Справа № 755/8035/21
Провадження №: 3/755/4730/21
"28" липня 2021 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Козачук О.М. розглянувши матеріали, які надійшли з Дніпровського УП ГУНП в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 44-3 КУпАП,
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 302667 від 23.04.2021 року, ОСОБА_1 , 23.04.2021 року, приблизно о 09 год. 10 хв., керуючи транспортним засобом « Богдан А 09202», державний номер НОМЕР_1 , по проспекту Визволителів, в м. Києві, здійснював регулярні перевезення на маршруті № 580 в режимі маршрутного таксі, перевозив пасажирів у кількості понад 50% від місць для пасажирів передбачено характеристикою транспортного засобу у період карантину, чим порушив п.п.1 п. 4 протоколу № 25 від 21.03.2021 року, вчинивши адміністративне правопорушення ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
У судове засідання особа, що притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 з'явився, вину не визнав та пояснив, що 23 квітня 2021 року, приблизно о 09 год 10 хв. керуючи транспортним засобом «Богдан А 09202», держаний номер НОМЕР_1 , по проспекту Визволителів, в м. Києві, був зупинений працівниками патрульної, перед зупинкою громадського транспорту. На момент зупинки автобусу в салоні перебували пасажири в кількості 20 осіб. Деякі пасажири готуючись до виходу на зупинці стояли біля дверей автобусу. Загальна кількість місць в автобусі згідно з технічною документацією становить 43. Під час складання протоколу, працівники поліції до салону автобусу не заходили та фактичну кількість пасажирів, які перебували в автобусі не рахували. Працівники поліції повідомили, що зупинили автобус, тому що побачили в салоні пасажирів, які стоять і це є порушенням статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення на підставі чого склали протокол серії ГП № 302667 від 23.04.2021 р. Підставою для складання протоколу стало, на думку працівників патрульної поліції, порушення п. 4.1 Протоколу № 25 комісії ТЕБ та НС КМДА.
Статтею 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Положеннями підпункту 10 пункту Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року передбачено здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньо обласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу і визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб.
Підпунктом 4.1 пункт 4 Протоколу постійної комісії з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій № 21 від 22.03.2021р. зазначено, забезпечити здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус) транспорті в кількості 50 відсотків місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу і визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб.
Зокрема, розділом 2 Протоколу постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій № 25 від 24.03.2021р. були внесені зміни до підпункту 4.1 пункт 4 Протоколу постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій № 21 від 22.03.2021р. наступного змісту: «4.1. забезпечити здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус) транспорті в кількості 50 відсотків, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу і визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб, тобто на момент зупинки автобусу в салоні знаходилась менша кількість пасажирів, ніж передбачено п. 4.1 Протоколу постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій № 21 від 22.03.2021р., а саме лише 20 осіб.
Разом з тим, матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять жодних доказів на підтвердження вчинення інкримінованого ОСОБА_1 правопорушення
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, прийшов до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю в діях ОСОБА_1 кладу адміністративного правопорушення з огляду на таке.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Так, ст. 44-3 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Диспозиція вказаної норми є бланкетною, тобто такою, що відсилає до норм іншого нормативно-правового акту, тому, формулюючи суть правопорушення, вказівка на нормативний акт, його статті, частини, пункти, вимоги яких порушені, є обов'язковою.
Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначає правові, організаційні та фінансові засади діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, спрямованої на запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини, локалізацію та ліквідацію їх спалахів та епідемій, встановлює права, обов'язки та відповідальність юридичних і фізичних осіб у сфері захисту населення від інфекційних хвороб.
Стаття 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» регулює визначення термінів, і вказано, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
За приписами ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з 12 березня 2020 року на усій території України встановлено карантин.
Наявні у справі про адміністративне правопорушення матеріали не дозволяють однозначно підтвердити факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи повинні тлумачитися на її користь.
Таким чином суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Пунктом 1 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо в діях особи відсутній склад адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 44-3, п.1 ст.247 КУпАП, cуддя,
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Суддя: