчальний заклад - «Загальноосвітня середня школа І-ІІІ ступенів м. Добромиль Самбірського району Львівської області».
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу
Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених статтею 161 КАС України.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачами не додано до позовної заяви доказів сплати судового збору або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачами до позовної заяви долучено клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Клопотання мотивовано тим, що позивачі є багатодітними батьками і у кожного з них на утриманні перебуває по троє дітей.
Суддя вирішуючи клопотання позивачів про відстрочення сплати судового збору за подання позовної заяви до ухвалення рішення судом у справі, зазначає таке.
Згідно до частини першої статті 133 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України) суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Аналогічні норми містить стаття 8 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
При цьому, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.
Позивачами не наведено жодних обставин та доказів на їх підтвердження, які б давали суду обґрунтовані підстави вважати, що вони позбавлені можливості сплатити судовий збір за одну позовну вимогу немайнового характеру.
При цьому, прецедентна практика Європейського суду з прав людини щодо застосування статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визнає, що доступ до суду не є абсолютним і національним законодавством може обмежуватись, зокрема для дотримання правил судової процедури і це не є порушенням права на справедливий суд.
Зважаючи на викладене, суддя вважає, що у задоволенні клопотання позивачів про відстрочення сплати судового збору слід відмовити.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом № 3674-VI.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2020 №1082-IX розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2021 встановлено у розмірі 2 270 грн.
Згідно з пунктом 1 частини третьої статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини сьомої статті 6 Закону № 3674-VI у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Із прохальної частини позовної заяви слідує, що позивачами заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру до одного відповідача.
Таким чином за подання даного позову кожному з позивачів необхідно сплатити судовий збір у розмірі 908 грн або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Зважаючи на викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху.
Для усунення вказаних недоліків і приведення позовної заяви у відповідність до вимог статті 161 КАС України, позивачу необхідно надати певний строк.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про відстрочення сплати судового збору, - відмовити повністю.
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Добромильської міської ради Самбірського району Львівської області про визнання протиправним та скасування рішення, - залишити без руху.
Позивачам протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали усунути зазначені в мотивувальній частині ухвали недоліки шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2, 79018) оригіналів документів про сплату судового збору за подання позову немайнового характеру у розмірі 908 грн кожним позивачем за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК Львів/Залізничний р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294; Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.); Код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA128999980313101206084013951; код класифікації доходів бюджету 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050); відомча ознака: « 84» Окружні адміністративні суди : призначення платежу: *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа) або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У разі невиконання вказівок судді по усуненню недоліків позовної заяви у визначений термін, така буде вважатись неподаною та повернута позивачу відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.П. Хома