Справа № 752/17748/21
Провадження № 2-а/752/372/21
26 липня 2021 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Слободянюк А.В., вивчивши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора патрульної поліції Головатюка Вячеслава Олександровича про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
до Голосіївського районного суду м. Києва надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_1 до інспектора патрульної поліції Головатюка В.О. про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Розглянувши позовну заяву та додані матеріали, приходжу до висновку, що подана позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтями 160-161 КАС України, та містить такі недоліки.
У порушення ч. 3 ст.161 КАС України, позивач до позовної заяви не додав документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до Постанови Великої Палати від 18.04.2020 р. №543/775/17, у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень ст.ст.287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати ст.2-5 Закону №3674-VI, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 908,00 грн.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (908,00 грн.)
Отже позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 908,00 грн.
Крім того, як вбачається з адміністративного позову, його предметом є скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі.
Зважаючи на вимоги діючого законодавства та з урахуванням досліджених судом матеріалів справи, судове рішення у даній справі може вплинути на права та обов'язки Департаменту патрульної поліції Національної поліції України. Проте позивач всупереч вимог закону, звертаючись до суду, не залучає його до участі у справі в якості співвідповідача.
Також, нормами ч. 9 ст. 44 КАС України регламентовано, що у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов'язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Судом встановлено, що позовна заява подана позивачем з використанням системи "Електронний суд", проте в порушення вказаних вище вимог не додано доказів направлення позову іншим учасникам справи.
З огляду на вказане, позивачу необхідно подати до суду докази надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій позовної заяви разом з додатками до неї.
Відповідно до правил ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160 і 161 КАС України, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позову без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати дести днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, у відповідності до ст.ст. 161, 169 КАС України, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
Роз'яснити позивачу що у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений суддею, заява буде вважатись неподаною та буде повернута останньому.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160,161, 169 КАС України, суддя, -
позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора патрульної поліції Головатюка Вячеслава Олександровича про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення- залишити без руху та надати позивачу строк на усунення недоліків не пізніше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали для виконання надіслати позивачу для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Слободянюк