Ухвала від 11.08.2021 по справі 540/2227/21

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

11 серпня 2021 р. м. ХерсонСправа № 540/2227/21

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Кисильової О.Й. ,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Степанівської сільської ради про зобов'язання провести фінансовий розрахунок по заробітній платі,

встановив:

ОСОБА_1 (далі-позивач) звернулася до суду із адміністративним позовом до виконавчого комітету Степанівської сільської ради (далі - відповідач), в якому просить зобов'язати відповідача провести із позивачем фінансовий розрахунок по заробітній платі з 01.06.2019 у строки, визначені статею 116 Кодексу законів про працю України.

Ухвалою від 24.05.2021 у справі відкрите спрощене позовне провадження без виклику учасників справи (в письмовому провадженні).

Із наявної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб інформації суд встановив, що виконавчий комітет Степанівської сільсько ради знаходиться у стані припинення відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 726-р "Про визначення адміністративних центрів, та затвердження територій громад Херсонської області". Цими нормативними актами визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад Херсонської області згідно з додатком, відповідно до якого територія Степанівської сільської ради увійшла до Херсонської ТГ (м. Херсон).

Таким чином, суд вважає, що повноваження Степанівської сільської ради припинені у зв'язку з приєднанням до Херсонської міської ради.

06.12.2020 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій", яким, серед іншого, розділі V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" доповнено пунктами 6-1 і 6- 2.

Відповідно до п 6-1 розділу V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону Уураїни "Про місцеве самоврядування в Україні" до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, а також реорганізація сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв'язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень:

- у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України (далі - сформована територіальна громада), припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі - розформовані територіальні громади) (п. п. 1)

- сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов'язків розформованої територіальної громади з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 5 і 6 цього пункту (п.п4);

- не пізніше завершення другої сесії новообраної ради у порядку, визначеному цим пунктом, починається реорганізація відповідних юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами та розміщених поза адміністративним центром сформованої територіальної громади, шляхом їх приєднання до юридичної особи - сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі сформованої територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні сільські, селищні, міські ради припиняються як юридичні особи з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом (п.п.8);

- юридична особа - сільська, міська рада, розміщена в адміністративному центрі сформованої територіальної громади, є правонаступником прав та обов'язків усіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами, з дня набуття повноважень новообраною радою (п.п. 9).

- новообрана рада, її виконавчий комітет можуть вносити зміни, визнавати такими, що втратили чинність, або скасовувати акти відповідних органів місцевого самоврядування, правонаступниками яких вони є, та їх посадових осіб (п.п.14).

25.10.2020 відбулися вибори до Херсонської територіальної громади. Таким чином, Херсонська міська рада є правонаступником прав та обов'язків Степанівської сільської ради.

Відповідно до ч. 3 ст. 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Таким чином, суд вважає за необхідне залучити до участі в даній справі співвідповідачів - Херсонську міську раду та виконавчий комітет Херсонської міської ради.

Керуючись ст. ст. 48, 49, 173, 243, 248, 256, 260 КАС України, суд, -

ухвалив:

Залучити до участі у справі в якості співвідповідачів - Херсонську міську раду та виконавчий комітет Херсонської міської ради.

Копію ухвали та адміністративного позову надіслати Херсонській міській раді та виконавчому комітету Херсонської міської ради за адресою: 73000, м. Херсон, просп. Ушакова, 37, e-mail: admin@city.kherson.ua.

Запропонувати Херсонській міській раді та виконавчому комітету Херсонської міської ради надати суду відзив на позовну заяву не пізніше 15 днів з дня отримання даної ухвали.

Зобов'язати Херсонську міську раду у термін до 10.09.2021 надати суду належним чином завірені копії наступних документів:

- розпорядчі акти про призначення та про звільнення ОСОБА_1 з посади секретаря виконавчого комітету Степанівської сільської ради;

- інформацію про дату вручення ОСОБА_1 трудової книжки та докази вчинення таких дій;

- довідку (інформацію) про повний розрахунок з позивачем по заробітній платі на дату звільнення із зазначенням сум та призначення платежів, а також дати розрахунку;

- довідку про середню заробітну плату ОСОБА_1 за останні шість місяців роботи у розрізі місяців, із зазначенням складових заробітної плати та відпрацьованих днів, а також про розмір середньоденної заробітної плати, розрахованої згідно із Постановою № 100.

Ухвала окремо не оскаржується.

Ухвала набирає чинності з моменту її підписання суддею.

Суддя О.Й. Кисильова