10.08.2021
Справа №721/612/21
Провадження 3/721/498/2021
Іменем України
Путильський районний суд Чернівецької області у складі: головуючого судді Проскурняка С.П., за участю секретаря Кіщука А.В., та прокурора Іванова В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Національної Поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Усть-Путила Путильського району Чернівецької області, мешканця АДРЕСА_1 , з вищою освітою, одруженого, працюючого лікарем-фтизіатром КНП «Путильська ЦРЛ», паспорт серії НОМЕР_1 виданий 07.07.1999р. Путильським РВ УМВС України в Чернівецькій області, і.к. НОМЕР_2 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувався
за вчинення адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, -
ОСОБА_1 згідно рішення № 2/1-20 від 19 листопада 2020 року Путильської селищної ради «Про підсумки виборів депутатів Путильської селищної ради та визнання їх повноважень» був визнаний депутатом Путильської селищної ради VIII скликання.
Будучи депутатом Путильської селищної ради, всупереч ст. 45 Закону, діючи умисно, несвоєчасно, а саме 26.04.2021, без будь-яких поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну за 2020 рік), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції (надалі - НАЗК).
Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», НАЗК, з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону нормативно-правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти НАЗК після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти НАЗК, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Таким чином, ОСОБА_1 , зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну за 2020 рік) до 00:00 год. 01.04.2021 року.
Як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , подав декларацію (щорічну, за 2020 рік) тільки 26.04.2021р., чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав частково та пояснив, що немав умислу на вчинення даного правопорушення, не зміг подати вчасно декларацію у зв'язку з великим обсягом роботи, оскільки він є лікарем фтизіатром, то до нього звертається багато пацієнтів з проблемами легенів після коронавірусної інфекції COVID-19. Також пояснив, що в нього закінчилась дія електронного ключа для входу в систему для подачі декларації, тому строки подання затягувалися. Крім того, ОСОБА_1 просив визнати вчинене ним правопорушення малозначним та застосувати до нього усне зауваження.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним, оскільки його вина у вчиненому правопорушені доведена повністю та підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.
Суд, заслухавши учасників судового процесу, вивчивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.
Згідно диспозиції ч.1 ст.172-6 КУпАП відповідальність наступає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім визнання вини самим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, винуватість останнього доводиться наступними дослідженими в судовому засіданні доказами.
ОСОБА_1 є депутатом Путильської селищної ради та згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» являється суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону.
Вказане підтверджується даними Рішенням Путильської селищної ради №2/1-20 від 19 листопада 2020 року /а.с.17/.
Згідно даних витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав декларацію за 2020 рік лише 26 квітня 2021 року о 16 годині 06 хвилини /а.с.7/.
Сукупність зазначених доказів є переконливою та вказує на наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Згідно ч.2 ст.284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Враховуючи ступінь вини ОСОБА_1 , відсутність негативних наслідків від вчиненого правопорушення, відсутність шкоди для інших, даних про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, зокрема те, що він раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, незначний строк пропуску подачі декларації, а також те що він хворіє і потребує довготривалого лікування, суд вважає, що вчинене адміністративне правопорушення є малозначним та приходить до висновку про можливість звільнити ОСОБА_1 на підставі ст.22 КУпАП від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням, а провадження в справі - закрити.
Керуючись ст.ст.22, 172-6 ч.1, 247, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП.
На підставі ст.22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Путильський районний суд Чернівецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: С.П. Проскурняк