Рішення від 04.08.2021 по справі 916/891/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983,

e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

"04" серпня 2021 р. м. Одеса Справа № 916/891/21

Господарський суд Одеської області у складі судді Д'яченко Т.Г.

при секретарі судового засідання Аганін В.Ю.

розглянувши справу №916/891/21

За позовом: Керівника Ізмаїльської окружної прокуратури (68600, Одеська обл., м. Ізмаїл, вул. Дмитрівська, 63; код ЄДРПОУ 03528552) в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) (65058, м. Одеса, пр. Шевченка, 12; код ЄДРПОУ 43879780)

До відповідача: Комунального підприємства „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради (68355, Одеська обл., Кілійський район, м. Вилкове, вул. Різдвяна, 30; код ЄДРПОУ 41819049)

про стягнення шкоди у розмірі 1153425,00 грн.

Представники:

від прокуратури - Лянна О.А., за посвідчення

від позивача - Польщіна Т.Л., самопредставництво

від відповідача - не з'явився

Встановив: Керівник Ізмаїльської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Комунального підприємства „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради про стягнення збитків у розмірі 1153425,00 грн.

Позовні вимоги Керівника Ізмаїльської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) направлено на стягнення з Комунального підприємства „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради шкоди, заподіяної державі Україна внаслідок забруднення земельних ресурсів у розмірі 1153425,00 грн.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 06.04.2021р. прийнято позовну заяву Керівника Ізмаїльської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) до розгляду та відкрито провадження у справі №916/891/21. Справу ухвалено розглядати за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання у справі призначено на "28" квітня 2021 р. о 15:30. Запропоновано відповідачу підготувати та надати до суду і одночасно надіслати заступнику керівника Одеської обласної прокуратури і позивачеві відзив на позов, оформлений з урахуванням вимог, встановлених ст.165 ГПК України, протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали суду. Викликано представників прокуратури та учасників справи у підготовче засідання, призначене на 28.04.2021р. о 15:30.

28.04.2021р. від голови ліквідаційної комісії Комунального підприємства „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради надійшла заява про перенесення судового засідання.

28.04.2021р. у судовому засіданні було оголошено протокольну ухвалу про відкладення підготовчого засідання на 24.05.2021р. о 09:45.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 28.04.2021р. повідомлено відповідача по справі №916/891/21: Комунальне підприємство „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради про судове засідання, яке відбудеться "24" травня 2021 р. о 09:45.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 24.05.2021р. продовжено строк проведення підготовчого провадження у справі №916/891/21 на 30 днів до 07.07.2021р. Відкладено підготовче засідання на "14" червня 2021р. о 11:30. Викликано учасників справи у підготовче засідання, призначене на 14.06.2021р. о 11:30.

24.05.2021р. до суду відповідачем були надані документи для залучення до матеріалів справи.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 14.06.2021р. відкладено підготовче засідання на "22" червня 2021р. о 12:45. Викликано учасників справи у підготовче засідання, призначене на 22.06.2021р. о 12:45. Запропоновано відповідачу підготувати та надати до суду і одночасно надіслати заступнику керівника Одеської обласної прокуратури і позивачеві письмові пояснення по суті позовних вимог.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 22.06.2021р. закрито підготовче провадження у справі № 916/891/21. Призначено справу до судового розгляду по суті в засіданні суду на "04" серпня 2021 р. о 11:40. Викликано учасників справи у судове засідання, призначене на 04.08.2021р. о 11:40.

Прокурор підтримує поданий позов в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) до Комунального підприємства „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради про стягнення збитків у розмірі 1153425,00 грн. та просить суд його задовольнити.

Позивач підтримує заявлений прокурором позов.

Відповідачем відзиву в порядку ст. 165 ГПК України, з викладенням своїх заперечень проти позову, до суду надано не було.

У судовому засіданні 04.08.2021 року судом було оголошено вступну та резолютивну частини рішення та повідомлено, що повне рішення буде складено 12.08.2021р.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, суд встановив.

Подаючи позов в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області), прокурором було зазначено суду, що за результатами вивчення питання наявності підстав для представництва інтересів держави в суді у сфері охорони навколишнього природнього середовища встановлено порушення вимог природоохоронного законодавства під час здійснення господарської діяльності Комунального підприємства „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради та встановлено, що Державною екологічною інспекцією в Одеській області на підставі наказу від 12.10.2020 № 607 та направлення від 12.10.2020 № 358 пр в період з 12.10.2020р. по 19.10.2020р. проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Комунальним підприємством „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради.

За результатами позапланової перевірки Комунального підприємства „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради Державною екологічною інспекцією в Одеській області складено акт за результатами проведеного позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів від 16.10.2020р. №94/14.

Зазначеною перевіркою встановлено ряд порушень природоохоронного законодавства Комунальним підприємством „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради, що зафіксовано актом від 16.10.2020р. №94/1, зокрема, що Комунальним підприємством „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради не забезпечується захист земель від забруднення - при візуальному огляді території звалища виявлено протікання фільтрату на грунт площею 20000 м2.

За поясненнями прокурора, з метою встановлення наявності/відсутності забруднення ґрунтів на території міського сміттєзвалища відповдіачем (географічні координати 45.421651,29.567669) Інспекцією здійснено відбір проб грунтів на місці виявлення фільтрату, що підтверджується актом відбору проб № 13 від 16.10.2020р. Відповідно до протоколу вимірювання показників, складу та властивостей ґрунтів № 13 від 23.10.2020р. на ділянці забрудненій фільтратом на території міського сміттєзвалища Комунального підприємства „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради (географічні координати 45.421651,29.567669) встановлено забруднення земельних ресурсів амонієм, рН, нітратами, хлоридами, фосфором, сульфатами, що є порушенням абзацу 11 частини 1 статті 35 Закону України „Про охорону земель”, частини 1 статті 167 Земельного кодексу України.

Державною екологічною інспекцією в Одеській області на підставі Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 27.10.1997 № 171 із змінами, внесеними наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 04.04.2007 № 149, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 05.05.1998 за № 285/2725 (далі - Методика) визначено розмір збитків, зумовлених забрудненням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства Комунальним підприємством „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради у розмірі 1153425 гривень.

Також прокурором було пояснено суду, що Державна екологічна інспекція в Одеській області 20.11.2020р. звернулася до Комунального підприємства „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради з претензією № 02/69 про відшкодування збитків у розмірі 1153425 гривень. Претензія та обґрунтований розрахунок шкоди отримані відповідачем, проте, до теперішнього часу, претензія в добровільному порядку не сплачена.

За поясненнями прокурора, Комунальне підприємствао „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради здійснює господарську діяльність із збирання та захоронення відходів відповідно до рішення сесії Вилківської міської ради від 20.06.2018р. № 291, акту приймання-передачі місця відходів міста Вилкове від 17.05.2019р. Відповідно до п.п. 2.2., 6.4, 6.5 Статуту Комунального підприємства „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради, п.п. 1.2, 2.12, 4.1 умов контракту з керівником комунального підприємства від 03.01.2018 управління та фінансування місця відходів м. Вилкове для розміщення твердих побутових відходів покладено на комунальне підприємство. Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, видами діяльності КП «Вилківський міськводоканал» згідно КВЕД, зокрема, є: 38.21 Оброблення та видалення безпечних відходів; 38.12 Збирання небезпечних відходів; 38.11

Збирання безпечних відходів.

Таким чином, Комунальне підприємство „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради в установленому порядку визначений виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та забезпечує збирання, зберігання та перевезення побутових відходів міста Вилкове.

Позовні вимоги Керівника Ізмаїльської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) направлено на стягнення з Комунального підприємства „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради шкоди, заподіяної державі Україна внаслідок забруднення земельних ресурсів у розмірі 1153425,00 грн.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, проаналізувавши норми чинного законодавства, дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст. 2 Закону України „Про судоустрій та статус суддів”, суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

У відповідності до ст.11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а підставою виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини. Правочин, різновидом якого є договори - основний вид правомірних дій - це волевиявлення осіб, безпосередньо спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків. При цьому, ст.12 Цивільного кодексу України передбачає, що особа здійснює свої цивільні права вільно на власний розсуд.

Згідно ч.2 ст.16 Цивільного кодексу України, способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов'язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Надаючи оцінку доводам, викладеним в позові, та обґрунтуванням позовних вимог, зазначеним Керівником Ізмаїльської окружної прокуратури в позовній заяві в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області), та направленим на стягнення з Комунального підприємства „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради шкоди, заподіяної державі Україна внаслідок забруднення земельних ресурсів у розмірі 1153425,00 грн., суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Згідно до ст. 13 Конституції України, земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону. Власність зобов'язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству. Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом.

Відповідно до ч. 1. ч. 3 ст. 1 Земельного Кодексу України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Використання власності на землю не може завдавати шкоди правам і свободам громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

Статтею 2 Закону України „Про охорону земель” передбачено, що об'єктом особливої охорони держави є всі землі в межах території України.

Відповідно до ст. 35 Закону України „Про охорону земель” власники і землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобов'язані, зокрема, дотримуватися вимог земельного та природоохоронного законодавства України; проводити на земельних ділянках господарську діяльність способами, які не завдають шкідливого впливу на стан земель та родючість ґрунтів; забезпечувати захист земель від пожеж, ерозії, виснаження, забруднення, засмічення, засолення, осолонцювання, підкислення, перезволоження, підтоплення, заростання бур'янами, чагарниками і дрібноліссям; уживати заходів щодо запобігання негативному і екологонебезпечному впливу на земельні ділянки та ліквідації наслідків цього впливу.

Згідно до ст. 1 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, завданням законодавства про охорону навколишнього природного середовища є регулювання відносин у галузі охорони, використання і відтворення природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки, запобігання і ліквідації негативного впливу господарської та іншої діяльності на навколишнє природне середовище, збереження природних ресурсів, генетичного фонду живої природи, ландшафтів та інших природних комплексів, унікальних територій та природних об'єктів, пов'язаних з історико-культурною спадщиною.

Відповідно до ст. 1 Закону України „Про відходи”, відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

Згідно до ст. 55 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, суб'єкти права власності на відходи повинні вживати ефективних заходів для зменшення обсягів утворення відходів, а також для їх утилізації, знешкодження або розміщення.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України „Про відходи”, суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані, зокрема, запобігати утворенню та зменшувати обсяги утворення відходів; здійснювати контроль за станом місць чи об'єктів розміщення власних відходів; відшкодовувати шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу, здоров'ю та майну громадян, підприємствам, установам та організаціям внаслідок порушення встановлених правил поводження з відходами, відповідно до законодавства України.

Згідно до ч. 4 ст. 33 Закону України „Про відходи”, зберігання та видалення відходів здійснюються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства, за наявності дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, в якому визначені види та кількість відходів, загальні технічні вимоги, заходи безпеки, відомості щодо утворення, призначення, методів оброблення відходів відповідно до встановлених умов їх зберігання.

За результатами позапланової перевірки Комунального підприємства „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради Державною екологічною інспекцією в Одеській області складено акт за результатами проведеного позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів від 16.10.2020р. №94/14 та встановлено ряд порушень природоохоронного законодавства Комунальним підприємством „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради, що зафіксовано актом від 16.10.2020р. №94/1, зокрема, що Комунальним підприємством „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради не забезпечується захист земель від забруднення - при візуальному огляді території звалища виявлено протікання фільтрату на грунт площею 20000 м2.

Державною екологічною інспекцією в Одеській області на підставі Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 27.10.1997 № 171 із змінами, внесеними наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 04.04.2007 № 149, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 05.05.1998 за № 285/2725 (далі - Методика) визначено розмір збитків, зумовлених забрудненням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства Комунальним підприємством „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради у розмірі 1153425 гривень.

Відповідно до ст. 43 Закону України „Про відходи”, підприємства, установи, організації та громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про відходи, в порядку і розмірах, встановлених законодавством України.

Згідно до ст. 41 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, економічні заходи забезпечення охорони навколишнього природного середовища передбачають: відшкодування в установленому порядку збитків, завданих порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

У відповідності до ст. 68, ст. 69 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність. Підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України. Застосування заходів дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних від компенсації шкоди, заподіяної забрудненням навколишнього природного середовища та погіршенням якості природних ресурсів. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.

Відповідно до ст. 56 Закону України „Про охорону земель”, юридичні і фізичні особи, винні в порушенні законодавства України про охорону земель, несуть відповідальність згідно із законом. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства України про охорону земель, підлягає відшкодуванню в повному обсязі.

Приймаючи до уваги вищевикладене, Комунальне підприємство „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради, як суб'єкт господарювання, що здійснює господарську діяльність у тому числі із збирання та захоронення відходів у визначеному місці для відходів м. Вилкове, не забезпечив захист земель від забруднення та допустив його, чим заподіяно матеріальну шкоду державі. Причинно-наслідковий зв'язок між протиправною поведінкою відповідача та заданою шкодою виступає об'єктивним наслідком протиправної поведінки відповідача через недотримання природоохоронного законодавства; розмір спричиненої шкоди та вина відповідача підтверджуються: актом за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів від 16.10.2020 № 94/14; постановою про накладення адміністративного стягнення від 26.10.2020 № 000291 на директора КП «Вилківський міськводоканал» Курдіяшко С.В. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно до постанови ОСОБА_1 допустила забруднення земель виробничими та іншими відходами, а саме: фільтратом в результаті його витікання на грунт площею 20000 м2 на території Вилківського міського звалища; актом відбору проб ґрунтів від 16.10.2020 № 13 та протоколом від 23.10.2020 № 13 вимірювань показників складу та властивостей грунтів; розрахунком розміру шкоди, зумовленої забрудненням земельних ресурсів через порушенням природоохоронного законодавства відповідачем. За таких обставин, наявні усі елементи складу цивільного правопорушення, що є підставою для настання цивільно-правової відповідальності Комунального підприємства „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради.

З урахуванням вищенаведеного, суд доходить висновку, що позовні вимоги Керівника Ізмаїльської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) про стягнення збитків у розмірі 1153425,00 грн. є обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ст. 76 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Приписами ч. 1 ст. 79 Господарського процесуального Кодексу України передбачено, що наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

Згідно до ч. ч. 1, 2, 3 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Враховуючи усе вищевикладене, оцінюючи докази у справі в їх сукупності, законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для задоволення позовних вимог Керівника Ізмаїльської окружної прокуратури у повному обсязі.

Відповідно до ст. 129 ГПК України, судові витрати у розмірі 17301,38 грн. покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 123, 129, 232, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України

ВИРІШИВ:

1.Позовну заяву Керівника Ізмаїльської окружної прокуратури - задовольнити повністю.

2.Стягнути з Комунального підприємства „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради (68355, Одеська обл., Кілійський район, м. Вилкове, вул. Різдвяна, 30; код ЄДРПОУ 41819049) 1153425 (один мільйон сто п'ятдесят три тисячі чотириста двадцять п'ять) грн. 00 коп. шкоди, заподіяної Державі Україна внаслідок забруднення земельних ресурсів до державного бюджету України на розрахунковий рахунок номер UA 288999980333189331000015596, фонду охорони навколишнього природного середовища Вилківської міської ТГ, код ЄДРПОУ 37607526, банк - Казначейство України (ЕАП), одержувач - ГУК в Одеській області, отг м. Вилкове, код класифікації доходів бюджету 24062100.

3.Стягнути з Комунального підприємства „Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради (68355, Одеська обл., Кілійський район, м. Вилкове, вул. Різдвяна, 30; код ЄДРПОУ 41819049) на користь Одеської обласної прокуратури (65026, м. Одеса, вул. Пушкінська, 3; код отримувача за ЄДРПОУ 03528552; рахунок отримувача UA 808201720343100002000000564; банк отримувача: ДКСУ у м. Києві; код банку отримувача: 820172; код класифікації доходів бюджету 22030101) судовий збір у розмірі 17301,38 грн.

Повний текст рішення складено 12 серпня 2021 р.

Рішення господарського суду набирає законної сили в порядку ст.241 Господарського процесуального кодексу України і може бути оскаржено в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 20 днів з дня складання повного рішення.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Суддя Т.Г. Д'яченко